azjatki uroda - piekne azjatki

Na łamach naszego serwisu wielokrotnie poruszaliśmy kwestię urody kobiet z różnych azjatyckich krajów. Tym razem porywamy się na bardzo karkołomne przedsięwzięcie jakim jest odpowiedzenie na pytanie czy uroda Azjatek jest wyjątkowa i faktycznie zachwyca. Już samo pisanie o urodzie nie jest łatwe, gdyż każdy z nas postrzega ją na własny sposób. Gdy dodamy do tego konieczność opisania urody kobiet zamieszkujących największy kontynent na świecie otrzymamy zadanie bardzo trudne do wykonania. Dlatego w dużej mierze będziemy opierać się na statystykach, rankingach i badaniach opisujących azjatycki typ urody.

Czy Azjatki są ładne?

O tym czy ktoś powszechnie uważany jest za ładnego decydują inni ludzie. Jeśli zapytamy 100 osób o to czy dana kobieta jest piękna i 90 odpowie, że tak to nie ma problemu z uznaniem jej za piękną.

W Polsce, jak i wielu innych krajach zachodu kobiety z Azji uważane są nie tyle ładne co piękne.

Często pojawia się tutaj również określenie „urocze” wynikające głównie z faktu, że Azjatki kojarzone są z niższym wzrostem i bardziej dziewczyńskimi rysami twarzy.

Opinia o urodzie Azjatek rozpowszechniana jest zarówno przez osoby, które faktycznie tam były jak i ludzi tylko zaznajomionych z masową kulturą tego kontynentu.

Mówienie o Azjatkach jak o jednolitych etnicznie kobietach z góry skazuje nas na porażkę. Azja to zarówno Rosja jak i Indie czy Japonia, czyli kraje o zupełnie innych typach urody.

Generalizowanie wyglądu Azjatek na podstawie tego, że ich kraje znajdują się na tym kontynencie to złe podejście do tematu.

W tym miejscu warto podkreślić, że ludzi pociąga inność, egzotyka, z którą nie mają na co dzień styczności. Można spojrzeć na to również z biologicznego punktu widzenia.

Człowiek dąży do przekazania genów, a przekazanie ich komuś z innej kultury zmniejsza ryzyku wystąpienia „chowu wsobnego”, przekazywania genów wśród spokrewnionych osób.

Niestety wiele artykułów, które możesz spotkać w internecie powiela bzdury o uniwersalnym pięknie czy metodach na podkreślenie urody, które stosowane są pod wszystkimi długościami geograficznymi w Azji.

Spójrz na Europę, która jest dużo bardziej ujednolicona, nawet tutaj zrównanie urody przeciętnej Hiszpanki ze Szwedką czy Holenderką jest absurdem. Kobiety w tych krajach znacząco różnią się średnią wzrostu, budową ciała czy kolorem włosów.

Żeby móc jakkolwiek sensownie zająć się tematem, skupimy się na stereotypowych krajach azjatyckich jak Chiny, Japonia, Tajlandia czy Wietnam. Choć i w tym wypadku różnice w urodzie potrafią być znaczące.

Uroda Azjatek – czy świat widzi je pięknymi?

Za nim przejdziemy do próby opisania cech urody Azjatek sprawdźmy jak ich wygląd oceniany jest na świecie. Wykorzystamy do tego celu kilka rankingów i zestawień historycznych, które dadzą nam pewien obraz całości.

Zacznijmy od najstarszego konkursu piękności, czyli Miss World organizowanego od 1951. W tym czasie kobiety z Azji wygrały go kilkukrotnie:

  • Indie – 6
  • Chiny – 2
  • Rosja – 1
  • Filipiny – 1
  • Turcja – 1

Podłączenie do tego rankingu Rosji i Turcji jest naciągane, gdyż w przypadku obu krajów wygrały kobiety urodzone w Europie, ale to tylko pokazuje, jak rozległa jest Azja.

Bardzo interesujący jest tutaj wynik kobiet z Indii, które są jednymi z najczęstszych zwyciężczyń Miss World a kraj nie jest utożsamiany z pięknymi kobietami.

 To tylko pokazuje, że wybory Miss World należy traktować w tej dyskusji jako ciekawostkę, gdyż biorą w nich udział wyselekcjonowane kobiety, należące do najpiękniejszych w swoich krajach. Ciężko na podstawie tego odnosić się do całego społeczeństwa.

Mimo wszystko 11 tytułów w ciągu 70 lat to niewiele jak na najbardziej zaludniony kontynent świata.

Idąc dalej zaglądamy do rozmaitych rankingów i zestawień z anglojęzycznego świata.

  • Missosology – 5 miejsce Wietnamki, 6 Tajlandki, 8 Indonezyjki,
  • ScoopWhoop – 3 miejsce Koreanki, 6 Rosjanki,
  • Definition – 5 miejsce Hinduski, 6 miejsce Filipinki,
  • BScholarly – 1 miejsce Turczynki, 4 miejsce Rosjanki, 6 miejsce Hinduski
  • Ucityguides – 2 miejsce Rosjanki.

Jak widać Azjatki mają swoje miejsce w rankingach, ale nie znajdziemy tu kobiet z Japonii, Chin czy wielu innych azjatyckich krajów.

Ciekawe są wysokie lokaty kobiet z Indii, które pokrywają się z wyborami Miss World, ale kłócą się z ankietą przeprowadzaną wśród mężczyzn, którzy określali kobiet na całym świecie.

uroda azjatek piekne azjatki

Powyższa mapa sugeruje, że panom Hinduski nie przypadły do gustu a azjatyckie kobiety nie są uważane za specjalnie urodziwe.

Jak to wytłumaczyć? Różna grupa badawcza, różne osoby odpowiedzialne za tworzenie zestawień, idealny obraz tego, że obiektywne dyskutowanie o urodzie jest bardzo ciężkie.

Jak wygląda azjatycka uroda?

Przejdźmy do najtrudniejszego tematu, czyli próby uchwycenia stereotypowej azjatyckiej urody. W tym segmencie skupimy się głównie na krajach, w których uroda kobiet jest chociaż w pewnym stopniu podobna.

Dlatego z góry odrzucamy panie z Kazachstanu, Turcji, Rosji czy Indii i skupimy się na Azji Wschodniej.

Wiele stron internetowych powiela mity o specjalnych kosmetykach stosowanych przez azjatyckie kobiety czy rytuałach jakie stosują.

Ogromna część z tych informacji jest tylko po to aby można było coś napisać a nie odnosi się do tego jaką mamy faktycznie sytuację.

Kult białej skóry

kosmetyki a uroda japonek

Wyrażenie, które może mieć charakter rasistowski faktycznie takim jest, ale „w dobrym znaczeniu” z punktu widzenia białej osoby.

Historia wielu azjatyckich krajów pokazuje, że wyższe sfery dążyły do uzyskania jak najbielszej skóry, zbliżonej wyglądem do Europejskiej.

Prawdą jest, że ma to podłoże historyczne, gdyż wieki temu osoby opalone kojarzone były z pracą fizyczną na słońcu. Azjatycka arystokracja chciała odciąć się od biednych ludzi unikając słońca.

Bardziej współczesne wyjaśnienie związane jest z dużą obecnością amerykańskich, angielskich i europejskich ludzi w 20 wieku na terenie niemal całej Azji. Obecność białych ludzi miała duży wpływ na współczesną kulturę tych państw oraz postrzeganie urody.

Kult białej skóry poszedł tak daleko, że nie tylko kupuje się parasolki w celu unikania promieni słonecznych, ale stosuje się również kremy wybielające np. Nivea. Rynek kosmetyków wybielających to w Azji bardzo łakomy kąsek, na który rzuca się wiele firm.

Jednak powoli dochodzi do pewnych zmian np. Japonki chcą mieć nie tyle bladą cerę co bardziej naturalną, zbliżoną do faktycznego wyglądu białych ludzi. Oznacza to mniej rygorystyczne podejście do wybielania i stosowanie kosmetyków oferujących „białą opaleniznę”.

Bardziej drastyczne kuracje polegają na zabiegach laserowych czy braniu specjalnych wybielających pigułek (Indie).

Wielkie oczy jak u sarny

wplyw operacji plastycznych na koreanska urode

Stereotyp azjatyckiej urody zawiera w sobie informację o skośnych niewielkich oczach. W rzeczywistości oczy Azjatek różnią się od oczu naszych kobiet, ale powoli te zmiany zanikają.

Zanikają za sprawą operacji plastycznych, które mają uczynić oczy większymi i bardziej europejskimi. Ogromną popularnością cieszą się operacje oczu polegające na dodani zgrubienia nad powieką, tak jak przedstawiono to na zdjęciu.

Trend ten jest szczególnie widoczny w Korei Południowej i Japonii. Swoją drogą upodobania do dużych oczu można zauważyć również a mangach. Większość postaci tam występujących posiada przerysowanie duże oczy.

Nadwaga nie mile widziana

Osoby z nadwagą nie mają łatwego życia w niektórych azjatyckich krajach. Kult szczupłej sylwetki jest szczególnie mocno zakorzeniony w Chinach.

Zaokrąglona sylwetka kojarzona jest z obżarstwem i zaniedbaniem organizmu. Niestety grubsze osoby są dyskryminowane do tego stopnia, że trudniej znaleźć im pracę czy nawiązywać relacje społeczne.

System w Chinach jest bardzo specyficzny i nikt się nie kryje z tym, że ładni i szczupli ludzie mają łatwiej w życiu.

Chinkom w utrzymaniu wagi pomaga dieta oparta na niskokalorycznych posiłkach. Co istotne większość Azjatów odżywia się w zdrowy sposób co ma wpływ na średnią długość życia w rozwiniętych krajach azjatyckich.

Mała szczęka w kształcie litery V i duży nos

Twarz ma szczególne znaczenie w kulturze azjatyckich krajów. Potrafi być uosabiana z różnymi duchami a często na podstawie jej wyglądu ocenia się z góry charakter danej osoby.

Azjatki są drobne i szczupłe (przeważnie) a do takiej sylwetki najlepiej pasuje mniejsza szczęka w kształcie litery V.

Absurdalne przy tym wydaje się dążenie do posiadania bardziej wydatnych nosów, które są ostro zakończone. Typowy nos Azjatki jest bardziej płaski i szerszy niż Europejki.

Kosmetyki to podstawa

Współczesna uroda Azjatek zakrywana jest pod grubą warstwą kosmetyków. Mówienie o naturalnym pięknie jest bardzo ciężkie, gdy większość kobiet wydobywa je przy użyciu zewnętrznych preparatów.

Azjatki skupiają się na skórze i na tym, aby ta wyglądała jak najbardziej naturalnie. Jednocześnie wykorzystują wybielacze, które nie ułatwiają zadania.

Czy każda kobieta w Azji jest klientem koncernów kosmetycznych? Nie, ale rynek z roku na rok generuje coraz większe przychody.

Azjatycka uroda to operacje plastyczne

Prawdą jest, że w Stanach Zjednoczonych wykonuje się najwięcej operacji plastycznych na świecie. Jednak to Korea Południowa jest określana mianem światowej stolicy operacji plastycznych.

Co 3 kobieta w wieku 19-29 lat przeszła przynajmniej jeden zabieg korekcji wyglądu.

W Korei Południowej kobiety dążą do wyglądu prezentowanego przez gwiazdy K-Pop a ten nie jest możliwy do osiągnięcia bez operacji.

Niestety wiele z tych zabiegów jest mocno ingerujących w wygląd i nieodwracalnych.

Coraz częściej wspomina się o terrorze urody, który ma wymuszać na ludziach w Azji bycie pięknymi.

Bycie pięknym w ujęciu azjatyckiego rozumienia odnosi się do frazy „Być jak biały człowiek”.

Dla kogoś mieszkającego w Polsce może to być niezrozumiałe, w końcu kochamy oryginalną urodę i nie chcemy patrzeć na dokładnie takich samych ludzi.

Dodatkowo jak pokazują przytoczone ankiety i rankingi mężczyzną, ale i kobietą bardziej podoba się opalona karnacja a figura modelki z wybiegów już dawno nie jest uważana za atrakcyjną.

Mężczyźni wolą bardziej kobiece kształty, możliwe, że ten trend zawędruje z pewnym opóźnieniem również do Azji.

Piękne Azjatki są urocze i rodzinne

Zmierzając powoli do końca artykułu chcemy zaznaczyć, że uroda to nie tylko wygląd fizyczny. To jak wyglądamy może do nas przyciągnąć, ale to jakimi jesteśmy osobami zatrzymuje przy nas innych.

Azjatki dla wielu mężczyzn wydaj się bardziej urocze i słodkie. Szczególnie hołduje temu styl Kawaii, znany z Japonii, który sprawia, że kobiety zaczynają się ubierać bardziej dziewczęco. Ma to również wpływ na ich zachowanie, które jest dostosowane do wyglądu.

Należy podkreślić, że Azjatki wyglądają na młodsze od kobiet z zachodu w tym samym wieku. Wpływ na to mają głównie geny i dieta. Młodziej wyglądające kobiety naturalnie wydają się bardziej pociągające dla mężczyzn.

Wróćmy jednak do charakteru, bo ten ma niebagatelne znaczenie dla pojmowania urody całościowo.

Kobiety z Azji (zwłaszcza Filipin, Tajlandii czy Wietnamu) są bardziej rodzinne i pozytywne od kobit z zachodu. Osoby w wymienionych krajach stale się uśmiechają co ma swoje zalety jak łatwiejsze radzenie z problemami, ale i wady jak brak poczucia odpowiedzialności.

Do tego dochodzi bardziej konserwatywne podejście do życia. Japonia jest centrum technologicznym świata, a Chiny to posiadają megapolis, ale i tak ludzie tam podchodzą do relacji damsko męskich w bardziej tradycyjny sposób.

Przyjęło się również twierdzić, że kobiety z Azji są „bardziej inteligentne” i mają więcej do powiedzenia na różne tematy od Europejek. Jednak ten stereotyp można łatwo zweryfikować udając się na wspomnianą Tajlandię czy Filipiny. Szybko okazuje się, że ludzie są tam gorzej wykształceni i choć dobrzy, nie przeprowadzi się tam wielu ciekawych rozmów (uogólniając).

Kolejnym aspektem zachowania Azjatek jest ich wierność połączona z chorobliwą zazdrością. Zapoznając się z dziesiątkami materiałów i setkami opinii łatwo można odnieść wrażenie, że nikt tak Cię nie pokocha jak Azjatka a jednocześnie nikt tak nie będzie zazdrosny.

Zazdrość bywa do tego stopniu toksyczna, że utrudnia normalne funkcjonowanie i prowadzi do końca związku.

Jeśli jednak mężczyzna znajdzie odpowiednią kobietę, może liczyć, że ta będzie dobrą gospodynią, będzie wspierać go w trudnych chwilach i będzie cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Piękne Azjatki

Jeśli szukasz zdjęć pokazujących urodę Azjatek bez trudu je znajdziesz, czego przykładem jest poniższa galeria. Pokazuje ona również dobrze różnice pomiędzy urodą kobiet z różnych azjatyckich krajów.

Najpiękniejsze kobiety w Azji często zostają prezenterkami w telewizjach, modelkami czy piosenkarkami.

Koyuki
« z 23 »

Pamiętaj, że to tylko przedstawicielki azjatyckiego kontynentu, nie oznacza to, że tak wyglądają przeciętne Azjatki.

Opisanie urody Azjatek nie jest łatwe i wymaga użycia sporych uogólnień. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć jak wygląda współczesna uroda kobiet z Azji i jak postrzegane są na świecie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %