Ostatnia aktualizacja 5 maja 2023 przez Redakcja

Filmy z Hollywood były dla wielu osób w Polsce w latach 90 oknem na większy świat. Obecnie sceny codziennego życia pokazywane w amerykańskich filmach nie robią na nikim wrażenia. Jednak wciąż jest pewien aspekt, który potrafi zamydlić postrzeganie typowych Amerykanów. Aktorzy a szczególnie aktorki grające w filmach i serialach to często piękne kobiety. Nie da się ukryć, że kamera kocha ładnych ludzi, niestety coraz rzadziej jest w nich naturalne piękno. Czy typowe Amerykanki są ładne i kobiety w Polsce mogą im zazdrościć urody?

Typowa uroda Amerykanek nie istnieje?

Obiektywizm w rozmowie o urodzie nie istnieje, można jedynie przedstawiać pewne informacje, które i tak na końcu opierają się na zbiorze ludzkich odczuć.

Niedawno pisaliśmy artykuł o urodzie Azjatek zwracając w nim uwagę na to, że ciężko pisać o urodzie kobiet z tak rozległego terenu.

Stany Zjednoczone są ogromne, powierzchnia tego kraju jest zbliżona do powierzchni całej Europy. Wystarczy spojrzeć jak duża jest różnica etniczna w obrębie Starego Kontynentu, aby zrozumieć, że Ameryka pod tym kątem wygląda podobnie.

W tym momencie warto uściślić pojęcie „Ameryka” i „Amerykanki”. Mówimy tutaj o USA i kobietach ze Stanów Zjednoczonych, nie rozpatrujemy Ameryki jako całego północnego kontynentu.

Faktem jest, że większość amerykanek to kobiety o białej karnacji. Jednak w niektórych Stanach populacja Latynosów wynosi prawie 50%, podobnie w przypadku osób czarnoskórych.

Procent populacji latynoskiej w wybranych stanach:

 • Nowy Meksyk – 46,3%
 • Kalifornia – 37,6%,
 • Teksas – 37,6%,
 • Nevada – 26,5%

Procent populacji afroamerykańskiej w wybranych stanach:

 • Dystrykt Kolumbii – 55,6%,
 • Missisipi – 37%,
 • Luizjana – 32%,
 • Georgia – 30,5%.

Do tego dochodzi 36% udział Azjatów na Hawajach czy 14,8% rdzennych mieszkańców na Alasce.

Zapewne ze szkoły doskonale wiesz, że Amerykanie to tak naprawdę Brytyjczycy, którzy uniezależnili się od swojej pierwotnej ojczyzny.

Do zasiedlenia Ameryki przez Białych nie doszło tak dawno temu, a mieszanie się genów różnych ras to na dobrą sprawę ostatnie 100-200 lat. Obecnie ten proces jest przyśpieszony i znalezienie Amerykanki, która choć w pewnym procencie nie jest genetycznie powiązana z przedstawicielami innej rasy nie jest trudne.

Kolejny fakt mówi, że Ameryka przez lata była krajem imigrantów z Europy. Liczne mniejszości narodowe w tym Polska również wpłynęły na współczesny wygląd amerykanów.

Scarlet Johansson to prawdopodobnie najgłośniejsze nazwisko amerykańskiej aktorki, która ma polskie korzenie. Uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet, ma w sobie polskie geny po dziadku, czy zatem można mówić, że reprezentuje typową amerykańską urodę?

Czy Amerykanki są ładne?

Wstęp, który właśnie za Tobą był konieczny do tego, aby móc zastanowić się czy amerykanki są ładne.

Wiemy, że Amerykanki w większości mają geny Brytyjek, które delikatnie mówiąc nie uchodzą za najpiękniejsze. Jednak w filmach widzimy piękne kobiety, które zachwycają urodą i nie zawsze talentem aktorskim.

Wiele z tych kobiet posiada w sobie mieszankę różnych etniczno-rasowych genów. W ramach tego artykułu musimy umówić się na pewną umowności. Skoro kobieta mieszka w Ameryce i ma amerykański paszport to jest amerykanką a dzięki jakim genom powstała nie ma to znaczenia.

Skupimy się na białej populacji kobiet, bo tak stereotypowo wygląda przeciętna Amerykanka. Paniom o korzeniach afrykańskich poświęcimy osobny artykuł.

Zacznijmy od sprawdzenia jak przedstawicielki Stanów wypadają w konkursie Miss World. Konkurs przeprowadzany jest od 70 lat

 • Kobiety ze Stanów Zjednoczonych wygrały tytuł Miss Wolrd 3 razy.

Czy to dużo? Nie. Czy to mało? Też nie. Polkom ta sztuka udała się dwukrotnie, więc na tym polu nasze panie przegrywają.

Przytoczona statystyka to raczej ciekawostka, gdyż kobiety biorące tam udział to modelki, a ładne modelki można znaleźć nawet w kraju, który uważany jest za niezbyt atrakcyjny pod kątem urody osób tam zamieszkujących.

Dlatego by móc odpowiedzieć na pytanie „Czy Amerykanki są ładne?” musimy spojrzeć do różnych badań i ankiet.

Jak uroda Amerykanek widziana jest na świecie?

uroda amerykanek piekne amerykanki

Mapka, którą widzisz pokazuje badanie przeprowadzone na mężczyznach, którzy określali czy kobiety z danych krajów im się podobają.

Amerykanki wypadły bardzo słabo w tym badaniu. Zostały ocenione jako jedne z najmniej atrakcyjnych kobiet na świecie. Podobny wynik dotyczył tylko kobiet z kilkunastu innych krajów.

Jak widać Hollywood tutaj za bardzo nie pomógł, ale może inne ankiety organizowane przez rozmaite serwisy przedstawiają to inaczej?

 • Gudstory – poza rankingiem,
 • Bscholarly – 8 miejsce,
 • Tavanya – 4 miejsce,
 • World Atlas – 2 miejsce,
 • Bright Side – 10 miejsce,
 • ScoopWhoop – 13 miejsce,
 • Ucityguides – 10 miejsce,

To całkiem niezłe wyniki biorąc pod uwagę, że wiele krajów nigdy na takie zestawienia się nie załapuje.

Jaka zatem jest prawda i komu należy wierzyć?

Prawda o urodzie amerykanek

Samo pisanie o urodzie nie jest łatwe, a pisanie o urodzie w takim kraju jak USA to dopiero wyzwanie.

Piękno kojarzone jest z naturalnością a ta jest coraz rzadziej spotykana w Stanach Zjednoczonych.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych przeprowadza się ponad 15 milionów operacji plastycznych z czego 13 milionów to zabiegi nisko inwazyjne.

Stany zjednoczone w roku 2021 miały 332 miliony ludzi, oznacza to, że 4,5% społeczeństwa w ciągu 1 roku przeszła operację plastyczną. Biorąc pod uwagę, że niektóre osoby przechodzą kilka a nawet kilkanaście operacji, szacuje się, że około 20-25 milionów amerykanów miało takie zabiegi, daje to nawet 7,5% ogółu społeczeństwa.

Chcemy, żebyś dobrze to zrozumiał/zrozumiała, jadąc autobusem, w którym jest 100 osób 7 z nich nie jest naturalna.

Najczęstsze zabiegi dotyczą:

 • Korekty nosa,
 • Korekty twarzy,
 • Liposukcji,
 • Zmian piersi (niekoniecznie powiększenia),

Co prawda podczas pandemii wystąpił spadek zabiegów, ale wraz z jej zakończeniem trend rosnący wrócił do normy.

Jak można zauważyć jednym z częstszych zabiegów jest liposukcja i nie ma czemu się dziwić biorąc pod uwagę poniższe dane:

 • 30,7% dorosłych ma nadwagę,
 • 42,4% dorosłych ma otyłość,

Dane zamieszczone na stronie niddk.nih.gov pokazują dodatkowo, że procentowy udział liczby otyłych kobiet jest zbliżony do mężczyzn.

Polska nie wypada na tym polu dużo lepiej, gdyż osób z nadmierną wagą jest 58% gdy średnia Unii Europejskiej to 53%.

Szczególnym problemem w Stanach są ludzie na tyle Otyli, że nie mogący poruszać się o własnych siłach. Takie problemy, póki co nie zdarzają się jeszcze w europejskich krajach.

Na wygląd wpływa również to jak się ubieramy, a Amerykanki uważane są za jedne z najgorzej ubranych kobiet świata. Nie chodzi tu o luźny styl ubioru, ale brak podstawowego poczucia estetyki czy stylu.

Wystarczy zaglądnąć w anglojęzyczne fora czy artykuły i znajdzie się masę informacji na ten temat.

Z przedstawionych informacji maluje się obraz kobiety z nadwagą, kilkoma operacjami plastycznymi i słabo ubranej. Jednak jak to często bywa to tylko statystyki, dużo mówiące, ale wciąż statystyki.

Zalety urody amerykanek:

 • Doskonały biały uśmiech – ortodoncja w Ameryce to inny poziom. Nie chodzi o umiejętności dentystów i ortodontów, ale o podejście do kwestii nieskazitelnego i zdrowego uśmiechu.
 • Statystyka – Stany to kraj mający około170 milionów kobiet. Nawet jeśli tylko 1% z nich będzie powszechnie uważany za piękne to daje 1,7 miliona kobiet.
 • Różnorodność – choć skupiamy się na białej populacji to i tak wiele z Pań posiada geny latynoskie czy afrykańskie, które sprawiają, że w urodzie kobiet jest coś egzotycznego.
 • Wysportowanie – pomimo problemu z nadwagą, kobiety przez cały okres edukacji zachęcane są do uprawiania sportu i wiele z nich robi to również po zakończeniu edukacji.

Jak widzisz plusy czasem potrafią negować minusy i na odwrót. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy kobiety w Stanach są piękne. Zapewne spotkasz takie, które będą Ci się podobać jak i mniej atrakcyjne, jednak ta zasada tyczy się większości państw.

Piękne amerykanki

Choć artykuł trochę obala mit amerykańskiej urody to nie da się ukryć, że wiele kobiet ze Stanów Zjednoczonych może się pochwalić piękną urodą. Co prawda za wieloma z tych kobiet stoją mniejsze lub większe operacje plastyczne, ale tym razem nie skupiamy się na naturalności.

Amerykańskie media, reklamy i produkty dostępne są na całym świecie. Nic więc dziwnego, że popyt na ładne kobiety mogące reklamować różne produkty, śpiewać czy grać przed kamerą jest ogromny.

Utworzenie takiej galerii z pięknymi amerykankami nie stanowi żadnego problemu. Musisz jedna wiedzieć, że dokładnie tak samo szybko możemy stworzyć galerię dla kobiet z Polski czy Hiszpanii.

Nie można na bazie celebrytek wyrabiać sobie opinii o całym społeczeństwie. O urodzie typowych amerykanek można przekonać się w dużo prostszy sposób, wystarczy zajrzeć na portale randkowe z lokalizacją Stany Zjednoczone.

Podczas takiego testu warto przełączać się pomiędzy miastami, aby zobaczyć faktyczną różność kulturową jaka występuje pomiędzy konkretnymi stanami.

Temat jest tak rozległy, że można by go kontynuować jeszcze na wiele różnych sposobów. Jednak musimy go w tym momencie zamknąć. Mamy nadzieję, że po lekturze masz bogatszą wiedzą na temat urody amerykanek a co najważniejsze, zrozumienie dla tego zagadnienia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %