ksywki dla dziewczyny

Ostatnia aktualizacja 8 listopada 2022 przez Redakcja

Ksywki i pseudonimy dla dziewczyny są czymś normalnym w większości związków. Mówienie do siebie po imieniu jest rzadsze niż czystsze wynika to z chęci nadania indywidualnego charakteru relacji dwóch osób. Znalezienie odpowiedniej śmiesznej czy słodkiej ksywki dla dziewczyny nie jest proste. W naszym artykule zebraliśmy najciekawsze pseudonimy, z którymi spotkaliśmy się nawet w najdalszych odmętach internetu. Sprawdźmy zatem jakie ksywki dla dziewczyny znajdują się na naszej liście.

Ksywki i pseudonimy dla dziewczyny – jak wymyślić?

Jednak za nim przejdziemy do konkretnych przykładów zachęcamy Cię do wymyślenia własnych ksywek dla dziewczyny. Za ksywkę uznaje się przezwisko, ale bez obraźliwego charakteru. Natomiast pseudonim czy nazwa to słowa w tym wypadku synonimy ksywki.

Wszystkie one odnoszą się do identyfikacji danej osoby. Nie nazwiesz dziewczyny kaczuchą, gdy jest wysoka i szczupła, wtedy lepiej będzie pasować określenie „żyrafa”. Naturalnie są odstępstwa od tej zasady, ale zasadniczo chodzi o odwoływanie się do:

 • Cech charakteru,
 • Imienia,
 • Cech fizycznych,
 • Wspólnych przeżyć.

Każdy z nas ma indywidualne cechy, które wyróżniają go na tle innych znajomych czy rodziny. Jeśli nie potrafisz takich znaleźć to możliwe, że masz wspólne przeżycie ze swoją dziewczyną, w którym zachowała się śmiesznie czy dziwnie i można na jego podstawie nadać jej ksywkę.

Zwróć uwagę na to jak powstają ksywki i pseudonimy w szkołach. Po pierwsze nikt sobie nie wymyśla ich dla siebie a po drugie są rezultatem jakiegoś zachowania czy wyżej wymienionych cech.

Teraz gdy już wiesz, jak podejść do wymyślania ksywek i pseudonimów sprawdź nasze propozycje a może na ich bazie dobierzesz odpowiednią nazwę dla swojej dziewczyny.

Fajne ksywki dla dziewczyny

Samo słowo fajne jest mało precyzyjne i odnosi się do subiektywnych ocen. Niemniej wielu z was pyta o fajne ksywki dla dziewczyny, więc postaraliśmy się zebrać te, które naszym zdaniem zasługują na miano fajnych.

 1. Mała,
 2. Chica (dziewczyna z hiszpańskiego),
 3. Landryna,
 4. Kochanie,
 5. Mapet,
 6. Perełka,
 7. Kochanie,
 8. Lala,
 9. Królewno,
 10. Kruszynko,
 11. Szyszka,
 12. Dżaga,
 13. Smerfetko,
 14. Niunia,
 15. Siksa,
 16. Ciućma,
 17. Złośnica,
 18. Wamp,
 19. Loszka,
 20. Ślicznotka,
 21. Pchełka,
 22. Chmurka,
 23. Sarenka,
 24. Robaczek,
 25. Pączusiu,
 26. Rybko,
 27. Żabciu,
 28. Mamsita,
 29. Młoda,
 30. Pysiaczek,
 31. Foczka,
 32. Rudzielec,
 33. Muszelka,
 34. Pańcia,
 35. Kitek,
 36. Płatek,
 37. Dzwoneczek,
 38. Sikorka,
 39. Fistaszek,
 40. Mini,
 41. Ruda, Czarna – od koloru włosów.

Jak widzisz fajnych ksywek dla dziewczyny nie brakuje, ale to tylko część z naszych propozycji, leźmy dalej.

Słodkie nazwy dla dziewczyny

Ze słodkimi nazwami dla dziewczyny należy uważać, żeby za bardzo nie przesłodzić związku. Co za dużo to niezdrowo i może wyglądać to bardziej komicznie niż uczuciowo, zwłaszcza gdy w co drugim słowie używamy słodkich ksywek. Dlatego poniższe słodkie pseudonimy stosuj zamiennie z innymi wymienionymi w tym artykule.

 1. Truskaweczka,
 2. Aniołek,
 3. Skarb,
 4. Serce moje,
 5. Gąska,
 6. Foczka,
 7. Nimfetka,
 8. Myszka,
 9. Kwiatuszek,
 10. Sikorka,
 11. Żabcia,
 12. Biedroneczka,
 13. Najsłodsza,
 14. Kotku,
 15. Różyczka,
 16. Poziomeczka.

Śmieszne ksywki dla dziewczyny

Śmieszne pseudonimy dla dziewczyny idealnie sprawdzą się również w relacjach przyjacielskich. Prawdopodobnie masz ze swoją dziewczyną lub przyjaciółką podobne poczucie humoru więc będą was śmieszyć te same ksywki.

Nie znamy was osobiście, więc nie wiemy co konkretnie będzie was śmieszyć. Postaraliśmy się wybrać najbardziej uniwersalne śmieszne ksywki dla dziewczyn może znajdziesz wśród nich te, które Cię zainteresują.

 1. Krejzolka,
 2. Żelka,
 3. Pusia,
 4. Szczypiorek,
 5. Wiedźma,
 6. Mućka,
 7. Krasnal,
 8. Fiona,
 9. Dzidzia,
 10. Balbina,
 11. Nesti,
 12. Flejka,
 13. Fryta,
 14. Żarówa,

Śmiesznych ksywek nie brakuje, mamy nadzieję, że przypadły Ci do gustu.

Fajne pseudonimy dla dziewczyn po angielsku

Na koniec zostawiliśmy sobie podejście do fajnych pseudonimów dla dziewczyn po angielsku. Nie da się ukryć, że wiele z ksywek pochodzi właśnie z tego języka i jest ich przełożeniem na polski.

Obecnie język angielski jest wszechobecny w naszej mowie, więc nikogo nie zdziwi jak będziesz używać do swojej dziewczyny pseudonimów po angielsku.

 1. Honey,
 2. Babe,
 3. Baby Love
 4. Gorgeous,
 5. Sweetie,
 6. Cookie,
 7. Cherry,
 8. Cupcake,
 9. Hot Lips,
 10. Princess,
 11. Pinky,
 12. Deborah,
 13. Cutie-pie
 14. Buttercup,
 15. Sweetie Pie,
 16. Dreamgirl,
 17. Divine One,
 18. Hottie,
 19. Lovebug,
 20. Universe,
 21. Juliette,
 22. Daisy,
 23. Boo,
 24. Pretty Face,
 25. Queenie,
 26. Watermelon,

To już na tyle w kwestii ksywek i pseudonimów dla dziewczyny. Mamy nadzieję, że znalazłeś to czego szukasz, a jeśli poszukujesz zdrobnień czy przezwisk dla dziewczyny to sprawdź nasze pozostałe artykuły.

Happy
Happy
29 %
Sad
Sad
19 %
Excited
Excited
15 %
Sleepy
Sleepy
17 %
Angry
Angry
15 %
Surprise
Surprise
5 %