szwedki uroda dlaczego sa piekne

Skandynawia kojarzy się wielu osobom z pięknymi ludźmi i jak pokazują rozmaite badania są to skojarzenia uzasadnione. Rozmowa o urodzie nie jest łatwa, ale opierając się na rankingach i badaniach jesteśmy w stanie podejść do tematu w miarę obiektywny sposób. Dziś chcemy zabrać was do Szwecji by przyglądnąć się nieco bliżej typowej urodzie Szwedek. Kobiet uważanych za najpiękniejsze na świecie. Dlaczego dla wielu mężczyzn Szwedki są najładniejsze i jak uroda kobiet z tego północnego kraju widziana jest na świecie?

Czy Szwedki są ładne?

Przez lata Szwecja była jednolitym kulturowo krajem. Ostatnie dekady i polityka przyjmowania imigrantów z różnych zakątków świata sprawiły, że pula genów stała się bardziej różnorodna.

Ma to przełożenie na wygląd współczesnych Szwedek, jednak kobiety urodzone ze związków z obcokrajowcami to wciąż tylko mały procent całej populacji.

Stereotypowy wygląd szwedzkiej kobiety jest taki sam jak 100 lat temu i co ciekawe ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Wygląd stereotypowej kobiety w Szwecji:

 • Wysoka,
 • Długie blond włosy,
 • Duży biust,
 • Niebieskie oczy,
 • Jasna i zdrowa skóra,
 • Duże i pełne usta,
 • Symetryczna twarz,
 • Wysportowana sylwetka.

W tym momencie opisaliśmy ideał kobiety dla wielu mężczyzn, czy zatem można dziwić się, że Szwedki uważane są za najpiękniejsze?

Naturalnie to mocne generalizowanie i nie należy brać skandynawskiego typu urody jako czegoś występującego u całej populacji.

Szwedzi w rzeczywistości mają zazwyczaj ciemne włosy a niebieskie oczy nie są oczywistością. Jednak dla osób z innych krajów liczba blondynek o niebieskich oczach może okazać się zaskakująco duża.

Stojąc w kolejce w sklepie możesz natrafić zarówno na osoby żywcem wyrwane z plakatów reklamowych jak i osoby zupełnie przeciętnie. Dlatego przed wizytą w Szwecji nie nastawiaj się na to, że po ulicach będą chodzić same modelki.

Tak stereotypowe postrzeganie Szwedek przez mężczyzn z innych krajów potrafi być krzywdzące, o czym mówią kobiety nie spełniające stereotypów.

Skandynawowie należą do najwyższych nacji na świecie. Szwedki pod tym względem zajmują 14 miejsce ze wzrostem 167cm, dla porównania Polki średnio mają 165,8cm więc z naszego punktu widzenia różnica nie jest duża.

Mimo pewnych zastrzeżeń odnośnie stereotypowego wyglądu Szwedek należ podkreślić, że wiele kobiet posiada cechy, które podobają się mężczyznom co widać np. w rankingach organizowanych przez rozmaite strony.

 • Gudstory – 8 miejsce,
 • Bscholarly – 9 miejsce,
 • ScoopWhoop – 17 miejsce,
 • World Atlas – 5 miejsce,
 • Ucityguides – 4 miejsce,

Tego typu rankingi często są podatne na indywidualne preferencje redaktorów. Należy wziąć jednak pod uwagę częstotliwość występowania danej nacji w zestawieniach. Jak się okazuje znalezienie rankingu bez kobiet ze Szwecji nie jest łatwe, podczas gdy Polki bywają tam sporadycznie.

Co na to wybory Miss World? Ten najpopularniejszy konkurs urody miał 3 zwyciężczynie ze Szwecji. To dość przeciętny wynik i przytaczamy go raczej jako ciekawostkę niż coś na czym należy budować swoją opinię.

Dlaczego uroda Szwedek zachwyca?

uroda szwedek

Kanony piękne są zmienne i to nie na przestrzeni wieków a dekad. Jesteśmy tego świadkami we współczesnym świecie, gdzie kobiety z wybiegów mody już dawno przestały być postrzegane jako piękne.

Dziś mężczyzną wciąż najbardziej podobają się szczupłe kobiety, ale zaokrąglonych kształtach. Choć sporo panów uważa niskie kobiety za urocze, to wyższe Panie uważane są często za bardziej kobiece.

Różnica jest subtelna, ale to ona sprawia, że w filmach rolę seksownych protagonistek przejmują wyższe kobiety.

Czy faceci wolą blondynki od brunetek? To mit, każdy z Panów ma własne postrzeganie urody i choć dla części z nich faktycznie blondynka o niebieskich oczach będzie ideałem to nie jest to standardem.

Taki typ urody jako „idealny” jest utrwalany przez bajki czy adaptacje filmowe, w których piękne księżniczki zazwyczaj są blondynkami o niebieskich oczach.

Większa populacja blondynów i blondynek w Szwecji niż w innych krajach wynika z lepszej adaptacji do przyswajania witaminy D z promieni słonecznych.

Aż 78% ludzi w Szwecji ma oczy klasyfikowane jako niebieskie co jest 3 wynikiem na świecie

Duże znaczenie w postrzeganiu urody innych ludzi ma kolor ich skóry i jej stan. Choć nie jest to tak oczywiste to podświadomie podobają się nam ludzie z zadbaną, delikatną i wyglądającą na zdrową skórę.

Szwedki są dość blade na tle innych Europejek i choć z pozoru mogłoby to być wadą to w praktyce okazuje się atutem. Obecnie opalona sylwetka nie jest już tak atrakcyjna jak jeszcze 20 lat temu. Panie, które przesadzają z wizytami na solariach są raczej tematem żartów niż wzdychań rozmarzonych mężczyzn.

Kobiety w Szwecji doskonale wiedzą, jak zadbać o skórę. Robią to zarówno przy pomocy kosmetyków jak i od środka, dostarczając do organizmu zdrowe produktu.

Problem z otyłością występuje na całym świecie i jest coraz powszechniejszy. Szwecja, póki co wciąż wygląda nieźle na tle innych krajów. Panie aktywnie uprawiają sport przez cały rok co ma odzwierciedlenie w tym jak atrakcyjne są dla mężczyzn.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że Szwedki powszechnie uważana są za piękne. Mamy tu połączenie dobrych genów i pracy nad sobą.

Uroda to nie tylko cechy zewnętrzne, ale również sposób zachowania i postrzeganie świata. Nawet najładniejsza kobieta pozbawiona ciekawego charakteru nie będzie podziwiana za swoją urodę.

Kobiety ze Szwecji uchodzą za bardzo samodzielne i wyluzowane. Mogą sprawiać wrażenie zamkniętych, ale po bliższym poznaniu okazuje się, że stąpają mocno po ziemi, ale nie przejmują się nadto problemami.

Szwedki choć z wyglądu mogą przypominać Rosjanki to ich charaktery są zupełnie różne. Kobiety ze Szwecji nie przywiązują dużej wagi do ubioru czy opinii innych.

Ładne Szwedki

Zaraz pokażemy Ci galerię ładnych Szwedek, wśród których spora część będzie reprezentować opisane wyżej cechy. Zazwyczaj najpiękniejsze kobiety w Szwecji podejmują pracę jako modelki, prezenterki w telewizji, aktorki czy wokalistki.

Należy podkreślić, że stworzenie takiej listy nie jest trudnym zadaniem i to niezależnie od tego jaki kraj do tego wskażemy. Nie opieraj swojej wiedzy o urodzie danej nacji na bazie zdjęć celebrytek przedstawionych w takich zestawieniach jak nasze.

Pokazujemy to raczej w ramach ciekawostki i jako przykład mówiący, dlaczego mężczyźni uważają Szwedki za ładne.

Jak przekonać się o urodzie Szwedek?

Mamy to szczecie, że mieszkamy w regionie świata, który nie może narzekać na brak pięknych kobiet. Obok Szwedek, Rosjanki, Białorusinki czy Polki uważane są za jedne z ładniejszych nacji.

Szwecja jako nasz sąsiad zza morza jest bardzo łatwo dostępny przez liczne połączenia lotnicze. Jeśli chcesz przekonać się czy Szwedki mają urodę, która Ci się spodoba możesz dostać się tam bez większych problemów.

Istnieją również prostsze metody jak zarejestrowanie się na portalu randkowym i wybranie lokalizacji na jedno ze Szwedzkich miast.

Dzięki temu rozwiązaniu będziesz w stanie stwierdzić jak faktycznie wyglądają Szwedki. Opieranie swojej opinii na zdjęciach modelek nie ma większego sensu i będzie zakrzywiać Twoje postrzeganie kobiet z tego kraju.

To już wszystko w kwestii tego jak widziana jest uroda Szwedek na świecie. Mamy nadzieję, że wiesz już dlaczego Szwedki uważane są za jedne z najładniejszych kobiet na świecie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %