Kismia opinie o portalu randkowym

Ostatnia aktualizacja 4 sierpnia 2023 przez Redakcja

Widząc portal randkowy stworzony w Rosji z automatu mamy wątpliwości co do jego wiarygodności. Możliwe, że to uprzedzenie, dlatego każdej stronie niezależnie, gdzie została stworzona dajemy szansę. Niestety Kismia tylko potwierdziła nas w przekonaniu, że nic co związane z randkami i wyprodukowane w Rosji nie może być dobre. Rynek randkowy to bardzo atrakcyjne i de facto bogate miejsce. W końcu na co jak na co, ale na znalezienie miłości ludzie chętnie wydają pieniądze. Recenzując kolejne portale randkowe coraz trudniej nam trafić na wartościowe aplikacje. W tym artykule pochylimy się nad aplikacją i stroną Kismia. Poznasz naszą opinię o Kismia oraz dowiesz się co o stronie myślą użytkownicy internetu.

Kismia co to za portal randkowy?

Internet jest pełen opinii o Kismia i zaskakująco dużo z nich jest pozytywnych. Zaciekawiła nas ta statystyka do tego stopnia, że postanowiliśmy sprawdzić co Kismia ma do zaoferowania.

Kismia to portal i aplikacja randkowa dostępna na telefonach oraz w przeglądarce:

 • Kismia strona randkowa,
 • Kismia wersja mobilna strony,
 • Kismia aplikacja Android,
 • Kismia aplikacja iOS,

Pierwsza była strona randkowa Kismia.ru, a następnie twórcy dodali dodatkowe języki w tym polski i stworzyli dedykowaną aplikację.

Warto w tym miejscu dowiedzieć się kto stoi za Kismia, a jest to rosyjska firma z siedzibą na Cyprze.

 • Parolhana Enterprises Limited,
 • 301, 12 Promitheos Street,
 • 1065, Nicosia, Cyprus
 • registration No. HE 4467831
 • support@kismia.com

Wiele rosyjskich firm posiada swoje siedziby na Cyprze na skutek lżejszych przepisów podatkowych.

Znalezienie informacji o tej firmie nie jest łatwe, a to za sprawą tego, że jeszcze do niedawna nazwa była inna: SUPRANTE Inc.

Choć sam ten fakt to za mało, aby uznać stronę, za podejrzaną to należy pamiętać, że rosyjskie strony są wylęgarnią oszustów.

Jednak nie to jest w tym wszystkim najistotniejsze a fakt, że:

Kismia wykorzystuje fałszywe profile w celu nawiązania rozmowy a użytkownik chcąc odpisać musi wykupić konto premium.

Kolejna maszynka do zarabiania pieniędzy na nieświadomych użytkownikach.

Aplikacja randkowa Kismia posiada również bardzo nieprzejrzysty system płatności, uzależniony od tego z jakiego urządzenia korzystasz.

W dalszej części artykułu dokładnie omówimy proceder związany z fałszywymi kontami oraz przyglądniemy się innym uwagą jakie mamy do strony i aplikacji.

Zasada działania strony jest typowa dla innych portali i randkowych aplikacji, rejestrujemy się, uzupełniamy profil a następnie przesuwamy inne osoby w prawo, jeśli się nam podobają lub w lewo, jeśli nie są w naszym guście.

1.4 TOTAL SCORE

Kismia opinia

Sprawdź
kismia

Jakość dopasować 2
Cena 1
Bezpieczeństwo 1
Funkcjonalność 2
Obsługa klienta 1
PROS
 • Możesz trafić na prawdziwych ludzi
CONS
 • Fałśzywe profile
 • Prawdopodobnie boty stworzone do wyciągania pieniędzy
 • Absurdalne ceny
 • Znikome kwestie bezpieczeństwa
 • Słaba obsługa klienta

Kismia czy to oszustwo?

Chcielibyśmy bardzo, żeby takie pytania pojawiały się coraz rzadziej, niestety powoli stają się normą. Podobnie jak większość ostatnich recenzji musimy zacząć od wyjaśnienia opiniowana strona jest oszustwem.

To co wiesz obecnie to, że strona pochodzi z Rosji, firma za nią odpowiedzialna niedawno zmieniła nazwę i jest zarejestrowana na Cyprze.

Mamy tu fajne połączenie sugerujące, że coś może być na rzeczy. Jednak to tylko sfera domysłów, te szybko znajdują potwierdzenie po pierwszym zalogowaniu na stronie lub w aplikacji.

Nasze profile testowe nie posiadały zdjęć i nie były uzupełnione o żadne informacje poza tymi, które były wymagane do uruchomienia konta. Nie przeszkodziło nam to w zainteresowaniu 8 kobiet, które rozpoczęły rozmowę.

Jak często ma miejsce sytuacja, w której kobiety zainteresowane są rozmową z facetami bez fotografii?

Nawet jeśli uznamy, że to raj dla mężczyzn pojawia się kwestia autentyczności tych osób. Oszuści stale zmieniają swoje sposoby, ale koniec końców my jako użytkownicy również dostajemy kolejne narzędzia, które pozwalają nam weryfikować przekręty.

Jednym z takich narzędzi jest Google Obrazy lub Yandex Images, urządzenia, które pozwalają wyszukiwać przedmioty i osoby po zdjęciach.

 falszywy profil kobiety na kismia

Szybko okazuje się, że osoby obecne w aplikacji to popularne YouTuberki, kobiety z OnlyFans czy rosyjskie modelki.

Ofiarami są również kobiety, te mogą najczęściej trafić na Instagramowych modeli.

falszywy profil mezczyzny na kismia

Należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie sprawdzone przez nas kobiety okazały się być fałszywymi profilami. Na stronie znajdują się również prawdziwi użytkownicy, jednak ich odróżnienie może być problematyczne, a przecież nie o to chodzi w stronach randkowych.

Nie pomaga również fakt, że zdjęcia losowych osób znalezionych w internecie były bez problemu przepuszczane przez weryfikację.

Czy fałszywe profile pochodzą od właściciela strony? Z dużą dozą prawdopodobieństwa tak, ale nie możemy tego stwierdzić w 100%.

Profile, które do nas pisały należały do osób, które dopiero co odrzuciliśmy. Wiadomości pojawiały się dosłownie kilka sekund po obrzuceniu profilu.

Oszuści nie piszą pierwsi, faktycznie biorą aktywny udział w rozmowie, ale pierwszy krok zostawiają facetowi. Sytuacja taka jak w Kismia zdarza się gdy administracja chce nas nakłonić do kupna konta premium, dlatego zakładamy, że mamy tu do czynienia z taką właśnie sytuacją.

Kismia opinia o profilu użytkowników

Kolejnym aspektem jaki zazwyczaj rozważamy jest to dla kogo jest dana strona. W przypadku Kismia podanie jakichkolwiek sensownych danych nie jest możliwe.

Liczby podawane przez stronę są niewiarygodne, a liczba fałszywych kont jest na tyle duża, że Ciężko stwierdzić jaka grupa wiekowa korzysta ze strony i jak wygląda rozkład płci.

To co z całą pewnością nożemy stwierdzić to fakt, że strona jest miejscem, w którym oszuści mają swój raj.

Czysto teoretyczna weryfikacja konta, która w praktyce nie istnieje, profile piszące wiadomości zaraz po zalogowaniu i zdjęcia, które bez problemu można znaleźć w internecie.

Takie połączenie nie brzmi jak dobry portal randkowy.

Czy Kismia jest darmowe?

kismia oplaty w aplikacji

Największą popularnością na rynku cieszą się aplikacje typu freemium, czyli takie, które oferują dostęp do większości opcji za darmo, choć w pewnym ograniczeniu. Zaliczają się do nich Tinder czy Badoo, które maja limit przesunięć w prawo.

Kismia to w 100% płatna aplikacja randkowa, jedynie rejestracja i możliwość przeglądania profili są darmowe.

W płatnych aplikacjach nie ma nic złego, to po prostu propozycja dla zdecydowanych osób, które są gotowe płacić za znalezienie miłości.

Jednak Kismia ma bardzo dziwny system płatności, który podzielony jest ze względu na to z jakiego urządzenia korzystamy.

Oznacza to, że kupując konto premium w aplikacji mamy inną cenę niż na stronie internetowej, a jakby tego było mało, jeszcze inne ceny ma strona mobilna.

Wystarczy spojrzeć na tabelę, w której porównujemy ceny dla różnych okresów tego samego pakietu premium.

Okres Cena w aplikacji (zł) Cena na stronie (zł) Cena na stronie mobilnej (zł)
3 dni 2,97 0,99
1 tydzień 39,99
1 miesiąc 79,99 111,39 99,00
3 miesiące 205,59 207,00
6 miesięcy 209,99 256,89 234,00

Skąd taki rozstrzał w dostępnych okresach i cenach? Nie rozumiemy tej praktyki cenowej i nie pochwalamy jej.

Poza standardowym kontem premium mamy jeszcze konto premium plus i status VIP.

Podstawowe konto Premium umożliwia:

 • Nielimitowane czaty ze wszystkimi,
 • Dostęp do wszystkich zdjęć w dowolnym profilu
 • Dostęp do pełnych danych profilowych
 • Całodobową obsługę przez czat na żywo

Konto premium Gold daje:

 • Opcje konta premium,
 • Możliwość zobaczenia ludzi, którym się podobasz
 • Możliwość poznawania osób w pobliżu
 • Nieograniczone cofanie głosów
 • Zaawansowane filtry wyszukiwania

Status VIP to natomiast tylko specjalne oznaczenie wiadomości.

Wielu użytkowników ma zastrzeżenia do systemu płatności i automatycznego odnawiania subskrypcji.

Pierwsze co należy zauważyć, to że przedstawione ceny na stronie internetowej prezentują koszt za tydzień, a łączna kwota jest pomniejszona.

W przypadku aplikacji sytuacja jest już bardziej klarowana i nie można mieć zastrzeżeń do prezentacji cen.

Niestety wielu użytkowników nie czyta informacji na stronie płatności, która wyraźnie mówi o systemie subskrypcyjnym.

 kismia przedluzanie subskrypcji

Powyższy przykład dotyczy konta premium zakupionego na okres 1 miesiąca. Cena odnawianego pakietu jest wyższa niż cena zakupu co wynika z trwającej promocji.

automatyczna subskrypcja kismia

Jednak nie bardzo rozumiemy skąd koszt 139,24zł za konto na 3dni, którego wartość to 2,97zł. W tym przypadku mamy do czynienia z ewidentnym naciąganiem ludzi. Jak się okazuje w regulaminie znajduje się zapis tego działania, ale bardzo go nie pochwalamy.

Gdy kupisz subskrypcję 3-dniową, zostanie ona automatycznie odnowiona jako subskrypcja miesięczna, a miesięczna opłata za subskrypcję będzie naliczana co miesiąc, aż do anulowania.

W aplikacji również jest zawarta informacja o automatycznej subskrypcji odnawianej na zakończenie każdego okresu rozliczeniowego.

Mamy zastrzeżenia do tego jak komunikowana jest informacja o subskrypcji, zwłaszcza dziwi nas kwota subskrypcji najtańszego pakietu, ale każdy użytkownik powinien zapoznać się z regulaminem przed jego akceptacją. Dlatego też, nie możemy uznać, że ten system jest “złodziejstwem” lub “naciąganiem”.

Kismia opinie w Google Play

Gdy tylko portal randkowy ma swój odpowiednik pod postacią aplikacji, zawsze chętnie zaglądamy do Google Play w celu sprawdzenia opinii jakie dają użytkownicy.

Odradzamy patrzenie na oceny, tymi bardzo łatwo manipulować i strony, które są w 100% przekrętami potrafią mieć wyższe oceny od sprawdzonych aplikacji randkowych.

Z czystego obowiązku informujemy, że Kismia jest oceniania na 4,1* przy 233 tysiącach opinii. To bardzo wysoka ocena, czyżbyśmy byli zbyt surowi?

Kismia opinie w Google Play

Wystarczy porównać z konkurencją:

 • Adopte – 3,6*,
 • Badoo – 4,1*,
 • Tinder – 3,7*,
 • eDarling – 2,9*,

Sprawdźmy zatem jak brzmią pozytywne opinie o Kismia.

 • Piotr – Piękna kobieta,
 • Łukasz – Super Kobiety,
 • Masa innych komentarzy – super, ok,

Czasem przeglądając komentarze trafialiśmy na kilka z rzędu o treści „super”. Wiarygodność płynie z nich tak ogromna, że szkoda marnować klawiaturę.

Co się stanie, gdy zmienimy przegląd opinii z 5 na 1 gwiazdkę?

 • Madry – SAME BOTY I OSZUSTWO!! Tą aplikacją powinien zająć się urząd bo jest to jawna prowokacja do wydawania pieniędzy. Sprawa będzie zgłaszają do UOKiK.
 • Kamil – Aplikacja to totalny Fake domagam sie zwrotu pieniedzy. Sprawa idzie do sądu
 • Janusz – Skandal, fejkowe konta kobiet, które wysyłają do ciebie wiadomości. Po 20 minutach mam 10 wiadomości od lasek, oczywiście, żadna nie odpowiada. Szczyt bezczelności, nie płacicie tym oszustom, OSZUSTWO
 • Piotr – Oszustwo fałszywe profile, wyciąganie kasy za premium, szkoda czasu i pieniędzy.

Rozumiemy, że można mieć skrajne opinie co do pewnych produktów, ale przyznasz, że pozytywne oceny o rozbudowanej treści „super” nieco kłócą się z negatywnymi opiniami jakie udało się nam znaleźć.

Użytkownicy Google Play praktycznie potwierdzają nasze słowa i ostrzegają inne osoby przed zakładaniem konta. Szkoda tylko, że w zalewie tylu fałszywych pozytywnych opinii te negatywne potrafią ginąć.

Opinie o aplikacji Kismia w App Store

Okazuje się, że użytkownicy telefonów Apple jeszcze mocniej doceniają Kismia, gdyż ocena dla tej strony to 5/5*.

Ocena powstała na bazie zaledwie 16 ocen i nie można przywiązywać do niej wielkiej uwagi. Nie znaleźliśmy w App Store żadnych opinii, które byłoby warto przytoczyć.

Kismia opinie mężczyzn

opinia o systemie platnosci kismia

Mamy za sobą omówienie opinii z dwóch największych sklepów z aplikacjami, spróbujmy teraz przeczesać internet w poszukiwaniu kolejnych recenzji.

Strona i aplikacja są na tyle popularne, że znalezienie opinii o obu nie jest problematyczne. Jako że z większość użytkowników aplikacji randkowych to mężczyźni, wyjątkowo zaczniemy od Panów.

 • Blunt Man – Oszusci wiadomosci wyslane przez boty mimo ze nie mialem zdjecia w profilu to pisaly do mnie bardzo ladnie kobiety ktore mowil ze mnie kaochaja I zebym do nich przyjechal.
 • Dariusz – Kissmia to złodzieje i oszuści, nie dajcie się nabrać, rozmowa z botami, albo z kobietami pracującymi na tym pie****** portalu, ostrzegam, zawsze bierzcie nr tel i dzwońcie najlepiej na kamerce, wtedy nagle urywa się kontakt, takie granie na uczuciach ludzi, którzy chcą kogoś poznać
 • Krzysztof – Jedna gwiazdka to i tak za dużo. Miałem kilka czatów i wszystkie kobiety pytały o pieniądze. Najdłużej po 4 tygodniach o 800 dolarów na letnie ciuchy dla dzieci bo w delegacji ma problem z kartą. Oszuści
 • Przemek – Ci co piszą że ta strona jest super są z tego portalu, cała reszta to ściema. Aleeee ludzi staaaać. Więc płaćcie a po drugiej stronie odpisze wam, jakiś koleś pod zdjęciem ładnej laski.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety zwracają uwagę na automatyczne pobieranie pieniędzy z karty.

 • Anonim – Witam. Jestem w ciężkim szoku.. chciałam wykupić konto Vip na 1 miesiąc pobrano mi ponad 300 zł.( 6 miesiecy konto premium, 2 miesiace konto Vip!) z mojego konta, tylko podając maila, automatycznie zostały pobrane moje pieniądze.

Niestety, ale można mieć pretensje tylko do siebie, pieniądze są pobierane zgodnie z regulaminem, który się zaakceptowało. Podawanie danych do karty kredytowej/debetowej w aplikacji, która nie jest specjalnie popularne nie jest najlepszym pomysłem.

Kismia opinie kobiet

Zazwyczaj kobiety nie są zbyt aktywne w ocenianiu portali randkowych. Robią to tylko wtedy gdy ewidentnie zostały oszukane.

Musimy wam powiedzieć, że znalezienie opinii Pań o Kismia nie stanowiło najmniejszego problemu, to tylko pokazuje skalę problemu.

 • Ewa – po aktywowaniu zniknęły wszystkie fajniejsze zdjęcia mężczyzn, których państwo wystawiacie na tak zwanego „wabika” dla kobiet i jestem pewna, że to samo robicie ze zdjęciami kobiet dla zwabienia mężczyzn, aby aktywowali się na portal
 • Justyna – Dokładnie weryfikujecie osoby?! Ja po wrzuceniu zdjęć kilku randkowiczów do grafik w googlach znalazłam ich w stocku! Oszuści!

Naszą uwagę szczególnie przykuł komentarza Pani Doroty widoczny poniżej.

opinia kobiety o kismia

Zarzuca ona administracji wykorzystanie jej zdjęć lub kradzież przez osoby trzecie.  Niestety to kolejne ryzyko korzystania z takich stron, kradzież osobowości na rosyjskich portalach jest normą.

Nie bez znaczenia jest fakt, że administracja Kismia udziela się w tym wątku, a pomimo dopytywania przez Panią Dorotę, ta nie doczekała się odpowiedzi.

Kismia odpowiada wyłącznie na pozytywne komentarze co jest kolejnym gwoździem do trumny dla tej strony.

Czy Kismia jest bezpiecznym portalem randkowym?

Przedstawiliśmy Ci kilka faktów i domysłów na temat tego jak działa Kismia. Na ich podstawie z całą stanowczością możemy stwierdzić, że Kismia nie jest bezpieczną aplikacją randkową.

Użytkownicy zarzucają firmie brak walki z fałszywymi profilami, stosowanie botów a administracja ewidentnie unika odpowiedzi na negatywne komentarze.

Nie pomaga tu również zawiły system płatności i fakty, że powierzamy nasze dane firmie z Rosji.

Radzimy nie ryzykować, są bezpieczniejsze i bardziej sprawdzone strony randkowe.

Kismia nasza opinia

Jak widzisz nasza opinia o Kismia nie jest najlepsza, ale nie wynika ona z subiektywnych poglądów a przedstawionych faktów. Wiele wskazuje na to, że strona wykorzystuje fałszywe profile osób w celu naganiania do zakupu absurdalnie drogiego konta premium.

Nawet jeśli założymy, że to nie Twórcy strony stoją za fejkowymi profilami a „zwykli” oszuści to nic to nie zmienia. Na stronie znajduje się więcej fałszywych twarzy niż w polskim sejmie, a to trzeba przyznać nie łatwe zadanie.

Proces weryfikacyjny jest żaden, przepuszczane są pierwsze lepsze zdjęcia znalezione w sieci.

System płatności zależny od tego z jakiego urządzenia korzystamy to tylko kolejny przykład dziwnych rozwiązań.

W naszej opinii Kismia nie spełnia wymogów wiarygodnego serwisu randkowego, nie polecamy, ale też jednoznacznie nie odradzamy, gdyż w aplikacji zarejestrowane są również prawdziwe osoby.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup konta premium, pamiętaj o anulowaniu cyklicznej subskrypcji i przygotuj się na to, że zainwestowane pieniądze mogą zostać przepalone.

Kismia Twoja opinia

Wiesz już jakie mamy uwagi co do Kismia oraz znasz opinie innych użytkowników internetu na temat tej aplikacji. Teraz my chętnie poznamy Twoje zdanie na temat Kismia.

Daj nam znać, czy miałeś okazję korzystać z tej strony i jakie są Twoje doświadczenia. Czy zgadzasz się z naszymi uwagami i opiniami znalezionymi w sieci? A może zbyt krytycznie oceniliśmy Kismia?

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł wam zrozumieć z jakiego typu aplikacją randkową mamy styczność.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %