Ostatnia aktualizacja 3 stycznia 2023 przez Redakcja

Portale randkowe dla młodzieży i nastolatków nie są tak łatwo dostępne. Większość stron i aplikacji randkowych nie akceptuje ludzi młodych i wymaga ukończenia 18 roku życia. Będąc nastolatkiem można zazdrościć dorosłym osobom, że znajdują dziewczynę lub chłopaka przez internet. Z drugiej strony nawiązywanie relacji w ten sposób nie jest wcale takie proste. Mimo wszystko znaleźliśmy dla Ciebie kilka portali randkowych dla młodzieży i nastolatków, które warto poznać.

Czy istnieją portale randkowe dla młodych?

Kiedyś randkowanie osób młodych wyglądało inaczej. Pary poznawały się w szkole, na osiedlu czy innych miejscach publicznych.

Rozpowszechnienie internetu i zamknięcie w domu sprawiło, że wiele młodych osób jest bardziej skrytych a miłości szuka przez portale randkowe.

Portale randkowe dla młodzieży są rzadkością głównie za sprawą niskiej rentowności. Młode osoby nie są uprawnione do dokonywania opłat w aplikacjach co za tym idzie te głównie utrzymują się z reklam.

Zaraz przedstawimy Ci listę kilku portali randkowych dla młodzieży i nastolatków, które warto przetestować.

Niestety nie są one tak popularne w Polsce, przez co liczba użytkowników z naszego kraju nie jest duża. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz na nich osoby, której szukasz.

Listę podzieliliśmy na portale dla młodzieży, którą dla nas są osoby od 13 do 16 lat oraz dla nastolatków, czyli osób od 17 do 19 lat.

Portale randkowe dla młodzieży od 13 lat

Definicja słowa młodzież nie istnieje i każdy może podchodzić do niej z własną interpretacją. My za młodzież uznaliśmy osoby w wieku 13,14,15 i 16 lat.

Co prawda te same osoby można nazwać nastolatkami, jednak tego sformułowania używa się raczej do osób starszych.

Jak się zaraz okaże większość portali randkowych dla młodzieży to mało znane w Polsce strony.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi staną się bardziej popularne i pomogą łączyć młodych ludzi w Polsce.

Sympatia

sympatia

Zacznijmy od najbardziej oczywistej strony, którą jest sympatia.pl. Jest to jeden z najstarszych polskich serwisów randkowych.

 • Niezmiennie od swojego początku Sympatia dopuszcza do rejestracji młodzież od 16 roku życia.

To właśnie tutaj znajdziesz najwięcej osób w wieku 16 i 17 lat, z którymi możesz nawiązać kontakt.

Problem może stanowić fakt, że Sympatia pozwala na wysłanie wyłącznie 1 wiadomości dziennie. Za możliwość wysyłania większej liczby wiadomości należy dodatkowo zapłacić.

Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie przeniesienie rozmowy na inny medium np. Instagram, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, że nigdy nie masz pewności kto jest po drugiej stronie.

Yubo

yubo

Czas przejść do zagranicznych portali randkowych i obniżyć barierę wiekową wymaganą przy rejestracji.

 • Yubo dostępne jest dla młodzieży od 13 roku życia.

To francuska aplikacja stworzona z myślą o nawiązywaniu znajomości przez osoby niepełnoletnie.

Portal randkowy Yubo poważnie pochodzi do kwestii bezpieczeństwa wymagając przesłania zdjęcia, które jest weryfikowanie ręcznie. Młode osoby często są przestrzegane przed tym, aby uważać jakich informacji się używa i z kim się kontaktuje.

Niestety portal był wykorzystywany do sprzedaży narkotyków przez nastolatków. Pojawiały się również problemy z publikowanymi treściami, te nie zawsze były odpowiednie dla młodzieży.

Pomimo tych wpadek aplikacja wciąż funkcjonuje, a twórcy zapewniają, że bezpieczeństwo jest ciągle poprawiane.

Znajdziesz w aplikacji również użytkowników z Polski, jednak większość kont należy do młodych Amerykanów.

MyLoL

mylol

Prawdopodobnie najpopularniejszym portalem randkowym dla młodzieży i nastolatków jest MyLOL.

Serwis rygorystycznie podchodzi do weryfikacji kont i co ciekawe, mogą na nim przybywać tylko osoby w określonym wieku.

 • MyLOL to serwis dla młodzieży i nastolatków od 13 do 19 lat.

Osoby, które skłamią z wiekiem zostaną szybko zgłoszone. Dodatkowym zabezpieczeniem jest blokada na składanie propozycji seksualnych podczas rozmowy.

Jeśli ktoś dopuści się takich wiadomości wobec osób nieletnich jego konto zostanie zablokowana a osoba zostanie zgłoszona na policję.

MyLOL to młodzi użytkownicy z całego świata. Dzięki aplikacji możesz nawiązać międzynarodowe przyjaźnie oraz znajomości, które przerodzą się w miłość.

Skout

skout

O aplikacji Skout niewiele mówi się w polskim internecie a będąc młodą osobą warto się nią zainteresować.

Portal działa od kilkunastu lat i wciąż posiada wiele aktywnych kont.

 • Na Skout można logować się od 13 roku życia.

Nie znajdziesz tam wiele osób z Polski, ale możliwe, że ten artykuł rozpromuje tę aplikację i w najbliższej przyszłości zajdą w tym aspekcie zmiany.

TeenDatingSite

portal dla nastolatkow

Jedną z opcji jaką ma młodzież przy wyborze portali randkowych jest TeenDatingSite. Strona nie jest wielce popularna w Polsce, ale posiada spore grono użytkowników z całego świata.

 • TeenDatingSite dostępne jest dla młodych osób w wieku 13-19 lat.

Podobnie jak na Tinder masz możliwość zagrania w Hot or Not i komunikowania się z osobami, z którymi masz parę.

Z racji na mało liczbę użytkowników z Polski jest to raczej propozycja dla tych, którzy chcą nawiązać międzynarodowe znajomości.

Portale randkowe dla nastolatków

Czas przejść do stron i aplikacji randkowych przeznaczonych dla nieco starszych nastolatków.

Część z wcześniej wymienionych propozycji pozwala rejestrować się osobą do 19 roku życia. Co za tym idzie będąc nastolatkiem wciąż możesz z nich korzystać, ale raczej nie znajdziesz na nich starszych osób.

Nastolatki w wieku 18-19 lat nie zawsze szukają jako potencjalnego partnera osoby w swoim wieku. Już jako dorosłe osoby mogą same decydować o sobie i o tym z kim się spotykają.

Nie chcemy iść na łatwiznę oferując portale randkowe typu Badoo, które są każdemu znane. Skupimy się na nieco mniej popularnych, ale wartych uwagi stronach i aplikacjach.

Facebook Randki

randki facebook

Randki na Fecbooku to stosunkowo nowe miejsce na mapie randkowiczów. Wciąż nie ma tam tylu osób, ile na najpopularniejszych portalach randkowych, ale ta liczba stale rośnie.

 • Facebook Randki dostępne są dla nastolatków od 18 lat.

Opcja randkowania na Facebooku dostępna jest wyłącznie na telefonach. Serwis działa zupełnie za darmo i daje więcej możliwości od największych konkurentów.

Niestety osoby poniżej 18 roku życia nie będą mogły z niego skorzystać, ale starsi nastolatkowie znajdą tam to czego szukają.

Fotka

fotka aplikacja podobna do tindera

Kolejnym polskim portalem, który może Ci być znany jest Fotka. Strona początkowo w pewnym sensie pełniła rolę Instagrama i była największym konkurentem Naszej-Klasy.

Obecnie jest to portal randkowy, z którego chętnie korzystają młodzi ludzie.

 • Fotka pozwala założyć konto osobom niepełnoletnim od 16 oku życia.

Strona posiada również aplikację, która dostępna jest na Androida i iOS. W sposobie użytkowania przypomina Tindera i wiele innych aplikacji randkowych jednak pozwala komentować zdjęcia i wystawiać oceny użytkownikom.

Prowadzi to do nieciekawych sytuacji, szczególnie dla dziewczyn, które muszą zmagać się z mało cenzuralnymi i wyszukanymi komentarzami często od sporo starszych osób.

Portal ma specyficzną grupę użytkowników, ale to właśnie tam znajdziesz najwięcej młodzieży i nastolatków.

Bumble

bumble

Kolejna z darmowych propozycji to aplikacja i portal randkowy Bumble. Popularny w wielu krajach zyskuje popularność w Polsce, głównie za sprawą niecodziennego podejścia do swojego działania.

W tej aplikacji to dziewczyny decydują, czy rozpoczną z Tobą rozmowę, Ty możesz jedynie czekać na wiadomość.

 • Bumble to portal randkowy dla nastolatków powyżej 18 roku życia.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste, gdyż odbywa się tak samo jak na Tinderze. Głosujesz na osoby, które Ci się spodobają i liczysz, że te odwzajemnią zainteresowanie.

Czy portale randkowe dla nastolatków są bezpieczne?

Znasz już wszystkie portale randkowe dla młodzieży i nastolatków, które naszym zdaniem są warte uwagi. Na sam koniec chcemy z Tobą porozmawiać o bezpieczeństwie korzystania z takich aplikacji.

Aplikacje randkowe są miejscami, w których jest pełno oszustów. Na ich sposoby działania nabierają się nawet osoby dorosłe zaślepione fałszywą miłością.

Korzystając ze stron randkowych dla młodych osób stosuj się do poniższych zaleceń.

 • Nie podawaj swoich danych osobowych,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą posłużyć do szantażu,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą zidentyfikować Twoje centrum życia (widok z okna, praca),
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy, niezależnie od podanego powodu,
 • Nie zgadzaj się na spotkanie na pierwszej randce w miejscu prywatnym,
 • Jako mężczyzna nie idź na pierwszą randkę do restauracji,
 • Postaraj się zweryfikować informacje podawane przez drugą osobę,
 • Przed pierwszą randką poproś o rozmowę wideo,
 • Nie gódź się na przeniesienie rozmowy poza portal randkowy.

Szczególną uwagę na swoje działania muszą zwrócić młode dziewczyny, które mogą paść ofiarą pedofili.

Najważniejsza zasada mówi o tym, aby przed ewentualnym spotkaniem umówić się na rozmowę wideo, która pomoże potwierdzić tożsamość drugiej osoby.

Dodatkowo spotykaj się wyłącznie w miejscach publicznych, które znasz i poinformuj dorosłą osobę o tym, gdzie się wybierasz.

Czy to oznacza, że portale randkowe dla młodzieży są niebezpieczne i nie warto z nich korzystać? Nie, jeśli zadbasz o podstawowe zasady bezpieczeństwa w internecie to może się okazać, że dzięki podanym stronom znajdziesz swoją dziewczynę czy chłopaka.

Portale randkowe dla młodych – podsumowanie

Choć większość portali i aplikacji randkowych wymaga ukończenia 18 roku życia to wciąż udało się nam znaleźć kilka ciekawych alternatywy dla osób od 13 roku życia.

Aplikacje randkowe dla nastolatków to doskonałe miejsce na poznanie innych osób, gdy nie ma się na to zbyt wielu okazji w codziennym życiu.

Rozmowa na portalu randkowym nie zawsze musi kończyć się związkiem, ale może zaowocować powstaniem przyjaźni na wiele lat albo do końca życia.

Dodatkowo takie kontakty pozwalają budować pewność siebie i rozwijać umiejętności komunikacji.

Będąc nastolatkiem masz przed sobą bardzo dużo czasu na randkowanie, a nasza lista portali i aplikacji pozwoli Ci rozpocząć ten proces na wczesnym etapie.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
17 %