oszustki na buziak.pl

Portale randkowe stworzone są do poznawania nowych ludzi. Wiele z nich doprowadziło do powstania małżeństw i narodzin dzieci. Niestety tam, gdzie dzieje się coś dobrego również często dzieją się złe rzeczy. Największą bolączka portali randkowych są oszustki i oszuści. Z racji na fakt, że większość użytkowników serwisów randkowych jest płci męskiej, to zgłoszenia dotyczą głównie oszustek. Choć prawdę mówiąc nie są to najczęściej kobiety, a inni mężczyźni podszywający się pod kobiety. Celem ich działań jest najczęściej wyłudzenie pieniędzy, ale to nie jedyny aspekt, na który należy uważać. W tym artykule zajmiemy się oszustkami na buziak.pl, jak sobie z nimi radzić i nie dać się wrobić w kłopoty?

Oszustki na buziak.pl – jak rozpoznać?

Mogłoby się wydawać, że panowie to Ci bardziej racjonalni i uważni użytkownicy internetu. Jednak, gdy w grę wchodzą uczucia, potrafią łatwo się zapomnieć.

Ten artykuł powstał właśnie za sprawą mężczyzn, gdyż to oni głównie skarżą się na oszustki na buziak.pl. Widać to po wielu komentarzach, które łatwo można znaleźć w internecie.

Portal randkowy buziak.pl jest darmowy dla kobiet i płatny dla mężczyzn, oznacza to, że kobiety nie mają żadnych blokad (mówimy o technicznych aspektach) przed oszukiwaniem innych ludzi.

Do tego dochodzi brak konieczności weryfikowania kont co razem daje mieszankę wybuchową.

O co chodzi w oszustwach na buziak.pl? Zazwyczaj o to samo, czyli o pieniądze. Te można pozyskać w różny sposób niekoniecznie przez nakłanianie do wysłania pieniędzy na wskazane konto, istnieją również inne metody.

Dobrze, ale jak wygląda typowy schemat działania oszustów?

 1. Kobieta inicjuje rozmowę,
 2. Jest mocno zaangażowana i daje z siebie coś więcej niż tylko „a ty?”,
 3. Proponuje przeniesienie rozmowy na inny komunikator pomimo krótkiej znajomości,
 4. Wysyła link, w który masz kliknąć.
 5. Po dokonaniu rejestracji wasza znajomość dobiega końca. Przestaje odpisywać lub blokuje Twój profil.

Dlaczego tak się dzieje? Osoby, które chcą Cię namówić na klikanie w linki do innych stron dostają określoną kwotę za Twoją rejestracje.

Przedstawiony sposób należy do najpopularniejszych, naturalnie kobiety próbują również grać na uczuciach, sugerując, że nie mają pieniędzy na rachunki czy jedzenie.

Pomówmy teraz nieco dokładniej jak rozpoznać takie oszustki.

Chętnie wysyłają nagie zdjęcia

Jeśli korzystasz regularnie z portali randkowych zapewne zauważasz, że pewne profile pojawiają się tam nader często. Są zakładane następnie usuwane przez administrację i ponownie zakładane.

Najczęściej zdjęcia w profilu należą do ładnych dziewczyn o urodzie modelek.

Przesuwasz profil takiej dziewczyny i okazuje się po krótkim czasie, że macie parę a mało tego to ona pierwsza pisze do Ciebie. Jeśli nie jesteś 10/10 takie sytuacje nie mają miejsca.

W takich sytuacjach oszustki muszą działać szybko za nim ich konto zostanie usunięte.

Bez zbędnej zwłoki przechodzą do intymnych pytań i wysyłania zachęcających zdjęć. Mogą również proponować przejście na Whatsapp lub inne komunikatory.

Tam okazuje się, że mają problemy finansowe i chętnie się z Tobą spotkają, ale potrzebują wcześniej zapłacić rachunek albo brakuje im pieniędzy na sukienkę na randkę z Toba.

Jeśli kiedykolwiek nabrałeś się na takie teksty, nie mamy dobrej wiadomości, jesteś naiwniakiem.

Najczęściej osoba po drugiej strony klawiatury prosi o niewielkie wpłaty 20-5ozł, są one łatwe do zaakceptowania. Dodatkowo, gdy oszustwo wyjdzie na jaw nie będzie Ci się chciało drążyć tematu dla tych kilku „dych”.

Liczą się media społecznościowe

Dzisiaj Instagram czy Snapchat są miejscem, które pozwala zarabiać duże pieniądze, wystarczy być kobietą i dobrze wyglądać.

Na buziak.pl i innych stronach randkowych zdarza się natrafić na osoby, które rozmawiają z nami tylko po to by dostać follow w mediach społecznościowych.

Standardowe opisy takich kobiet:

 • Jestem częściej na IG: nazwa_instagrama,
 • Szybciej złapiesz mnie tutaj: nazwa_snapchat,
 • Napisz do mnie nawet bez pary na IG: nazwa_instagrama.

Jeśli widzisz takie teksty nie trać swojego czasu na próbę kontaktu. O ile pierwszy z przytoczonych fragmentów można jeszcze zrozumieć, o tyle dwa kolejne ewidentnie pokazują o co chodzi.

Jednak takich działań nie można nazwać wielkim oszustwem, gdyż nikomu nie dzieje się krzywda. Co prawda to typowe „żebranie o lajka”, ale efektem jest co najwyżej strata czasu.

Sneating – kolacja z oszustką

Co w momencie, gdy okazuje się, że rozmowa przebiega dobrze, mało tego chce się z tobą umówić na spotkanie w restauracji?

Zadaj sobie pytanie, dlaczego to ona wskazała miejsce? Kobiety rzadko wykazują inicjatywę w takich sytuacjach. Może to być związane z faktem, że chcą najeść się za darmo w drogim miejscu i następnie zakończyć waszą krótką znajomość.

Spotykacie się na miejscu, zamawiacie, dobrze się bawicie, a gdy przychodzi do płacenia rachunku, kobieta czeka aż Ty to zrobisz. Po spotkaniu wracacie do siebie, piszesz do niej wiadomości, ale nie odpisuje albo jesteś zablokowany.

Czy zrobiłeś coś źle? Nie, padłeś ofiarą sneatingu czyli namawiania na kolację, za które płaci facet.

Spróbuj zaproponować randkę, która nic nie kosztuje, jeżeli spotka się to z odmową, masz powód by zacząć wątpić.

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich oszustw jakich dopuszczają się kobiety bądź mężczyźni udający kobiety na portalach randkowych. Istotne jest, aby podchodzić do nowo rozpoczętych relacji na chłodno, z dużą dozą nieufności.

Oszuści na buziak.pl – jak rozpoznać?

Nie tylko mężczyźni padają ofiarą kobiet, naturalnie działa to również w drugą stronę.

W tym wypadku najczęściej chodzi o seks bez zobowiązań. Kobiety mniej chętnie wydają pieniądze i mają większą atencję, więc nie są „zdesperowane” do kontaktu.

Największym błędem pań jest ich łatwowierność, co objawia się tym, że wierzą osobie po drugiej stronie kabla internetowego, pomimo iż nigdy jej nie widziały.

Faceci najczęściej na swoje ofiary wybierają kobiety w przedziale wieku 40-55 lat. Znajduje się w niej sporo kobiet po rozwodach czy samotnych, które chętnie umówią się z facetem, zwłaszcza młodszym, który pozwoli im się poczuć nieco młodziej.

Fakt ten wykorzystują mężczyźni, którzy zdradzają swoje partnerki lub są samotni i liczą na łatwy stosunek.

Nie daj się nabrać na obiecanki długiego związku i wspólne życie. Żaden facet nie proponuje takich rzeczy przed spotkaniem. Twoja uwaga nie powinna maleć nawet po kilku randkach, gdyż wielu facetów doskonale ukrywa posiadanie żony.

Po za tym Panie również muszą uważać na kwestie finansowe a szczególną uwagę należy zwrócić na aspekt wysyłania nagich zdjęć. Te mogą być doskonałym narzędziem szantażu i zdecydowanie odradzamy przesyłania takich fotografii.

Jak zgłosić oszustkę na buziak.pl?

zgloszenie oszustki na buziaczek pl

Czas najwyższy przejść do tego jakie narzędzia daje buziak.pl do eliminowania oszustek i oszustów ze swojej strony.

Jedynym narzędzie jakie mają uczciwe osoby jest zgłoszenie profilu. W tym celu należy wejść w profil osoby i kliknąć czerwoną flagę znajdującą się nad zdjęciem.

Profil można zgłosić za:

 • Nieprawdziwe zdjęcia,
 • Podejrzenie oszustwa,
 • Niewłaściwe zachowanie.

Zgłoszona osoba nie wie kto ją zgłosił i za co. W przypadku zablokowania konta dowie się jedynie jaki był tego powód, ale nie będzie wiedzieć kto wysyłał zgłoszenia.

Podejrzany profil możesz zgłosić zarówno na komputerze jak i przez mobilną stronę na telefonie.

Poza opcją zgłaszania mam możliwość blokowania, należy jednak pamiętać, że wtedy taka oszustka może nabrać inną osobę.

Czy istnieje lista oszustek i oszustów na buziaczek.pl?

Takiej listy nie ma i nie będzie ani na serwisie buziaczek.pl ani na żadnym innym portalu. Wynika to z faktu, że walka z oszustami jest bardzo trudna, często zmieniają zdjęcia i zakładają nowe konta.

Problematyczny jest również fakty wykorzystania kradzionych zdjęć. Publikacja takich fotografii na liście z oszustami bez zgody osoby, do której należą zdjęcia może prowadzić do problemów natury prawnej.

Jak nie paść ofiarą oszustwa na buziak.pl?

Pomimo sporych wad buziak.pl w kwestii walki z oszustami, korzystanie z portalu może być bezpieczne o ile zastosuje się do podstawowych zasad.

 • Nie podawaj swoich danych osobowych,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą posłużyć do szantażu,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą zidentyfikować Twoje centrum życia (widok z okna, praca),
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy, niezależnie od podanego powodu,
 • Nie zgadzaj się na spotkanie na pierwszej randce w miejscu prywatnym,
 • Jako mężczyzna nie idź na pierwszą randkę do restauracji,
 • Oszustki często mają 1-3 zdjęcia wyglądające nienaturalnie.
 • Postaraj się zweryfikować informacje podawane przez drugą osobę,
 • Przed pierwszą randką poproś o rozmowę wideo,
 • Nie gódź się na przeniesienie rozmowy poza Buziaczek.

Staraj się zminimalizować ryzyko stania się ofiarą, a gdy rozpoznasz oszustkę lub oszusta nie wahaj się go zgłosić.

Bycie oszustem nie jest wcale takie łatwe, warto zwrócić uwagę na to, że często popełniają oni błędy.

 • Mylą fakty – piszą z kilkoma osobami i nie pamiętają o co pytali albo co mówili,
 • Mają problemy z poprawną pisownią – korzystają z translatora, bo są z innych krajów,
 • Używają nienaturalnych zwrotów – prawdopodobnie są skopiowane z internetu,
 • Nakłaniają Cię do klikania w dziwne linki,
 • Unikają spotkania lub rozmowy wideo,
 • Szybko wyznają uczucia i komplementują.

Jeśli jesteś świadkiem takich sytuacji zastanów się dwa razy czy warto kontynuować dalszą rozmowę.

Bądźcie czujni, dopóki wasza znajomość nie wejdzie w bardziej zaawansowany etap nie możesz mieć pewności, że osoba poznana na buziak.pl jest tym za kogo się podaje. Dlatego koniecznie proś o rozmowę wideo w celu potwierdzenia tożsamości drugiej strony.

Stosując się do przedstawionych porad nie padniesz już nigdy ofiarą oszustów na buziak.pl. Jeśli masz własne doświadczenia z takimi osobami daj znać w komentarz, a jeśli chcesz poznać naszą opinię o buziak.pl odsyłamy do naszej recenzji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %