moj maz jest gejem

Mój mąż jest gejem – wbrew pozorom do takich wniosków dochodzi wiele kobiet. Choć może wydawać się to absurdalne to szacuje się, że około 4 miliony kobiet może znajdować się w związku z homoseksualnym partnerem. Jest to poważny problem i już na wstępie chcemy zaznaczyć, że to nie Twoja wina i nie masz się czym obarczać. Homoseksualizm potrafi być tak mocno skrywany, że dochodzi do sytuacji, w których nie tylko dochodzi do małżeństwa z gejem, ale i posiadania dzieci a wszystko ze strachu mężczyzny przed opinią innych. Choć należy współczuć takim osobom to ich działania prowadzą do krzywdzenia samych siebie, żony i dzieci. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak sprawdzić, czy mąż jest gejem oraz doradzimy co robić, gdy faktycznie nim będzie.

Dlaczego mężczyźni ukrywają swoją orientację?

Strach i wykluczenie nie mają płci czy rasy. Polska się zmienia, jednak wciąż wielu facetów nie potrafi sobie poradzić z tym, że są gejami.

Starają się za wszelką siłę założyć rodzinę i wieść podręcznikowe życie. Chcą dopasować się do oczekiwań rodziny, znajomych i ich otoczenia zapominając o własnej tożsamości.

Gdy już dojdzie do małżeństwa okazuje się, że kłamstwo zaszło za daleko i żeby chronić siebie oraz swoją rodzinę decydują się w nim trwać.

Problem z posiadaniem chłopaka czy męża geja nie ogranicza się do Polski, jest równie często spotykany w innych krajach wliczając w to nawet te najbardziej tolerancyjne.

Czy mąż gej to rzadkość?

Opierając się na różnych statystykach można dojść do wniosku, że „mąż gej” to dość powszechne zjawisko.

Zależnie od tego na jakie liczby spojrzymy okazuje się, że od 2 do 4 milionów facetów na całym świecie pomimo bycia gejami decyduje się na małżeństwo z kobietą.

Od 50 do 63% mężów gejów nie informuje swoich małżonek o prawdziwej orientacji.

Opierając się na wynikach Berlińskiego Ośrodka Badań Opinii Publicznej 4,9% polskiego społeczeństwa zalicza się do LGBT.

Wartość 5% przewija się również w masie innych ankiet i analiz, więc wypadałoby uznać, że w sporym stopniu odpowiada prawdzie, ale nie jest to jednak tak oczywiste.

Przy założeniu, że proporcje płci w polskim społeczeństwie są równe 5 na 100 mężczyzn nie identyfikuje się jako osoba heteroseksualna. Do tego należy doliczyć osoby, które wstydzą się swojej orientacji jak Twój chłopak czy mąż.

Oznaczałoby to, że na osiedlu 50 tys. ludzi, z których połowa to mężczyźni mieszka aż 1250 gejów lub osób o innej orientacji niż heteroseksualna. Naturalnie nigdzie tak nie jest zalecamy zachować pewien dystans do tych liczb.

Mimo wszystko związki kobiet z gejem zdarzają się częściej niż sporadycznie, o czym świadczą również liczne relacje kobiet, które znalazły się w takiej sytuacji.

Jak rozpoznać czy mąż lub chłopak jest gejem?

Czy mój mąż jest gejem? Zadanie sobie tego pytania jest pierwszym stopniem do poznania prawdy a zarazem wskazówką, że może tak faktycznie być.

Kobieta w normalnym związku raczej nigdy nie zadałaby sobie takie takiego pytania. Oznacza to, że natrafiłaś na pewne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że jest tak jak myślisz.

Poniżej omawiamy najczęstsze oznaki świadczące, że chłopak lub mąż jest gejem.

 1. Okazywanie braku ochoty na seks i zgadzanie się na niego niejako pod przymusem.
 2. Brak ochoty do uprawiania normalnego seksu w zamian za stosunek oralny.
 3. Nie wykazuje zaangażowania podczas stosunku, wykonuje go niejako mechanicznie.
 4. Oskarża Cię o nimfomanie i tłumaczy się na rozmaite sposoby.
 5. Sugeruje Ci oglądania filmów dla dorosłych z gejami.
 6. Próbuje Cię namówić na trójkąt z kolegą.
 7. Zachęca Cię do wypróbowywania na nim zabawek erotycznych stymulujących prostatę.
 8. Przeglądając komputer znajdujesz reklamy o zabarwieniu homoseksualnym.
 9. Zwraca większą uwagę na kolegów niż na Ciebie.
 10. Określa się jako biseksualny, ale ewidentnie w tym kłamie.
 11. Jest strasznym homofobem lub wręcz na odwrót.
 12. Obraca się w środowisku homoseksualnym.
 13. Ma historie ze swojego życia o zabarwieniu homoseksualnym.

Jak widzisz wiele z tych punktów odnosi się do sytuacji seksualnych, ale w końcu to one określają jakiej orientacji jesteśmy.

Mimo wszystko to tylko oznaki i choć bardzo dobitne to nigdy nie dające pewności.

Najlepszym sposobem na poznanie prawdy jest postawienie sprawy jasno, najlepiej bazując na odkrytych poszlakach np. ciągotach do filmów dla dorosłych z gejami czy dążeniem do bliskości z innymi mężczyznami.

Twój maż lub chłopak mogą doskonale się maskować a nawet jeśli tego nie robią i dojdzie do konfrontacji z argumentami po Twojej stronie to druga strona może je negować.

Niestety, ale w takich sytuacjach należy opierać się na swojej intuicji, ale o tym nieco więcej za chwilę.

Problemy wynikające z posiadania męża geja

Koniec, doszło do rozmowy albo mąż spełnia wszystkie oznaki bycia gejem. W Twojej głowie pojawiają się setki myśli i wiele z nich nie jest przyjemnych.

 • Poczucie winy,
 • Odrzucenie seksualne,
 • Poczucia bycia oszukaną,
 • Wstyd,
 • Branie na siebie odpowiedzialności za taki stan rzeczy,
 • Strach przed rozbiciem rodziny,
 • Spadającą samoocenę,
 • Zranienie.

To tylko niektóre z uczuć, które próbują zawładnąć oszukaną kobietą.

Dlatego należy stanowczo powiedzieć, to nie Twoja wina, a męża geja. Nie jesteś winna temu, że oszukiwał przez tyle czasu siebie i Ciebie. Nie jesteś winna temu, że małżeństwo trwało pomimo coraz większej liczby oznak, że coś jest nie tak.

Masz prawo czuć się zraniona czy oszukana, ale nie odpowiedzialna za to co Cię spotkało.

Czy mąż gej może mnie kochać?

Paradoksalnie orientacja seksualna męża może nie mieć żadnego wpływu na to czy Cię kocha czy nie.

Nie da się ukryć, że fizyczność jest istotnym elementem miłości, ale istnieje jeszcze miłość, którą obdarzamy rodzinę i przyjaciół.

Jeśli Twój mąż pomimo bycia gejem przez cały czas był Ci wierny a mało tego wychowuje z Tobą wspólnie dzieci to zapewne kocha zarówno Ciebie jak i je.

Stara się utrzymać swoją tajemnicę nie tylko ze względu na siebie, ale również chce chronić żonę i swoje dzieci przed ewentualnymi konsekwencjami.

Istnieją również tacy mężowie geje, którzy myślą, że małżeństwo jest lekiem na ich homoseksualizm i żenią się tylko z tego względu. W przypadku takich osób najlepszym wyjściem będzie natychmiastowe zerwanie relacji.

Co zrobić, gdy mąż jest homoseksualny?

Posiadanie kochającego męża geja których Cię kocha zamiast takiego, który by nic do Ciebie nie czuł ma swoje plusy i wady.

Bez dwóch zdań łatwiej zakończyć związek z osobą, która nic do nas nie czuje, a podjęcie decyzji o tym co dalej, gdy mąż nas kocha, ale jest gejem może być problematyczne.

 • Zdecyduj sama czy jesteś gotowa kontynuować taki związek, a następnie spytaj męża jak to widzi.
 • Niezależnie od poziomu zaufania i chęci kontynuowania małżeństwa lub nie wykonaj badania pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową.
 • Zdecydujcie, czy mówicie o tym dzieciom, a jak tak, to zrób to w taki sposób, aby miały pewność, że nie są niczemu winne i ciągle są tak samo kochane.
 • Jeśli nie radzisz sobie z prawdą szukaj pomocy u terapeuty.
 • Zapoznaj się z historiami innych kobiet, które przeszły przez ten sam proces i wyciągnij własne wnioski, które pomogą Ci rozpocząć kolejny etap życia.
 • Myśl o sobie, pozwól na małe lub większe przyjemności. Pomogą poprawić humor i dadzą pozytywną energię do działania.
 • Bardzo niski procent małżeństw na linii osoba heteroseksualna/homoseksualna kontynuuje związek w szczęściu. Zastanów się czy chcesz się podejmować takiego życia i świadomości, że nigdy nie będziesz pociągać swojego męża.

Nie jesteśmy w stanie opisać konkretnych zachować krok po kroku, każda z Pań będzie podchodzić do tego w indywidualny sposób.

Najważniejsze to zaplanować rozwiązanie sytuacji i patrzeć w przyszłość godząc się z przeszłością.

Czego nie robić, gdy chłopaka lub mąż okaże się gejem?

Skoro podpowiedzieliśmy Ci co robić, gdy mąż lub chłopak jest gejem to pomówmy jeszcze o tym czego nie należy robić.

 • Nie pozwól, aby rany odebrały Ci pozytywne wspomnienia i rzutowały na całe Twoje przyszłe życie.
 • Nie obwiniaj się za orientację seksualną swojego męża czy chłopaka, nie miałaś na to najmniejszego wpływu.
 • Nie izoluj się od ludzi. To czy podzielisz się prawdą z bliskimi to Twoja sprawa, ale nie pozwól, aby relacje z mężem wpłynęły na relacje z rodziną i przyjaciółmi.

Choć łatwo jest pisać a trudniej to przeżyć, to postaraj się być silna i dąż do jak najszybszego rozwiązania sprawy, jakie by ono nie było.

Mąż gej a rozwód

Zatajenie prawdziwej orientacji seksualnej stanowi podstawę do unieważnienia ślubu kościelnego oraz uzyskania rozwodu w sądzie cywilnym z winy partnera.

Należy jednak pamiętać, że należy udowodnić, że mąż faktycznie jest homoseksualny, o ile ten się do tego nie przyznaje.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci rozpoznać czy masz męża geja oraz będziesz wiedzieć jak reagować gdy prawda wyjdzie na jaw.