Ostatnia aktualizacja 9 lutego 2023 przez Redakcja

Hiszpania jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Smaczne jedzenie, ciekawe atrakcja oraz piękna pogoda, krajobrazy i ludzie, taki obraz tego państwa maluje się w wielu głowach. Hiszpanki i Hiszpanie uchodzą za bardzo ładnych by nie powiedzieć pięknych. Obiektywne rozmawianie na temat urody jest bardzo trudne, gdyż każdy z nas ma nią inne spojrzenie. Typowe Hiszpanki kojarzą się z opaloną skórą, ciemnymi włosami i zawadiackim uśmiechem. Jak pokazują liczne rankingi kobiety z Hiszpanii nie zawsze są uważane za piękne. Postanowiliśmy sprawdzić czy typowe Hiszpanki są tak piękne jak się mówi i co ma wpływ na ocenę ich urody.

Czy Hiszpanki są ładne?

Mieszkamy w kraju jednolitym, egzotyczna uroda jest dla nas czymś co przyciąga wzrok i tylko dlatego, że jest inna z miejsca zyskuje dodatkowe punkty.

Na pytanie czy Hiszpanki są ładne nie da odpowiedzieć się w jednoznaczny sposób. Wszyscy zostaliśmy obdarzeni pewną urodą, na którą nie mamy znaczącego wpływu. Generalizowanie wyglądu całej nacji na podstawie wycinka społeczeństwa często prowadzi do błędnych wniosków.

Współczesna Hiszpania jest krajem wielu emigrantów głównie z Afryki, ale również krajów wschodnioeuropejskich takich jak Polska.

Mieszanie się genów sprawia, że wygląd typowej Hiszpanki zaczyna się powoli zmieniać. Naturalnie ten proces będzie trwał wiele lat i dotyczy pewnej grupy a nie wszystkich, ale warto mieć to na uwadze.

Po tym wstępie możemy przejść do odpowiedzi na pytanie czy Hiszpanki są piękne. Kobiety z krajów południowej Europy i Ameryki Południowej często obok Szwedek, Rosjanek i Ukrainek uznawane są za najpiękniejsze kobiety świata.

Wygląd typowej Hiszpanki wedle stereotypów:

  • Gęste i długie ciemnobrązowe włosy,
  • Ciemne i duże oczy,
  • Szczupła sylwetka,
  • Niewysoka,
  • Dobrze ubrana,
  • Subtelny makijaż,

Należy jednak podkreślić, że Hiszpania jest niejednolita i np. w Alicante wiele osób posiada zielony oczy a w niektórych regionach wiele kobiet ma rude a nie czarne włosy.

Stereotyp wyglądu typowej Hiszpanki opiera się w dużej mierze na jednej z najpiękniejszych kobiet świata Penelope Cruz urodzonej w Madrycie.

Hiszpanki jednak nie tak ładne?

czy hiszpanki sa ladne

Na bazie przedstawionych informacji stwierdzenie czy Hiszpanki są ładne jest niemożliwe. Postanowiliśmy sprawdzić co na ten temat myśli się w krajach na całym świecie. Co ciekawe opinia na temat urody Hiszpanek nie jest tak jednoznaczna.

Przeglądając rankingi globalnych stron dotyczące najpiękniejszych kobiet świata, byliśmy przekonani, że będziemy potykać się o wysokie miejsca Hiszpanek a tak nie było.

Hiszpanki często przegrywały rywalizację nie tylko z kobietami z innych latynoskich krajów, ale również Polkami, które też rzadko znajdują się w zestawieniach.

Prawda jest taka, że wiele Hiszpanek jest niskich i przy kości co kłuci się z powszechnym pojmowaniem piękna.

Obraz Hiszpanek jako wyjątkowo pięknych wykreowany jest przez show biznes. Do filmów, modelingu czy na scenę często trafiają najbardziej atrakcyjne przedstawicielki swojego kraju.

Osoby, które były w Hiszpanii podkreślają, że typowa Hiszpanka nie wyróżnia się pozytywnie na tle kobiet ze Skandynawii, Europy Wschodniej czy Ameryki Południowej.

Ładne Hiszpanki

Pomimo, że Hiszpanki nie należą do najpiękniejszej nacji świata, to wciąż mają wiele pięknych przedstawicielek.

Wiele z nich działa jako aktorki, modeli czy sportsmenki i choć opierają swoją karierę na talencie to wygląd na pewno nie jest czymś co przeszkadza im robić karierę.

Lorena-Bernal-Pascual
« z 10 »

Zdjęcia, które właśnie zobaczyłeś pokazują kobiety z Hiszpanii powszechnie uznawane za ładne.  Jeśli myślisz, że będąc na Półwyspie Iberyjskim będziesz widzieć tylko takie obrazki to możesz się rozczarować.

Pamiętajmy, że wpływ na urodę ma również charakter czy mowa ciała. Liczne badania potwierdzają, że kobiety, które się uśmiechają z miejsca stają się bardziej atrakcyjne dla mężczyzn.

Czy Hiszpanki są łatwe?

Samo pytanie jest dość trywialne i normalnie byśmy je pominęli, ale sporo osób zadaje to pytanie.

Jako mężczyzna zastanawiasz się czy wybierając się do Hiszpanii będziesz mieć dużą szansę na zapoznanie ładnej Hiszpanki.

Hiszpania jest krajem emigrantów, ale wielu mieszkańcom się to nie podoba. Stosunek do Polaków nie różni się znacząco do tego jako traktowane są nacje z innych biedniejszych krajów Europy.

Hiszpanki są dużo bardziej otwarte od Polek i łatwiej nawiązują kontakty. Jeśli myślisz, że kobieta uśmiechająca się na ulicy, uśmiecha się tylko do Ciebie to się mylisz.

Prawdą jest to, że Hiszpania posiada jeden z największych współczynników zdrad. Zdrada czy skok w bok jest niemal czymś normalnym, gdyż około 38% społeczeństwa dopuściło się takiego czynu.

Najczęściej są to jedno-nocne przygody, które się nie powtarzają. Musisz jednak wiedzieć, że kobiety z Hiszpanii nie mają oporów przed omawianiem swoich kochanków wśród innych osób.

Jeśli zdecydujesz się na taką przygodę, prawdopodobnie o waszej nocy dowie się sporo osób.

Gdzie spotkać ładne Hiszpanki?

Droga do znalezienie ładnej Hiszpanki wiedzie przez lotnisko i tanie linie lotnicze. Dzisiaj dostanie się do Hiszpanii to niewielkie pieniądze, również znalezienie noclegu w rozsądnej cenie nie powinno stanowić problemu.

Hiszpanki chętnie imprezują, więc łatwo spotkać je w klubach i barach. Żeby nawiązać kontakt znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa, warto również znać podstawy hiszpańskiego.

Inną metodą na sprawdzenie czy kobiety z Hiszpanii są ładne jest utworzenie profilu w aplikacji randkowej i ustalenie lokalizacji na jedno z hiszpańskich miast.

Hiszpanki przyjeżdżają również do największych polskich miast na wymiany w programie Erasmus.

Jak widzisz stwierdzenie czy Hiszpanki są ładne nie jest takie proste. Dla pewnej grupy mężczyzn będą najpiękniejszymi kobietami świata gdy dla innych będą mniej atrakcyjne od Polek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
80 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
20 %