netflix and chill

Znasz sytuację, w której facet zaprasza kobietę do oglądnięcia jego kolekcji płyt a później się okazuję, że żadnej kolekcji nie ma? Mniej więcej tym we współczesnym świecie jest Netflix and Chill z tą różnicą, że tu obie strony wiedzą na co się piszą. Często zadajecie pytanie co znaczy Netflix and Chill więc postanowiliśmy dokładnie sprawdzić genezę tego wyrażenia oraz aktualne znaczenie. W tym artykule dowiesz się również kto i w jakich sytuacjach korzysta z tego wyrażenia.

Co znaczy Netflix and Chill?

Netflix and Chill w swojej pierwotnie formie nie miało drugiego dna i oznaczało oglądanie Netflixa oraz relaks.

Z czasem jednak to wyrażenie spodobało się grupie osób, która wykorzystywała je w kontekście seksualnym.

Obecnie Netflix and Chill dla większości osób oznacza spotkanie w mieszkaniu jednej z osób w celu wspólnego relaksu zakończonego seksem.

Najczęściej spotyka się to wyrażenie na portalach randkowych obok skrótów FWB czy ONS i choć znaczą one coś podobnego to nie są synonimami.

Geneza powstania określenia Netflix and Chill

netflix and chill pierwsze uzycie

Wspomnieliśmy, że pierwotnie Netflix and Chill miało charakter neutralny i było traktowane jako osobne wyrażenie.

Autorstwo Netflix and Chill przypisuje się NoFaceNina czarnoskórej użytkownice Twittera. Co istotne tweet, który był przyczynkiem do powstania tego pojęcia nie składał się wyłącznie z tych 3 słów a brzmiał:

I’m about to log onto Netflix and chill for the rest of the night.

Nie bez powodu wspominamy, że autorką tweeta była czarnoskóra kobieta, gdyż uznaje się, że Netflix and Chill pierwotnie zyskiwał popularność właśnie wśród Afroamerykanów.

Nadanie kontekstu seksualnego Netflix and Chill przypisuje się na rok 2014 a już rok później wyrażenie trafiło do Urban Dictionary, anglojęzycznego słownika wyrażeń slangowych.

Kiedy i jak używać wyrażenia Netflix and Chill?

Netflix and Chill to wyrażenie globalne znane przez wielu użytkowników internetu.

Warto jednak zaznaczyć, że Netflix and Chill wciąż może być używany przez osoby nieświadome drugiego dna. Może to prowadzić do nieporozumień, stąd m.in. artykuł tłumaczący to zagadnienie.

Netflix and Chill nie jest formalnym językiem a slangiem i należy mieć to na uwadze prowadzać rozmowę.

Przykład zastosowania Netflix and Chill w dialogu na portalu randkowym:

  • A: Cześć, co powiesz Netflix and Chill u mnie albo u Ciebie?
  • B: Hey, nie jestem zainteresowana szukaj dalej / Hey, widzę jesteś konkretny, popiszmy trochę i jak Cię poznam to czemu nie.

Portale randkowe to tylko jedno z miejsc, w który stosowane jest Netflix and Chill. Możliwe, że kojarzysz memy, w których pojawia się to określenie albo artystów, którzy wykorzystywali Netflix and Chill w swoich mediach społecznościowych, piosenkach czy przy produkcji własnych brandów.

Kto używa Netflix and Chill?

Należy uznać, że Netflix and Chill występuje już jako rzeczownik złożony i jest wykorzystywany głównie przez młodych ludzi:

  • Nastolatkowie,
  • Osoby do 35 roku życia.

Jest to o tyle istotne, że widząc osobę w wieku powyżej 40 lat stosującą to określenie można przyjąć, że będzie używać go w pierwotnej formie bez podłoża seksualnego.

Co odpowiedzieć na Netflix and Chill?

Niektórzy z was dostając propozycję Netflix and Chill nie wiedzą co odpowiedzieć. Jednym z powodów jest brak znajomości pojęcia (co mamy nadzieję zostało wyjaśnione) a drugim brak jasnego stanowiska.

Pamiętaj Netflix and Chill nie jest zobowiązaniem do stosunku, jeśli ktoś Ci proponuje takie spotkanie to na 90% chodzi mu o kontekst seksualny. Nawet jeśli się zgodzisz na takie spotkanie nie masz żadnego obowiązku wywiązać się z założeń Netflix and Chill.

Możesz uznać, że atmosfera nie jest najlepsza czy nie masz ochoty, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Udziel odpowiedzi zgodnej ze swoimi poglądami, zaczynanie znajomość od Netflix and Chill nie jest najlepszym pomysłem ze względów bezpieczeństwa i przyszłości samego związku.

Netflix and Chill a FWB I ONS

Na koniec pomówmy o Netflix and Chill w odniesieniu do dwóch najpopularniejszych skrótów na Tinderze FBW i ONS.

  • FBW – przyjaciel z benefitami,
  • ONS – spotkanie na jedną noc,
  • Netflix and Chill – spotkanie w celu odbycia stosunku bez jasnych planów na przyszłość.

Najpopularniejszym określeniem w aplikacjach randkowych jest FBW oznaczające osobę szukającą kogoś nastawianego na luźną relację opartą na seksie i koleżeńskich relacjach.

W FBW obie osoby decydują się na w miarę regularne spotkania, ale nie dopuszczają do siebie możliwości powstania miłości oraz zazdrości. Jednak jak to bywa w życiu, nie zawsze udaje się przetrwać w tych postanowieniach.

Skrót ONS odnosi się typowo do jednorazowego spotkania w jasnym celu. Szukasz partnera lub partnerki na noc do opisu wpisujesz ONS i czekasz aż połączy Cię z osobą, która oczekuje tego samego.

Teoretycznie Netflix and Chill jest połączeniem obu wyżej opisanych. W głównym założeniu bliżej mu do ONS, ale nie ma tutaj wykluczenia możliwości powstania głębszego uczucia. Naturalnie nie wszystkie osoby znają te różnice i może się okazać, że dla kogoś Netflix and Chill będzie tym samym co ONS a dla innej osoby okazją na poznanie się i dodatkowo na stosunek.

Jak widzisz wyrażenie Netflix and Chill choć brzmi niewinnie to ma dwa znaczenia. Jeśli widzisz takie słowa na portalu randkowym wiesz już czego oczekiwać. Jednak wciąż dużo zależy od kontekstu i koniec końców to Ty decydujesz jakie będzie jego znaczenie.