Trafiłeś na ten artykuł, gdyż szukasz anonsów i ogłoszeń towarzyskich napisanych przez Ukrainki. Liczba takich treści wzrosła niesamowicie po wydarzeniach ostatnich lat. Prawdą jest, że zobaczenie Ukrainek w polskich miastach nie stanowi większego wyzwania, ale czy liczba ofert matrymonialnych nie jest przypadkiem podejrzanie wysoka? Jak się okazuje wiele z tych anonsów tworzonych jest przez oszustów podszywających się pod Ukrainki szukające Polaków do sponsoringu, czy dłuższej relacji. W tym artykule postanowiliśmy sprawdzić kilka stron ogłoszeniowych i spróbujemy dowiedzieć się, ile jest w nich prawdy.

Ogłoszenia Ukrainek

Na wstępie rozprawmy się z tytułami anonsów w portalach ogłoszeniowych. Nie trzeba być specjalnie bystrym by zauważyć w nich coś podejrzanego:

Wysportowana Ukrainka szuka sponsora,

 • Ukrainka Pozna Faceta,
 • Atrakcyjna Ukrainka,
 • Atrakcyjna Ukrainka o zgrabnej figurze,
 • Laska z Ukrainy chce się dobrze bawić,
 • Dziewczyna z Ukrainy Pozna Pana.

Jaka kobieta w tytule ogłoszenia podaje swoją narodowość? Już samo wyrażenie „Ogłoszenia Ukrainek” może brzmieć trocho poniżająco a dodawanie do ogłoszenia narodowości tylko wzmaga podejrzenia.

Tytuły wspomnianych ogłoszeń często są bardzo podobne i sugerują, że kobiety nie mają wiele inwencji, tytuły ogłoszeń działają albo co najbardziej prawdopodobne są po prostu oszustwami.

Dlaczego nie warto wierzyć w Ogłoszenia towarzyskie Ukrainek?

Tytuły, które przytoczyliśmy powtarzają się we wszystkich portalach ogłoszeniowych. Jednak to tylko poszlaka, a nie żaden dowód na to, że ogłoszenia tworzone są przez oszustów.

Od razu zaznaczymy, że potwierdzenie autentyczności każdego pojedynczego ogłoszenia nie jest możliwe, więc uogólniamy cały proceder.

Chcielibyśmy Ci pokazać jedno z ogłoszeń kobiety z Ukrainy. Jak widzisz mamy na nim miłą uśmiechniętą Panią poniżej 30 lat, która zamieściła niekontrowersyjny wpis.

ogloszenia ukrainek oszustwo

Pierwsze co może zwrócić Twoją uwagę to fakt, że zdjęcie jest jedno i przedstawia kobietę w trudnym do zidentyfikowania miejscu. Może to być rzekoma Warszawa, a równie dobrze każde inne miasto na świecie.

Idąc dalej mamy prostą treść ogłoszenia (te zazwyczaj są takie) napisaną poprawną polszczyzną. Można domniemać, że kobieta, która to pisała jest od dłuższego czasu w naszym kraju a dodatkowo wspomagała się translatorem. Dlaczego więc się czepiamy?

Cała magia polega na tym, że ta kobieta nie ma pojęcia o tym, że jej zdjęcie jest wykorzystywane do oszustw.

Współczesna technologia daje wiele narzędzi oszustom do oszukiwania, ale jednocześnie stwarza miejsce do weryfikacji.

Skorzystaliśmy z wyszukiwarki obrazów by sprawdzić czy zdjęcie tej „Ukrainki” nie znajduje się na innych portalach, o to co otrzymaliśmy:

ogloszenie towarzyskie ukrainki oszustwo

Jak widzisz fotografia zamieszczona jest na licznych portalach randkowych, forach i portalach ogłoszeniowych. Kobieta raz ma 20 lat by na innym serwisie mieć ich 30.

Powiesz, że znaleźliśmy jedno zdjęcie i się czepiamy, problem na tym, że sprawdziliśmy kilkanaście zdjęć i efekt był zawsze taki sam.

ogloszenie matrymonialne ukrainki oszustwo anonse ukrainek

Jak widzisz pokazujemy Ci rzekome ogłoszenia Ukrainek zamieszczone na różnych portalach ogłoszeniowych, żeby oddalić próbę obrony, że to tylko na jednym portalu są fałszywe ogłoszenia.

Powyższy przykład jest o tyle ciekawy, że twarz kobiety została kilkukrotnie zmieniona w programie Faceswap w celu trudniejszej identyfikacji.

Niestety 99% ogłoszeń matrymonialnych Ukrainek to oszustwa i należy trzymać się od nich z daleka.

Jak wygląda oszustwo na ogłoszenie Ukrainek?

Tam, gdzie tragedia tam osoby próbujące na niej żerować, choć w tym przypadku to nie Ukrainki są ofiarami a naiwni Polacy.

Należy jednak zaznaczyć, że takie ogłoszenia mogą szkodzić wizerunkowi kobiet z Ukrainy jako dziewczyn nastawionych wyłącznie na jedno. W obecnych czasach należy weryfikować wszystkie informacje, jeśli się tego nie zrobi, można szerzyć niesprawdzone tezy.

Wróćmy jednak do samego oszustwa na anonse Ukrainek, jak ono wygląda?

Wspomnieliśmy, że treści ogłoszeń są bardzo proste i nie bez powodu. Oszuści zamieszczają tego typu ogłoszenia na dziesiątkach stron i nie silą się na wymyślanie oryginalnych treści.

Dodatkowo ogłoszenia zamieszczane na polskich portalach pochodzą od osób ze wschodu, głównie z Rosji. Nie znamy wielu Rosjan płynnie mówiących po polsku, oszuści zapewne do takich nie należą.

Ogłoszenia muszą być napisane prostym językiem, tak aby translator nie miał problemów z ich poprawnym przetłumaczeniem.

Nie tylko Polska jest celem oszustw, ale wszystkie kraje, w których migracja kobiet z Ukrainy jest zauważalna.

Pomówmy o liczbach, bo te pozwolą Ci zrozumieć skalę problemu. Przykładowe liczby wyświetleń dla fałszywych ogłoszeń Ukrainek:

 • 13391 – ogłoszenie dodane 18 lutego 2023,
 • 18601 – ogłoszenie dodane 22 czerwca 2022,
 • 3375 – ogłoszenie dodane 16 lipca 2023 (7 dni przed napisaniem artykułu),

Pomnóż teraz przedstawione wyniki raz x100 i to tylko dla jednego typu ogłoszenia, a taki oszust może dodać ich kilka czy kilkanaście w jednym serwisie.

Nawet jeżeli tylko procent osób wyświetlających ogłoszenia się nabierze, to okazuje się, że jest to bardzo dobry biznes.

No właśnie, ale gdzie jest ten biznes? W końcu w ogłoszeniach jest mowa o spotkaniach.

Do spotkań nigdy nie dochodzi, oszustwo najczęściej dotyczy prowadzenie rozmowy i wyłudzenia pieniędzy na opłatę hotelu, w którym macie się spotkać, przygotowanie seksownego stroju czy bardziej przyziemnych spraw jak pomoc w opłacie rachunków.

Oszustwo może być również związane z próbą nakłonienia Cię do rejestracji na podejrzanym portalu randkowym czy zapisaniu danych do karty kredytowej na niesprawdzonej stronie.

Jak nie ogłoszenia to portale randkowe?

Wiesz już, że ogłoszenia towarzyskie Ukrainek w większości są oszustwami. Czy wszystkie? Tak kategorycznego stwierdzenia nie możemy dać, gdyż nie jesteśmy w stanie fizycznie sprawdzić wszystkich ogłoszeń.

Jednak sama statystyka każe nam odradzać taką metodę szukania kobiet do związku czy na jedną noc.

Jeśli nie ogłoszenia to może warto skorzystać z ukraińskich portali randkowych? Nie, nie warto.

Wiele tego typu stron żeruje tak samo na naiwności swoich użytkowników a jedynymi prawdziwymi osobami na tych stronach są mężczyźni szukający miłości u Ukraińskich kobiet.

Szerzej ten temat poruszyliśmy w osobnym artykule, tu jedynie chcemy zaznaczyć, że należy unikać takich miejsc.

Gdzie znaleźć kobietę z Ukrainy?

Portale randkowe ze słowem „Ukraina” w nazwie w 99% to maszynki do robienia pieniędzy podobnie jak ogłoszenia z domniemanymi Ukrainkami, czy to znaczy, że w internecie nie znajdziesz kobiety z Ukrainy?

Nie, ale musisz skierować swoje kroki w sprawdzone miejsca. Największą szansę na znalezienie kobiet z Ukrainy chętnych na związek czy coś krótkotrwałego masz w sprawdzonych portalach randkowych typu Tinder czy Badoo.

Średnio na 100 kobiet kilka czy nawet kilkanaście będzie pochodzić z Ukrainy lub Białorusi.

Wspomnieliśmy o emigracji Ukraińców do Polski, jest ona na tyle duża, że dziś spotkanie kobiet z Ukrainy w parku, sklepie czy na siłowni jest bardzo proste nawet w mniejszych miastach.

Jeśli chcesz szukać Ukrainek szukaj ich dokładnie w tych samych miejscach co Polek. Możesz dodatkowo sprawdzić:

 • Wydarzenia dla Ukraińców,
 • Uczelnie,
 • Festiwale,

Ukraińcy przyjeżdżają do Polski by móc normalnie żyć z dala od wojny. Korzystają z takich samych rozrywek i bywają w takich samych miejscach.

Ogłoszenia Ukrainek Facebook

Poświęćmy jeszcze parę chwil na omówienie grup na Facebooku z ogłoszeniami Ukrainek.

Jeśli przytoczone przykłady wydawały C się dobrze zakamuflowanym oszustwem, to przynajmniej ogłoszenia na Facebooku, powinny być dla Ciebie podejrzane.

Niestety, ale żeby wierzyć w treści tam zamieszczane trzeba być bardzo naiwnym i łatwowiernym.

Każda tego typu grupa śmierdzi na kilometr oszustwem i nawet przejrzenie 10 ogłoszeń wystarczy by stwierdzić, że jedyne co można tam znaleźć to rozczarowanie.

Ogłoszenia i anonse Ukrainek – Podsumowanie

Nasze artykułu mają na celu przestrzegać przed fałszywymi stronami i ogłoszeniami matrymonialnymi. Jak się okazuje tematów związanych z potencjalnymi oszustwami nie brakuje.

Ogłoszenia Ukrainek to tylko kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od nieuważnych mężczyzn.

Odradzamy odpowiadanie na takie anonse, a najlepiej w ogóle ich nie szukać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże uchronić przynajmniej jedną osobę przed nadzianiem się na oszusta. Jeśli chcesz aby więcej osób dowiedziało się o tym oszustwie udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych, a my widzimy się w kolejnych artykułach.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
67 %