nowo poznany facet rzadko sie odzywa

Ostatnia aktualizacja 27 września 2023 przez Redakcja

Poznałaś nowego faceta, ale ten rzadko się odzywa i nie wiesz co jest tego powodem? Czyżby to znaczyło, że mężczyźni nie są tak prości w swych uczuciach jak wydaje się wielu kobietom? Dobrze, nie jesteśmy tu po to by sobie dogryzać a spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Jak się okazuje powodów może być kilka i nie wszystkie oznaczają coś złego dla waszej relacji, niestety są i wątki, które mogą świadczyć o tym, że nic z tego nie będzie. Sprawdźmy zatem dlaczego nowo poznany facet rzadko się odzywa i czy pisanie do niego ma sens.

Czy randka była udana?

Żeby móc przejść przez ten temat suchą stopą musimy na wstępie sobie poczynić pewne założenia. Nie znamy Ciebie ani tego faceta, a tym bardziej nie wiem jaki relacje was łączyły.

Nowo rozpoczętych znajomości, które spotykają się z tym problemem jest wiele i znalezienie odpowiedniego wytłumaczenia nie jest takie proste.

Pomówmy o Twojej randce, wydawał Ci się idealna albo po prostu dobra i dająca nadzieję na kolejne spotkania.

Jednak musisz wiedzieć, że mężczyzna może nie dawać po sobie znać, że coś jest nie tak i w jego oczach to samo spotkanie wyglądało inaczej, gorzej.

Ciężko określić, czy randka jest dobra, pomijamy tu oczywiste zdarzenia jak szybkie zakończenie randki czy brak tematów do rozmowy i wiele cichych chwil.

My proponujemy poniższe wyznaczniki określające czy randka była udana.

 • Trwała ponad godzinę albo została przedłużona z początkowo ustalonego czasu.
 • Rozmowa przebiegała płynnie i nadawaliście na tych samych falach
 • Facet dążył do jakiegokolwiek kontaktu fizycznego w celu złamania psychologicznej bariery (podanie ręki, przypadkowe dotknięcie).
 • W rozmowie pojawiała się wizja kolejnego spotkania.
 • Staraliście się utrzymywać kontakt wzrokowy.
 • Napięta atmosfera z początku pod koniec randki zdecydowanie opadła.

Naturalnie to tylko spostrzeżenia osoby z internetu, ale od czegoś należy zacząć.

W dalszej części artykułu uznajemy, że obie strony dobrze się bawiły na randce i powód rzadkiej komunikacji leży gdzie indziej.

Co znaczy, że facet rzadko się odzywa?

Jestem facetem i doskonale wiem, że pojmowanie czasu może się znacząco różnić w głowie kobiet i mężczyzn.

Panie należące do świata social mediów lub takie, które nie potrafią żyć bez telefonu, potrafią doprowadzić pewne sprawy do absurdu.

To, że facet nie odezwał się do Ciebie zaraz po zakończonej randce czy nawet tego samego dnia wieczorem absolutnie nic nie znaczy.

Faceci zazwyczaj odzywają się do swoich nowo poznanych sympatii do 3 dni.

Mając randkę w piątek, możesz spodziewać się, że facet odezwie się np. w niedzielę wieczorem.

Kolejna sprawa to częstotliwość komunikacji w trakcie dnia. Dla własnego dobra powinnaś zrozumieć, że faceci lubią skupiać się na tym co robią. Jeśli pracują i zależy im na pracy to zapewne nie będą się z tobą komunikować w czasie pracy.

Czy fakt, że będą dostępni jedynie wieczorem jest czymś złym? Oczywiście, że nie to bardzo naturalne.

Pamiętaj, że faceci cenią swoją strefę komfortu i nie są tak wygadani jak kobiety. Łatwo można przekroczyć granicę zainteresowania i stać się nachalną osobą co będzie tylko prowadzić do odstraszania drugiej strony.

Z punktu widzenia mężczyzny rzadki kontakt to raz na tydzień, gdy jest jeszcze rzadszy masz prawo podejrzewać, że coś jest nie tak.

Nie da się zbudować sensownej relacji kontaktować się dwa razy w tygodniu, zwłaszcza na wczesnym etapie poznawania się.

Masz prawo wiedzieć na czym stoisz, w końcu angażujesz się emocjonalnie i chcesz wiedzieć, czy ma to sens. Ciężko włożyć emocje w relację, której praktycznie nie ma dlatego, jeśli facet odzywa się za rzadko daj mu o tym znać lub zakończ waszą znajomość.

Brak czasu nie jest wytłumaczeniem

Zaraz omówimy sobie najczęstsze powody, dla których nowo poznany facet rzadko z Tobą pisze, ale na początek chcemy rozprawić się z pewnym mitem.

Na wielu forach internetowych czy komentarzach pod artykułami takimi jak ten można znaleźć próbę wytłumaczenia rzadkich kontaktów brakiem czasu.

Naprawdę, ktoś chce w to wierzyć? Czy kiedykolwiek byłaś tak zajęta, że przez tydzień nie znalazłaś 5 minut aby do kogoś napisać?

Nawet prezydent Stanów Zjednoczonych ma czas na dla siebie. Rozumiemy zmęczenie, ale nawet pracując 12 godzin dziennie jest krótka chwila przed snem czy z rana by odpowiedzieć osobie, z którą się spotykamy.

Dlatego w naszej ocenie wytłumaczenie brakiem czasu nie jest żadnym wytłumaczeniem i powinno się skończyć z taką narracją.

Dlaczego nowo poznany facet rzadko się odzywa?

Nikt nie lubi być olewany zwłaszcza przez osobę, z którą angażujemy się emocjonalnie. Łatwo jest powiedzieć, że to była tylko jedna czy dwie randki. Prawda jest taka, że wiele osób po udanej randce najchętniej przeskoczyłaby w kalendarzu do kolejnej.

Rzadka komunikacja w tym nie pomaga, zwłaszcza gdy kontrastuje z udanymi spotkaniami.

Brakowało chemii

To może ci się nie spodobać, ale pewne rzeczy należy jasno sobie powiedzieć by móc iść dalej.

Randka wydawała się udana, ale z punktu widzenia faceta nie była tym czego oczekiwał. Może byłaś zbyt zajęta sobą by to zauważyć? Nadawałaś jak radyjko i nie dałaś mu dojść do głosu? Może jemu coś nie przypasowało, coś o czym nawet nie masz pojęcia?

Nawet odbycie kilku randek czy pocałunek nie muszą oznaczać, że nadawaliście na tych samych falach.

Nie ma w tym nic złego, w końcu nie musimy podobać się wszystkim. Jednak masz prawo oczekiwać jakiejkolwiek odpowiedzi a nie zbywania rzadkimi wiadomościami.

Niestety wielu mężczyzn nie do końca może się takimi nazywać. Nie potrafią jasno przyznać, że nie są zainteresowani dalszym spotykaniem się, woląc ujść w cień, ograniczyć kontakt i mieć nadzieję, że sama przestaniesz do nich pisać.

Czy to dziecinne? Tak. Czy się zdarza? Tak. Czy to Twoja wina? Nie.

Nie byłaś jedyna

Chyba już lepiej dowiedzieć się, że po prostu jednej osobie zależało mniej lub wręcz nie zależało niż że przegrało się z inną kobietą, z którą spotykał się w tym samym czasie.

Fajni faceci rzadko długo są singlami, często mają w swoim towarzystwie koleżanki, byłe dziewczyny czy też rozmawiają z kilkoma kobietami jednocześnie na portalach randkowych.

Nie ma w tym nic złego, w końcu jedno czy dwa spotkania do niczego nie zobowiązują. Kwestią dobrego wychowania jest przerwanie kontaktu z innymi kobietami w momencie, gdy faktycznie wasza relacja zaczyna się zacieśniać.

Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie po jednej czy dwóch randkach, że chce się spotykać tylko z tą jedną.

Element „zakochania” może pojawić się dopiero, na której randce z kolei, pierwsze mogą być dobre, ale nic więcej. Nigdy nie wiemy, kiedy załącznik z zakochaniem przeskoczy, choć bardziej wypada mówić tu o zauroczeniu.

Nie żyjemy w świecie komedii romantycznych, miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się bardzo rzadko.

Możliwe, że inna dziewczyna okazała się być dla niego bardziej atrakcyjna i utrzymuje z Tobą kontakt, bo boi się przekazać Ci tę informację.

Jednak najgorsza jest opcja, w której utrzymuje waszą znajomość wyłącznie, dlatego, że traktuje Cię jak koło zapasowe, które wykorzysta w momencie niepowodzenia tej drugiej znajomości.

Jesteś dla niego zbyt nachalna

Bycie singlem nie jest takie złe, faceci często cenią sobie wolność i samotność bardziej od kobiet. Nie chodzi tu o wolność rozumianą jako puszczanie się czy upijanie z kumplami co piątek.

Lubimy czuć, że mamy swoją strefę komfortu, która jest wolna od natłoku informacji. Nie każdy facet będzie zadowolony z komunikacji, w której jedna ze stron będzie wylewać rzekę słów i to nieustannie.

Czasem mniej jest dużo ciekawsze i na pewno bardziej zjadliwe od więcej. Jeśli opisywałaś facetowi każdy aspekt swojego dnia czy zadawałaś wiele pytań, możliwe, że przekroczyłaś cienką granicę.

To nic złego, po prostu masz taki charakter, ale teraz musisz pogodzić się z kilkudniowym wycofaniem nowo poznanego faceta. Daj mu czas, aby odetchnąć, ciężko powiedzieć, ile to zajmie, im szybciej i bardziej ograniczysz wiadomości tym szybciej ponownie się spotkacie.

Chcesz zmieniać jego życie

Wspomnieliśmy, że życie singla nie jest takie złe, zmiana tego statusu nie powinna przebiegać nagle.

Niektóre panie tego nie rozumieją i są zbyt natarczywe, próbują spotykać się co weekend albo jeszcze częściej.

Najgorszym co można zrobić to snuć plany na wspólne życie czy wplatać temat wspólnego mieszkania już podczas pierwszych randek. Nowo poznany facet może nie wytrzymać narzuconego tempa i będzie chciał wysiąść z tego pociągu.

Zastanów się czy aby Twoje zachowanie nie podpina się pod opisany punkt, jeśli tak, zwolnij, nie naciskaj, daj się cieszyć tym co jest teraz, czas na planowanie wspólnego związku jeszcze przyjdzie.

Zaczyna Cię sprawdzać

Wolność i strefa komfortu to pojęcia, które nie bez powodu przewijają się przez cały artykuł. Jedną z większych obaw mężczyzny jest to, że będziesz za bardzo zazdrosna i będziesz wpływać na jego czas wolny.

Jeśli odezwie się do Ciebie po kilku dniach a ty dasz mu wyraźnie znać, że jesteś z tego niezadowolona, może to być oznaką, że jesteś zbyt zaborcza.

W końcu to nowo poznany facet, nic jeszcze was nie łączy a Ty już masz problem, z tym, że rzadko odpisuje. To nie wojsko, nie próbuj stworzyć sobie idealnego chłopaka, zasady są proste albo bierzesz go takim jakim jest albo odpuszczasz.

Nie ma co się oburzać na taki stan rzeczy, ty tak samo sprawdzasz go na swój sposób, to naturalne i należy to zaakceptować.

Zgrywa niedostępnego

Jako kobieta możesz nie mieć świadomości, jaka presja spływa na mężczyzn w budowaniu relacji damsko-męskich. Społeczne normy wymuszają nas bycie stroną inicjująca, a my tak samo mamy obawy czy kompleksy.

Dlatego staramy się bawić w rozmaite gierki, które mają zwiększyć nasze szanse na poznanie dziewczyny. Problem w tym, że niektóre z tych gierek są bardzo głupie, ale niektóre osoby uznają, że guru podrywania nie mogą się mylić.

Prawdą jest, że kobiety lubią, gdy facet jest trochę tajemniczy i ma swoje życie. Tylko że rzadka komunikacja i niezbyt duża wylewność są dobre, gdy jest się taką osobą na co dzień.

Zgrywanie niedostępnego jest śmieszne, a momentami żenujące, ale ma miejsce i trzeba się z tym pogodzić. Z jednej strony to nic fajnego z drugiej pokazuje, że facetowi na Tobie zależy.

Stara się być kimś kim nie jest po to, żeby Ci się spodobać, staraj się nie oceniać go tak jednoznacznie jak my to zrobiliśmy. Możliwe, że jesteś jego pierwszą dziewczyną, albo jego randkowe życie do tej pory to pasmo niepowodzeń i postanawia spróbować nowych metod.

Co robić, gdy nowo poznany facet rzadko się odzywa?

Znasz już możliwe przyczyny rzadkiego kontaktu ze strony nowo poznanego faceta, ale jak na to reagować?

To w dużej mierze zależy od Twoich potrzeb, jeśli te wymagają częstej komunikacji możesz zapytać czy to mu przeszkadza, będziesz wtedy wiedzieć czy kontynuować tę znajomość dalej.

Standardowo zalecamy:

 • Zachowaniu cierpliwości – niektórzy z nas potrzebują więcej czasu by czuć się komfortowo w nowej sytuacji.
 • Nie naciskaj – staraj się unikać wywierania presji na częstszy kontakt czy spotkania.
 • Zadawaj otwarte pytania – postaraj się, aby te rzadkie odpowiedzi nie mogły zakończyć się jednosłowną odpowiedzią. Najlepiej, gdy Twoje pytanie niejako zapraszało faceta do zadania własnego pytania.
 • Stwórz swobodną atmosferę – jesteście na początku znajomości, postaw na humor i dobrą relację, nie zadawaj niewygodnych pytań, nie staraj się otworzyć go na siłę.
 • Rozwijaj relację w sposób stopniowy – ten punkt niejako łączy się z powyższym. Nie wchodź z butami do jego życia, niech czuje, że tak naprawdę nic mu nie zabierasz a wręcz przeciwnie jesteś czymś dodatkowym w jego życiu.

Pisanie o uczuciach nie jest łatwe, łatwo można kogoś urazić lub przekroczyć pewne granice. Dlatego potraktuj nas artykuł jako pewną wskazówkę, co do poprowadzenia swojej relacji, ale ostateczną decyzję o tym w jakim kierunku poprowadzić znajomość podejmij na bazie swoich odczuć  i wymagań.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
33 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
33 %