Ładne niemki

Ostatnia aktualizacja 8 lutego 2023 przez Redakcja

Niemki prawdopodobnie uchodzą za jedne z najmniej urodziwych kobiet na świecie a na pewno w Europie. Żarty z niemieckiej urody są stare jak świata i dzisiaj już mało kogo bawią, zwłaszcza osoby, który były w Niemczech i znają prawdę. Kwestia urody to mocno dyskusyjny temat i każdy może mieć własne spojrzenie. Mężczyzną podobają się różne kobiety od Słowianek przez Azjatki po narody latynoskie. Jeden mężczyzna może mieć kilka typów kobiet, które będzie uważał za piękne. Mimo wszystko typowa Niemka wciąż kojarzy się z przeciętną urodą. Ile jest w tym prawdy? Czy Niemki są piękne?

Czy Niemki są ładne?

Kobiety z Niemiec potrafią się skarżyć na to, że kobiety z Europy Wschodniej zabierają ją mężczyzn. Jest to podobna sytuacja do tej, która tyczy się obecnie naszego kraju i kobiet z Ukrainy.

Żeby móc oceniać urodę w jakikolwiek sensowny sposób z pominięcie aspektów subiektywnych należy oprzeć się na badaniach i ankietach.

Przygotowując się merytorycznie do tego artykułu przeszukaliśmy wiele stron oceniających kobiety z różnych krajów pod kątem urody. Niektóre z nich bazowały na ankietach inne zbierały dane ze stron randkowych a pozostałe były tworzone w oparciu o osobiste upodobania autora.

Nasze spostrzeżenia doskonale opisuje mapa widoczna poniżej.

czy niemki sa ladne

Niemki obok Brytyjek, Portugalek, Szwajcarek i Austriaczek zostały oceniony jako najmniej atrakcyjne na naszym kontynencie. Jednak wciąż ich uroda została sklasyfikowana jako „Zadowalająca”

Jak typowe Niemki wypadły w innych zestawieniach?

 • Ucityguides – brak kobiet z Niemiec,
 • Easemytrip – Niemki poza zestawieniem,
 • Scoopwhoop – Niemki poza zestawieniem,
 • Brightside – Niemki poza zestawieniem,
 • Definition – brak Niemek w zestawieniu

W ten sposób wyglądały praktycznie wszystkie rankingi, z którymi się zapoznaliśmy. Należy uznać, że w powszechnej opinii Niemki nie uchodzą za ładne.

Jak wygląda typowa Niemka?

Nie lubimy generalizowania społeczeństwa a o to bardzo łatwo. Niemcy od zawsze były krajem, w którym żyło wiele narodowości. Obecnie na terenie Niemiec żyje ogromna liczba Turków i Polaków, którzy często żenią się z rodowitymi Niemcami i Niemkami.

Łączenie genów ma wpływ na zmieniającą się urodę Niemek. Obecnie ciężko jednoznacznie opisać typową Niemkę, ale oprzemy się tu na typach urody i historii tego kraju.

Wpływ na urodę ma masa czynników, jednym z kluczowych jest genetyka. Tej niestety nie można oszukać i albo zostało się obdarzonym urodą albo nie.

Mieszkańcy Niemiec są połączeniem urody Nordyckiej z Celtycką i Środkowoeuropejską.

Mogłoby się wydawać, że takie połączenie poskutkuje stworzeniem pięknych ludzi, ale w oczach wielu osób tak się nie stało.

Typowa Niemka posiada pewne cechy:

 • Średnia wysokość Niemek jest wyższa od kobiet w wielu krajach,
 • Niemki mają jasną skórę,
 • Typowe kolory włosów to blond i rudy,
 • Mają symetryczne twarze
 • Oczy są koloru niebieskiego lub jasnobrązowego,
 • Kości policzkowe są wydatne,
 • Nosy lekko zarysowane, proste i długie
 • Długie palce u dłoni,
 • „Grube kości” – zbita struktura.

Choć to spora paleta cech, ciężko na tej podstawie wydawać wyrok o tym czym ktoś jest ładny. Uroda to bardziej złożona sprawa, na którą wpływ również ma zachowanie i styl bycia.

Niemki zdecydowanie rzadziej malują się od Polek nie wspominając o Ukrainkach. Ciężko mówić, że naturalność jest czymś złym, ale dla turystów widok samych kobiet bez makijażu w pewnym stopniu utrwala stereotypu.

Nie pomaga tu również podejście do mody, którego tak na dobrą sprawę nie ma. Panie z Niemiec nie przywiązują większej uwagi do swojego ubioru, można tu znaleźć pewne podobieństwa do USA.

Warto również wspomnieć o otwartości Niemek i Niemców ogólnie, która jest podobna do polskiej. Niestety nasz kraj kojarzony jest z ludźmi, którzy się nie uśmiechają i podobny obraz budują wokół siebie Niemcy.

Takie osoby odbierane są jako mniej atrakcyjne co zostało potwierdzone wieloma badaniami.

Piękne Niemki

Czy pewnym paradoksem nie jest to, że za jedną z najpiękniejszych modelek w historii uważana jest Claudia Schiffer rodowita Niemka?

W latach 90 była prawdziwą ikoną obecnie jej następczynią na światowych wybiegach mody jest Laura Berlin (trudno o bardziej niemieckie nazwisko).

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 10 kobiet z Niemiec, które obiektywnie należy uznać nie tylko za ładne a za piękne.

Laura Berlin

Zdjęcie 1 z 10

Chcemy zaznaczyć, że to wycinek społeczeństwa i na jego bazie można by stwierdzić, że typowa Niemka to szczupła blondynka o pięknej twarzy, a jak już wiemy nie jest to do końca prawdą.

Czy Niemki lubią Polaków?

Polacy, którzy chcą związać się z Niemkami nie mają łatwego zadania, opinia Pan o naszych mężczyznach nie jest najlepsza.

Statystyki ślubów pokazują, że Polki ustępują tylko Turczynkom i oczywiście Niemkom podczas gdy Polacy są na poziomie 3% czyli jednym z niższych wyników, podobnym do Greków czy Francuzów.

Czy to oznacza, że znalezienie żony Niemki jest trudne? Jak pokazują statystyki nie jest to łatwym zadaniem, ale nie niemożliwym.

Należy pamiętać, że pochodzimy z biedniejszego kraju i nie zawsze mamy dobrą opinię. Dlatego należy najpierw przełamać stereotyp by mieć szansą na trwały związek z Niemką.

Jak poznać ładne Niemki?

Wszystkie informacje zawarte w artykule bazują na pewnych informacjach i statystykach, ale nie muszą mieć pokrycia w rzeczywistości.

Masz to szczęście, że o urodzie Niemek możesz przekonać się korzystając z portali randkowych lub odwiedzając Berlin, który znajduje się bardzo blisko polskiej granicy.

Transport do Niemiec jest tani a noclegi nie opróżnią Twojego portfela tak jak w miejscowościach turystycznych.

A Ty jakie masz wyobrażenie Niemek? Czy uważasz, że typowa Niemka jest ładna, a może zgadzasz się z przytoczonymi rankingami?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %