meetic opinie

Ostatnia aktualizacja 21 lutego 2023 przez Redakcja

Znalezienie miłości w internecie wymaga cierpliwości, nie tylko za sprawą osób, które się poznaje, ale również aplikacji randkowych, które to umożliwiają. Niestety nie wszystkie z nich grają fair umieszczając fałszywe profile czy oferując nieuczciwe zagrywki cenowe. Nie wspominamy o tym bez powodu, gdyż w tym artykule sprawdzimy opinie o Meetic. Jest to portal randkowy z Francji, który nie wyróżnia się niczym specjalnym poza słabymi opiniami. Ile jest w nich prawdy i czy warto zakładać konto na Meetic?

Meetic co to za portal?

W Polsce Meetic znany jest od kilku lat, ale prawda jest taka, że to jeden z najstarszych portali randkowych, który działa do naszych czasów.

Powstał w 2001 roku we Francji a obecnie jest częścią Match Group, która jest właścicielem takich stron jak:

 • PlantyOfFish,
 • OkCupid,
 • Tinder,
 • Match.com

W Polsce poza Tinderem te strony nie są popularne, ale na rynkach anglojęzycznych cieszą się popularnością.

Meetic w pewnym momencie swojego istnienia (2007 rok) był nawet największym portalem randkowym w Europie. Obecnie jest bardzo daleki od tego a sama marka ma bardzo złe podejście do pobierania opłat o czym w dalszej części artykułu.

Niestety nie istnieją żadne wiarygodne źródła określające aktualną liczbę użytkowników na Meetic.

Strona reklamuje się jako darmowa to w rzeczywistości wymaga zakupu konta premium. Jako użytkownik korzystający z darmowej wersji mamy ograniczone możliwości w tym te najważniejsze jak możliwość pisania.

Płatności są głównym z elementów poruszanych w negatywnych opiniach o Meetic, ale również funkcjonalność serwisu odbiega od współczesnych wymogów.

Czy warto rejestrować się na Meetic? Sprawdźmy jakie opinie na ten temat mają użytkownicy.

4.6 TOTAL SCORE

Meetic opinia

Rejestracja
meetic logo

Meetic to średniak w branży portali randkowych. Ma kilka zalet i sporo wad. Istnieją ciekawsze alternatywy, choć jeśli masz czas i pieniądze możesz zainteresować się tą stroną.


Jakość dopasowań 7
Funkcjonalność 4
Łatwość użycia 4
Obsługa klienta 6
Cena 2
PROS
 • Rozbudowane profile
 • Sensowna baza użytkowników
 • Aplikacja i strona są bezpieczne
 • Za Meetic stoi duża firma (strona nie jest przekrętem)
CONS
 • Brak weryfikacji profili
 • Słaba wyszukiwarka
 • Brak darmowego konta testowego
 • Wysokie opłaty - autmatyczne przedłużanie abonamentu
 • Dużo informacji na profilu a mimo to słaba jakość dopasowań

Meetic opinia o profilu użytkowników

Jak wiemy za stroną Meetic stoi światowy gigant branży randkowej. Firma nie ma w zwyczaju chwalenia się liczbą użytkowników i jedynym czym możemy się tutaj podeprzeć są rankingi popularności serwisów randkowych.

 • Meetic nie znajduje się w top 10 najpopularniejszych aplikacji randkowych.

Mało tego rzadko kiedy jest wymieniany w takich zestawieniach. Z drugiej strony należy pamiętać, że płatne portale rzadko znajdują się na takich zestawieniach, choć są wyjątki jak Sympatia czy eDarling.

To co można powiedzieć, to na pewno, że strona żyje i nie jest cmentarzyskiem martwych profili. Tyczy się to zarówno profili męskich jak i damskich.

Naturalnie na serwisie jest więcej Panów, ale to typowa statystyka dla większości portali randkowych.

Korzystając z filtrów dostępnych na stronie, sprawdziliśmy, ile kobiet jest dostępnych z profilowym zdjęciem.

 • Warszawa do 200 km – 6000 kobiet
 • Warszawa powyżej 200 km – ponad 10tys. kobiet

Wyszukiwania były bez limitu wiekowego. Gdy zakroiliśmy poszukiwania do przedziału 18-34 lata okazało się, że na Meetic jest około 5500 profili kobiet w tym wieku.

Zdecydowanie więcej użytkowniczek było powyżej 35 roku życia. Oznacza to, że portal dobrze sprawdzi się w poszukiwaniach miłości dla osób starszych.

Serwis nie weryfikuje swoich użytkowników, wymaga przesłania zdjęcia, ale trudno nie być zaakceptowanym. Profil 45 letniego mężczyzny przeszedł weryfikację ze zdjęciem 25 mężczyzny. Nie istnieje konieczność potwierdzenia tożsamości przez selfie czy inny sposób.

Prowadzi to do sytuacji, w której przeglądając profile możemy natrafić na te same zdjęcie podpisane innym imieniem i ze zmienionym wiekiem.

Niestety Meetic nie jest wolny od fałszywych profili, ale w naszej opinii nie jest to na tyle duża liczba, aby uniemożliwiała odnalezienie się wśród prawdziwych osób. Co istotne te profile nie są wykorzystywane przez administrację strony jako zachęta do zakładania kont premium, jak to ma miejsce na niektórych portalach randkowych.

W naszej opinii profil użytkowników Meetic nie wyróżnia się ani negatywnie, ani pozytywnie na tle konkurencyjnych stron z brakiem weryfikacji twarzy.

Czy Meetic jest płatne?

meetic opinia o platnosciach

Wiesz już co to za serwis Meetic i jak wygląda sprawa z użytkownikami to pomówmy teraz o cenach. Choć portal randkowy reklamuje darmową rejestrację i logowanie to w rzeczywistości bez zakupu konta premium ograniczamy się jedynie do obserwatora.

Konto premium na Meetic jest potrzebne do pisania wiadomości, co z automatu czyni Meetic płatnym portalem randkowym.

Płatności na Meetic to największy problem tego serwisu. Gdy opłaty są jasne i nie zawierają ukrytych kosztów nie pojawiają się narzekania w opiniach. W przypadku Meetic, większość negatywnych opinii zwraca uwagę na system płatności.

Na stronie poświęconej abonamentowi widnieją liczne gwiazdki, które informują nas o tym:

Po zakończeniu początkowego okresu, Twój abonament będzie automatycznie przedłużany na kolejne, identyczne okresy w pełnej taryfie (bez zniżki).

Niestety wiele osób nie czyta dokładnie stron płatności co prowadzi do problemów. Jak widać Meetic automatycznie będzie pobierał pieniądze z karty, gdyby mowa była o abonamencie miesięczny, problem byłby niewielki.

meetic cena

Niestety reklamowane są głównie abonamenty 6 miesięczne co oznacza, że jeśli przegapimy moment anulowania, będziemy zmuszeni do opłacenia dodatkowych 119zł lub 179zł.

Dostęp do pakietu miesięcznego jest napisany najmniejszą czcionką i łatwo go przegapić. Dodatkowo jego cena jest absurdalnie wysoka jak na portal, który ma ograniczoną bazę użytkowników.

 • Pakiet Essential kosztuje 119,94zł za 6 miesięcy lub 69,99zł za 1 miesiąc.
 • Pakiet Premium kosztuje 179,94zł za 6 miesięcy lub 89,99zł za 1 miesiąc.

O ile ceny przy zakupie pakietu półrocznego są przyzwoite o tyle pakiety miesięczne mają zdecydowanie zawyżone stawki. Omawiana polityka cenowa stosowana jest przez wiele portali randkowych ze złą opinią.

W naszej opinii polityka cenowa Meetic jest naganna i to główny powód, dla którego odradzamy korzystanie z tej strony.

Meetic opinie w sklepie Google

meetic opinie w google play

Czas najwyższy przejść do opisania ocen jakimi może pochwalić się Meetic wśród swoich użytkowników.

Miejscem, do którego zawsze zaglądamy przy okazji recenzji portali randkowych jest Sklep Google Play i App Store. To prawdziwe kopalnie ciekawych opinii choć trzeba brać oprawkę, że wiele z nich jest kupionych co nie raz już pokazywaliśmy.

Meetic w Google Play posiada ocenę 3,8* na 5 możliwych przy 120 tysiącach głosów. Jest to całkiem przyzwoity wynik, gdy porówna się go z konkurencją:

 • Badoo – 4,0*
 • Tinder – 3,0*
 • iDates – 4,9*
 • Edarling – 3,0*
 • Fortka – 4,2*

Już na bazie tych wyników można dowiedzieć się, że patrzenie na suchą ocenę nie ma sensu. Portal iDates to jeden z portali, które należy omijać szerokim łukiem a w tym zestawieniu wypada najlepiej.

W przypadku Meetic bez problemu znajdziemy pozytywne opinie wyglądające na naturalne, choć pojawiają się również mniej zrozumiałe.

Przykładowe pozytywne opinie o Meetic:

 • Magdalena – Bardzo fajna, wiarygodna, niedroga aplikacja.
 • Lidia – Wszystko jest super tylko powinna być możliwość płatności za mięs a nie od razu pół roku
 • Danuta – Meetic jestem super zapobiegliwy i dający szansę znajomości mnie interesuje szczera rozmowa związek wykluczony Pozdrawiam

Przykładowe negatywne opinie o Meetic:

Kuba – Dno. Kolejny czyściciel karty kredytowej. Nawet z nikim nie porozmawiałem i chyba nie chce Przystać na takie warunki ? Desperacja.

 • Rafał – NIE KUPOWAĆ ABONAMENTU! Pomimo tego, że mam opłacony abonament, nie mam dostępu do jego funkcji. A jak zgłosisz problem, olewają cię. OSZUŚCI I ZŁODZIEJE
 • Alexandra – Totalna porażka nie polecam zwykłe ździerstwo i naciągacze chcesz popisać z osobą która cię sparowało zapłać chcesz zobaczyć kto polubił twoje konto zapłać nic na tej aplikacji nie jest darmowe.
 • Anna – Beznadziejna apka. Nie można skasować konta, wszystko jest płatne, nie można skasować zdjęcia, interfejs w ogóle nie jest intuicyjny. Nigdy więcej.

Jak widać negatywne opinie w głównej mierze tyczą się płatności, natomiast pozytywne są mało precyzyjne i porostu mówią, że aplikacja jest fajna.

Meetic opinie w App Store

meetic opinie w app store

Kolejnym miejscem, w które zaglądamy jest App Store czyli miejsce, w którym swoimi opiniami dzielą się użytkownicy telefonów Apple.

Tutaj zazwyczaj jest mniej ocen i są one bardziej surowe, a jak to wygląda w przypadku Meetic?

Meetic posiada ocenę 3,9* na 5 możliwych przy 39 opiniach. Jak widać jest to ocena bardzo zbliżona do tej ze sklepu Google, ale powstała na bazie zaledwie kilkudziesięciu opinii.

Niestety tym razem nie wyciągniemy dla was ciekawych komentarzy poza jednym:

 • Adamkov – Te same propozycje mimo że odrzucono po raz kolejny! Ile razy trzeba to zrobić żeby się nie Pokazywały? Poza tym wszystko płatne, chyba nawet rozmowy, bo mimo że mam z kim to nigdzie nie ma możliwości zaczęcia rozmowy. Tylko że “wykup abonament”. Porażka i szkoda czasu.

Nikt więcej nie chciał podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania Meetic.

Meetic opinie kobiet

Znalezienie opinii kobiet o Meetic nie stanowiło większego problemu, a nie zawsze tak jest w przypadku portali randkowych.

Oznacza to, że Panie dość aktywnie korzystają z tej aplikacji i chętnie dzielą się swoimi opiniami o jej działaniu.

Kilka opinii o Meetic napisanych przez kobiety:

 • Luna – Mnóstwo fejkowych kont, podpowiadane są w kółko te same osoby i nawet blokowanie nie pomaga. Sekcja ” odpowiadasz ich kryteriom” podpowiada osoby chyba na chybił trafił, bo po wejściu w sekcję “szukam” w profilu, okazuje się, że kryteria są kompletnie inne. Określanie kryteriów wyszukiwania mija się z celem – aplikacja podpowiada przypadkowe osoby, niezależnie od określonych kryteriów. Nie polecam tej aplikacji. Drogo i nie działa. Można znaleźć lepsze aplikacje, za niższą opłatą.
 • Małgocha – Co za żenada. Niby apka do poznawania osób, a nawet za podstawy trzeba płacić. To jak biuro matrymonialne, hehe. No jak dla mnie przesada. Trochę lipa….

Żeby streścić większość opinii, z którymi się zapoznaliśmy zwracała uwagę na:

 • Wysokie ceny,
 • Słabe działanie aplikacji,
 • Sporo fejkowych profili,

Są to w dużej mierze te same zarzuty, które my mamy względem Meetic. Warto zaznaczyć, że kobiety rzadziej dokonują zakupów w aplikacjach randkowych więc wysokie ceny mogą je dodatkowo zniechęcać.

Meetic opinie mężczyzn

Panowie pod kątem ocen nie różnią się w swoich osądach od kobiet. Podzielają zdanie na temat słabej funkcjonalności i problemów z opłatami.

 • Tomasz – Beznadziejna aplikacja. Za byle kliknięcie chcą pieniędzy. Nie da się usunąć zdjęć ani zlikwidować konta. Nie polecam!!!
 • Patrykos010 – Poznałem fajna sympatyczna dziewczyna z którą da się fajnie pogadać a jeśli może kiedyś coś z tego nawet będzie to podwyższę ocenę do 5 gwiazdek xd
 • DTX „RBA” DANCO – Apka spoko, ale wszystkie funkcje potrzebne by z niej korzystać w celu do jakiego została stworzona są płatne, i to nie małe pieniądze. Jeśli ktoś zamierza założyć konto, musi się liczyć z tym że jak chce z kimś pogadać będzie musiał wykupić subskrypcję taka czy inną. Ogólnie nie polecam. Następna apka do nabijania kasy

Należy jednak wspomnieć, że wśród negatywnych opinii pojawiają się również pozytywne. Niestety nie wnoszą one wiele do dyskusji i najczęściej ograniczają się do 2-3 wyrazów.

Meetic nasza opinia

Czas podsumować zebrane informacje i przejść do naszej opinii na temat Meetic. Z jednej strony dostrzegamy wady tego serwisu z drugiej, mamy porównanie z wieloma gorszymi stronami.

Meetic nie wyróżnia się pozytywnie, ale nie jest też najgorszym serwisem randkowym jaki przyszło nam omawiać.

Wiele osób zaskoczonych jest, że pomimo promowania jako darmowa strona, w rzeczywistości trzeba płacić. Dodatkowo przedłużanie subskrypcji na kilka miesięcy nie pozwala nam wypowiedzieć się pozytywnie o metodach płatności.

W kwestii użytkowników największą wadą strony jest brak weryfikacji profili. Choć w naszej opinii liczba fejkowych kont jest na standardowym poziomie to użytkownicy często narzekają, że jest ich zbyt dużo.

Kolejną kwestią jest funkcjonalność strony. Ta jest mało intuicyjna, nadmiernie nadmuchana i oferuje filtry, które nie zawsze dobrze działają.

Brak możliwości usunięcia zdjęcia czy zmiany niektórych danych to kolejne problemy, obok, których trudno przejść obojętnie.

Naszym zdaniem Meetic jest stroną, którą można rozważyć podczas wirtualnego randkowania. Należy jednak przygotować się na niski współczynnik odpowiedzi. Dodatkowo powinno się pamiętać o anulowaniu subskrypcji w odpowiednim czasie.

Meetic Twoja opinia

Nasza opinia o Meetic jest tu najmniej istotna. To Twoja opinia i innych użytkowników liczy się najbardziej. Jeśli miałeś bądź miałaś styczność z Meetic koniecznie zostaw po sobie ślad w komentarzu.

Twoja opinia o Meetic może pomóc innym osobom znaleźć miłość albo ustrzeże ich przed stratą czasu i pieniędzy.

To już wszystko w kwestii opinii o Meetic, mamy nadizeję, że artykuł okazał się pomocny a Ty prędzej niż później znajdziesz miłość, której szukasz.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
33 %
Surprise
Surprise
33 %