Ostatnia aktualizacja 23 marca 2023 przez Redakcja

Kolumbia to wciąż dla wielu Polaków, ale i Europejczyków egzotyczny kierunek. Drogie bilety lotnicze i nieciekawa opinia o bezpieczeństwie tego kraju sprawiają, że o wiele chętniej wybieramy Azjatyckie wakacje. Jednak to właśnie kobiety z tego kraju kojarzone są jako jedne z najpiękniejszych na świecie. Latynoska uroda dla wielu mężczyzn wygrywa pod wieloma względami z bardziej opatrzoną azjatycką czy europejską urodą. Kobiety w Kolumbii są piękne, choć nie można generalizować całej populacji. Typowe Kolumbijki przywiązują dużą uwagę do tego jak wglądają. Sprawdziliśmy jak typowa uroda Kolumbijek jest postrzegana na świecie i dlaczego zajmują wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych kobiet.

Czy Kolumbijki są ładne?

Polska jest dość jednolitym krajem pod kątem etnicznego pochodzenia mieszkańców. Egzotyczna uroda jest dla wielu mężczyzn atutem, który przyciąga wzrok.

Starając się odpowiedzieć na pytanie czy Kolumbijki są ładne, musimy zaznaczyć, że pojęcie „urody” może być odbierane w zupełnie różny sposób. Nie można również przypisywać konkretnych cech do wszystkich kolumbijskich kobiet.

Choć ocena urody zależy od gustów każdej osoby, to po przepytaniu tysięcy osób zarysowują się pewne przesłanki, które pokazują czy dana nacja może pochwalić się pięknymi kobietami.

Kolumbia jest krajem rozwijającym się z kilkoma bogatymi ośrodkami miejskimi. Jednak w Ameryce Południowej są ciekawsze kierunki emigracji zarobkowej. Ma to wpływ na niewielkie mieszanie się genów kolumbijskich kobiet (obecnie). Ta jednolitość sprawia, że wiele kolumbijskich dziewczyn posiada podobne cechy wyglądu zewnętrznego.

Naturalnie geny w dużej mierze pochodzą od Hiszpanów, a ludzie z tego kraju również uważani są za pięknych.

Jednak z czasem ten stan rzeczy będzie ulegał zmianie. Coraz więcej mężczyzn z krajów Zachodu w tym z Polski wchodzi w związki z Kolumbijkami.

Kanony piękna potrafią się zmieniać nawet przez jedno pokolenie. Obecnie większość mężczyzn uznaje Kolumbijki obok Szwedek, Argentynek czy Rosjanek za najpiękniejsze kobiety świata.

Stereotypowy wygląd Kolumbijki:

 • Długie i gęste czarne włosy,
 • Czarne i gęste naturalne brwi,
 • Brązowy kolor skóry,
 • Szczupła sylwetka,
 • Duże piersi,
 • Talia osy/klepsydry,
 • Zadbana,
 • Uśmiechnięta,

Naturalnie to mocne generalizowanie, tak samo jak mówienie, że Polki to blondynki o niebieskich oczach. Mimo wszystko obraz utrwalony w świadomości wielu mężczyzn, pokazuje Kolumbijki jako piękne i bardzo kobiecie.

Piękne Kolumbijki

O tym, że uroda kolumbijskich kobiet jest zjawiskowa może świadczyć fakt, że bardzo łatwo znaleźć zdjęcia pięknych kobiet z tego kraju.

Naturalnie również, nie stanowi to problemu dla krajów, których mieszkanki uważane są za mniej urodziwe, ale tu przyszło to bez najmniejszych problemów.

Należy podkreślić, że to tylko wycinek społeczeństwa i na jego podstawie nie można stwierdzić, że tak wygląda 99% populacji kolumbijskich kobiet.

Piękne Kolumbijki najczęściej zostają modelkami lub pracują w telewizji. Naturalnie liczba miejsc jest ograniczona więc, piękne kobiety z tego kraju spotkasz niemal w każdym zawodzie.

Dlaczego Kolumbijki są piękne?

Każda kobieta lubi czuć się piękna a Kolumbijki przykładają do tego wielką uwagę. Oceniając książkę po okładce można powiedzieć, że to próżne zachowanie, ale to bardziej kulturowe podejście niż chęć pokazania się.

W relacjach osób znających kobiety z Kolumbii lub mających dziewczyny/żony z tego kraju podkreśla się, że Kolumbijki dbają nie tylko o wygląd zewnętrzny, ale i swoje zdrowie.

Znalezienie kolumbijskiej kobiety z otyłością lub nadwagą nie jest szczególnie trudne, ale jest to zdecydowanie rzadziej spotykany widok niż w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

W Kolumbii spożywa się mniej słodzonych napojów i przetworzonej żywności a królują owoce i w miarę naturalna żywności. Warto również podkreślić, że wiele kobiet uprawia sporty, chodzi na siłownię lub po prostu jest aktywna fizycznie. Do tego dochodzi mniejsze zainteresowanie papierosami i używkami.

Nie bez znaczenia jest to w jakim kraju te piękne kobiety się rodzą. Usytuowanie Kolumbii na równiku sprawia, że nasłonecznienie kraju jest duże. Tamtejsze kobiety mają więcej pigmentu w skórze co przekłada się na jej unikatowy wygląd, bliżej białego niż czarnego, ale wyraźnie inny.

Kolumbijskie kobiety wydają się również na młodsze niż są w rzeczywistości. Wpływ na to ma mniejsza liczba zmarszczek, czy przytoczony zdrowy tryb życia.

Jednak nie tylko natura wpływa na to jak postrzegane są Kolumbijki. Medycyna estetyczna w tym kraju jest relatywnie tania i nawet niezamożne kobiety mogą sobie pozwolić na podstawowe zabiegi jak liposukcja czy bardziej zaawansowane jak powiększenie piersi.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do Tajek, dziewczyn z Kolumbii są bardziej zaangażowane w sprawy świata i można z nimi porozmawiać na wiele tematów.

Jak uroda Kolumbijek widziana jest na świecie?

czy-kolumbijki-sa-piekne

Wiesz już jakie są stereotypy o urodzie kobiet z Kolumbii oraz wiesz, dlaczego nie rozmijają się one wiele z prawdą. Pomówmy teraz o tym jak dziewczyny z tego kraju wypadają w rozmaitych zestawieniach piękności.

 • ScoopWhoops – 5 miejsce,
 • Gudstory – 9 miejsce,
 • Bscholarly – 11 miejsce,
 • Bright Side – 9 miejsce,
 • Ucityguides – 6 miejsce,

Nie są to może czołowe miejsca, ale rzadko, który kraj znajduje się tak regularnie w top10. Warto podkreślić, że lokalna konkurencja jest duża, gdyż Meksykanki a szczególnie Wenezuelki również uważane są za piękne.

Gdzie spotkać ładne Kolumbijki?

Kolumbia nie jest bogatym krajem i podróże zagraniczne nie są tam tak popularne jak w Polsce, a jeśli już to w ramach kontynentu. Wśród osób decydujących się na wylot, Polska nie jest jedną z kluczowych destynacji.

Najczęściej z Kolumbii lata się do Hiszpani, Francji czy Włoch. Jednak liczba turystów z tego kraju jest tak ograniczona, że poznanie prawdziwej Kolumbijki jest możliwe niemal wyłącznie na południowo amerykańskim kontynencie.

Bilety na liniach Polska-Kolumbia nie są tanie, ale można trafić fajne okazje na loty w granicach 2500zł.

Jeśli jednak nie chcesz wybierać się tak daleko możesz skorzystać z portali randkowych. Wybierz lokalizację Bogota lub Medellin i przekonaj się sam o urodzie kobiet z tego kraju.

Daj nam znać czy znasz jakieś kolumbijskie dziewczyny i co sądzisz o ich urodzie. Czy Twoim zdaniem Kolumbijki są najpiękniejsze na świecie a może to tylko powielany stereotyp?

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
33 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
17 %