Ostatnia aktualizacja 6 kwietnia 2023 przez Redakcja

Znalezienie miłości w internecie może wydawać się dużo prostsze niż poza nim. Jednak rzeczywistość weryfikuje takie postrzeganie świata. Z portali randkowych w Polsce korzysta 6 milionów osób i trudno jest zainteresować innych swoją osobą. Jednym z mniej uczęszczanych portali randkowych jest Kochlik, który istnieje na rynku od około 10 lat. Nieduża grupa użytkowników to wada i zaleta jednocześnie. Lubimy sprawdzać jak do randkowania podchodzą polskie firmy. Sprawdźmy zatem wspólnie opinie o kochlik.pl oraz czy jest sens zakładać na tej stronie konto.

Kochlik co to za portal randkowy?

Kochlik jest polskim portalem randkowym, który wyewoluował ze strony poświęconej wierszykom i relacją damsko-męskim. Za początek strony uznaje się rok 2013 a za jej powstaniem stoi polska firma:

 • MilleSoft,
 • Tropiszów 224,
 • 32-126 Igołomia,
 • NIP: 9442036152,
 • REGON 120486975,
 • office(malpa)millesoft.pl.

Strona Kochlik nie jest diamentem w koronie MilleSoft o czym świadczy jej aktualny stan. Sama firma zbiera pozytywne opinie na co dzień zajmując się pozycjonowaniem stron.

Zawsze kibicujemy polskim firmom, zwłaszcza gdy o klienta rywalizują z zachodnimi gigantami.

Pomimo 10-lecia istnienia portalu randkowego Kochlik ten nigdy nie zapisał się w szerszej świadomości ludzi. Zainteresowanie stroną osiągało maksymalne pułapy w okresie pandemicznym.

Portale randkowe w tym czasie zyskiwały na popularności i kochlik.pl również załapał się do tego pociągu. Obecnie zainteresowanie stroną nie jest duże i bez poważnych zmian nigdy się to nie zmieni.

Warto podkreślić, że strona jest w pełni darmowa bez konta premium czy punktów, które można wydawać na podbicie popularności.

Oznacza to, że każdy użytkownik ma dokładnie takie same szanse na zauważenie.

Jest to również jeden z nielicznych portali randkowych zezwalających na rejestrację użytkowników powyżej 16 a nie 18 roku życia.

Strona niestety jest pod wieloma względami przestarzała i niedostosowana do obecnych czasów. Problemem w budowaniu popularności jest również brak mobilnej aplikacji.

Tyle słowem wstępu, sprawdźmy teraz czy warto założyć konto na kochlik.pl i czy można znaleźć tam miłość.

5.8 TOTAL SCORE

Kochlik opinia

Rejestracja
kochlik

Kochlik to przykład polskiego portalu randkowego, który miał potencjał, ale go nie wykorzystał. Mimo wszystko warto sprawdzić jakie ma opcje i spróbować znaleźć miłość, w końcu jest to w pełni darmowe.


Szansa na dopasowanie 3
Funkcjonalność 3
Łatwość użycia 7
Cena 10
PROS
 • Pełna darmowość
 • Duża baza użytkowników
 • Łatwość użycja
CONS
 • Brak aplikacji
 • Mało nowych osób
 • Przestarzała grafika i interfejs
 • Sekcja komentarzy i ocen zdjęć

Kochlik opinia o profilu użytkowników

Twórcy strony nie udostępniają żadnych informacji o liczbie osób zarejestrowanych na stronie, płci użytkowników czy orientacji.

Nie da się ukryć, że to właśnie liczba profili odgrywa kluczową rolę w ocenie aplikacji randkowych. Mała baza użytkowników równa się małej szansie na znalezienie partnerki czy partnera.

Postanowiliśmy sprawdzić za pomocą wyszukiwarki, ile osób uda się znaleźć.

 • Kobiety w wieku 16-25 lat – 357 profili,
 • Kobiety w wieku 26-28 lat – 395 profili,
 • Kobiety w wieku 29-31 lat – 412 profili,
 • Pozostałe kategorie wiekowe ponad 500 profili.

Jak widać Kochlik jest głównie portalem skierowanym dla mężczyzn powyżej 30 roku życia, choć i nieco młodsi powinni znaleźć partnerkę.

Jak to wygląda w przypadku mężczyzn?

Praktycznie wszystkie kategorie wiekowe zawierają ponad 500 profili (strona nie wyświetla więcej). Oznacza to, że portal posiada sporą bazę użytkowników i nie jest martwy tak jak ma to miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych stron.

Sprawdzaliśmy wyłącznie osoby, które posiadały zdjęcia, a tych procentowo wcale nie jest tak dużo.

Wystarcz porównać tutaj Kochlik z Fotoflirt, gdzie tylko w kategorii wiekowej 46+ znaleźliśmy ponad 500 osób.

Jednak mamy wątpliwości co do tego czy wyświetlane profile należą do aktywnych osób. My zarejestrowaliśmy konto z rana, a do końca dnia powstały jeszcze tylko 2 konta.

Dysproporcja w liczbie użytkowników męskich do damskich jest standardem na większości uczciwych portali randkowych. Na bazie sprawdzonych grup wiekowych szacujemy, że bilans użytkowników wynosi około 60% mężczyzn i 40% kobiet.

Pomówmy chwilę o fałszywych kontach, bo tych nie sposób uniknąć. Na portalu randkowym Kochlik nie ma weryfikacji numeru czy twarzy, zatem teoretycznie każdy może założyć tam konto.

Weryfikacji poddawane są wyłącznie zdjęcia, a te jak wiadomo łatwo można pobrać z internetu. Przeglądając profile użytkowników zdecydowana większość wyglądała na prawdziwe.

Po tylu recenzjach portali randkowych szybko wyłapujemy podejrzanych użytkowników. Takich znaleźliśmy ledwie kilku pośród około 1000 przejrzanych profili.

Czy Kochlik jest płatny?

Zazwyczaj ta sekcja opinii jest dość rozbudowana i zawiera informacje o nieuczciwych praktykach stosowanych przez niektóre portale randkowe.

W przypadku Kochlika można mówić o faktycznej i 100% bezpłatności. Brak jakichkolwiek pakietów premium czy płatnych punktów sprawia, że kochlik.pl to miejsce dla każdego.

Jeśli chcesz szukać miłości na darmowym portalu randkowym to Kochlik może być odpowiednim miejscem.

Opinia o stronie kochlik.pl

Największą wadą kochlik.pl jest szata graficzna i struktura strony, obie zatrzymały się w latach 2013 a już wtedy były przestarzałe.

Zmiana wyglądu pomogłaby zachęcić użytkowników do rejestrowania się na stronie. Taki przestarzały wygląd zniechęca głównie młode osoby, które przyzwyczajone są do bardziej nowoczesnych stron.

Przestarzały wygląd jest widoczny już od strony startowej, która zawiera logo przygotowane najprostszymi metodami, tekst pisany pod SEO na dole strony czy sekcja na stronie głównej z nowymi użytkownikami.

Można tłumaczyć to tym, że Kochlik ma służyć do nawiązywania kontaktów a nie podobania się, ale wygląd ma wpływ na przejrzystość strony.

Zdecydowanie najsłabszym elementem jest wyszukiwarka, która co prawda spełnia swoją rolę, ale blokuje się na 500 profilach. Jeśli chcemy zobaczyć osoby, które nie złapały się w wyszukiwaniu musimy ograniczyć filtry.

Dodatkowo na jednej stronie widać do 9 zdjęć co zmusza nas do przeklikiwania każdej kolejnej podstrony. Zdjęcia są małe i żeby móc dobrze ocenić wygląd interesującej nas osoby musimy wejść w konkretny profil a potem cofnąć do strony z wynikami wyszukiwania.

Kolejnym reliktem przeszłości jest możliwość komentowania zdjęć. To jeden z powodów, z których coraz więcej osób rezygnuje posiadania konta na Fotce.

Publiczna forma okazywania zainteresowania nie ma uzasadnienia a do tego jest kopalnią słabych tekstów. Głównie Panie czytają pod swoim adresem komentarze o jednoznacznym zabarwieniu, poniżej kilka przykładów:

 • TommeLeeJones – Hej slicznitko twój ojciec musiał być złodziejem skradł wszystkie gwiazdy na niebie i umieścił je w twoich oczach napisz do mnie kociaku.
 • Burunetkujpom – Dobrze wyglądasz jak na swoje lata. Masz czym oddychać itp
 • Xx3309 – czesc sliczna pani ja tez lubię bardzo seks i dysponuję kochlikiem 24cm, myslę ze zemną była byś sczesliwa

Sami przyznacie, że takie teksty średnio zachęcają kobiety do zakładania kont.

Kolejnym problemem jest możliwość oceniania zdjęć i ranking użytkowników. Każdy dobrze wie, że portale randkowe opierają się na ocenie wyglądu zewnętrznego, ale po co tworzyć ranking użytkowników, aby mniej atrakcyjne osoby poczuły się gorzej?

Ocenianie zdjęć było modne dobre 15 lat temu, obecnie to przeżytek, który nie jest stosowany na portalach randkowych.

Tego typu archaicznych z dzisiejszego punktu widzenia funkcji jest więcej. Wszystko sprowadza się do tego, że strona wymaga odświeżenia i dostosowania do wymagań współczesnego odbiorcy.

Kochlik opinie kobiet i mężczyzn

Zazwyczaj tę sekcję oceny dzielimy na opinie kobiet a następnie mężczyzn, jednak znalezienie opinii o kochlik.pl w internecie jest bardzo trudne.

Zacznijmy może zatem od uwag przedstawianych przez innych recenzentów:

 • Wrażenie martwej strony,
 • Portal wymaga odświeżenia,
 • Brak aktualizacji profili na stronie głównej,
 • Brak większej interakcji pomiędzy użytkownikami np. ogólny czat.

O ile do większości zarzutów możemy się zgodzić o tyle brak czata czy forum nie uważamy za wadę. To również rozwiązanie znane z zamierzchłych czatu internetu, które jest zupełnie zbędne we współczesnym portalu randkowym.

Z opinii, które udało nam się znaleźć warto przytoczyć poniższą.

kochlik opinie

Jak widać użytkownik Maksym nie miał zbyt dobrej opinii o obsłudze klienta. My nie mieliśmy styczności z BOK, gdyż ta nie była wymagana a nie udało nam się znaleźć innych negatywnych opinii na ten temat.

Kochlik nasza opinia

Wszystko co najważniejsze w opinii o kochlik.pl zostało już powiedziane. W naszej opinii jest to strona, na której warto założyć konto, ale nie ma co liczyć na wielkie podboje miłosne.

Należy nastawić się na to, że strona wymiera i nawet napisanie 100 wiadomości do kobiet nie przyniesie rezultatu.

Kochlik jest przykładem tego jak można zmarnować duży potencjał. Duża baza użytkowników nie równa się rozpoznawalności i świadczy wyłącznie o tym, że przez lata było i jest zapotrzebowanie na darmowe portale randkowe.

Zaniedbania i brak chęci kontynuowania projektu sprawiły, że obecnie to relikt przeszłości, który graficznie i funkcjonalnie nie zachęca do zakładania konta.

Sekcja komentarzy czy możliwość oceniania zdjęć nie kojarzą się najlepiej i nie mają większego sensu na portalu randkowym.

Biorąc pod uwagę, że założenie konta na Kochlik nic nie kosztuje, śmiało możesz sprawdzić, czy znajdziesz tam miłość.

Kochlik Twoja opinia

Internet cierpi na brak wartościowych opinii na temat portalu randkowego Kochlik. Jeśli masz własne doświadczenia związane ze stroną daj nam koniecznie o nich znać.

Może akurat Twoje spojrzenie okaże się dla kogoś pomocne i pomoże mu znaleźć miłość albo uchroni od straty czasu?

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się dla Ciebie pomocny i jesteś na bazie przedstawionych informacji wyrobić własną opinię o tym czym jest i jak działa kochlik.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %