Ostatnia aktualizacja 21 czerwca 2023 przez Redakcja

Turcja kojarzy się z wieloma rzeczami, ale niekoniecznie z urodą tamtejszych kobiet. Często zadajecie pytanie czy Turczynki są ładne, więc postanowiliśmy zająć się tym tematem. Naturalnie uroda to pojęcie mocno indywidualne i to, że jednej osobie podoba się konkretny typ urody to nie znaczy, że drugiej również będzie się podobał. Istnieją jednak statystki i badania, które pokazują upodobania mężczyzn względem urody kobiet z różnych krajów. Te naturalnie często zahaczają o stereotypy, jednak nie mamy lepszej metody na określenie kanonów piękna. Sprawdźmy zatem co o urodzie Turczynek myśli się w Polsce i na świecie oraz jak wygląda stereotypowa kobieta w Turcji.

Czy Turczynki są ładne?

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla tysięcy Polek i Polaków. Wielu z nas miało lub będzie miało w najbliższym czasie przekonać się na własne oczy czy Turczynki są ładne.

Mało miarodajnym, ale zawsze jakimś punktem zaczepienia odnośnie urody kobiet w danym kraju są konkursy piękności. W roku 20202 Azra Akin zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Jest to jedyny sukces kobiet z Turcji w tym prestiżowym plebiscycie. Polki zdobyły taką nagrodę dwukrotnie, ostatnio w roku 2021 była to Karolina Bielawska.

Warto jednak podkreślić, że ranking jest mało obiektywny, gdyż do konkursu przystępują wyłącznie piękne kobiety i nie przedstawiają one ogólnego spojrzenia na urodę w danym społeczeństwie.

Wystarczy wspomnieć, że tytuł kilkukrotnie przypadał kobietom z Indii, które powszechnie uważane są mało atrakcyjne.

Turcja dzieli się na część europejską i azjatycką co ma wpływ na spore różnice w wyglądzie pomiędzy kobietami z zachodu i wschodu kraju.

Kim tak właściwie jest stereotypowa Turczynka po względem wyglądu?

 • Czarne (mocno brązowe) i gęste włosy,
 • Duże oczy,
 • Okrągłe twarze,
 • Niewysokie (średnia wzrostu 161cm przy 166cm Polek),
 • Biała karnacja z odcieniami koloru jasnobrązowego,
 • Wyraźnie zarysowane nosy,
 • Normalna budowa.

Ten stereotypowy obraz ma w wielu aspektach przełożenie na rzeczywistość, ale z racji ogromnej powierzchni kraju i burzliwej historii pozostaje tylko stereotypem.

By przekonać się o tym jak szeroki jest przekrój urody wśród kobiet z Turcji wystarczy włączyć mecz siatkówki czy innego drużynowego sportu. Znajdziesz tam kobiety o typowo europejskich rysach jak i bardziej arabskich.

Patrząc na rankingi i oceny atrakcyjności należy brać również pod uwagę, hidżaby i inne cechy lokalnej kultury, które w oczach Katolików obniżają z miejsca atrakcyjność kobiety.

Mimo wszystko w Turcji wiele kobiet pod względem ubioru nie różni się niczym od swoich europejskich koleżanek.

Piękne Turczynki

Mając ciągle na uwadze, fakt, że patrzenie na urodę zero-jedynkowo jest błędne, chcemy Ci przedstawić listę przykładowych Turczynek uważanych za piękne.

Naturalnie są to głównie modelki czy osoby pracujące w telewizji i na scenie. Przekładanie ich wyglądu na całe społeczeństwo nie ma sensu, ale chcemy pokazać, że w Turcji można spotkać piękne kobiety.

Czy Turczynki podobają się mężczyznom?

czy-turczynki-sa-piekne

Rozmawianie o urodzie jest ciężkie, dlatego w takich wypadkach zawsze wspieramy się statystykami i rozmaitymi badaniami.

Powyższa mapa obrazuje to jak widziane są kobiety z różnych krajów pod względem swojej atrakcyjności. Im bliżej nasyconej zieleni tym ładniejsze kobiety, im bliżej czerwień tym kobiety są mniej uważana za atrakcyjne.

Jak widać Turcja znajduje się w regionie geograficznym, w którym uroda została oceniona jako przeciętna.

Co ciekawe te dane nie pokrywają się z licznymi rankingami, które uwzględniają kobiety z Turcji wśród najpiękniejszych na świecie.

 • Gudstory – 15 miejsce,
 • Bscholarly – 1 miejsce,
 • Ucityguides – poza listą,
 • Scoopwhoop – poza listą,

To tylko pokazuje jak trudno jednoznacznie określić, czy Turczynki są ładne.

Naszym zdaniem każda kobieta ma w sobie coś ładnego, tylko mężczyzna decyduje, czy to dostrzeże.

Należy pamiętać, że omawiane rankingi często tworzone są na podstawie opinii ludzi, którzy nigdy nie byli we wszystkich krajach i nie mogą mieć pojęcia jak wyglądają kobiety w innych krajach.

Naturalna uroda Tureckich kobiet

tureckie kobiety

To co widać w telewizji czy na wielkiej scenie to rzadko kiedy naturalne piękno. Wiele celebrytek przeszło operacje plastyczne co ma wpływ na to jak niektórzy mężczyźni postrzegają Turczynki.

Kobiety w Turcji są bardzo krytyczne względem swojej urody. Prawdą jest, że Słowianki czy Latynoski posiadają pewne cechy urody, które przychodzą do głowy bez zastanowienie, a w przypadku Turczynek tak nie jest.

Można powiedzieć, że Tureckie kobiety nie mają cechy, która by ich wyróżniała. Jednak nie trzeba się wyróżniać by być pięknym, czasem zwyczajność jest lepsza.

To co jest mocną cechą kobiet z Turcji to pewność siebie i temperament, zupełnie inny od polskiego. Turczynki temperamentem przypominają kobiety z basenu morza śródziemnego co może być zarówno wadą jak i zaletą, zależnie od tego kogo spytamy.

Podążanie stereotypami potrafi prowadzi w ślepą uliczkę co doskonale pokazuje zdjęcie tamtejszych siatkarek.

Gdzie znaleźć ładną Turczynkę?

Poznawanie kobiet z innych krajów nie jest proste, przez wzgląd na odległość i barierę językową. Turcja jest krajem, do którego z Polski przez wiele lat można było dostać się tylko liniami LOT lub drogą lądową. Od niedawna dochodzą nowe połączenia lotnicze, które mogą pozwolić na obniżkę cen biletów lotniczych.

Liczba obywateli Turcji w Polsce nie jest duża, a zazwyczaj są to mężczyźni emigrujący w celach zarobkowych. Jeśli chcesz mieć możliwość poznania prawdziwych Turek musisz udać się do tego kraju, co nie będzie tanie.

Turczynki nie rzucą Ci się na szyje, poznawanie kobiet w tym kraju wygląda podobnie jak w Polsce, choć kobiety są bardziej otwarte na nawiązywanie znajomości.

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na przekonanie się czy Turczynki są ładne jest sprawdzenie portali randkowych. Wiele z nich pozwala za darmo ustawić lokalizację na Turcję i przeglądać profile kobiet w tym państwie.

To już wszystko w kwestii urody Turczynek i tego jak postrzegane są na świecie. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz nieco więcej o tym jak postrzega się urodę kobiet w Turcji i czego się spodziewać, gdy odwiedzisz ten kraj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %