onlyfans co to jest

Internet daje wiele możliwości do zarabiania i wspierania ulubionych twórców. Jedną z takich platform jest OnlyFans, początkowo stworzone jako ciekawy koncept dla osób, które sprzedają treści multimedialne z czasem przerodziło się w stronę z treściami dla dorosłych. Dziś już nikt nie mówi o OnlyFans jak o platformie dla trenerów fitness, YouTuberów i innych twórców. Wszystko kręci się wokół płatnego rozbieranego contentu, który pozwala zarabiać użytkowniczkom ogromne pieniądze. W tym artykule opowiemy czym jest OnlyFans, jak wyglądaj na nim zarobki w Polsce i na świecie oraz czy platforma jest płatna i bezpieczna.

OnlyFans – co to jest?

Mamy rok 2016, firma Fenix z siedzibą w Londynie uruchamia serwis OnlyFans, który proponuje inne podejście do monetyzacji treści.

W założeniach twórców strona miała zrzeszać muzyków, artystów czy trenerów personalnych, a ostatecznie skończyła jako portal z treściami dla dorosłych.

Rozwój OnlyFans był stopniowy, choć już na samym początku lokomotywami napędowymi strony były osoby publikujące erotyczne zdjęcia i filmy.

Duży wzrost zainteresowania platformą nastąpił wraz z pojawieniem się na niej raperki Cardi B i piosenkarki Bella Thorne.

Kolejnym krokiem milowym w rozwoju platformy było publikowanie nagich zdjęć na cele charytatywne tak jak zrobiła to Kaylen Ward. Użytkownicy wysyłali potwierdzenia wpłat na ratowanie australijskich buszów podczas pożarów a w zamian otrzymywali nagie zdjęcia kobiety.

Prawdziwy wystrzał słupków popularności OnlyFans przypada na okres pandemii. Platforma stała się na tyle popularna, że zaczęła pojawiać się w piosenkach artystów w tym Beyonce.

Jak działa OnlyFans?

Skoro znasz już ogólny zarys tego czym jest OnlyFans pomówmy jak dokładnie działa ta platforma.

OnlyFans dzieli się na użytkowników i twórców. Jako twórca musisz potwierdzić swoją tożsamość przez weryfikację zdjęcia, jako użytkownik nie ma takiego wymogu.

Twórcy mają możliwość tworzenia treści pod postacią zdjęć i filmów, które ukryte są za ścianą płatniczą. Osoby, które chcą dostać dostęp do wspomnianych treści muszą dokonać opłaty od 4,99$ do 49,99$. Wysokość opłat ustalana jest bezpośrednio przez twórców.

Stąd właśnie wzięła się nazwa strony, którą można przetłumaczyć jako „Tylko dla fanów”.

Sprzedaży podlegają również dodatkowe gadżety a jednym z najbardziej znany jest słoik z wodą po kąpieli jednej z największych gwiazd OnlyFans. Niestety, ale osoby, które kupują takie rzeczy ewidentnie mają pewne problemy o podłożu psychicznym.

Od ilu lat można korzystać z OnlyFans?

Obecnie polityka OnlyFans określa minimalny wiek użytkowników na 18 lat. Jest to w pełni zrozumiałe, patrząc na to jakie treści są tam publikowane.

Warto przytoczyć tutaj wypowiedź osób odpowiedzialnych za OnlyFans na platformie BBC.

Stale sprawdzamy nasze systemy, aby upewnić się, że są jak najbardziej niezawodne. Jeśli zostaniemy powiadomieni o osobie niepełnoletniej, która uzyskała lub próbowała uzyskać nielegalny dostęp do platformy, zawsze podejmiemy natychmiastowe kroki w celu zbadania i zawieszenia konta.

Problem polega na tym, że to tylko oświadczenia a OnlyFans miało już jedną wpadkę marketingową.

Ile kosztuje OnlyFans?

Strona internetowa OnlyFans zasadniczo jest darmowa. Pozwala na bezpłatną komunikację z innymi osobami czy tworzenie postów na swojej tablicy.

 • OnlyFans jest darmowe.

Jednak szybko okazuje się, że dostęp do większości treści wymaga podpięcia karty płatniczej i opłat subskrypcyjnych, zależnie od tego jaką osobę się wspiera.

OnlyFans rejestracja

Proces rejestracji konta na OnlyFans nie różni się praktycznie niczym od rejestracji na innych serwisach.

Dostępne metody rejestracji:

 • Przez adres Email i Hasło,
 • Przed konto Google.
 • Przez konto Twitter,
 • Windows Hello Login.

Zdecydowanie najwygodniejsza metoda polega na logowaniu przez konto Google.

Jak zarejestrować się na OnlyFans przez Google?

onlyfans rejestracja google

onlyfans rejestracja

 1. Wejdź na stronę onlyfans.com,
 2. Kliknij przycisk SIGN IN WITH GOOGLE,
 3. Wybierz swoje konto

Gotowe, Twoje konto na OnlyFans zostało założone. Jeśli jednak chcesz skorzystać z tradycyjnej metody to masz taką możliwość.

onlyfans rejestracja email

 1. Wybierz Sing up for OnlyFans
 2. Podaj swój nick, adres email i hasło,
 3. Kliknij SING UP.

Tylko te 3 kroki dzielą Cię od dołączenia do OnlyFans, ale czy warto?

OnlyFans jak zarabiać?

onlyfans jak zarabiac

Zaczęcie zarabiania na OnlyFans można podzielić na kwestie techniczne (bardzo proste) i strategiczne już bardziej skomplikowane.

onlyfans zarabianie

Jak wspomnieliśmy na OnlyFans wyróżniamy twórców i fanów, początkowo każdy jestem fanem, ale w bardzo łatwy sposób może zmienić typ swojego konta.

ile mozna zarobic na onlyfans

 

 1. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu,
 2. Wybierz Become a cerator (to earn),
 3. Zweryfikuj swój adres Email,
 4. Uzupełnij zdjęcie profilowe, baner i opis,
 5. Wybierz kraj rezydencji podatkowej,
 6. Potwierdź, że masz 18 lat i kliknij Next,
 7. Przejdź do weryfikacji osobowości.

jak zarabiac onlyfans

Gdy zakończy się proces weryfikacji i zostanie się zaakceptowanym można teoretycznie przejść do publikowania plików i ustalania cen jakie chcemy za nie uzyskać.

Problematyczne może być pozyskanie odbiorców treści. Jeśli jesteś osobą, która chce publikować nagie zdjęcia, to takich jak ty są obecnie miliony.

Jeśli nie wyróżnisz się w żaden sposób to nie zostaniesz znaleziona.

W rozpoczęciu zarabiania na OnlyFans pomagają zasięgi osiągnięte przez Instagram czy TikTok. Wiele kobiet reklamuje swoje media społecznościowe w aplikacjach randkowych.

Akceptują wszystkie osoby, ale nie odpisują na ich wiadomości. Te wchodzą na IG podany w opisie a tam widnieje informacja o OnlyFans.

Ile się zarabia na OnlyFans?

Słysząc o ogromnych zarobkach kobiet na OnlyFans można im pozazdrościć, choć z drugiej strony pokazywanie ciała tysiącom osób nie jest czymś co budzi podziw.

Nie ma jasno ustalonych zarobków, to zależy głównie od Ciebie i Twojego wkładu w promowanie swojego OnlyFans.

Wiele kobiet myśli, że wystarczy się rozebrać i pieniądze same przyjdą. Tak to nie wygląda, istnieje ogromna konkurencja, a jak sama nazwa portalu wskazuje, płacą głównie Twoi „fani”.

Jeśli nie zgromadzisz wokół siebie pewnej grupy, osób, która będzie skłonna dokonywać nawet najniższych opłat, to będziesz mieć problem, aby wyróżnić się w algorytmach OnlyFans.

W pewnym stopniu OnlyFans jest odzwierciedleniem tego jak wygląda społeczeństwo. Największe zarobki zarezerwowane są dla 1% osób, które biorą dla siebie około 40% wszystkich zarobków z OnlyFans.

Jedną z bardziej znanych postaci na OnlyFans jest MiniLoona, Polka, która zarabia nawet 590 tys. miesięcznie.

Na OnlyFans znajdziemy również osoby, które zarabiają uwaga 1 mld złotych rocznie. Oznacza to, że pokazując swoje ciało napalonym facetom można stać się miliarderka.

Istnieje również druga strona medalu, to kobiety, które zarabiają miesięcznie do 1000 zł. Stanowią one istotny procent całej społeczności „twórców”.

Czy Onlyfans jest bezpieczne?

O kwestii bezpieczeństwa można mówić w dwóch kategoriach: bezpieczeństwo techniczne i bezpieczeństwo danych osobowych.

W kwestiach technicznych nie ma informacji o wycieku danych ze strony ani innych wpadkach.

Jednak już sama weryfikacja konta przechodziła wiele zmian, gdyż ciągle była obchodzona. Prowadziło to do sytuacji, że na OnlyFans istniały profile osób nieletnich.

Z każdą kolejną aferą tego typu proces weryfikacyjny jest zaostrzany.

Warto mieć w świadomości, że dane osobowe użytkowników są udostępniane firmom zewnętrznym w celu weryfikacji. Co prawda dane te nie są przekazywane innym użytkownikom, ale niepokój pozostaje.

Największe kwestie odnośnie bezpieczeństwa budzi pokazywanie swoich zdjęć nieznanym osobom. Z drugiej strony to typowa sprawa dla branży erotycznej, wchodząc do tej rzeki wiesz czym ryzykujesz.

Kto ma OnlyFans w Polsce?

Łatwa możliwość zarobku sporych pieniędzy pchnęła do OnlyFans wiele kobiet z Polski. Wśród najpopularniejszych Polek z OnlyFans znajdują się:

 • Dagmara Szewczyk,
 • Zusje,
 • Mini Loona,
 • Sheeya,
 • Monika Laskowska,
 • Flychanelle,
 • Alessja.

To tylko niektóre z popularniejszych Polek na OnlyFans.

OnlyFans Opinia

Nasz opinia o osobach korzystających z platformy OnlyFans zarówno jako użytkownicy jak i „Twórcy” nie jest najlepsza.

Dokładanie do robienia sobie zdjęć artyzmu czy ciężkiej pracy jest pomyłką. Nie wszystkie, ale spora część kobiet, która decyduje się na taki krok nie ma wiele więcej do zaoferowania. Nie zdobyły by pieniędzy w inny sposób niż sprzedaż ciała wirtualna czy fizyczna.

Osoby, które decydują się wspierać takie działania również nie mogą zostać ocenione pozytywnie. Wielu mężczyzn łudzi się, że subskrybując jakąś dziewczynę ta zwróci na nich uwagę i będą razem.

Kupowanie wody z wanny? Powiedzieć, że to dziwne to jak nic nie powiedzieć.

Mamy nadzieję, że w tym artykule przybliżyliśmy Ci nieco bardziej to czym jest OnlyFans, ile można na nim zarobić i czy warto zakładać tam konto.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %