Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2023 przez Redakcja

Mogłoby się wydawać, że znalezienie miłości w dzisiejszym świecie jest czymś niezmiernie prostym. Ogromna liczba portali randkowych jak MyDates umożliwia rozmowy z osobami z całego kraju. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa. Wynika to m.in. z portali randkowych o wątpliwej renomie, a jednym z takich jest wspomniany MyDates. Takie informacje mogą być dla Ciebie nowością, zwłaszcza gdy nie jest to pierwszy artykuł z opinią o MyDates, który czytasz. Niestety wiele z opinii nie ma pokrycia z prawdą i ma zachęcić Cię do założenia konta na tej stronie. My pokażemy Ci jak najbardziej uczciwe spojrzenie na MyDates i odpowiemy na pytanie czy to ściema i oszustwo.

MyDates co to za portal randkowy?

Zacznijmy od samego początku, czyli wyjaśnienia co to za portal randkowy ten MyDates. Jest to strona i aplikacja randkowa należące do firmy:

 • Boranu Online B.V.,
 • Frans Erensstraat 14A,
 • 5921VG Venlo, Holandia

Tak się składa, że do tej samej firmy należy inny portal randkowy iDates będący niemal kopią 1:1 dla MyDates. Oba serwisy mają dokładnie taki sam model biznesowy, tak samo wygląda ich interfejs i mają podobną bazę użytkowników.

Jaki sens ma rozdrabnianie się na dwa identyczne portale? Nam do głowy przychodzą jedynie słowa „oszustwo” i „ściema”, ale nie wydawajmy jeszcze wyroku.

Firma ma swoją siedzibę w Holandii co samo w sobie nie jest niczym złym, ale dość podejrzanym aspektem jest, że wiele portali randkowych o złych opiniach pochodzi z krajów Beneluksu.

W powszechnie wypuszczanych komunikatach aplikacja i serwis MyDates reklamowane są jako darmowe co jest tylko częściową prawdą. Szczegóły na temat płatności omówimy w dalszej części artykułu.

Sam portal nie wyróżnia się niczym ciekawym na tle konkurencji. Oferuje standardowe podejście do randkowania w sieci.

3.4 TOTAL SCORE

MyDates opinia

Rejestracja MyDates
mydates logo

MyDates to portal obok, którego ciężko przejść obojętnie. Jednak głównie ze względu na jego negatywne cechy. Odradzamy korzystanie z tej strony.


Jakość dopasowań 1
Funkcjonalność 4
Łatwość użycia 6
Obsługa klienta 5
Cena 1
PROS
 • Prosta obsługa
CONS
 • Mała liczba użytkowników
 • Cena
 • Podszywanie się przez moderatorów pod inne osoby

MyDates to ściema i oszustwo?

Przejdźmy teraz do najważniejszego akapitu całej recenzji. Pytacie nas czy MyDates to ściema i oszustwo i choć mamy naszą opinię na ten temat to Ty musisz wyrobić sobie własną na bazie poniższych informacji.

Odpowiedz sobie na pytanie jak często kobiety pierwsze piszą do Ciebie i to już po kilku minutach od założenia konta nawet bez dodanego zdjęcia i uzupełnionego profilu?

Tak właśnie dzieje się na portalu MyDates i co istotne to nie boty spamują Twoją skrzynkę a specjalnie wynajęci animatorzy/moderatorzy zatrudnieni przez stronę.

W stopce strony czytamy:

Oprócz tysięcy nowych rejestracji przeprowadzanych każdego dnia, będziesz mieć okazję porozmawiać online z wirtualnymi profilami w naszym wirtualnym świecie rozrywki, chociaż prawdziwe spotkania z nimi nie są możliwe.

Przyznasz, że to bardzo ciekawe? Owe wirtualne profile to osoby, które okazują Ci zainteresowanie ledwo po założeniu konta.

Prowadzenie dłuższej rozmowy na MyDates jest płatne a zadaniem wirtualnych profili jest wyciągnięcie od Ciebie jak największej liczby wiadomości.

Gdy użytkownik zorientuje się, że rozmawia z fałszywą osobą budzi się z nieco lżejszym portfelem.

Skoro nie można spotkać się z owymi wirtualnymi profilami to, dlaczego:

 • Wykorzystują zdjęcia prywatnych osób,
 • Mówią o miłości i chęci nawiązania związku.

W naszej opinii bardzo malutki plus należy się za zawarcie informacji o tym, że wykorzystywane są wirtualne profile, czyli poniekąd informowanie o swojej ściemie z drugim cały ten proceder należy nazwać oszustwem.

Potwierdzenie można uzyskać w bardzo prosty sposób wystarczy zarejestrować konto i poczekać a wiadomości same zaczną spływać.

mydates to sciema

Po 30 minutach od rejestracji na naszej skrzynce było kilkanaście wiadomości pomimo braku zdjęcia a po kilku dniach ta liczba wzrosła do 50.

Bardzo negatywnie oceniamy również sposób w jaki konstruowane są wiadomości.

 • Hmmmmm 🙁 wiesz, że to nie jest zbyt grzeczne, aby nie odpowiadać na tak miłą wiadomość? Co jest z Tobą nie tak?
 • Co muszę zrobić, żebyś mi odpowiedział? Napisz do mnie! Od wieków czekam na odpowiedź od Ciebie 🙂

Takie informacje wzbudzają w mniej odpornych użytkownikach poczucie winy i chęć odpowiedzenia. To prosty sposób na rozwinięcie rozmowy i wyłudzenie pieniędzy.

Zdarzająsię również wpadki jak ta:

 • puk, puk * Cześć {Pseudo}, co cię tu sprowadza;)?

Nie wiadomo czy nie zadziałał algorytm czy został źle użyty. Odpowiedzenie na jakąkolwiek z wiadomości skutkuje niemal natychmiastową odpowiedzią niezależnie od godziny.

Wiele z rozmów kierowanych jest tak aby dawać Ci nadzieję na spotkanie co jak wiemy ze stopki strony jest niemożliwe. Oznacza to, że nawet właściciele strony nie panują nad tym jak ich pracownicy ściemniają.

mydates oszustwo

Mając wszystkie informacje możesz sobie wyrobić opinię o MyDates.

Podszywanie się pod ludzi i brak praw do wykorzystywanych zdjęć można nazwać tylko jednym słowem, ale dla bezpieczeństwa pozostawimy je w domyśle.

MyDates – opinie o użytkownikach

Jak widzisz nasza opinia na temat MyDates nie będzie pozytywna, ale skupmy się na pozostałych aspektach funkcjonowania strony, aby móc wyciągnąć rzetelne wnioski.

Standardowo podczas oceniania profilu użytkowników skupiamy się na tym kto korzysta z danej platformy i jak łatwo znaleźć na niej parę.

W przypadku takich stron jak MyDates bardzo ciężko jest się odnieść do tego tematu.

Wiele z profili należy do osób odpowiedzialnych za stronę i ciężko powiedzieć kto jest prawdziwą osobą a kto nie.

Dodatkowo pojawia się problem z oszustami, którzy będą chcieli wyciągnąć od nas dane albo pieniądze choć Ci raczej korzystają z większy stron.

Poszukując informacji o liczbie użytkowników natrafia się na różnie nieoficjalne dane:

 • 57/60% kobiet,
 • 43/40% mężczyzn.

Takie statystyki na portalu randkowym są tak samo prawdopodobne jak istnienie pegazów i jednorożców.

Praktycznie żaden portal randkowy nie może pochwalić się przewagą kobiet nawet jeśli jest to portal do nich skierowany.

Mimo wszystko zaznaczamy, że powyższe dane nie pochodzą z oficjalnej strony a jednie informacji zewnętrznych.

Pozostaje zatem odpowiedzieć na pytanie czy na MyDates znajdziesz prawdziwych użytkowników. Owszem są takie osoby, skuszone wysokimi ocenami w App Store albo Google Play lub kłamliwymi recenzjami.

Jednak z naszego punktu widzenia jest to strata czasu i lepiej skorzystać z bardziej sprawdzonych portali.

Czy MyDates jest płatne?

mydates opinie o cenach

Pomówmy teraz o systemie płatności, który niejako determinuje sposób działania serwisu i negatywne opinie na jego temat.

 • Rejestracja i pierwsze wiadomości na MyDates są darmowe, za chęć dalszej rozmowy należy płacić.

MyDates opiera się na systemie wymiany monet na prezenty i wiadomości. Po zarejestrowaniu się zyskujemy 100 darmowych monet a za potwierdzenie adresu email dodatkowe 100.

Dodatkowo mamy możliwość „wygrania” dodatkowych monet w mini grze jaką jest koło fortuny. Oczywiście koniec końców przegrasz więcej niż wygrasz, ale taka opcja istnieje.

Biorąc wszystko to pod uwagę możesz wysyłać 4-5 darmowych wiadomości (jedna 50 monet).

Jest to bardzo mała liczba jak na serwis randkowy dość swobodnie używający słowa „darmowy”.

Problematyczna jest również cena monet jakie można zakupić w sklepie MyDates. Portal reklamuje się jako strona randkowa bez konta premium i faktycznie tak jest.

Cały szkopuł tkwi w tym, że zakup monet wychodzi drożej od najdroższych wariantów premium na innych portalach randkowych.

Najdroższy pakiet za 250zł wystarczy do napisania 120 wiadomości podczas gdy najtańszy na 12.

Możliwość napisania 12 wiadomości jest zupełnie bezwartościowa, uzasadnienie miałoby wyłącznie wykupienie najdroższego pakietu a i tak to mało.

W naszej opinii strona MyDates posiada bardzo drogi system płatności, który nie jest wart wykorzystania.

MyDates opinie w Google Play

mydates opinie google play

Zawsze przygotowując się do recenzji danego portalu zbieramy opinie z różnych miejsc i staramy się poddać je weryfikacji.

Kopalnią komentarzy i opinii jest sklep Google Play dostępny na telefonach z systemem Android.

Opinie tam dodawane powinny być istotnym wyznacznikiem tego czy dana aplikacja jest wartościowa. Chodzi nie tyle o ocenę co treść poszczególnych komentarzy.

Oceną w sklepie Google można łatwo manipulować czego przykładem jest MyDates.

MyDates ma ocenę 4,6* na 5 a swoją opinię wyraziło 62,5 tys. ludzi. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza na tle konkurencji:

 • Badoo – 4,0*
 • Tinder – 3,0*
 • Edarling – 3,0*
 • Fortka – 4,2*

Należy zatem zastanowić się czy nasza recenzja ma sens, bo chyba ewidentnie czegoś nie zauważamy.

pozytywne opinie o mydates

Możliwe, że powyższe informacje są prawdziwe, ale przyznasz, że ciężko uwierzyć w każdą z nich, gdy serwis tworzy fałszywe profile, dlaczego nie miałby zrobić tego w celu polepszenia oceny na Google?

Szczególnie ciekawe są opinie dodawane jednego dnia przez Użytkownik Google, które skonstruowane są w bardzo podobny sposób.

Wątpliwości nie rozwiewa również fakt, że wiele z opinii pochodzi z kont o holendersko brzmiących pseudonimach.

Jakby tego było mało część komentarzy to typowe broszurki reklamowe:

 • Po wielu rozczarowaniach ta aplikacja daje mi nadzieję. Jest bardzo łatwa w użyciu i korzysta z niej dużo miłych osób! Spróbuj!
 • Aplikacja ma wiele do zaoferowania dla osób w każdym wieku. To strzał w dziesiątkę, bo obsługa i rejestracja są bardzo łatwe.
 • Podstawowe ustawienia są intuicyjnie i zrozumiałe. Ustawienia zaawansowane są sugerowane w odpowiednim czasie. To wspaniale, że nie musisz się od razu we wszystko zagłębiać.

Jaki normalny użytkownik zwraca uwagę na takie rzeczy i używa tylu superlatyw? Gdy zagłębisz się w kolejne opinie szybko zrozumiesz, że są niedorzeczne i nie należy brać ich na poważnie.

MyDates opinie na App Store

Zdecydowanie mniejszą popularnością MyDates cieszy się na App Store gdzie ma 360 ocen i recenzji ze średnią 3,9*/5.

To wciąż jedna z lepszych ocen wśród aplikacji randkowych. Istnieje jednak kilka wersji aplikacji na App Store i jedna z nich ma ocenę 2,9*.

Pozytywne opinie nie odbiegają znacząco od tych ze sklepu Google i nie zwracają uwag na nic szczególnego.

Negatywne wyglądają następująco:

app store negatywne opinie o mydates

Jak łatwo odczytać najczęściej zwraca się uwagę na boty, fałszywe profile i chęć wyciągnięcia od użytkowników pieniędzy na monety.

MyDates opinie kobiet

Z informacji znalezionych na innych stronach, które nie są zapewne powielane bez celu znaleźliśmy informacje, że MyDates to portal wręcz stworzony dla facetów.

Duża liczba kobiet powinna oznaczać dużą liczbę opinii w różnych serwisach i portalach. Jednak ku naszemu „wielkiemu zdziwieniu” nic takiego nie ma miejsca, ciekawe, dlaczego…

Poświęciliśmy dobre 30 minut na znalezienie opinii pochodzącej od kobiety, która wniosłaby cokolwiek do recenzji strony, ale nie udało się.

MyDates opinie mężczyzn

Opinie mężczyzn o MyDates są bardzo negatywne o ile nie należą do osób o dziwnych nickach lub Użytkowników Google.

Ciągle pojawiają się te same informacje o botach, fejkowych kontach i wyłudzaniu pieniędzy.

Poniżej przykładowe opinie:

 • Adam – To sprytny system wyłudzania pieniędzy. Byłby nawet zabawny jako sextelefon pod warunkiem, że znamy płeć operatora po drugiej stronie lustra. Generalnie oszustwo. Ale dobrze zrobione, bo sam się wkręciłem. Żerują na ludzkiej samotności. Działa tak: po rejestracji dostajesz sporo ” fajnych” wiadomości, a to tylko podpucha. Ktoś bez skrupułów i na dodatek poszywający się pod kogoś innego przyśle ci maila, albo wiele od wielu stworzonych postaci. Więc kupujesz monety…. 😁
 • Bartłomiej – Jedna wielka ściema !!! Połowa fałszywych kont które naciagają na kasę. Musisz płacić za każdą wiadomość 🙈
 • Dez – Aplikacja botów szkoda czasu.

Warto również zwrócić uwagę na poniższe komentarze.

opinie mezczyzn o mydates

Jak widzisz nie ma w nich litości, na którą nie zasługuje MyDates. Tego typu komentarze znajdziesz również na YT i innych serwisach, które nie blokują negatywnych komentarzy.

MyDates nasza opinia

Najwyższa pora podsumować zebrane informacje i na ich podstawie wydać opinię o MyDates.

W ocenie naszej redakcji MyDates nie jest stroną wartą zaufania. Nie zalecamy się na niej logować a tym bardziej korzystać płatnych monet. Im mniej osób da się nabrać tym szybciej portale tego typu będą upadać.

Wyciąganie pieniędzy pod przykrywką „wirtualnych profili” jest bardzo nieuczciwe.

MyDates i iDates to identyczne strony, które mają być zabezpieczeniem na wypadek zamknięcia jednej z nich.

Bardzo słabe działania nakłaniające do zakupu monet, bardzo drogi system płatności i niska liczba użytkowników nie pozwalają nam polecić tego portalu nikomu kto chce znaleźć coś więcej niż rozmowę z pracownikami MyDates.

MyDates Twoja opinia

Nasza recenzja MyDates jest mocno negatywna, ale uzasadnienie takiej oceny ma pokrycie w rzeczywistości.

Jednak każdy z nas ma inne spojrzenie na sposób działania konkretnych aplikacji randkowych.

Chętnie poznamy Twoją opinię o MyDates i opis doświadczeń związanych z tym portalem.

Mamy nadzieję, że nasz opinia o MyDates pomogła Ci zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki czemu szybciej i bez nerwów znajdziesz osobę, której szukasz

Happy
Happy
8 %
Sad
Sad
17 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
8 %
Angry
Angry
67 %
Surprise
Surprise
0 %