po co kobiecie czolo

Masz czasem tak, że słyszysz głupie pytanie i zastanawiasz się, dlaczego ktoś w ogóle je zadaje? Tak może być z pytaniem/zagadka „Po co kobiecie czoło?”. Samo pytanie wydaje się absurdalne i o ile bez kontekstu takie jest o tyle osoby, znające jego genezę mogą uznać je za śmieszne. W tym krótkim artykule chcemy Ci powiedzieć po co jest kobiecie czoło wedle popularnego żartu.

Po co kobiecie czoło?

Istnieją seriale komediowe, które mają duże przełożenie na mowę czy gagi, które są śmieszne przez określony czas.

Jednym z najpopularniejszych seriali komediowych ostatniej dekady jest How i Met Your Mother, z kultową rolą Neil Patrick Harris wcielającego się w Barney Stinson.

Tylko co to ma do rzeczy? To właśnie z serialu Jak poznałem waszą matkę pochodzi żart, który tyczy się kobiecego czoła.

  • – Po co kobiecie Czoło?
  • – Żeby było ją, gdzie całować po lodziku.

Żart nie jest specjalnie wyszukany i prawdę mówiąc nie należy do najśmieszniejszych, choć poczucie humoru to mocno indywidualna sprawa.

Jednak jak się okazuje to polskie tłumaczenie bardziej kontrowersyjnego żartu, który jest trudny do przełożenia na język polski.

  • Barney: What’s the difference between peanut butter and jam?
  • Lily: Ummm… I don’t know. What’s the difference?
  • Barney: I can’t peanut butter my dick up your ass.

Problem polega na tym, że gra słów obecne w języku angielskim trudna jest do przełożenia na język polski. Co za tym idzie w polskiej wersji językowej zdecydowano się zmienić treść dowcipu.

Istnieje również typowo polski żart odpowiadający na pytanie po co kobiecie czoło.

  • Do ubijania kotletów.

Jednak, gdy toś zadaje takie pytanie ma na myśli żart ze wspomnianego serialu, ten przykład raczej odnosi się do czasów książeczek z dowcipami.

@nie.umiem.r

Po co kobiecie czoło? #asystentgoogle

♬ dźwięk oryginalny – nie.umiem.r

Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu artykułowi wiesz już po co kobiecie czoło i odpowiedź na to pytanie Cię nie zaskoczy.