piekne japonki i ich uroda

Ostatnia aktualizacja 4 kwietnia 2023 przez Redakcja

Japonia to pod względem kulturowym jeden z najdziwniejszych krajów świata. Jeszcze w trakcie drugiej wojny światowej jeden z najbardziej bezwzględnych narodów, dziś zakochany w mandze, urodzie Kawai i miejsce, dzięki któremu ośmiornice znalazły miejsce w filmach dla dorosłych. Do tego dochodzi kultura Gejsz i specyficzne podejście do kwestii seksualności. Pomimo różnych dziwactw (z punktu widzenie przeciętnego Europejczyka) Japonki uchodzą za jedne z najpiękniejszych kobiet świata. Uroda jest niewdzięcznym tematem, gdyż trudno o niej rozmawiać. Mimo wszystko podjęliśmy się zadania sprawdzenia czy Japonki faktycznie są tak ładne jak się wydaje wielu ludziom?

Czy Japonki są ładne?

Często pytacie, czy Japonki są ładne, a jak wiadomo to kwestia gustu i osoby patrzącej. W końcu zwykło się mówić, że uroda zależy od oka patrzącego. Wiele osób ma zaburzony obraz urody danej nacji na podstawie zdjęć i filmów przedstawiających najpiękniejsze kobiety wybranej narodowości.

Pojęcie piękna różni się również w zależności od tego na jakim kontynencie się znajdujemy. Ograniczenia samego pojęcia piękna do urody również zaprowadzi nas w ślepą uliczkę.

Nawet kobieta, która będzie powszechnie uważana za urodziwą, swoim zachowaniem może sprawić, że przestanie być atrakcyjna.

W tym artykule chcemy oprzeć się na badaniach i statystykach, ograniczając własne zdanie do minimum.

Jednym z często podawanych wyznaczników urody kobiet w danym kraju są konkursy Miss World. Japonki jeszcze nigdy nie wygrały takiego konkursy pomimo 70-letniej historii jego istnienia.

Należ jednak podkreślić, że Azjatki rzadko spełniają kryteria jury, które wciąż promuję urodę szczupłych i wysokich modelek. Należy również pamiętać, że to plebiscyt, w którym udział biorą najpiękniejsze kobiety wybrane z modelek i nie ma wielkiego odniesienia do urody konkretnych nacji.

Ogromną rolę w atrakcyjności kobiet z innych rejonów świata odgrywa ich egzotyczna uroda. Dla Europejczyków opatrzonych w podobnej urodzie kobiet z wielu krajów kontynentu, egzotyczna uroda Azjatek z miejsca wydaje się bardziej pociągająca. Taki sam mechanizm działa wśród kobiet.

Jak wygląda stereotypowa Japonka?

 • Długie, proste czarne włosy,
 • Wąskie oczy,
 • Wyraźne brwi,
 • Biała (wybielona) i blada skóra,
 • Filigranowa figura.

Podkreślamy, że to generalizowanie wyglądu na podstawie utartych w świadomości wielu osób wyobrażeń.

Choć prawdą jest, że Japonia przez wiele lat była zamknięta i jest jednolita etnicznie to wpływ innych krajów na kanony japońskiej urody są znaczące.

Azjatki chętnie dokonują operacji plastycznych, te stają się również coraz powszechniejsze wśród Japonek. Piękne kobiety w Azji mają łatwiejsze życie, dlatego wiele z nich decyduje się na pewne korekty w wyglądzie.

Jedną z dziwniejszych mód jest moda na krzywe zęby, przypominające kły (Yaeba). Choć może się to wydawać absurdalne z punktu widzenia kultury ceniącej równe uzębienie to Japonki z własnej woli deformują swoje uzębienie.

To tylko jeden z przykładów pokazujących, że odpowiedzenie na pytanie czy Japonki są piękne nie jest prostą sprawą.

Czy Japonki uważane są za piękne?

czy japonki sa piekne

Obiektywizm w kwestii urody nie istnieje, jednak, jeśli postawimy przed 100 mężczyzn 100 kobiet i pozwolimy im wybrać 10, które najbardziej się im spodobały to okaże się, że pewne kobiety wybierane są dużo częściej od innych.

W takich artykułach jak ten statystyka okazuje się bardzo pomocna, gdyż pozwala skonfrontować różne wyniki i wyciągnąć z nich w miarę sensowny obraz rzeczywistości.

Mapa, którą widzisz u góry pokazuje postrzeganie przez mężczyzn urody kobiet z różnych zakątków świata. Japonki zostały ocenione jako „piękne” tak samo oceniane są Polki.

W rozmaitych rankingach urody przeprowadzanych na grupie ankietowanych lub tworzonych przez redaktorów stron wygląda to następująco:

 • Gudstory – poza rankingiem,
 • Bscholarly – poza rankingiem,
 • Travanya – 5 miejsce,
 • Bright Side – 13 miejsce,
 • SchooWhoop – poza rankingiem,

Jak widać mężczyźni z różnych krajów posiadają rozbieżne zdanie co do piękna Japonek. Nie da się ukryć, że istniej może nieduża, ale bardzo głośna grupa fanatyków urody kobiet z Japonii. Są to zazwyczaj osoby zapatrzone w kulturę tego kraju, która za sprawą mang i anime stała się popularna na świecie.

Prawda o urodzie Japonek

Żeby zrozumieć czym jest uroda dla współczesnych Japonek trzeba się cofnąć do czasów, gdy stawiano fundamenty pod obecny stan.

Wybielanie skóry to powszechna praktyka w Chinach, głównie przez tamtejsze kobiety. Około roku 650 w Japonii zaczęła się rozpowszechniać forma białego pudru wykonanego z mąki ryżowej. Japonia poznała ten produkt za sprawą Chin i choć przez wiele lat zarezerwowany był dla elit, do 19 wieku stosowało go całe społeczeństwo.

Nie będziemy omawiać całej historii powstawaniu kanonu piękna w Japonii, warto wspomnieć natomiast istotne zmiany jakie następowały:

 • Usuwanie naturalnych brwi i zastępowanie ich malowanymi,
 • Poczernianie zębów – symbolizowało próchnicę a ta kojarzona była z bogatymi ludźmi, których było stać na słodycze.
 • Kojarzenie pulchności ze zdrowiem i bogactwem.

Przechodząc do czasów bliższych współczesności pod koniec 19 wieku zmieniło się podejście do figury kobiet. Szczupłe panie z wąskimi twarzami stały się nowym wyznacznikiem piękna.

Do tego dochodziły deformacje stóp i dłoni w celu spowolnienia ich wzrostu.

W tym samym wieku doszło do wymiany kulturowej ze Stanami Zjednoczonymi, która wywarła ogromny wpływ na to jak podchodzi się do urody w obecnej Japonii.

Współczesne standardy są skierowane ku naturalności, która wymaga ogromnych starań, w końcu nie każdy ma krzywe zęby naturalnie.

kosmetyki a uroda japonek
źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_female_beauty_practices_and_ideals

Najważniejsze trendy wśród pojmowania urody u Japonek:

 • Wybielanie skóry i unikanie promieniowania UV – choć na popularności zyskują kosmetyki mające pomóc uzyskać kolor „białej opalenizny”.
 • Kogao – operacje twarzy mające sprawić, że ta będzie mała i owalna,
 • Operacje oczu w celu uzyskania efektu „podwójnej powieki,
 • Operacje w celu powiększenia (tak niepomniejszenia) nosa,
 • Dbanie o szczupłą sylwetkę,
 • Fryzura nie musi już opierać się na długich i prostych włosach, ale te muszą być zadbane,
 • Natura naturą, ale makijaż obowiązkowy.

W internecie bez liku jest artykułów mówiących o tym, że Japonki mają naturalną urodę, za którą odpowiada dieta i naturalne maseczki.

Prawda jest jednak bardziej rozczarowująca i o ile faktycznie dieta ma wpływ na to, że Japonki żyją długą i w dobrym zdrowiu to za ich urodę często odpowiadają zabiegi i liczne kosmetyki.

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie kobity decydują się na zabiegi, mówimy tu o około 20-30% Pan, ale to one w głównej mierze mają wpływ na to jak postrzegana jest uroda Japonek.

Duży wpływ na postrzeganie Japonek ma nurt Kawaii, w którym kobieta ma być słodka i niewinna. Jest to moda zapoczątkowana przez mangi, w których liczne kobiece postaci przedstawiane są w ten sposób. Nie oznacza to jednak, że każda Japonka jest Kawaii Girl, choć nie trudno spotkać taki osoby na ulicach to, wciąż większość kobiet ubiera i zachowuje się normalnie.

Piękne Japonki

W internecie bez trudu można znaleźć przykłady pięknych Japonek. Problem polega na tym, że nawet w kraju, którego populacja uważana jest za mało atrakcyjną znajdą się osoby, z których można utworzyć listę „najpiękniejszych”.

Poniższe zdjęcia przedstawiają modelki, artystki i aktorki, które m.in. dzięki urodzie odniosły sukces w Japonii.

Ładnych kobiet w Japonii nie brakuje, przygotowanie tego zestawienia nie stanowiło większego wyzwania. Mimo wszystko nie zachęcamy do zakładania, że tak wyglądają wszystkie kobiety w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nieco lepiej poznać tajniki urody Japonek i wiesz jak ich uroda jest postrzegana na świecie. Jeśli masz własną opinię na temat piękna Japonek daj koniecznie znać w komentarzu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %