Ostatnia aktualizacja 27 września 2023 przez Redakcja

Przez lata wmawiało się nam, że w życiu trzeba być „jakimś”, że bycie normalnym to coś złego. W dzisiejszych czasach, gdy widzimy te „jakieś” osoby cieszymy się, że jesteśmy normalni. Nie ma nic złego w byciu normalnym, prowadzenie normalnego życia i posiadanie normalnych marzeń nie brzmi najgorzej. Samą „normalność” ciężko zdefiniować zwłaszcza w kontekście relacji damsko męskich. Coś co dla jednej osoby jest normalne dla drugiej może być niezwykłe. W tym artykule chcemy Ci przedstawić portale randkowe dla normalnych ludzi. Jak definiujemy normalność w tym kontekście i jaki jest najlepszy portal z randkami dla normalnych ludzi? Przekonajmy się.

Portal randkowy dla normalnych ludzi – Czyli dla kogo?

To bardzo grząski temat, w którym łatwo urazić czyjeś uczucia, dlatego nie zamierzamy za bardzo filozofować nad tym zagadnieniem.

Postanowiliśmy uznać, że osoby szukające takich stron randkowych nastawione są na stały związek lub przynajmniej fajne randki.

Tego typu portal powinien ograniczać ludzi piszących kodem ONS, FWB czy Netflix and Chill.

Stałe relacje przez lata były wyznacznikiem normalności, choć mogły się one tyczyć również związków patologicznych to w gruncie rzeczy, stabilność równała się normalności.

Jak pokazują wszystkie statystyki, małżeństwa i zwykłe związki zawierane w ostatnich kilkunastu latach trwają zdecydowanie krócej niż też zawierane przez naszych rodziców czy dziadków.

Kiedyś walczyło się o związek, dzisiaj łatwiej jest się poddać i znaleźć sobie kolejną osobę. Małżeństwa 20 czy 30 letnie, które dziś nie są taką rzadkością, za 2 dekady będą czymś nienormalnym i godnym podziwu.

Czy jest coś złego w tym, że szukamy odpowiedniego partnera i wiążemy się na przestrzeni lat z wieloma ludźmi? Nie, ale jeśli miałeś/miałaś kilkanaście związków i nie udało Ci się zbudować trwałej i zdrowej relacji to warto się zastanowić co jest tego problemem.

Mając te krótkie wyjaśniania na jakiej podstawie było tworzone zestawienie portali randkowych dla normalnych ludzi, możemy przejść do tego co interesuje Cię najbardziej.

Na jakim portalu znajdziesz normalnych ludzi?

Na każdym, z tą różnicą, że na niektórych takich osób będzie więcej a na innych mniej. To, że, jakaś strona nie została uwzględniona w zestawieniu to nie znaczy, że nie warto próbować na niej swoich sił.

Bumble

bumble

Bumble to pierwszy portal randkowy jaki przyszedł nam do głowy, gdy pojawił się pomysł na napisanie tego artykułu. Dlaczego?

Mało jest stron i aplikacji, w który profile prezentowanych osób nie tylko są w 95% prawdziwe, ale do tego prezentują świadomych użytkowników.

Zdecydowana większość osób, która znajduje się na Bumble to normalni ludzie szukających normalnych relacji. Widać to w szczególności po opisach, które rzadko kiedy zawierają informacje o jednonocnej przygodzie nie mówiąc już o sponsoringu.

To co wyróżnia Bumble to fakt, że korzysta z niego wielu obcokrajowców będących w Polsce. Jest to portal o charakterze międzynarodowym, wiele opisów jest po angielsku, ale bez obaw znajdziesz tam wiele Polek i Polaków, dla których to po prostu alternatywa dla innych aplikacji randkowych.

Facebook Randki

randki facebook

Drugim portalem randkowym dla normalnych ludzi, który chcemy pokrótce omówić jest Facebook Randki.

Jak się okazuje wciąż nie wszystkie randkujące osoby mają pojęcie, że taka opcja jest dostępna na Facebooka. Od razu ukróćmy Twoje obawy, Facebook Randki to osobny moduł Facebooka nie publikuje żadnych informacji na Twoim profilu.

Bumble choć jest naszym zdaniem najlepszą opcją to przegrywa z FB Randki na liczbę użytkowników. Jednak musisz wiedzieć, że zarówno jeden jak i drugi portal nie są tak popularne więc może zdarzyć się nawet sytuacja, że zabraknie profili do przesuwania.

Facebook Randki przyciągają do siebie różna osoby, często profile pokrywają się z innymi stronami randkowymi. Jednak należą do osób, które nastawiane są na budowanie trwałych relacji.

Naturalnie znajdziemy tutaj osoby chcące się tylko zabawić, ale statystycznie jest to dużo mniejszy procent niż na takim Tinderze.

Usługa jest dostępna wyłącznie z poziomu aplikacji Facebook.

Boo

boo

Dwa wyżej wymienione portale randkowe to darmowe propozycje, tym razem chcemy Ci pokazać coś co ma spore ograniczenia, ale jest warte Twojej uwagi.

Boo to jeden z najnowszych portali randkowych na rynku, który przebojem wdarł się do tego świata. Swój sukces zawdzięcza oryginalnemu wyglądowi oraz własnemu pomysłowi na siebie.

Choć jak w każdej innej aplikacji randkowej system działania jest podobny (nie ma sensu tego zmieniać) to Boo stawia na aspekty psychologiczne i tego jaką jesteś osobą a nie jak wyglądasz.

Dużo opcji personalizacji profilu, rozbudowany opis osobowości oraz możliwość poznawania przyjaciół zamiast randkowania, czynią z Boo oryginalny projekt.

Aplikacja Boo ciągle nie jest tak znana w Polsce jak konkurencyjni giganci, ale powoli się to zmienia.

Na Boo znajdziesz w dużej mierze osoby bardziej szukające nawiązywania relacji, zazwyczaj polegających na związku, ale częściej niż na innych stronach może chodzić np. tylko o rozmowę.

Minusem aplikacji jest mała liczba profili jakie można przesuwać. Co gorsza jest również limit odrzuconych osób, więc przeglądanie profili kończy się po kilku minutach.

Sympatia

sympatia

Choć wiele osób nie podzieli naszego zdania, to Sympatia wydaje się być dobrym miejscem dla osób szukających normalnych ludzi do związku.

Największą wadą serwisu jest liczba martwych kont, niestety, pomimo iż strona wydaje się żyć i często wygrywa w rankingach najpopularniejszych portali randkowych to dzieje się tak za sprawą Onetu, z którym jest powiązana.

W rzeczywistości znajdziesz tam profile osób, które nie są aktywne od lat. Problemem są również fałszywe profile, ale gdy uda Ci się przebrnąć przez te problemy może okazać się, że warto było.

Dla kogo jest Sympatia? To portal randkowy, który pozwala na rejestrację osób od 16 roku życia, ale w rzeczywistości korzystają z niego głównie 30 latkowie.

Średnia wieku może być wyższa niż jest to na Tinderze czy Badoo, jednak nie brakuje osób w różnych przedziałach wiekowych.

Niestety Sympatia pozwala na napisanie tylko jednej wiadomości dziennie. Jednak konto premium nie należy do najdroższych, więc jeśli znajdziesz osobę, z którą chcesz naprawdę porozmawiać, warto będzie przemyśleć zakup.

Fotoflirt

fotoflirt opinie

Ostatnią stroną, którą możemy polecieć osobom szukających normalnych relacji jest Fotoflirt. To zdecydowanie propozycja niszowa, ale w naszej ocenie wartościowa.

Fotoflirt to jeden ze starszych portali randkowych, co niestety widać. Największą wadą strony jest relatywnie niska baza użytkowników zwłaszcza tych aktywnych. Z drugiej strony w serwisie jest mało fałszywych kont i wystarczy zalogować się raz by sprawdzić większość osób, które mogą nas interesować.

Coraz mniej jest stron podobnych do Fotoflirt, które oferują rzeczywistą wartość. Niestety baza użytkowników jest naprawdę niska i strona znalazła się w zestawieniu, bardziej przez wzgląd na to, że pasuje do tematu niż na to, że dajemy Ci duże szanse na znalezienie na niej swojej pary.

Strony, które warto rozważyć

Przedstawiliśmy Ci 5 stron, które naszym zdaniem warto rozważyć podczas randkowania online. Nie oznacza to, że nie ma innych portali, którymi warto się zainteresować.

Propozycje przedstawione w tym segmencie będą nieco bardziej oczywiste i kontrowersyjne, ale naszym zdaniem w pełni trafione.

Zaadoptuj Faceta

zaadoptuj faceta

Zaadoptuj Faceta czy też Adopte, najlepsze czasy ma za sobą, choć wciąż bez trudu znajdziemy użytkowników korzystających z tej strony.

Kontrowersyjna nazwa strony nie spodoba się wszystkim, mało tego strona dyskryminuje mężczyzn, gdyż kobiety mogą korzystać z niej za darmo, a faceci muszą płacić.

Jeśli jednak zdecydujesz się, że Ci to nie przeszkadza zyskasz dostęp do strony, która może okazać się wartościowa.

Badoo

badoo przez facebooka

Oj, ta propozycja nie spodoba się wielu z was, ale nie umieszczenie jednego z najpopularniejszych serwisów randkowych w zestawieniu tylko przez złe doświadczenia pewnego procenta użytkowników byłoby błędem.

Badoo przez fakt, że jest tak popularne przyciąga do siebie rozmaite osoby. Jednak często są to zupełnie normalne osoby, chcące tego samego co ty.

Zapewne znajdą się wśród naszych czytelników osoby, które powiedzą, że rozmawiały z wieloma osobami na Badoo i zawsze coś było nie tak, ale jeśli w każdej rozmowie coś idzie niewłaściwie to może problem nie leży pod drugiej stronie?

Naturalnie zdarzą się również z osobami, które są zblazowane czy odklejone od rzeczywistości, ale nic na to się nie poradzi.

Prowadząc naszą stronę od lat jesteśmy w stanie stwierdzić, że Badoo nie jest tak złe jak je malują.

Jakie portale nie są dla normalnych ludzi?

Wiesz już jakie portale randkowe dla normalnych ludzi polecamy oraz jakie może mają swoje wady, ale nie warto ich skreślać.

Zostało nam więc pomówić o stronach, których lepiej unikać i to z różnych powodów.

 • Fotka.pl – dużo patologii, najbardziej specyficzni ludzie na portalach randkowych.
 • Idates – praktycznie same fałszywe profile,
 • Mydates – praktycznie same fałszywe profile,
 • Benaughty – praktycznie same fałszywe profile,
 • Meetic – praktycznie same fałszywe profile,
 • Edarling – praktycznie same fałszywe profile,
 • Zapisanisobie – specyficzna administracja i użytkownicy,
 • Iflirts – praktycznie same fałszywe profile,
 • Elmaz – mało użytkowników, wiele fałszywych profili
 • Academic singles (akademia singli) – praktycznie same fałszywe profile,

Uwierz nam, że łatwiej znaleźć portale randkowe, których nie polecamy, niż takie, które zasługują na Twoją uwagę. Przytoczyliśmy te najpopularniejsze by uchronić Cię przed stratą czasu, pieniędzy i nerwów.

Czy na Tinderze można poznać kogoś normalnego?

Zapewne zauważyłeś, że w żadnym z zestawień nie umieściliśmy Tindera. Każdy kto randkuje online wie czym jest Tinder i zamieszczenie go polecanych dla normalnych osób, z miejsca sprawiłoby, że nie czytalibyście artykułu dalej.

W końcu to na Tinderze rozsławiono ONS, FWB i inne skróty a sama aplikacja jest kojarzona z kobietami lekkich obyczajów i mężczyznami, którym zależy tylko na jednym.

Nie da się ukryć, że nie są to zarzuty wyssane z palca, jednak należy brać pod uwagę, że Tinder to jedyna aplikacja randkowa, która weszła do mainstreamu i najłatwiej jest ją atakować.

To ona jest kojarzona ze sprowadzeniem ludzi do roli produktów w sklepie czy seksualizacji randkowania.

Jednak to nie aplikacja jest problemem a użytkownicy, którzy w naszej ocenie się zmieniają. Pomagają w tym chociażby zmiany wprowadzona przez Tinder, które starają się rozbudować profile osób.

Tinder robi sporo by przestać być kojarzony tylko z umawianiem się na przelotny seks.

Nawet najwięksi przeciwnicy aplikacji nie mogą negować faktu, że przyczyniła się do powstania wielu związków, przyjaźni i małżeństw.

Tak samo jak nie można klasyfikować wszystkich osób chodzących do nocnych klubów jako „patusów” czy osoby zdemoralizowane tak samo nie można oceniać narzędzia jakim jest Tinder. Większość osób idzie do klubów nocnych się pobawić, tylko część z nich liczy, że coś zaliczy.

Na Tinderze znajdziesz propozycje seksu, będąc kobietą możliwe, że większość wiadomości będzie tego tyczyć, ale w tym szambie znajdą się normalne osoby.

Dlatego nie rezygnuj z Tindera, to jeden z największych graczy na rynku, odcinając się od bazy użytkowników tej aplikacji ograniczasz znacząco swoje szansę na poznanie normalnej i wartościowej osoby.

Gdzie znaleźć normalnego faceta lub dziewczynę?

Co zrobić, gdy nie możemy znaleźć normalnego faceta czy dziewczyny w portalach randkowych? W takich sytuacjach pozostaje nam wyjście z własnej strefy komfortu lub skorzystanie z innych metod internetowej komunikacji.

Portale randkowe to nie jedyne miejsca w internecie służące poznawaniu innych ludzi. Warto wspomnieć jeszcze o:

 • Czateriach,
 • Forach dyskusyjnych,
 • Biurach matrymonialnych,
 • Serwisach z ogłoszeniami.

Fora dyskusyjne co prawda nie służą stricte poznawaniu innych osób (choć są i takie) to na wielu tematycznych forach organizowane są spotkania uczestników.

To bardzo ciekawa forma poznawania innych osób, gdyż z miejsca łączy nas z nimi pasja więc mamy temat do rozmowy.

Czat na Onecie czy Interii przez lata był miejscem poznawania nowych osób. To zmieniło się z wejściem na rynek portali randkowych. Jednak wciąż istnieją miejsca, w których można czatować z innymi co często prowadzi do nawiązywania trwałych relacji.

Biura matrymonialne brzmią jak relikt z minionej epoki, ale w praktyce to wciąż dobre rozwiązanie i to niekoniecznie tylko dla starszych osób.

Z usług biur korzystają głównie osoby zdeterminowane, w końcu wymaga to zainwestowania pieniędzy.

W przypadku serwisów ogłoszeniowych należy uważać na dużą liczbę oszustów, ale w zalewie fałszywych ogłoszeń znajdą się również takie, które powinny Cię zainteresować.

Miejsca poza internetem

Gdy wszystkie wyżej wypisane metody zawiodą pozostaje przejść do tradycyjnych metod. Gdzie znaleźć normalnego partnera?

Zachęcamy od zaczęcia sprawdzenia miejsc, które Cię interesują. Dzięki temu nie będziesz się zmuszać by w nich się pojawić.

Jeśli lubisz ruch, zacznij biegać po okolicy, najlepiej o różnych godzinach by zwiększyć szansę na spotkanie nowych osób. Osoby lubiące na siłownię również mogą zmieniać swoje godziny treningów by zwiększyć ilość poznawanych osób.

Osoby zainteresowane muzyką, powinny zacząć pojawiać się na koncertach, w klubach muzycznych czy spotkaniach z artystami.

Moglibyśmy wymieniać tu dziesiątki miejsc, ale zasada jest jedna, trzeba wychodzić do ludzi. Może to być problematyczne dla introwertyków, ale nikt nie każde Ci chodzić na koła dyskusyjne.

Odwiedź lokalny pub z grami planszowymi, wybierz się ze znajomymi do puby czy zmień trasę spaceru z psem.

Nie wymyślimy koła na nowo,  możemy jedynie naprowadzić Cię na pewne tory, a czy z nich skorzystasz to zależy od Ciebie.

Na sam koniec chcemy abyś pamiętał/pamiętała, że nikt nie da Ci gwarancji, że portale, które określiliśmy jako dla normalnych ludzi dadzą Ci gwarancję znalezienia drugiej połówki.

Jeśli Twój problem ze znalezieniem osoby, którą jesteś w stanie uważać za normalną trwa od dłuższego czasu to warto się zastanowić, dlaczego przyciągasz niewłaściwe osoby. Może coś podświadomie Cię do nich ciągnie? Może odrzucasz osoby, które wydają Ci się normalne, a ty tak naprawdę nie szukasz normalności tylko osoby, która będzie Ci się podporządkowywać?

To bardzo złożone zagadnienie, dlatego czasem warto spojrzeć na siebie oczami drugiej osoby.

Niemniej mamy nadzieję, że nasz artykuł rzeczywiście okazał się pomocny i faktycznie przedstawiliśmy Ci strony, na których poznasz normalną osobę, z którą zdołasz się zaprzyjaźnić i zbudować coś trwałego.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %