prystojni wlosi

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2023 przez Redakcja

Czy znalezienie przystojnego Włocha jest bajecznie proste, bo wszyscy tacy są? Oczywiście nie, to jeden z mitów, który bardzo szybko można rozwiać odwiedzając ten wcale nie tak daleki kraj. Znalezienie przystojnego Włocha jest równie proste bądź skomplikowane jak znalezienie przystojnego Polaka. Kobiety szczególnie w Polsce często mają zakrzywiony obraz mężczyzn z południowych krajów. Włosi uchodzą za romantycznych i dbających o rodziny, ale nie ma róży bez kolców. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy Włosi są przystojni i jak wygląda związek z Włochem.

Czy włosi są przystojni?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie byłoby nierozsądne i podważało sensowność tego artykułu. W każdej nacji trafiają się mężczyźni powszechnie uważani za przystojnych i mniej urodziwych.

Wiele również zależy od tego jaki typ urody preferujesz. Opierając się na relacjach kobiet z różnych krajów można odnieść wrażenie, że wizerunek mężczyzny we Włoszech jest bardzo niejednoznaczny.

Podczas gdy część kobiet zachwala sobie ich latynoską urodę, ciemne włosy sposób bycia, inne skupiają się na zbytnim przywiązywaniu uwagi do wyglądu czy nadmiernej ilości cech kobiecych.

Standardowo Włochów opisuje się jako:

  • Przystojnych,
  • Z ciemnymi włosami i zadbanymi fryzurami,
  • Z brązowymi lub ciemnymi oczami,
  • Eleganckich,
  • Umięśnionych.

Taki wygląd w połączeniu z ich zmysłowością sprawia, że wiele kobiet postrzega Włochów jako bardzo przystojnych.

Tylko jak sama widzisz, jest to cukierkowy obraz, w którym nie ma miejsca na wady. Włochy to kraj wielu kultur o większej populacji od Polski. Generalizowanie wyglądu Włochów na podstawie opisanych cech jest błędem i nie należ odnosić takiego obrazu do całej grupy narodowościowej.

Za sensowne można uznać odwołanie się do licznych rankingów urody mężczyzn, które skazują Włochów jako jednych z najprzystojniejszych.

  • BeautifulPeople.com – Włosi zajęli 4 miejsce za Szwecją, Brazylią i Danią.
  • Traveler’s Digest – Mediolan zajął 9 miejsce w rankingu miast z najprzystojniejszymi mężczyznami na świecie.
  • Reddit – Włosi i Włoszki zajęły 3 miejsce w głosowaniu na najpiękniejszych mieszkańców Europy za Szwecją i Francją, Polska była 5.
  • Basciplanet – Włosi zajęli pierwsze miejsce.

Powyższe wyniki wskazują, że w stereotypach na temat Włochów może być ziarnko prawdy a nawet coś więcej.

Przystojni Włosi

Wychodząc na ulice włoskich miast nie będziesz potykać się o samych przystojnych mężczyzn, ale znalezienie takich nie powinno być trudne, zwłaszcza gdy oprzemy się na danych z rankingów.

Przystojni Włosi to aktorzy, modele, sportowcy czy muzycy, wielu z nich wygrywa różne zestawienia na najbardziej gorących wśród swoich zawodów.

Przypatrzmy się nieco bardziej Włochom, którzy powszechnie uważani są za przystojnych.

Kim-Rossi-Stuart

Zdjęcie 1 z 6

Jak widać przystojnych Włochów nie brakuje a lista mogła być znacznie dłuższa.

Czy Włosi naprawdę kochają Polki?

Otwartość narodu włoskiego ma swoje plusy i minusy, niestety w kwestii związków, często pojawiają się te drugie.

Włosi to bardzo kontaktowy naród, który w przeciwieństwie do Polaków lubiących dystans, szybko przełamuje bariery.

Będąc Polką a zwłaszcza blondynką łatwo można zostać zagadaną przez Włocha. Mało tego, już w pierwszym kontakcie będzie zasypywał Cię komplementami i umawiał na randkę.

Problem polega na tym, że wedle rozmaitych rankingów Włosi jako cały naród oraz z podziałem na płcie to jeden z najmniej wiernych narodów na świecie.

Jak można przeczytać w brytyjskim dzienniku Mirror aż 46% Włochów zdradziło lub jest skłonnych do zdrady. Chcemy, żebyś dobrze to zrozumiała – artykuł sugeruje, że co drugi Włoch może zdradzać!

Opieranie się na jednym zestawieniu byłoby dość mylące, dlatego sprawdziliśmy również inne badania i okazało się, że wyniki zazwyczaj są podobne.

Dlatego radzimy z dużym dystansem podchodzić do komplementów zasłyszanych przez Włochów.

Przekonaj się sama czy Włosi są przystojni

Pomimo kochliwości włochów i tendencji do zdradzania wierzysz, że znajdziesz uczciwego i przystojnego Włocha, z którym stworzysz trwały związek? Jeśli tak, to siedząc w Polsce masz na to mało szanse. Co prawda Włochów na stale mieszkających w Polsce przybywa, ale to wciąż ogromna mniejszość w naszym kraju.

Na szczęście żyjemy w czasach, które pozwalają na szybkie dostanie się do Włoch za nieduże pieniądze. Linie lotnicze latają do tego kraju przez cały rok w rozmaite miejsca. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za lot w jedną stronę.

Nieco bardziej problematyczne są cen noclegów, ale i tu można znaleźć dobre okazje, które zachęcają do odwiedzenia tego kraju.

Nawet jeśli nie poznasz swojego mężczyzny to zobaczysz kraj pełen pięknej architektury, sztuki i niesamowitej pogody.

Jesteśmy również ciekawi Twojej opinii, czy uważasz Włochów za przystojnych a jeśli tak to co szczególnie Ci się w nich podoba?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %