od ilu lat jest tinder

Ostatnia aktualizacja 25 kwietnia 2022 przez Redakcja

Tinder jest największą aplikacją randkową, która każdego dnia łączy ze sobą tysiące osób. Jednak posiada pewne ograniczenia wiekowe, przez które osoby niepełnoletnie nie mogą jej używać. Tinder jest aplikacją od 18 lat, osoby poniżej tego wieku muszą poczekać na znalezienie swojej internetowej miłości. W tym artykule chcemy pokrótce omówić dokładnie temat limitu wiekowego Tindera oraz tego czy ograniczenia wiekowe da się obejść.

Od ilu lat jest Tinder?

Znalezienie odpowiedzi na to pytanie zajmuje krótką chwilę, wystarczy spojrzeć w regulamin aplikacji albo przeczytać nasz artykuł. Tinder jest od 18 roku życia, osoby, które podczas rejestracji podadzą niższy wiek będą miały zablokowane konto.

  • Tinder jest od 18 lat

Jednak nie zawsze tak było, w początkowych latach działania aplikacji mogły z niej korzystać osoby od 13 roku życia, co budziło wiele kontrowersji.

Obecnie Tinder jest 18 lat i nic w tej materii się nie zmieni. Aplikacja musi mieć dostosowany regulamin do jurysdykcji większości krajów, w innym wypadku byłaby w nich nielegalna.

Tinder – od 17 lat w App Store i Google Play?

tinder ograniczenia wiekowe

Jak widzisz na powyższych obrazach, zarówno Google Play jak i App Store oznaczyły Tindera jako aplikację dostępną od 17 roku życia.

Występuje tu roczna różnica pomiędzy oficjalnym regulaminem aplikacji a sklepami, z których można ją pobrać. Nie oznacza to jednak, że Tinder jest od 17 roku życia, tu nic się nie zmienia, to wciąż regulamin aplikacji odgrywa kluczową rolę.

tinder ograniczenia wiekowe app store

Oznaczenia stosowane w Google Play i App Store nie mają żadnego pokrycia w prawie, są jedynie liczbową sugestią określającą minimalny wiek potencjalnego odbiorcy.

Jako powody takich ograniczeń podano:

  • Częste/intensywne treści dla dorosłych
  • Rzadkie/łagodne treści obrazoburcze lub czarny humor
  • Rzadkie/łagodne treści o charakterze erotycznym lub nagość

Czy to oznacza, że aplikacje można pobrać tylko gdy jest się osobą pełnoletnią? Oczywiście nie, jednak korzystanie z niej to osobna sprawa.

Tinder jak odblokować ograniczenia wiekowe?

Jeśli masz ukończone 18 lat, a przez przypadek podałeś niewłaściwy wiek możesz odwołać się od blokady wypełniając proces weryfikacyjny. Proces weryfikacji wymaga przesłania skanu dowodu tożsamości potwierdzającego ukończenie 18 roku życia.

Jeśli posiadasz taki dokument konto zostanie odblokowane a data urodzenia zostanie ustawiona na odpowiednią.

Jak założyć Tindera przed 18?

Nie istnieje żadna inna opcja na odblokowanie konta, ale nie oznacza to, że na Tindera nie można się zalogować nie mając 18 lat. Wystarczy skorzystać z rejestracji przez Facebooka, jeśli masz tam podaną nieprawdziwą datę urodzenia (+18 lat) to aplikacja zaakceptuje Twoje konto.

Możesz równie dobrze założyć nowe konto na FB podając nieprawdziwą datę urodzenia, a następnie zalogować się na Tindera.

Jest to oczywistym łamaniem regulaminu aplikacji, a osoby młodociane mogą być zgłaszane przez innych użytkowników co prowadzi do blokowania konta, niemniej jest taka możliwość. Pamiętaj, że Tinder dba o odczucia użytkowników a młodociane osoby psują odbiór aplikacji. Osoby łamiące regulamin nie nacieszą się długo kontem, więc zastanów się czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Wiesz już od ilu lat jest Tinder i jak odblokować ograniczenia wiekowe. Mamy nadzieję, że znajdziesz dzięki tej aplikacji osobę, której szukasz a my widzimy się w kolejnych artykułach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %