Ostatnia aktualizacja 29 marca 2023 przez Redakcja

Zwykło się mawiać, że każda kobieta jest piękna, ale to w głównej mierze od tego kto patrzy zależy, jak zostanie oceniona. Naszym zdaniem każda ma jakiś element, który może być piękny nawet jeśli nie będzie bezpośrednio związany z wyglądem. Jednak w tym artykule mamy postarać się odpowiedzieć na pytanie czy Chinki są ładne. To bardzo trudne zagadnienie wymagające obiektywizmu, który w przypadku urody trudno zachować. Dlatego oprzemy się na statystykach i badania pokazujących jak uroda Chinek widziana jest na świecie. Sprawdźmy zatem czy kobiety z kraju środka w powszechnej opinii uważane są za piękne.

Czy Chinki są ładne?

Chiny pomimo swojej bogatej historii zawsze były krajem budowanym na kolektywie społeczeństwa, jednostka nie odgrywała w tym kraju żadnego znaczenia. Obecnie kontrola obywateli jest nie tyle duża co ogromna, co zniechęca wielu ludzi do podróżowania do tego kraju.

Dlatego niewielu Europejczyków czy ludzi z pozostałych kontynentów mogło się przekonać na własne oczy o urodzie Chinek.

Jak wspomnieliśmy we wstępie artykuł chcemy oprzeć na plebiscytach i ankietach, należy jednak pamiętać, że tych też nie można brać w 100% jako wyrocznię. Dla przykładu podajmy konkurs Miss World organizowany od lat 50.

Chiny mają 2 zwyciężczynie plebiscytu Miss World:

 • Zhang Zilin
 • Yu Wenxia

Obie kobiety zdobyły swoje tytuły w wieku 23 lat, jest to dość późny okres o czym świadczy wiek innych laureatek. Dla porównania Polki mają również dwa tytuły.

Skoro Chinki wygrały dwa razy najbardziej prestiżowy tytuł piękności to muszą być ładne, prawda? Pamiętaj, że udział w takich konkursach biorą modelki, teoretycznie najpiękniejsze przedstawicielki swoich krajów. Oznacza to, że jest to specyficzna grupa kobiet i w dosłownie każdym kraju można wyznaczyć przynajmniej kilka takich osób.

Dlatego odczytywanie wyników Miss World w przełożeniu na społeczeństwo nie powinno być zero-jedynkowe.

Chiny są bardzo rozległym krajem, które zamieszkiwane są przez wiele grup etnicznych. Przypisywanie konkretnych cech wyglądu do całego społeczeństwa zaprowadzi nas w ślepy zaułek.

Istnieje coś takiego jak kanon Chińskiej urody, który zakłada:

 • Owalny kształt twarzy,
 • Spiczasty i wąski podbródek,
 • Wydatne usta z zarysowanym łukiem Kupidyna,
 • Wyraźnie zarysowaną szczękę,
 • Długie najczęściej czarne włosy,
 • Jasna skóra,
 • Szczupła sylwetka.

Niestety wiele z elementów urody współczesnych Chinek jest fałszywie skrywanych pod operacjami plastycznymi, które mają zbliżyć ich wygląd do zachodniego pojmowania piękna.

Obraz pięknych Chinek widziany w nowych filmach czy reklamach może istotnie zaburzać to jak Chinki odbierane są na świecie.

Czy Chinki podobają się mężczyzną?

czy-chinki-sa-piekne

Powyższa mapa obrazuje postrzeganie piękna kobiet przez ankietowanych z różnych krajów. Jak widać kobiety z Chin zostały uznane za jedne z najmniej atrakcyjnych na świcie.

Co istotne potwierdzają to rozmaite rankingi najpiękniejszych kobiet świata. Chinki nie znajdują się praktycznie w takich zestawieniach.

 • Gudstory – poza listą,
 • ScoopWhoop – poza listą,
 • Postast – poza listą,

Azjatki ogólnie uchodzą za atrakcyjne kobiety, choć chodzi tu głównie o kobiety z krajów południowych jak Korea, Tajwan, Filipiny czy Tajlandia.

Sekrety urody współczesnych Chinek

Niestety wiele artykułów pobieżnie traktuje temat urody Chinek służąc za reklamę jakiś magicznych kremów, które odmieniają wygląd. Istnieje również wiele stereotypów na temat specjalnych zabiegów jak owijanie palców u stóp, aby te były złączone.

O ile faktycznie niektóre kobiety wciąż stosują takie zabiegi, to zdecydowana większość kobiet nie robi takich rzeczy.

Warto zacząć od tego, że Chinki często nie podobają się same sobie. Jest to widoczne w rosnącej tendencji do wykonywania operacji plastycznych mających na celu poprawienie cech etnicznych.

Chinki utożsamiają się z zachodnią kulturą piękna a dostosowanie się do niej wymaga wielu zmian.

W czasach starożytnych odzwierciedleniem pięknego wnętrza było piękno fizyczne. Obecnie pomimo pewnej izolacji chińskie społeczeństwo pozostaje pod wpływami kulturowymi zachodu.

Odcień skóry

Myślisz Chiny mówisz „żółta skóra” w rzeczywistości nie jest to tak proste. Na zachodzie mamy solaria, które mają nadawać skórze opalenizny. Ciemniejszy kolor skór dla wielu osób jest bardziej atrakcyjny.

Chinki chcą natomiast upodobnić swój kolor skóry do białego, który dominuje w Europie czy Ameryce. W efekcie skóra wielu chińskich kobiet jest blada, gdyż te nie tylko unikają słońca, ale stosują również wybielacze do skóry.

Dość powiedzieć, że topowe marki jak Nivea oferują na rynek chiński kremu przeznaczone do wybielania. Można powiedzieć, że to zamiennik brązera stosowanego w krajach zachodnich.

Dążenie do uzyskania białej cery spowodowane jest rysem historycznym. Osoby pracujące fizycznie naturalnie opalały się od słońca. Wyższe klas społeczne chciał odróżnić się od zwykłych pracowników chroniąc się przez promieniami słonecznymi.

Figura

Kanony piękna zmieniają się wciągu kilkudziesięciu lat. Obecnie wielu mężczyzn jako ideał piękna podaje kobiety szczupłe, ale z krągłościami. Typowe modelki z wybiegów uważane są za zbyt odchudzone i nie są już standardem piękna.

Chińskie kobiety za obraz idealnej sylwetki obierają szczupłą, nawet kościstą sylwetkę z wąską talią.

Na szczęście dla tamtejszych kobiet, naturalna uroda tworzy Chinki szczupłymi. Nieszczęściem natomiast jest to, że kobiety z niewielką ilością dodatkowych kilogramów z automatu są mniej atrakcyjne.

Presja społeczna dotycząca wyglądu w Chinach jest ogromna a sami Chińczycy są bardzo surowi w ocenianiu swoich kobiet.

Twarz – oczy i włosy

chiny operacja plastyczna

Szczupła osoba zazwyczaj ma szczupła twarz, a im ta szczuplejsza tym kobieta uważana za bardziej atrakcyjną.

Piękna twarz nie tylko musi być szczupła, ale również owalna z podbródkiem i szczęką w kształt litery V.

Bardzo istotnym aspektem całościowej oceny wyglądu są oczy. Te muszą być duże najlepiej jak u łani oraz powinny posiadać drugą powiekę. Typowe oczy u Chińczyków są wąskie i pozbawione zgrubienia nad powieką. Ten sam trend obserwowany jest również w Korei Południowej.

To co jest podobne w Polsce i Chinach to podejście do wyglądu ust. Pełne usta, ale nie jak u glonojada zazwyczaj będą atutem kobiety.

Również w kwestii włosów można znaleźć podobieństwa. Mężczyźni w obu krajach preferują kobiety z długimi i gęstymi włosami. W chinach dominującym kolorem jest kolor czarny.

Naturalnie Chińczycy mają płaskie i słabo zarysowane nosy. U Europejczyków podobają się im nosy z wyraźnie zarysowanym grzbietem i nieco większe.

Wpływ chirurgii plastycznej na urodę Chinek

Może Ci się wydawać, że kobiety w Europie czy Stanach przesadzają z operacjami plastycznymi, ale w krajach azjatyckich jest to zdecydowanie głębszy problem. Dlaczego problem?

Pokazuje jak wiele kobiet nie akceptuje swojego wyglądu i dąży do jego zmiany pod wpływem presji społecznej.

Najwięcej operacji plastycznych dotyczy:

 • Oczu,
 • Nosa,
 • Usuwania tłuszczu,
 • Korekcji piersi,

Tendencja wzrostowa jest ogromna raport Deloitte wskazuje na trzykrotny wzrost wartości rynku operacji plastycznych w zaledwie kilka lat.

Każdego roku z operacji plastycznych korzysta powyżej 10 milionów kobiet. Przy ogromnej populacji Chin może wydawać się to niewielką liczbą, ale to ogromne liczby.

Należy do tego dodać, że ciężko tak naprawdę oszacować prawidłowe dane, gdyż Chiny nie podają takich informacji. Mało tego tylko 10% chirurgów wykazało się posiadaniem licencji. Oznacza to, że blisko 90% operacji przeprowadzanych jest przez niewykwalifikowanych ludzi.

Niestety w Chinach uroda ma wpływ nie tylko na relacje społeczne, ale również możliwość znalezienia pracy. Ogłoszenia jawnie promują piękne Chinki odrzucają zgłoszenia kobiet niespełniających standardów piękna. Mówimy o tu często o zwyczajnych pracach jak sprzedawca, nie można się więc dziwić, że kobiety chcą dla siebie lepszego życia.

Piękne Chinki

Nie oznacza to, że znalezienie przykładów pięknych Chinek jest trudne. Jak już wspomnieliśmy takie zestawienie można wykonać dla każdego kraju.

Przestawione kobiety zazwyczaj pełnią role modelek czy gwiazd filmowych. Nie zachęcamy do wyrabiania sobie na podstawie ich wyglądy tego jak wygląda całe społeczeństwo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci nieco temat urody Chinek i tego czy uważane są za piękne. Masz swoje doświadczenia związane z kobietami z Chin lub nie zgadzasz się z powszechną opinią? Daj nam znać koniecznie w komentarzu o własnych przemyśleniach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %