oszustki i oszusci na badoo

Ostatnia aktualizacja 6 lipca 2023 przez Redakcja

Oszuści są wszędzie również na portalach randkowych jak Badoo. Przestępstwa czy niemoralne zachowania jakich dopuszczają się oszustki i oszuści są rozmaitej maści. Często jednak pociągnięcie ich do odpowiedzialności prawnej jest niemożliwe. Nie tylko przez wzgląd na fałszywą tożsamość, ale i znamiona czynu. Niestety wiele kobiet i mężczyzn jest bardzo łatwo wiernych i zrobi wszystko, byleby tylko znaleźć partnera czy partnerkę. W tym artykule chcemy nieco dokładniej przyjrzeć się temu jak rozpoznać oszustki i oszustów na Badoo oraz jak nie paść ich ofiarą.

Oszustki na Badoo – jak rozpoznać?

Choć na forach internetowych to głównie kobiety skarżą się na bycie ofiarą oszustów na Badoo, to w rzeczywistości większość osób, które daje się oszukać to mężczyźni.

Musisz wiedzieć, że nigdy nie masz pewności, czy po drugiej stronie jest ta osoba, z którą myślisz, że rozmawiasz.

Obecnie bardzo popularną metodą zarobku jest zakładanie fajkowych profili w celu wyłudzania pieniędzy. Schemat często jest taki sam:

 1. Dziewczyna pisze pierwsza,
 2. Jest żywo zaangażowana w rozmowę,
 3. Po krótkiej rozmowie pyta po co tu jesteś i proponuje przeniesienie się na inne medium komunikacji.
 4. Rejestracja ma nastąpić z linka, który Ci wysyła i albo nakłania Cię do konta premium albo samo założenie konta jest płatne.
 5. Po potwierdzeniu rejestracji lub płatności rozmowa szybko się ucina, albo jest jeszcze przez pewien czas prowadzona abyś nie wycofał płatności.

To pierwszy i najpopularniejszy schemat działania. Co taka osoba ma z tego, że zarejestrujesz się z jej linka i wpłacisz pieniądze?

Chodzi tu o system afiliacyjny, za polecanie stron internetowych taka osoba dostaje od kilku do nawet kilkuset złotych. Na naszej stronie również znajdziesz takie linki, ale w żadnym wypadku nie zachęcamy czy nie tworzymy opinii niezgodnych z prawdą na temat danych serwisów.

Oszustki są chętne do wysyłania nagich zdjęć

Jeśli nie jesteś mężczyzną 10/10 albo nie jesteś osobą znaną to uwierz, że wysyłanie nagich zdjęć przez kobiety powinno zapalić Ci lampkę ostrzegawczą.

Badoo zezwala na wysyłanie fotografii znajdujących się na telefonie czy komputerze. Oszustki na Badoo bardzo chętnie z tej opcji korzystają chcąc zachęcić Cię do przesłania drobnej kwoty pieniędzy.

Tutaj schemat działania jest podobny do wyżej opisanego.

 1. Dziewczyna pisze pierwsza,
 2. Szybko przechodzi do intymnych pytań.
 3. Sama z siebie wysyła nagie/półnagie zdjęcia
 4. Sugeruje, że mam problemy z opłatami rachunków albo pisze, żebyś przesłał określoną kwotę a ona wystroi się na waszą randkę.
 5. Podaje sposób zapłaty

Po dokonaniu wpłaty, kontakt z automatu się urywa. Ta osoba usuwa konto albo blokuje Cię i nie możesz do niej pisać.

Co istotne kwoty, o które proszą oszustki  zazwyczaj są niewielkie, 20-50zł. Jest to bardzo przemyślany zabieg, gdyż dla sporego grona osób nie są to duże pieniądze więc są w stanie je wydać a w przypadku oszustwa nie będą zgłaszać tego na policję. Naturalnie zdjęcia rzadko kiedy należą do osoby, która je wysyła.

Oszustka na Badoo chce Twojego followa

Trzecim najmniej inwazyjnym i łatwym do wychwycenia sposobem na oszustwo o ile można to tak nazwać jest żebranie o Followa na IG czy innym medium społecznościowym.

Takie dziewczyny najczęściej mają opis:

 • Jestem częściej na IG: nazwa_instagrama,
 • Szybciej złapiesz mnie tutaj: nazwa_snapchat,
 • Napisz do mnie nawet bez pary na IG: nazwa_instagrama.

Takie kobiety nie są w 95% zainteresowane Twoją osobą. Zależy im tylko na tym, aby budować swoje zasięgi na Instagramie czy innej stronie. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na dochody, płatne współprace czy wpłaty od osób, które w nich się podkochują.

Czy to takie działanie można nazwać oszustwem? Jest na pewno wątpliwe pod kątem moralnym, ale taka osoba nic Ci nie obiecuje i nic nie zabiera, więc ciężko mówić o oszustwie jako takim.

Oszustki są chętne na Sneating

oszustki na badoo

Ostatnią formą oszustwa na jaką chcemy zwrócić szczególną uwagę jest Sneating. Polega ono na umawianiu się na randkę z facetem wyłącznie w celu darmowego zjedzenia posiłku.

Zależnie od chytrości oszustki wybierana ona droższy lub bardziej przystępny lokal cenowo. Zapewne dobiera go do zamożności danej osoby bazując na jej profilu.

Jeszcze przed pójściem do restauracji, albo już na miejscu robi wszystko, aby to druga osoba zapłaciła ostatecznie za posiłek.

Podczas jedzenia jest bardzo miła, odpowiada na pytania i sama inicjuje rozmowę. Jednak zawsze randka ustalona jest na krótki czas i kończy się po wyjściu z restauracji.

Potem standardowo kontakt się urywa i nigdy nie dochodzi do kolejnej randki.

Dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie randki podczas spaceru czy w innym miejscu, gdzie nie trzeba płacić. Jeśli to oszustka to bardzo szybko zrezygnuje.

Oszuści na Badoo – jak rozpoznać?

Mamy omówione najczęstsze przypadki oszustw w przypadku kobiet na Badoo, pomówmy więc teraz o tym jak kobiety padają ofiarą własnej łatwowierności.

Kobiety rzadziej padają ofiarą oszustw na Badoo głównie przez to, że jest ich mniej i statystycznie mniej wydają pieniędzy w internecie.

Największym problemem kobiet jest ślepe ufanie temu, że osoba po drugiej stronie nie ma złych intencji.

Czytając liczne komentarze na forach, dojść można do wniosku, że oszuści najczęściej wybierają kobiety w wieku 40-55 lat. Ta grupa wiekowa jest bardzo łatwym celem dla oszustów, co skrzętnie wykorzystują.

Oszustwa na Badoo, których ofiarami są kobiety to najczęściej:

 • Wyłudzenia pieniędzy,
 • Szantażowanie upublicznieniem nagich zdjęć, które były wysyłane w konwersacji,
 • Podawanie nieprawdziwego statusu osobistego i chęć „skoku w boku”,
 • Obiecywanie długiego związku, który tak naprawdę kończy się po pierwszym spotkaniu.

Jak widać oszuści na Badoo celują nie tylko w pieniądze kobiet, ale również nastawiają się na seksualne przygody obiecując wcześniej wspaniałe wspólne życie.

Jak zgłosić oszusta na Badoo?

Pomówmy teraz o tym jak walczyć z oszustami i oszustkami na Badoo. Niestety jest to niejako walka z wiatrakami, ale to jedyne co możemy zrobić, aby zmniejszyć szansę, że inne osoby padną ofiarą oszustów.

Badoo umożliwia zgłaszanie profili za naruszenia społeczności. Wśród powodów zgłodzenia możemy wybrać:

 • Nieprawdziwy profil,
 • Nieodpowiednie treści,
 • Oszustwo lub reklama,
 • Nienawiść na tle tożsamości,
 • Zachowanie poza Badoo,
 • Osoba niepełnoletnia.

Przesłanie informacji o zgłoszeniu jest anonimowe. Gdy jakaś osoba otrzyma zgłoszenie jest sprawdzana i często blokowana.

badoo jak zglosic oszusta

Zgłosić profil można zarówno z poziomu przeglądarki na komputerze jak i w aplikacji. Zgłoszenie oszusta na Badoo na telefonie przebiega w taki sposób:

 1. Kliknij ikonę trzech kropek na karcie profilu,
 2. Wybierz Zablokuj i zgłoś.

Jeśli prowadzisz rozmowę z osobą, którą chcesz zgłosić wejdź do konwersacji i kliknij te same trzy kropki a następnie Zablokuj i zgłoś.

Zachęcamy do zgłaszania podejrzanych osób, im częściej będą blokowane tym mniej im będzie chciało się zakładać nowe konta.

Jak nie paść ofiarą oszustwa na Badoo?

Czy da się uniknąć bycia ofiarą oszusta na Badoo? Oczywiście, że tak wystarczy podejść do każdej nowej znajomości z głową na karku.

Poniżej przedstawiamy listę kilku punktów, do których koniecznie należy się stosować na początku znajomości.

 • Nie podawaj swoich danych osobowych,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą posłużyć do szantażu,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą zidentyfikować Twoje centrum życia (widok z okna, praca),
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy, niezależnie od podanego powodu,
 • Nie zgadzaj się na spotkanie na pierwszej randce w miejscu prywatnym,
 • Jako mężczyzna nie idź na pierwszą randkę do restauracji,
 • Postaraj się zweryfikować informacje podawane przez drugą osobę,
 • Przed pierwszą randką poproś o rozmowę wideo,
 • Nie gódź się na przeniesienie rozmowy poza Badoo.

Zrób wszystko, aby zminimalizować ryzyko bycia ofiarą oszusta na Badoo.

Zadbaj o swoją prywatność, nie podejmuj głupich kroków jak wysyłani nagich zdjęć czy zastanów się, dlaczego ta piękna dziewczyna jest Tobą zainteresowana, skoro dostaje setki wiadomości od innych facetów.

Pamiętaj, że oszuści często:

 • Mylą fakty – piszą z kilkoma osobami i nie pamiętają o co pytali albo co mówili,
 • Mają problemy z poprawną pisownią – korzystają z translatora, bo są z innych krajów,
 • Używają nienaturalnych zwrotów – prawdopodobnie są skopiowane z internetu,
 • Nakłaniają Cię do klikania w dziwne linki,
 • Unikają spotkania lub rozmowy wideo,
 • Szybko wyznają uczucia i komplementują.

Zgłaszaj takie osoby pod zarzutem nieprawdziwego profilu i nie trać czasu na dalszą rozmowę.

Oszustwa na Badoo – podsumowanie tematu

Choć filmy typu „Oszust z Tindera” i media próbują wmówić nam, że to głównie kobiety padają ofiarami oszustw na Tinderze to rzeczywistość jest zupełnie odwrotna.

Niestety wielu z panów nie myśli racjonalnie i myśleniem zamiast mózgu zajmuje się inna część ciała.

Kobiety padają ofiarami oszustw, które mogą prowadzić do gorszych konsekwencji. O ile strata 20zł, danie followa na IG czy pójście do restauracji i zapłacenie 400 zł zabolą godność i portfel o tyle kobiety padają ofiarami wykorzystywania seksualnego (choć nieprzymuszone).

Dlatego zawsze zachęcamy do myślenia nad tym co się robi w aplikacjach randkowych. Oszustwa nie dotyczą tylko Badoo, dzieją się również na dziesiątkach innych stron i aplikacji. Jeśli samemu nie zadbasz o swoje bezpieczeństwo nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %