elka randki ogloszenia

Obecnie randkowanie przeniosło się na dobre do internetu. Prym wiodą tutaj aplikacje i strony dla randkowiczów. Jednak wciąż istnieją serwisy ogłoszeniowe, które pozwalają zamieszczać ogłoszenia matrymonialne. Jednym z popularniejszych miejsc na szukanie partnera lub partnerki jest radio Elka. Radio zapewne nieznane szerszemu gronu odbiorców ze względu na swoją lokalność i tak nie narzeka na liczbę ogłoszeń w dziale randka. Co ciekawe jest tak pomimo tego, że ogłoszenia w serwisie są płatne. Postanowiliśmy sprawdzić jakie wady i zalety ma dodawanie ogłoszeń w Elka i czy warto z nich korzystać.

Czym jest radio Elka?

Jeśli jesteś naszym czytelnikiem i nie mieszkasz w Wielkopolsce (98,50 FM) możliwe, że o ogłoszeniach randkowych w radiu Elka dowiadujesz się właśnie od nas.

Elka to radio regionalne nadające z Leszna, które można odbierać w:

 • Kościany,
 • Gostyń,
 • Rawicz,
 • Wschowa,
 • Leszno.

Elka to w pełni legalnie działające radio o uznanej marce w regionie. Gości najważniejsze osoby z regionu i daje nieprzerwanie od dłuższego czasu.

Nawet jeśli nie jesteś mieszkańcem Wielkopolski możesz skorzystać z aplikacji mobilnych, które pozwalają słuchać radia niezależnie od Twojego położenia.

3.8 TOTAL SCORE

Elka randki opinia

Dodaj ogłoszenie
elka

Randkowanie na portalu ogłoszeniowym Elka to nie najlepszy pomysł. Dostrzegam jednak, że dla pewnych użytkowników może to być portal, na którym warto się ogłaszać.


Jakość ogłoszeń (konkretność) 8
Funkcjonalność 1
Łatwość użycia 7
Cena 3
0
PROS
 • Lokalny charakter
 • Niewielu oszustów
CONS
 • Konieczność płacenia
 • Brak weryfikacji ogłoszeń
 • Brak filtrów
 • Mała liczba ogłoszeń
 • Mała szansa na znalezienie osoby do normalnej relacji

Elka randki – co to za dział?

Radio Elka poza nadawaniem audycji zajmuje się również publikowaniem treści na swoich stronach internetowych. Jedną z nich jest elka.pl, na której znajduje się sekcja ogłoszeń a tam kategoria Randki.

Dział randek skierowany jest do osób szukających dłuższych znajomości jak i jednorazowych spotkań.

Prowadzi to do sytuacji, w której w Randkach znajdziemy ogłoszenia osób 18 letnich jak i takich dobrze po 50 roku życia. Naturalnie taki przedział wiekowy jest czymś normalnym na portalach randkowych, ale problematyczne jest wyszukiwanie ogłoszeń, które nas interesują.

Niestety, strona nie jest dostosowana pod wymogi randkowiczów, nie znajdują się na niej filtry wieku czy płci przez co musimy przekopywać się przez wszystkie ogłoszenia.

Co istotne randkowanie na Elka nie jest darmowe, koszt dodania ogłoszenia to 9zł netto, czyli 11,07 z Vat. Płatności dokonuje się przelewem lub za pomocą SMS.

Z jednej strony jest to minusem strony z drugiej zaś plusem. Większość oszustów nie chce wydawać na swoje oszustwa złamanego grosza, a konieczność dokonania opłaty skutecznie obniża ryzyko trafienia na taką osobę.

Możliwość dodawania ogłoszeń mają wyłącznie osoby pełnoletnie, jednak ich wiek nie jest weryfikowany.

Elka randki – jakie ogłoszenia można znaleźć?

elka randki ogloszenie

Warto teraz pomówić o tym jakie ogłoszenia znajdują się w dziale randkowym Elka bo bywa z nimi różnie.

Zdecydowana większość ogłoszeń dodawana jest przez mężczyzn, którzy chcą być sponsorami kobiet, często młodszych albo kobiety, które oferują wspólną noc za określoną kwotę.

Niestety zdarzają się również ogłoszenia osób, które zdradzają swoich partnerów i partnerki i liczą na dyskretną znajomość.

 • Przykładowe tytuły ogłoszeń:
 • Poznam kochankę,
 • Witam zasponsoruje wyjazd w góry,
 • Atrakcyjna mężatka,
 • U mnie lub dojade 19L.

Nie najlepiej świadczy to o nas jako o społeczeństwie. O ile samotne osoby mogą robić co im się podoba o tyle szukanie osoby do zdrady już jest naganne moralnie.

Wśród tych niezbyt zachęcających ogłoszeń znajdują się również bardziej zwyczajne od osób szukających bliskiej osoby na dłużej.

 • Poznam szczera i sympatyczna kobiete do stalego zwiazku.
 • Szukam tutaj kogoś z kim można rozmawiać o wszystkim, kogoś kto również szuka czegoś trwałego.
 • Tak jak w tytule ogłoszenia, chciałabym poznać chłopaka do stałego związku z Gostynia, Rawicza, Leszna i bliskich okolic.

Takie połączenie sprawia, że Elka randki nie wpasowują się w konkretny typ użytkownika. Ma to swoje wady i zalety, o który teraz sobie opowiemy.

Zalety randek Elka

O zaletach randek Elka nie będziemy się rozpisywać, bo prawdę mówiąc plusów nie ma wiele.

Niedawno opisywaliśmy randki w Lento i tam wspominaliśmy o tym, że ogłoszenia są darmowe a co za tym idzie, na stronie jest wielu oszustów.

W przypadku Elka ten problem nie występuje ze względu na opłaty.

Na plus należy zaliczyć lokalny charakter serwisu. Wyszukiwanie ludzi po miejscowości nie jest konieczne, gdyż większość ogłoszeń dodają osoby z Leszna, Poznania i okolic.

W kwestii zalet należy również wymienić szeroki wybór ogłoszeń od osób liczących na stały związek po jednorazowe przygody.

Wady randek Elka

Ogłoszenia w kategorii randka w radiu Elka mają sporo wad. Należy zacząć od tego, że nie jest to serwis randkowy a co za tym idzie nie jest dostosowany do współczesnych wymogów.

Brak filtracji wyników może nie jest uciążliwy przez wzgląd na relatywnie niedużą liczbę ogłoszeń, ale warto dodanie takie opcji byłoby mile widziane.

Skoro wspomnieliśmy o liczbie ogłoszeń to należy podkreślić, że jest ona nieduża. Zdecydowanie łatwiej znaleźć osobę do związku czy nawet na jedną noc na portalach randkowych typu Tinder.

Z serwisów ogłoszeniowych często korzystają osoby, które mają coś do ukrycia lub łamią regulaminy aplikacji randkowych.

W pierwszym przypadku najczęściej chodzi o zdradę. Takie osoby nie publikują swoich zdjęć, a aplikacje randkowe tego wymagają.

Regulaminy portali randkowych zabraniają wrzucania wyzywających zdjęć i ogłaszania się na noc za pieniądze.

Elka nie weryfikuje również swoich użytkowników pod żadnym kątem.

Przypominamy o tym, że korzystając z takich stron należy przestrzegać pewnych zasad:

 • Nie podawaj swoich danych osobowych,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą posłużyć do szantażu,
 • Nie wysyłaj zdjęć, które mogą zidentyfikować Twoje centrum życia (widok z okna, praca),
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy, niezależnie od podanego powodu,
 • Nie zgadzaj się na spotkanie na pierwszej randce w miejscu prywatnym,
 • Jako mężczyzna nie idź na pierwszą randkę do restauracji,
 • Postaraj się zweryfikować informacje podawane przez drugą osobę,
 • Przed pierwszą randką poproś o rozmowę wideo.

To proste zasady, które pozwolą uniknąć ewentualnych problemów.

Radio Elka randki ogłoszenia – nasza opinia

Pozostaje nam przejść do podsumowania tematu i wydania ostatecznej opinii o randkach Elka. Ta nie jest pozytywna, choć dostrzegamy, że serwis dla pewnej grupy użytkowników może być wartościowy.

Jednak, jeśli jesteś osobą uczciwą, której nie zależy na płatnym seksie prawdopodobnie nie znajdziesz w randkach Elka tego czego szukasz.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze sprawdzonego portalu randkowego.

Chętnie poznamy waszych opinie na temat randek Elka. Jeśli masz doświadczenia z tym serwisem zostaw po sobie komentarz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %