przystojni lekarze

Ostatnia aktualizacja 22 maja 2023 przez Redakcja

Bycie przystojnym ułatwia wiele rzeczy w życiu, jednak nie ma wpływu na to jakie studia ukończymy. Kariera lekarska należy do jednej z najbardziej wymagających. Lekarz musi być dobry w swoim fachu a to jak wygląda ma drugorzędne znaczenie. Jednak za sprawą wielu popularnych seriali telewizyjnych obraz przystojnego lekarza utrwalił się w łowach wielu kobiet. Przystojni lekarze istnieją i choć nie są tak często spotykani jak w telewizji to możliwe, że Twój nowy lekarz właśnie takim będzie. Sprawdźmy listę najprzystojniejszych lekarzy oraz zastanówmy się jak zachować się u przystojnego lekarza.

Czy przystojny lekarz ma łatwiej?

Nie da się ukryć, że wygląd zewnętrzny ma istotny wpływ na nasze interakcje z innymi ludźmi. Medycyna jest związana z wieloma zawodami zaufania publicznego.

Od lekarzy zależy nasze zdrowie a czasem i życie, dlatego wygląd takiej osoby nie powinien być w ogóle brany pod uwagę. Liczą się kompetencje zdobyte w procesie nauki i praktyki lekarskiej.

Pacjenci sami przyznają, że przystojny lekarz ma na starcie dodatkowe punkty, które ułatwiają mu kontakt z pacjentem. Jednak koniec końców wszystko sprowadza się do wspomnianej wiedzy medycznej, ale i empatii czy umiejętności komunikacyjnych.

Negatywne opinie w wizytówkach Google często podkreślają, że lekarz nie wykazał się odpowiednim zainteresowaniem i potraktował pacjenta bez indywidualnego podejścia. Jako pacjenci chcemy czuć, że lekarz ma o nas wiedze i drąży w celu diagnozy choroby oraz poddania nas prawidłowemu leczeniu.

Nawiązanie autentycznej relacji jest ważniejsze od wyglądu, choć ten może pomóc w relacji z pacjentem. Z drugiej strony nieśmiałe panie mogą mieć problem, gdy ich lekarz okaże się być przystojny.

Przystojni lekarze mnie krępują

Wizyta u lekarza bywa krępująca w końcu zwierzamy się ze swoich problemów zdrowotnych obcej osobie. Do tego dochodzi pokazywanie różnych zmian na ciele czy konieczność rozebrania się.

Jak się okazuje niektóre kobiety mają jeszcze jeden czynnik podnoszący stres związany z wizytą u lekarza.

Przystojni lekarze potrafią być bardziej krępując i sprawiają, że nawet zwykła wizyta kontrolna potrafi dodać nerwów.

Tego typu problemy dotykają głównie kobiety z niskim poczuciem własnej wartości lub bojących się być ocenianą przez atrakcyjne osoby.

Powstaje zatem pytanie jak sobie poradzić ze stresem, gdy naprzeciwko siedzi przystojny lekarz?

Pamiętaj, że lekarz jest tam by Ci pomóc a nie po to by Ci imponować wyglądem. Nie wyobrażaj sobie w głowie miliona scenariuszy, jesteś pacjentem, który troszczy się o swoje zdrowie. Chcesz uzyskać wartościową poradę medyczną a nie umawiać się na randkę czy bać tego, że będziesz oceniana.

Lekarz powinien podchodzić do każdego pacjenta w taki sam sposób. Uwierz nam, że lekarz widuje ludzi w pełnym przedziale wiekowym i o różnej urodzie. Gdyby miał oceniać ludzi pod kątem wyglądu nie robił by nic innego.

Ranking przystojnych lekarzy

Wiele portali o podobnej tematyce do naszej tworzy własne rankingi przystojnych lekarzy. My nie mamy zamiaru klasyfikować wymienionych poniżej osób od najprzystojniejszej do nieco mniej przystojnej.

Chcemy pokazać Ci, że przystojnych lekarzy robiących karierę również poza swoim zawodem jest wielu.

Jednym z nich jest Mikhail Varshavski znany bardziej jako Mike Varshavski. Urodzony jeszcze w ZSSR wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie jest uważany za najprzystojniejszego lekarza.

Czy jest tak rzeczywiście? Oceń sama.

Dr-Gabriel-Prado
« z 8 »

Warto podkreślić, że przedstawione osoby poza wyglądem mają do zaoferowania swoim pacjentom odpowiednią wiedzę.

Niektórzy z przedstawionych panów regularnie publikuje artykuły w medycznych pismach a inni biorą udział w szerzeniu wiedzy medycznej.

Problem pojawia się wtedy gdy, kariera modela bierze górę nad pracą w szpitalu czy przychodni, ale biorąc pod uwagę opinie o wspomnianych lekarza, nie można narzekać.

Fikcyjni przystojni lekarze

hugh laurie

Wspomnieliśmy, że przystojni lekarze zostali wypromowani przez seriale medyczne. Swojego czasu cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych a z pewnym opóźnieniem dotarły do Polski.

Wśród najpopularniejszych fikcyjnych lekarzy znajdują się:

  • Gregory House (Hugh Laurie) – Doktor House,
  • Doug Ross (George Clooney) – Ostry dyżur,
  • Jakub Burski (Artur Żmiejswki) – Na dobre i na złe,
  • Derek Shepherd (Patrick Dempsey) – Chirurdzy,
  • Mark Sloan (Eric Dane) – Chirurdzy,

Znasz tych lekarzy? A może masz swoich faworytów? Daj nam koniecznie znać w komentarzu!

Przystojny nie znaczy dobry

Żeby móc być lekarzem należy ukończyć trudne studia medyczne oraz przez określony czas być stażystą.

Jeśli zakładamy, że uczelnie są wolne od korupcji czy kolesiostwa to należy uznać, że lekarze, którzy nami się zajmują posiadają odpowiednią wiedze.

Jednak jak pokazuje życie pewne osoby uważane są za bardziej kompetentne od innych. Do jednego lekarza decydujemy się nie iść po zapoznaniu z opiniami w internecie a do drugiego chcemy się dostać pomimo miesiąca oczekiwania.

Żyjemy w świecie przystojnych i pięknych ludzi z plakatów, Instagrama czy telewizji. Nic więc dziwnego, że przystojni ludzie kojarzą się nam z sukcesem.

Jednak wygląd zewnętrzny nie jest miarą umiejętności czy wiedzy lekarza. Jako pacjent musisz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą możliwą opiekę medyczną.

Twój lekarz jest przystojny i sympatyczny, ale leczenie nie daje rezultatów? Może warto przemyśleć konsultacje u innej osoby. Naturalnie nie jest powiedziane, że Twoje leczenie jest prowadzone w zły sposób, ale warto to skonsultować.

Przystojny lekarz zachętą do leczenia

W pewnym segmencie uroda lekarska ma niesamowite znaczenie. Przystojni lekarze mogą być i często są zachętą do leczenia dla wielu kobiet.

Jak płytkie nie byłyby to przesłanki to, jeśli uroda lekarza wpłynie na to, że będziesz się leczyć, należałoby uznać to za jego sukces.

Jeśli Twój lekarz jest przystojny a ty cierpisz na przewlekłą chorobę i dzięki niemu będziesz regularnie się leczyć to należy się cieszyć.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %