Ostatnia aktualizacja 24 marca 2023 przez Redakcja

Koreańskie standardy piękna są na tyle ciekawym zagadnieniem, że doczekały się osobnego wpisu na Wikipedii. Mit kraju pięknych kobiet został zbudowany w dużej mierze na operacjach plastycznych i wizerunku gwiazd K-Pop. Rzeczywistość jest mniej łaskawa dla Pań z tego rozwiniętego azjatyckiego kraju. Uroda jest dość niewdzięcznym tematem do omawiania, gdyż to jak postrzegana jest dana osoba w głównej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Jednak pewne statystyki i rankingi są w stanie zbudować w miarę obiektywny obraz tego czy Koreanki są ładne.

Czy Koreanki są ładne?

Takie pytanie pojawia się na wielu forach internetowych czy w komentarzach pod artykułami. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest możliwe przez wzgląd na generalizowanie całego społeczeństwa na podstawie pewnego wycinka.

Twoje pojmowanie piękna może się różnić a raczej na pewno się różni od mojego. Nawet najpiękniejsza kobita może nie być atrakcyjna, jeśli jej zachowanie i styl bycia będą odrzucające.

W wielu badaniach potwierdzono, że uśmiech na kobiecej twarzy znacząco podnosi jej atrakcyjność.

Wracając jednak do Koreanek i tego jak wygląda stereotypowa piękna Koreanka:

 • Szczupła sylwetka,
 • Mała szczęka w kształcie litery V,
 • Blada cera,
 • Gładka skóra,
 • Duże „łanie” oczy,
 • Proste i wyraźne brwi.

Niewiele z tych cech można przypisać do wszystkie Koreanek, zaliczają się do nich głównie proste brwi i blada cera. Nie każda Koreanka jest szczupła i wyraźnie zarysowaną szczękę.

To co sprawia, w dużej mierze, że kobiety z Korei Południowej oceniane są przez mężczyzn z krajów zachodnich za atrakcyjne to egzotyczny typ urody oraz operacje plastyczne.

Sekrety urody Koreanek

uroda koreanek

Jeśli ten artykuł nie jest pierwszym, którym czytasz na temat urody Koreanek to może Cię zdziwić, że nie piszemy o magicznych kremach (choć ten wątek się pojawi) czy o naturalnych predyspozycjach do bycia pięknymi.

Prawda jest nieco bardziej brutalna, za obrazem pięknych Koreanek w dużej mierze stoją gwiazdy K-Pop oraz tamtejsze modelki.

Korea Południowa znajdujesz się w pierwszej dziesiątce krajów z największą liczbą operacji plastycznych na świeci.

Jest to poważny problem, gdyż pokazuje, że wiele kobiet nie akceptuje swojego wyglądu. Doszło do tego, że 30% młodych Koreanek przeszło przynajmniej jedną operację plastyczną.

wplyw operacji plastycznych na koreanska urode

To zatrważający wynik, który jest nie do pojęcia z punktu widzenia Europejczyka. Żeby móc zrozumieć współczesne kanony piękna w Korei należy spojrzeć na charakter tego społeczeństwa. Podobnie jak w Japonii i wielu innych azjatyckich krajach jednostka musi dostosować się do presji społecznej.

Można wręcz mówić o terrorze urody, który widoczny jest chociażby na rynku pracy.

O ile dla nas standardem jest umieszczenie w CV zdjęcia o tyle w Korei wymaga się dodatkowo podania wzrostu czy pochodzenia etnicznego. Naturalnie takie metody pozyskiwania pracowników nie odnoszą się do wszystkich firm, ale są spotykane.

Uroda w Korei jest drogą do lepszego życia zarówno społecznego jak i ekonomicznego. Ogólnie rzecz biorąc lepiej jest być ładnym niż mało atrakcyjnym i to na całym świecie, ale w Korei przekracza to zdrowe granice.

Jednak, należy wspomnieć również o innych czynnikach mających wpływ na taki a nie inny wygląd Koreanek:

 • Unikanie słońca,
 • Stosowanie kremów przeciwsłonecznych,
 • Zdrowe odżywianie,
 • Stosują bardzo dużo kosmetyków,
 • Relatywnie małe spożycie alkoholu.

Koreańscy faceci potrafią mieć duże problemy z alkoholem, ale znacznie rzadziej dotykają one kobiet.

W wielu Azjatyckich krajach dąży się do tego, aby mieć jak najbardziej białą skórę. Opalenizna kojarzy się z pracą fizyczną i nie jest pożądana.

Kobieta makijażem potrafi zupełnie zmienić swój wygląd a Koreanki są w tym mistrzyniami. Niestety, ale często to jak wyglądają na ulicy bardzo odbiega od tego jak wyglądają bez makijażu.

Korea Południowa jest jednym z największych eksporterów kosmetyków na świecie. Szczególnie chodzi tutaj o kremy, które zawierają składniki nieobecne w zachodnich kosmetykach. Mają wpływać pozytywnie na gładkość i zdrowy wygląd skóry.

Czy Koreanki podobają się mężczyzną?

czy-koreanki-sa-piekne

Około 1/3 kobiet w Korei przeszła operacje plastyczne, ocenianie na tej podstawie naturalnej urody kobiet tego kraju nie ma większego sensu.

Mimo to powstało wiele rankingów i badań, które określają urodę kobiet w różnych krajach, a Koreanki często zajmują tam wysokie lokaty.

Jest to pokłosiem obrazów, które przenikają do masowych mediów. Widzimy na nich zgrabne kobiety z długimi włosami i dużymi oczami. Ot obraz pięknej Azjatki, o której marzy wiele facetów.

Jednak jak już wiemy, są to pozory, które zostały stworzone przez operacje plastyczne. Te oczywiście nie są niczym złym, powstały po to, aby ułatwiać życie, ale zaburzają ocenę naturalnego piękna konkretnych nacji.

 • Gudstory – zajęły 7 miejsce,
 • ScoopWhoop – zajęły 3 miejsce,
 • Postast – zajęły 16 miejsce,

Koreanki obok Filipinek najczęściej pojawiają się w tego typu zestawieniach jako przedstawicielki Azji.

Naturalnie piękno Koreanek

naturalna uroda koreanek

Dobrze, ale w dużej mierze skupiliśmy się na tych 30% kobiet, które malują obraz Korei jako kraju pełnego pięknych kobiet a co z naturalnymi Koreankami?

Nie każda ładna Koreanka ma za sobą szereg operacji plastycznych. Mało tego przeglądając portale randkowe bez trudu można znaleźć kobiety z Korei, które wyglądają naturalnie i wciąż są atrakcyjne.

Wykluczając operacje plastyczne Koreanki dbają o swój wygląd, lubią się dobrze ubrać i zdrowo się odżywiają. Podejście do siłowni lub ruchu jest podobne jak w Polsce i wielu innych zachodnich krajach.

Znalezienie Koreanki z nadwagą będzie trudniejsze niż w Europie, ale różnica nie będzie znacząca.

Bez wątpienia zaletą urody Koreanek w oczach białych mężczyzn jest to, że wiele z nich wygląda „uroczo”. Choć Koreanki jak Azję są dość wysokie to średnia wzrostu 161 cm u kobiet jest wyraźnie niższa od polskich pań i ich 167cm.

Piękne Koreanki

Odkładając na bok aspekt operacji plastycznych i skupiając się na stanie zastany należy stwierdzić, że znalezienie przykładów potwierdzających piękno Koreanek nie brakuje.

Podobnie jak w Hollywood tak i gwiazdy w Korei doskonale wiedzą jak o siebie zadbać.

Najładniejsze Koreanki znajdują zatrudnienie w telewizji, kinie, muzyce czy modelingu. Wiele z nich jest znanych również poza granicami swojego kraju, choć w ograniczony sposób.

Gdzie znaleźć piękną Koreankę?

Korea jest dość zamożnym krajem, ale jednocześnie drogim. W Europie nie tak łatwo spotkać turystów z Korei Południowej a w Polsce żyje ich około 2000. Sami Koreańczycy twierdzą, że tylko we Wrocławiu (tu jest ich najwięcej) jest ich około 5 tysięcy.

Oznacza to, że znalezienie Koreanki jak z obrazka wcale nie musi wiązać się z dalekim lotem. Jednak w dużej mierze są to mężczyźni pracujący w koreańskich firmach.

Sam lot do Korei tylko po to by spotkać piękne Koreanki nie ma większego sensu. Choć wiele kobiet stara się wyglądać bardziej Europejsko to, jest to dość hermetyczne społeczeństwo i z miejsca nie staniesz się bożyszczem wśród Koreanek.

Najprostszą metodą na przekonanie się czy zwyczajne Koreanki są faktycznie ładne jest skorzystanie z aplikacji randkowych i zaznaczenie w filtrach języka koreańskiego lub zmiana lokalizacji na Korę Południową.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił trochę temat urody Koreanek i tego czy powszechnie uważane są za piękne. Jeśli masz własne doświadczenia związane z wizytą w Korei lub masz znajomych z tego kraju daj koniecznie znać w komentarzu.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
33 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
33 %
Surprise
Surprise
0 %