Mężczyźni lubią być doceniani i chwaleni przez kobiety. Ich pewność siebie rośnie wówczas bardzo szybko, czują się w pełni dowartościowani. Komplementy dla chłopaka znaczą bardzo wiele, zwłaszcza, gdy pochodzą od drugiej połówki. Istnieją mężczyźni, którzy mają problemy z wiarą w siebie, każde dobre słowo może to jednak skutecznie zmienić. Nie da się ukryć, że większość panów lubi skupiać na sobie uwagę płci przeciwnej. Właściwie nie ma w tym nic złego, w końcu każdy chce podobać się kobietom i znaleźć tę jedyną. Dlatego trudno się dziwić, że pożądane są różnego rodzaju komplementy. Przykładów jest bardzo dużo, wystarczy spojrzeć na naszą listę komplementów dla facetów.

Czy mężczyźni lubią być komplementowani?

Nastawienie do komplementów jest sprawą indywidualną, ale nie da się ukryć, że każdy człowiek nawet potajemnie pragnie zostać docenionym, zwłaszcza przez bliskich. Mężczyźni nie są komplementowani tak często jak kobiety, problem w tym, że wielu z nich naprawdę rzadko słyszy jakikolwiek wart uwagi komplement.

Zwrócenie uwagi na jego wartości materialne nie ma większego sensu. Komplementowania samochodu czy mieszkania może wywołać wręcz odwrotny efekt od zamierzonego. Im dłuższy związek tym komplementy mają większe znaczenie. Nie sztuką jest pochwalić wygląd faceta na pierwszych randkach, ale z czasem się do tego przyzwyczaja i zapomina.

Jakie komplementy lubią faceci?

Panie nierzadko zastanawiają się jakie komplementy lubią faceci. Nie zawsze, a na pewno nie w pierwszej kolejności chodzi o kolor włosów czy oczu.

Jakie jeszcze komplementy lubią faceci? Cieszą się na przykład z doceniania posiadanych umiejętności, między innymi naprawy samochodów, czy innych pojazdów mechanicznych.

Każdy mężczyzna, który nie jest narcyzem w pierwszej kolejności chce usłyszeć od Ciebie, że dobrze się przy nim czujesz i jest on dla Ciebie pomocą w codziennym życiu.

 • Zwróć uwagę na to, że się przy nim dobrze czujesz.
 • Odnieś się do jego umiejętności np. bycia dobrym kierowcom.
 • Doceń jego pasje i komplementuj to czym się wyróżnia.
 • Nie bój się prosić o jego pomoc, wpłynie to pozytywnie na jego ego. Pamiętaj tylko aby nie wręczać się nim w sprawach, które sama możesz rozwiązać.
 • Jeśli praca jest dla niego ważna pochwal go za każdy sukces, o którym Ci będzie wspominał.
 • Pochwal jego cechy fizyczne.

Tworząc komplementy dla mężczyzn należy w pierwszej kolejności skupić się na tym, że co wnoszą do waszej relacji np. dzięki mężczyźnie możesz czuć się bezpiecznie, to jeden z najlepszych komplementów jakie możesz dać.

Staraj się wypowiadać wyłącznie komplementy, które są odzwierciedlone w rzeczywistości. Jeśli Twój chłopak czy mąż jest chudy to chwalenie jego muskulatury na niewiele się zda.

Natomiast jeśli Twój mężczyzna regularnie trenuje i wkłada w to duży wysiłek doceń jego starania, mówiąc, że stał się szerszy w barkach, że urosła mu łapa czy zgubił kilka zbędnych kilogramów. Takie komplementy nie tylko poprawią mu humor, ale i zmotywują do kolejnych treningów.

Gotowe komplementy dla faceta

Zaraz pokażemy Ci listę gotowych komplementów dla faceta. Trzeba jednak zwracać uwagę, czy mają one realne odzwierciedlenie u konkretnej osoby. Nie ma nic gorszego, niż wypowiadanie komplementów niepasujących do mężczyzny będącego w sferze zainteresowań. Jest to zły znak, wbrew pozorom panowie szybko dostrzegają takie sytuacje i wycofują się od razu z dalszej znajomości.

Właściwie to nic dziwnego, nikt nie chciałby usłyszeć komplementów wypowiadanych bez zastanowienia. To właśnie dlatego do gotowych komplementów dla faceta należy podchodzić z rezerwą i ostrożnością.

Jeśli jednak masz pewność, że przedstawione komplementy będą pasować do Twojego mężczyzny to śmiało z nich korzystaj!

 1. Zawsze mogę na Ciebie liczyć!
 2. Doskonale w tym wyglądasz.
 3. Kiedy jesteśmy razem jestem szczęśliwa.
 4. Nie widzieliśmy się 8 godzin a już zdążyłam się stęsknić.
 5. Mam wrażenie, że nie spotkałam nikogo tak inteligentnego jak Ty.
 6. Twoje poczucie humoru mnie rozbraja.
 7. To imponujące jak szybko sobie z tym poradziłeś.
 8. Dziękuje, że posprzątałeś, potrzebowałam pomocy.
 9. Dziękuje, że ugotowałeś obiad jest lepszy niż w restauracji.
 10. Podobasz mi się w tej nowej fryzurze
 11. Podziwiam Twoją odwagę/determinację/pracowitość…
 12. Jesteś prawdziwym dżentelmenem.
 13. Życzę każdej kobiecie takiego faceta jak Ty.
 14. Doskonale słuchasz, niewielu jest takich facetów.
 15. Lubię patrzeć ci w oczy mam wrażenie że mogę się w nich zanurzyć.
 16. Samo patrzenie na Ciebie sprawia, że się uśmiecham.
 17. Lubię cię bardziej niż geekowie z Gwiezdnych Wojen
 18. Ciągle mi imponujesz.
 19. Życie z tobą nigdy nie jest nudne.
 20. Masz w sobie to coś, co mnie niesamowicie kręci.
 21. Te oprawki okularów bardzo do Ciebie pasują.

Najpiękniejsze komplementy dla mężczyzny

Absolutnym numerem jeden wśród komplementów dla mężczyzn są te związane z tężyzną fizyczną, sprawnością. To przysłowiowy miód na uszy facetów, którzy wręcz dążą do zyskania w oczach kobiet, które im się podobają.

Najpiękniejsze komplementy dla mężczyzny to te dające jasny sygnał, że kobieta jest nim zainteresowana, docenia jego pasje i widzi samodzielność w działaniu. Ważne jest również dawanie do zrozumienia, że mężczyzna gwarantuje pełne poczucie bezpieczeństwa. Być może nie każda z kobiet zdaje sobie z tego sprawę, ale mężczyźni w głębi serca są również wrażliwi i potrafią to czasami okazać.

 1. Przy tobie czuje się bezpieczna.
 2. Ufam Ci.
 3. Jesteś dobrym człowiekiem.
 4. Twoje ramiona to moje ulubione miejsce.
 5. Nie dziwię się, że ludzie chcą z Tobą pracować, mają do Ciebie zaufanie.
 6. Nigdy nie czułam się bardziej kochana niż wtedy, gdy jestem z tobą.
 7. Co ja bym bez Ciebie zrobiła.
 8. Uwielbiam spędzać z tobą czas.

Komplementy dla faceta SMS

Każdego dnia warto doceniać swoich partnerów, na przykład poprzez wysyłanie komplementów dla faceta SMS. W ten sposób buduje się jego pewność siebie i poczucie, że jest potrzebny swojej kobiecie.

 1. Nie mogę się doczekać, żeby mieć Cię później w całości dla siebie.
 2. Mogę być w najgorszym nastroju, a i tak jeden sms mnie rozwali.

Obserwując zachowanie kobiet można dostrzec, jakie komplementy cieszą się największą popularnością, a raczej na co płeć piękna zwraca największą uwagę u facetów. Większość lubi, gdy partner o siebie dba i pięknie pachnie. Ponadto doceniany jest romantyzm świadczący o pełnym zaangażowaniu w rozwój związku.

Gorące komplementy dla niego

Nie jest tajemnicą, że panowie przykładają dużą wagę do cielesności. To właśnie z tego powodu lubią słyszeć z ust swoich partnerek gorące komplementy dla niego. Chodzi tutaj głównie o pomysłowość w sprawach intymnych oraz przejmowanie ewentualnej dominacji. W każdym razie gorące komplementy dla niego oddziałują na samopoczucie psychiczne, człowiek czuje się o wiele pewniej.

Takie kwestie są szczególnie ważne na początku związku, kiedy dwoje ludzi dopiero zaczyna się wzajemnie poznawać. Urozmaicenia w sypialni i nowe sposoby na zdobywanie wzajemnego zainteresowania są zawsze dobre.

 1. Jesteś wspaniałym kochankiem.
 2. Kiedy zobaczyłam Cię przed wyjściem w tym garniturze myślałam tylko o tym co się będzie działo właśnie teraz.
 3. Kocham, kiedy mnie dotykasz.
 4. Świetnie całujesz.
 5. Wiesz dokładnie, jak wprowadzić mnie w nastrój.

Komplementy dla faceta w łóżku

Nic nie może lepiej podkręcić atmosfery intymnej, niż komplementy dla faceta w łóżku. Być może panowie rzadko się do tego przyznają, ale wiele wskazuje na to, że naprawdę im się to podoba. Kobiety na pewno nie powinny rezygnować z szeptania do ucha komplementów dla faceta w łóżku. Taka prosta metoda może nieco poprawić atmosferę między dwojgiem zakochanych.

 1. Mam z Tobą najlepszy seks jaki może być.
 2. Doskonale to robisz [w odniesieniu do sytuacji łóżkowej].
 3. Ostatnia noc była niesamowita czy ta może być jeszcze lepsza?
 4. Cudownie pachniesz.
 5. Jesteś taki przystojny.
 6. Jesteś cukierkiem dla oczu.

Komplementy, które chce usłyszeć każdy facet

Komplementów, które chce usłyszeć każdy facet jest bardzo dużo. Najlepiej, gdy pochodzą one od drugiej połówki, co nie oznacza, że znajome nie mogą o nich mówić.

Mężczyźni potrzebują komplementów nawiązujących do ich kondycji, w końcu wielu spośród nich dba o nią codziennie, przez wiele lat. Tak naprawdę każdy zasługuje na dobre słowo, oczywiście wyłącznie szczere – mówienie komplementów dla tak zwanego świętego spokoju nie jest dobre dla żadnej ze stron.

 1. Dobra zabawa z tobą nie wymaga wysiłku.
 2. Zawsze mogę liczyć na to, że pomożesz mi spojrzeć na sprawy z innej perspektywy.
 3. Świetnie to zaplanowałeś, wżyciu bym tego tak nie ogarnęła.
 4. Zawsze wiesz co dokładnie powiedzieć.
 5. Jesteś powodem, dla którego wciąż mam nadzieję, że świat może być lepszy.
 6. Mam szczęście, że Cie mam.
 7. Nie ma nikogo, z kim wolałbym się zgubić niż Ty.
 8. Masz dobre serce.
 9. Lubię mężczyzn, którzy potrafią o siebie zadbać.
 10. Uwielbiam Twój optymizm, zarażasz nim inne osoby.
 11. Zawsze mogę liczyć na to, że zobaczysz we mnie to, co najlepsze.
 12. Twój szacunek do innych ludzi bywa naprawdę imponujący.
 13. Doskonale mi się z Tobą rozmawia, jakbyśmy znali się całe życie.
 14. Nie spotkałam jeszcze tak kreatywnej osoby jak Ty.
 15. Masz świetne wyczucie stylu.
 16. Ta bluzka doskonale pasuje na Twoją sylwetkę.

Jak komplementować mężczyznę?

Zasady mówienia komplementów są takie same dla wszystkich osób.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że co za dużo to niezdrowo, w końcu nawet czekolada może przestać smakować. Ograniczaj komplementy tak aby nie stały się bezwartościowym słowem. Tak samo jak przekleństwo w ustach osoby, która nie bluźni jest kilka razy mocniejsze niż wypowiadane przez lokalną patologię tak samo komplement usłyszany rzadziej ma większą siłę.

Naturalnie należy dozować liczbę komplementów, ale nie do tego stopnia, że będzie mówić je raz do roku. Sama musisz ocenić jaka ilość będzie odpowiednia, ale raz dziennie czy na kilka dni zupełnie powinno wystarczyć.

Równie istotny jest moment wypowiadania komplementów. Chwalenie zdolności prowadzenia auta będzie miało większą moc podczas jazdy niż siedząc na kanapie i oglądając film. Prawda jest też taka, że w zabieganym życiu bardziej trafiają do nas komplementy wypowiadane na spokojnie, przy kolacji czy podczas spaceru w parku.

Warto również komplementować swojego mężczyznę podczas spotkań z innymi ludźmi. Facet, który będzie słyszał, że mówisz o nim dobre rzeczy innym przyjaciołom, rodzinie czy nawet nieznajomym osobom, na pewno doceni ten fakt.

Happy
Happy
13 %
Sad
Sad
6 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
13 %
Angry
Angry
6 %
Surprise
Surprise
13 %