lista oszustow na sympatii

Ostatnia aktualizacja 22 grudnia 2022 przez Redakcja

Sympatia to największy polski portal randkowy, który od kilkunastu lat łączy w pary nieznanych sobie ludzi. Faktem jest, że za jego pośrednictwem doszło do wielu małżeństw czy wieloletnich szczęśliwych związków. Niestety jak każda strona randkowa i ta zmaga się z oszustami, którzy na naiwności ludzkiej starają się ugrać coś dla siebie. Lista oszustów na Sympatii bardzo by się przydała, ale z przyczyn technicznych i prawny nie jest to możliwe. Pomimo sporej popularności strony, wiele kont na Sympatii jest tam od wielu lat a oszuści chętniej wybierają inne aplikacje. Sprawdźmy jak nie paść ofiarą oszustów i oszustek na Sympatii oraz dlaczego tak ciężko jest stworzyć listę oszustów.

Lista oszustów Sympatia

Sympatia ani żadna inna strona nie zdecyduje się na publikowanie listy oszustów z kilku względów.

Po pierwsze Sympatia nigdy nie ma pewności czy dana osoba jest oszustem czy jest tylko pomawiana i czy zdjęcia, których używa na pewno ją przedstawiają. Wysuwanie oskarżeń i nazywanie kogoś oszustem może prowadzić do pozwów.

Należy pamiętać, że utworzenie i nadzorowanie takiej listy wiązałoby się z dodatkowymi kosztami.

Jako użytkownik portalu sympatia.pl i ich aplikacji zgadzasz się na regulamin. Sympatia może jedynie usuwać podejrzane konta na bazie zgłoszeń innych użytkowników.

Na Facebooku bez trudu znajdziemy takie listy pokazujące potencjalnych oszustów z różnych grup. Problem w tym, że często tożsamości są kradzione a oszuści podszywają się pod osoby widoczne na zdjęciach.

Nawet ty możesz kiedyś paść ofiarą takiej kradzieży tożsamości, dlatego wszędzie, gdzie publikujesz swoje zdjęcia i dane osobowe, ograniczaj do nich dostęp do minimum.

Swoją drogą próbowaliśmy znaleźć na FB listę oszustów na Sympatii tworzoną przez samych użytkowników, ale takiej nie ma.

Osoby dotknięte oszustwami na Sympatii prowadzą dyskusje na forach internetowych i w komentarzach pod artykułami.

Ostatnim aspektem na jaki chcemy zwrócić uwagę to łatwość w zmianie tożsamości i tworzeniu nowych kont. Oszuści i oszustki w łatwy sposób mogą zakładać nowe konta sprawiając, że lista oszustów na Sympatii nie ma prawa istnieć.

Oszustki na Sympatii – jak je rozpoznać?

Przestępstwa jakich dopuszczają się osoby na portalach randkowych jak Sympatia często nie są nawet przestępstwami a wykorzystywaniem ludzkiej naiwności. Jest to o tyle istotne, że nie podlega to żadnej karze.

Najgorszym co można zrobić to zaufać osobie, której się nigdy nie widziało, że jest faktycznie tym za kogo się podaje. Jednak nawet gdy już dojdzie do spotkania należy zachować czujność.

Podzieliliśmy artykuł na dwa segmenty, w pierwszym skupimy się na działaniach oszustek a w drugim oszustów na Sympatii.

Rozdzielenie obu płci jest istotne, gdyż cel oszustów w obu przypadkach jest nieco inny.

Praktycznie każdy portal randkowy ma w przewadze męskich użytkowników. Muszą oni wywalczyć uwagę u kobiety spośród większego grona rywali. Gdy już uda się złapać parę podejmują często nieracjonalne decyzje tylko po to by w końcu poznać jakąś kobietę.

Okazja czyni złodzieja, a w tym wypadku naszym złodziejem są oszustki na Sympatii.

Najpopularniejsze sygnały świadczące, że masz do czynienia z oszustką na Sympatii:

 • Kobieta pisze pierwsza (jest to raczej rzadkie, chyba że jesteś przystojny),
 • Chce wiedzieć o Tobie wszystko,
 • Jest bardzo zaangażowana w rozmowę,
 • Narzeka na swoją sytuację finansową pomimo krótkiej rozmowy,
 • Odkłada spotkanie w nieskończoność,
 • Nakłania Cię na przeniesienie rozmowy na inne medium,
 • Nie pamięta poprzedniej rozmowy,
 • Myli Twoje imię,
 • Niechętnie opowiada o sobie,
 • Nieproszona wysyła Ci zdjęcia,
 • Nie godzi się na przeprowadzenie rozmowy wideo,

To lista sygnałów, które powinny zapalić w Twojej głowie lampkę ostrzegawczą, że coś jest nie tak i lepiej odpuścić rozmowę.

Skoro wiesz, jak przebiega rozmowa z taką osobą to warto jeszcze wiedzieć czego dotyczą najczęstsze oszustwa.

 • Jesteś proszony o przelanie pieniędzy na rachunki czy ubiór na waszą randkę,
 • Oszustka zachęca Cię do przesłania nagich zdjęć by później móc cię szantażować,
 • Prosi o założenie konta premium koniecznie z wysłanego do Ciebie linku,
 • Mówi, że spotka się z Tobą, sama mówi w jakiej restauracji (często drogiej) i upewnia się, że Ty zapłacisz za rachunek.

Pomijamy tutaj zupełnie oszustwa pod postacią „fotoszopowania” zdjęć. Naturalnie jest to oszustwo, ale koniec końców kosztuje Cię jedynie czas związany ze spotkaniem, nie naraża Cię na większe wydatki czy ośmieszenie przed znajomymi, rodziną i osobami w pracy jak w przypadku szantażu.

Oszuści na Sympatii – jak działają?

Powiedzieliśmy sobie już sporo o tym jak rozpoznać kobietę oszustkę na Sympatii czas skupić się teraz na mężczyznach, którzy dopuszczają się oszustw na naiwnych kobietach.

Udział na portalach randkowych waha się pomiędzy 35-45% to i statystycznie rzadziej padają ofiarą oszustów a i specyfika oszust jest nieco inna.

Podczas gdy mężczyźni naciągani są głównie na pieniądze, kobiety najczęściej wykorzystywane są seksualnie, ale za własną zgodą.

Na Sympatii miły facet z wyższym wykształceniem, który ma dobrą pracę i wydaje się być uczuciowy. W rzeczywistości ojciec trójki dzieci, mąż kobiety, którą regularnie zdradza. Tak najczęściej wyglądają przypadki oszustw z jakimi spotykają się kobiety na Sympatii.

Jeśli mężczyzna przez internet oferuje Ci długi związek i piękne życie, pomimo iż nigdy się nie widzieliście jest to oznaka, że rozmowa powinna zostać szybko zakończona.

Naturalnie kobiety również padają ofiarą wyłudzenia pieniędzy a szczególną uwagę muszą zwrócić na prośby o wysłanie nagich czy półnagich zdjęć. Nie wiesz z kim rozmawiasz nie wysyłasz mu takich zdjęć, prosta zasada, której należy się trzymać.

Jak zgłosić oszusta na Sympatii?

zgloszenie oszustow sympatia

Zwalczanie oszustów na Sympatii i podobnych stronach nie jest łatwe. W miejsce usuniętego pojawia się następny i tak trwa to bez przerwy.

Mimo to warto korzystać z narzędzi jakie daje portal, dzięki czemu mamy szansę ocalić kogoś przed byciem ofiarą oszustwa.

 1. Wejdź w profil osoby, którą chcesz zgłosić,
 2. Zjedź na dół i wybierz Zgłoś nadużycie,
 3. Wybierz powód zgłoszenia i kliknij dalej.

Im więcej zgłoszeń na konkretną osobę tym większe szanse, że zostanie zablokowana.

oszusci na sympatii

Potencjalnych oszustów można zgłaszać za:

 • Fałszywe konto,
 • Niewłaściwe zdjęcie główne,
 • Niedozwolone treści lub dane kontaktowe na profilu,
 • Oferta komercyjna lub erotyczna,
 • Spam.

Zgłoszenia wysyłane są anonimowe a w razie zablokowania konta osoba dostaje jedynie informację o powodzie bana.

Oszusta na Sympatii można zgłosić również w aplikacji, wystarczy wejść w profil osoby, zjechać na dół opisu i wybrać Zgłoś Nadużycie.

Jak nie zostać ofiarą oszusta na Sympatii?

Wiesz już jak działają oszustki i oszuści na Sympatii oraz że nie istnieje żadna lista oszustów, która może Ci pomóc. Jak zatem nie zostać ofiarą oszustwa?

 • Nie podawaj swoich danych osobowych,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą posłużyć do szantażu,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą zidentyfikować Twoje centrum życia (widok z okna, praca),
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy, niezależnie od podanego powodu,
 • Nie zgadzaj się na spotkanie na pierwszej randce w miejscu prywatnym,
 • Jako mężczyzna nie idź na pierwszą randkę do restauracji,
 • Postaraj się zweryfikować informacje podawane przez drugą osobę,
 • Przed pierwszą randką poproś o rozmowę wideo,
 • Nie gódź się na przeniesienie rozmowy poza Sympatię.

Minimalizuj zakres informacji jakimi dzielisz się z innymi osobami. Dzięki temu ewentualne straty związane z rozmową z oszustem ograniczą się do zawodu i straconego czasu.

Oszustwa na Sympatii – podsumowanie

Droga czytelniczko/czytelniku nie jesteś małym dzieckiem i stwierdzenia „Internet nie jest bezpiecznym miejscem” nie zrobią na tobie wrażenia, ale w tym wypadku ich użycie jest bardzo zasadne.

Gdyby nie nasza naiwność oszuści nie zakładali by kont na portalach randkowych jak sympatia.pl. Tylko będąc przezornymi użytkownikami możemy ograniczyć ryzyko jakie na nas czeka.

Wiele z oszustw dotyczy niewielkich kwot i nikomu nie chce się takich osób zgłaszać, zwłaszcza że pieniądze wysyłane są dobrowolnie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, dlaczego lista oszustów na Sympatii nie funkcjonuje i jak nie paść ofiarą oszustek i oszustów na sympatia.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %