Ostatnia aktualizacja 7 sierpnia 2023 przez Redakcja

Związki międzynarodowe stawiają pewne dodatkowe wyzwania, ale potrafią również być bardzo ciekawym doznaniem. Rosnąca liczba uchodźców z Ukrainy sprawiła, że wielu polskich mężczyzn zapatrzonych jest w Ukrainki. Doszło do tego, że dla części z randkujących liczy się tylko randka z Ukrainką, Polki z góry są odrzucane jako te bardziej roszczeniowe i rozpieszczone. Każdy artykuł mówiący o związkach z Ukrainkami i randkowaniu z kobietami z tego kraju jest subiektywny. Jedni „specjaliści” pokazują przewagi kobiet ze wschodu, podczas gdy artykuły tworzone głównie przez kobiety stają w obronie Polek. Temat jest bardzo polaryzujący i mówienie o nim bez emocji jest trudne. Jednak właśnie to mamy zamiar zrobić opierając się na badaniach i opiniach osób będących w związkach polsko-ukraińskich. Sprawdźmy zatem czy Ukrainki są wierne, jak do nich zagadać i zaprosić na randkę oraz jak wygląda taki związek.

Dlaczego randki z Ukrainkami są tak popularne?

Postaramy się opisać w artykule cały proces nawiązywania relacji z Ukrainkami od momentu poznania po ślub.

Konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą sprawił, że Polska stała się głównym celem migracji kobiet z Ukrainy. Wielu mężczyzn zostało w kraju i postanowiło walczyć za swój kraj.

Od razu zaznaczymy, że nie można patrzeć z góry na mężczyzn, którzy pracują w naszym kraju. Nie każdy musi walczyć, po pierwsze wojsko ukraińskie nie cierpi na brak chętnych a po drugie państwo potrzebuje pieniędzy, kraj musi za coś żyć.

liczba ukrainek w polsce w porownaniu do polek

Jak informowała Dorota Szałtys z Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce w lipcu 2023 przebywało 1,2 miliona obywateli Ukrainy. Z komunikatu nie dowiemy się jak dokładnie wygląda podział na płcie, ale mamy inne statystki, które lepiej to opisują.

 • Wedle danych dostępnych na stronie GOV z października 2022 roku, w Polsce status cudzoziemca otrzymało 789 249 Ukrainek i 313 076 Ukraińców, czyli około 70% stanowiły kobiety.

Nowszy raport z maja 2023 zatytułowany Obywatele Ukrainy w Polsce i na polskim rynku pracy. Nowe wyzwania i perspektywy” I przeprowadzony przez przez Platformę Migracyjną EWL, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundację Na Rzecz Wspierania Migrantów Na Rynku Pracy EWL mówi o tym, że 67% obywateli Ukrainy w Polsce to kobiety.

Należy podkreślić, że około 50% całej mniejszości Ukraińskiej przebywa w naszym kraju z dziećmi.

zainteresowanie ukrainkami w polsce

Jak widać, na podstawie przytoczonych statystyk nie można dziwić się, że mężczyźni zauważają ukraińskie kobiety. W końcu to kilka procent całościowej populacji kobiet w naszym kraju, a te kobiety chcą żyć tak jak przed wojną.

Polska daje im bezpieczeństwo, podobną kulturę i relatywnie prosty język do przyswojenia. Przebywanie w naszym kraju naturalnie sprawia, że wiążą się polskimi mężczyznami co prowadzi do licznych historii na temat takich związków.

Gdzie poznać kobietę z Ukrainy?

Wzrost zainteresowania kobietami z Ukrainy mamy wytłumaczony, teraz możemy przejść do kolejnego tematu, czyli tego, gdzie mężczyźni mogą szukać kobiet z Ukrainy.

Tu przytoczymy kolejne statystki, które pokazują, że kobiety z Ukrainy wybierają głównie większe polskie ośrodki miejskie.

 • Mazowieckie – 211 693 Ukrainek,
 • Dolnośląskie – 112 045 Ukrainek,
 • Śląskie – 98 625 Ukrainek,

Dwoma głównymi miastami, które przyciągają do siebie Ukrainki są Warszawa i Wrocław. Pierwsze z tych miast jest oczywistym wyborem, Wrocław natomiast oferuje stabilne prace w przemyśle, niższe ceny niż w warszawie i dobry standard życia.

Dalej w zestawieniu mamy Kraków, Gdańsk, Poznań, Łódź i Rzeszów.

Należy zaznaczyć, że to tylko wyliczenia, a faktyczna grupa imigrantek jest zapewne wyższa, co można zauważyć w codziennym życiu.

Nawet mniejsze miejscowości są wybierane jako dobre miejsce do życia. Jednak są to zazwyczaj miasta w sensownym sąsiedztwie dużych ośrodków miejskich. Oferują niższe ceny najmu mieszkań, dostęp do podstawowych usług oraz poczucie bezpieczeństwa, na którym wielu kobietom zależy.

Asymilacja ludności ukraińskiej przebiega dobrze, zwłaszcza gdy mówimy o młodych kobietach. Szybko uczą się języka i przyjmują nasze zwyczaje. Dobre opanowanie nowych technologii pozwala im również łatwiej poznawać polskich znajomych.

Chcąc umówić się na randkę z Ukrainką szukaj jej dokładnie w tych samych miejscach co Polek.

 • Pubach,
 • Barach,
 • Sklepach,
 • Komunikacji miejskiej,
 • Uczelniach,
 • Centrach rozrywki,
 • Na ulicy,
 • Festiwale,
 • Miejscach pracy (często przemysł),
 • Wydarzenia dla Ukraińców,
 • Podczas spaceru z psem.

Szczególnie polecamy zainteresować się miejscami, które zrzeszają Ukraińców i organizują wydarzenia związane z tym narodem.

Naturalnie Ukrainki tak samo chętnie jak Polki korzystają z aplikacji randkowych typu Tinder czy Badoo. Bez problemu znajdziesz kobiety ukraińskiego pochodzenia w wymienionych aplikacjach.

Uważaj na „Ukraińskie” portale randkowe

W tym całym nieporozumieniu jakim jest wojna znalazło się szerokie grono oszustów chcących wykorzystać okazję na dorobienie się.

Ukraińskie portale randkowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jednak randkowanie na nich może skończyć się strat pieniędzy i nerwów.

Najgorsze jest jednak to, że osoby, które nie są świadome oszustwa, będą przypisywać negatywne cechy Ukrainką, podczas gdy po drugiej stronie znajdował się zapewne oszust płci męskiej z Rosji lub Polski.

Nie korzystaj z podejrzanych stron, jeśli jakaś z nich ma w nazwie „Ukraina” to z dużym prawdopodobieństwem jest oszustwem podobnie ja „lokalne randki Polska” i podobne strony.

Jak zagadać do Ukrainki?

Mężczyźni naprawdę za dużo uwagi przywiązują do narodowości kobiety a za mało do tego jakim jest człowiekiem. Czy istnieją cechy narodowe? Zapewne tak, to widać szczególnie w zachowaniach wymagających szybkich i stanowczych działań.

Nie należy jednak przesadzać z podziałami, zwłaszcza w ramach krajów, które ze sobą sąsiadują.

Dlatego sposób w jaki będziesz podrywał czy zagadywał do dziewczyny z Ukrainy nie powinien się różnić od tego jak flirtujesz z Polką.

Postaw na te same metody, w końcu kobiety są takie same, potrzebują tego samego i mają takie same marzenia. Naturalnie każda z nich żyje własnym życiem i nie należy wszystkich wrzucać do worka „Ukrainki”.

Na co warto zwrócić uwagę poznając Ukrainkę?

 • Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kobieta jest w Polsce samotna, nie narzucaj się, powinna czuć się bezpiecznie.
 • Nie zwracaj uwagi na jej błędy językowe, jeśli o to nie poprosi. Nie jesteś jej nauczycielem, a na początku masz być przyjacielem.
 • Nie kieruj się stereotypami usłyszanymi do tej pory.
 • Kobieta z Ukrainy potrzebuje pewne się faceta, przy którym będzie się czuć bezpiecznie.

Choć mówienie po polsku staje się coraz bardziej powszechne, to nie wszystkie kobiety z Ukrainy czują się pewnie w naszym język. Zapytaj o to jak chce się komunikować i ustal czy to dla Ciebie problem.

Znamy przypadki par, które rozmawiały ze sobą przez translator i doskonale im to wychodziło. Jeśli to dla Ciebie nie jest problemem dostosuj się, jeśli tego nie widzisz zrezygnuj, nic na siłę.

Czy rozmawianie na randce o wojnie ma sens?

Poznanie poglądów politycznych partnera jest istotne dla budowania związku. Jednak wyciąganie tematu wojny na pierwszy plan z własnej inicjatywy nie będzie dobrym pomysłem.

Nie unikaj tego tematu, gdy zostanie poruszony, ale nie ma sensu zaczynać go z własnej inicjatywy.

Pamiętaj, że Ukrainki dzielą się na te, które zostały bezpośrednio dotknięte wojną i na te, które znają je tylko z telewizji.

Nie zgrywaj stratega wojennego, nie staraj się mówić kobiecie co jej wojska powinny zrobić. Nie wplątuj w waszą rozmowę konfliktów, które pojawiają się w przestrzeni politycznej.

Jesteście na randce, macie się ze sobą dobrze bawić, nie traktuj kobiety, z którą rozmawiasz jak zagubionej, przestraszonej i na musiku. Ma być dla ciebie równorzędnym partnerem w rozmowie, dokładnie tak samo jak Polka.

W jakim języku rozmawiać na randce z Ukrainką?

Wiele osób umawiających się na randkę z ukraińskimi dziewczynami boi się tego, że nie będą w stanie się dobrze skomunikować.

Zakłamywanie rzeczywistości i mówienie, że bariera językowa nie jest problemem nigdzie nie prowadzi. Jednak jest to problem jak najbardziej do rozwiązania, a obawy powinny zniknąć po pierwszym kontakcie.

Zapewne część kobiet, z którymi się umówisz będzie posługiwać się w języku polskim (około 35%). U jednych będzie to płynna polszczyzna u innych mówienie polskich zdań. Badania pokazują, że lepiej po polsku mówią migrantki zarobkowe (49%), gorzej wygląda to u kobiet uciekających przed wojną (13%).

Pozwól dziewczynie na łączenie języka ojczystego i polskiego a zobaczysz, że bez trudu się dogadacie.

Wiele kobiet posługuje się językiem angielskim i zazwyczaj ma to zaznaczone w swoim randkowym profilu.

W sytuacji, gdy kobieta mówi wyłącznie po Ukraińsku pojawia się pewien problem. Na wstępie polecamy spróbować w swoich językach i zobaczyć co z tego wyniknie. Nasze języki w wielu aspektach są podobne i komunikacja nie musi być taka trudna, zwłaszcza dla osób z umiejętnościami językowymi.

W ostateczności zostaje odwołanie się do translatora, jednak takie rozwiązanie spowalnia randkę i czyni ją mniej bezpośrednią.

Jeśli chcesz zaimponować kobiecie możesz nauczyć się podstawowych zwrotów. Kobiety niejako „zmuszone” są do nauki języka a mało, który partner jest zainteresowany nauką ukraińskiego. Wyjście z taką inicjatywą już na pierwszej randce, może dać Ci dużego plusa.

Jakie są Ukrainki?

stereotypowa ukrainka

Ukraina pod wieloma względami jest bardziej zacofana i nie można zrzucać tego na garb „Rosyjskiego zwierzchnictwa”. Przez lata krajem rządziły skorumpowane elity, niestety ostatnie wydarzenia pokazują, że dalej takie osoby podejmują kluczowe decyzje w tym kraju (chodzi o korupcję przy sprzedaży broni).

Polska miała ten sam problem, ale dziś nawet jeśli istnieje, to jest niezauważalny.

Mężczyźni na Ukrainie mają poważne problemy z alkoholizmem, kobiety przez lata dopuszczały się ogromnej liczby aborcji a traktowanie zwierząt pozostawia wiele do życzenia.

Czy dostosowanie do standardów panujących w naszym kraju jest możliwe? Oczywiście, że tak zwłaszcza teraz, gdy wiele osób z Ukrainy dostrzega różnice między naszymi krajami.

Stereotypy na temat pozytywnych cech Ukrainek:

 • Piękne,
 • Wierne,
 • Lojalne,
 • Kobiece,
 • Zabawne,
 • Dobre w łóżku,
 • Inteligentne,
 • Kochają dzieci,
 • Pracowite,
 • Zapatrzone w swoich mężczyzn
 • Doskonały materiał na żonę,

Stereotypy na temat negatywnych cech Ukrainek:

 • Przywiązują zbyt dużą uwagę do wyglądu,
 • Skryte,
 • Niezależne (często w złym znaczeniu),
 • Przebiegłe,
 • Zachłanne,
 • Mające wysokie wymagania,
 • Zazdrosne,

Omówienie każdej cechy z osobna byłoby bardzo trudne, dlatego skupimy się na najważniejszych aspektach determinujących to czy związek z Ukrainką jest dobrym pomysłem.

Wykształcenie

Mężczyznom Ukrainki kojarzą się z prawicowymi poglądami, tradycyjnymi wartościami i wiernością, ale jak pokazują statystki nie jest to do końca prawdą.

Zacznijmy może od kwestii wykształcenia, które o niczym nie musi świadczyć, ale jakiś wyznaczników musimy się trzymać. Około 56% wszystkich obywateli Ukrainy przebywających w Polsce posiada wykształcenie wyższe lub niepełne wyższe a 32% zawodowe.

W Polsce około 22% całego społeczeństwa posiada ukończone studia. Naturalnie na Ukrainie zostaje wiele kobiet i mężczyzn bez studiów stąd tak wysoki procent dobrze wykształconych osób Ukrainek i Ukraińców w naszym kraju.

Jak już wspomnieliśmy Ukrainki w sporej części posługują się językiem polskim, często na bardzo dobrym poziomie, więc komunikacja nie stanowi problemu.

Mamy zatem obraz kobiety dobrze lub przyzwoicie wykształconej potrafiącej mówić w dwóch a często trzech językach. Zapowiada się nieźle, może wszystkie pochlebne artykuły na temat kobiet z Ukrainy są prawdziwe?

Problem z aborcjami

Nie zamierzamy angażować się w spory polityczne na temat aborcji przedstawimy jedynie dane, a ich interpretację pozostawimy każdemu wedle własnego uznania.

Ukraina dopuszcza przerwanie ciąży do 12 tygodnia życia, jest to tzw. aborcja na życzenie, nie wymaga podania przyczyny. Pomimo tego, że aborcja jest powszechna i traktowana niemal jak zwykły zabieg, to stanowi również temat tabu.

W roku 2011 w Ukrainie wykonano 163 688 aborcji, chcemy żebyś dobrze to zrozumiał, w ciągu roku aborcji poddano sporej wielkości miasto. W skali 9 lat mówimy o 1 096 415 aborcjach, niezależnie jak podchodzisz do tego tematu, nie świadczy to najlepiej o rozumieniu roli zabezpieczeń w seksie i dość luźnym podejściu do kwestii nienarodzonego życia.

Na szczęście obserwuje się spadek tej tendencji rok 2020 to już „tylko” 64 574 aborcji co jest ponad dwukrotnym spadkiem.

Żeby mieć punkt odniesienia podajmy Niemcy, które mając 83 miliony mieszkańców (Ukraina 43), dokonały w 2021 roku 94,6 aborcji a w 2022 był to wzrost do 104 tys.

Liczby są bardzo duże, jednak i tak biorąc pod uwagę % kobiet dokonujących aborcji jest on niższy niż na Ukrainie. Polski nie porównujemy przez wzgląd na surowe przepisy prawne.

Czy Ukrainki są wierne? – Tradycjonalistki i konserwatywki

Jak próbują nas przekonać rozmaici guru od randkowania i relacji damsko-męskich, kobiety z Ukrainy w każdą niedzielę chodzą do kościoła/cerkwi, marzą o wielodzietnej rodzinie, brzydzą się zdradą, zacerują mężowi skarpety i będą wspierać go nawet w najtrudniejszych momentach.

Problem w tym, że cały ten koncept opiera się wyłącznie na bronieniu wymyślonej przez siebie tezy.

Z drugiej strony mamy osoby chcące pokazać, że jedynym co dla Ukrainek się liczy to portfel. Tu również ludzie wyrabiają sobie zdanie na podstawie często zmyślonych historii.

Jak pokazują badania, Polska uważana za jeden z najbardziej katolickich krajów na świecie znajduje się wśród 20-30 państw których mieszkańcy najczęściej dopuszczają się zdrady lub uważają, że jest to akceptowalne społecznie.

Ukraina z racji braku przynależności do UE nie jest brana pod uwagę w takich badaniach, opierając się na danych z tamtejszych instytutów okazuje się, że te wskaźniki są na zbliżonym poziomie.

Łączenie wiary i wierności, nie ma większego sensu i pokazuje tylko nieznajomość problemu.

W kwestii spraw rodzinnych mamy badanie przeprowadzone przez Instytut Demografii i Badań Społecznych wraz z Ministerstwem Polityki Społecznej i ukraińskim przedstawicielstwem Funduszu Ludnościowego ONZ, które mówi o tym, że kobiety na Ukrainie spędzają średnio 29 godzin tygodniowo w pracach domowych podczas gdy mężczyźni 15.

Ma to swoje przełożenie również na czas spędzany z dziećmi, podczas gdy dziecko może liczyć na 49 godzin spędzonych z matką w przypadku ojców jest są to 22 godziny.

Widoczne jest to na placach zabawa czy nawet w przestrzeni YouTube. Kobiety ze wschodu zwracają, uwagę na to, że były zaskoczone jak wielu ojców spędza czas z dziećmi na placach zabawa czy podczas spacerów.

Nie jest to jednak wybór kobiet, a poniekąd wymuszenie patryjalchalnego systemu społecznego.

Pod tym względem obecną sytuację na Ukrainie można przyrównać do Polski lat 90, to mężczyzna najczęściej pracował a kobieta zajmowała się dziećmi. Widać jednak dużą różnicę w zachodniej i wschodniej Ukrainie, dlatego miejsce urodzenia kobiety ma duże znaczenie dla jej podejścia do spraw rodziny.

Ukrainki są najpiękniejsze na świecie

Czy ukrainki sa ladne

Wiemy, że w Polsce panuje przekonanie, że Polki są najpiękniejsze, niestety na świecie nie jest to powszechny przegląd. Na naszej stronie znajdziesz wiele tematów o urodzie kobiet z różnych krajów i w rankingach Polki przewijają się bardzo rzadko.

Ukrainki to co innego, często znajdują się na podium najpiękniejszych kobiet świata i to niezależnie od tego w jakim kraju przeprowadzane jest badanie. Ukrainki i Rosjanki uchodzą za jedne z najpiękniejszych, wpływ na to ma wiele czynników.

Ukraina jest krajem, w którym kobiety przywiązują dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Podczas gdy kobiety w Polsce pozwalają sobie wychodzić bez makijażu, w dresach czy mało kobiecych ubraniach, na Ukrainie kobiety zazwyczaj mają makijaż i są dobrze ubrane.

Naturalnie mówimy tu głównie o dużych miastach i samotnych kobietach, matki mniej przejmują się swoim wyglądem.

Przeciętna Polka ma 165 cm wzrostu, podczas gdy Ukrainki są o 2-3 cm wyższe, niby nie jest to istotna różnica, jednak ma wpływ na postrzeganie ich jako bardziej kobiece.

Dla większości mężczyzn wzrost partnerki nie ma dużego znaczenia, niemniej niższe Panie są traktowane raczej jako „urocze” a wyższe jako „kobiece”. To bardzo niezdefiniowany podział, dlatego nie chcemy w niego wnikać.

Ukrainki mają przeważnie długie włosy, smukłe twarze oraz szczupłe (nie zachudzone) sylwetki co podoba się mężczyzną.

Reasumując mit o urodzie kobiet z Ukrainy faktycznie ma swoje potwierdzenie, jednak należy pamiętać, że uroda to rzecz względna i trudna do opisania.

Związek z Ukrainką – czego oczekiwać?

Jesteś już po kilku randkach i przyszedł czas na stworzenie związku z Ukraińską kobieta, czego należy się spodziewać?

Niczego niecodziennego, przez cały artykuł próbujemy przekonać na bazie statystyk pokazać Ci jak należy patrzeć na kobiety z Ukrainy. To takie same dziewczyny jak Polki, tylko w obcym kraju i z problemami, które nas na szczęście nie dotykają.

Czy kobieta z Ukrainy będzie bardziej rodzinna od Polki? A czy sernik jest lepszy od makowca? Ludzie różnią się a nawet statystyki, na których się opieramy to wciąż tylko statystki. Idąc na spacer z psem statystycznie mamy 3 nogi, dlatego pomimo iż są one pewnym wyznacznikiem nie należy się na nich opierać.

Jeśli poznana kobieta jest tą, z którą chcesz spędzać czas, dobrze się bawicie, potrafi zainteresować Cię rozmową i wyznaje podobne wartości, to jakie znaczenie mają dla Ciebie opinie innych osób?

Spójrz na przykład wspomnianej opieki nad dziećmi. Kobiety to robią, bo żyją w takim społeczeństwie, ale zapewne z czasem będą dążyć do wyrównania obowiązków rodzicielskich, wzorem tego co jest w Polsce.

Możliwe, że kobieta, którą spotkasz nie chce takie życia i nie będzie patrzeć, jak ty robisz karierę, podczas gdy ona siedzi w domu z dzieckiem.

To podczas randek masz dowiedzieć się na czym stoisz i czy jest to zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Nie narzucaj sam sobie stereotypów o tym, że Ukrainki są opiekuńcze, empatyczne i bardzo uczuciowe. Jeśli trafisz na taką kobietę wystarczy się cieszyć, jeśli trafisz na Ukrainkę wulgarną i średnio rozgarnięta nie przekładaj jej cech na pozostałe kobiety z tego kraju.

Opinie o związkach z Ukrainkami

Zajmijmy się teraz opiniami o związkach z Ukrainkami, jak już wspomnieliśmy, mało jest wyważonych komentarzy, zazwyczaj popadają w skrajność.

Na jednej ze stron znaleźliśmy cytaty znajomych autora, czyli cytaty, które równie dobrze mogły być wymyślone, zwłaszcza jak popatrzymy na ich treść.

 • „Ona nie robi o nic problemu, postawiłem buty nie tak? Poluska zrobiła by dziką awanturę. Ona ze śmiechem je poprawiła”.
 • „z Ukrainką pójdę na zupkę chińską i będzie git, a Polki? szkoda gadać”
 • „Małe drobne miłe gesty, ale u Polki czegoś takiego nie zaznałem”

Naprawdę, aż ciężko uwierzyć w to, że ktoś wypowiada takie słowa na potwierdzenie, że związek z Ukrainką to jest to, a Polki to zło i nic więcej.

Przedstawione opinie bardzo dobrze wpisują się w tezę artykuły, problem w tym, że ja my możemy sobie wymyślić dokładnie takie same opinie zamieniając Ukrainki z Polkami i otrzymamy obraz złych Ukrainek.

W sekcji komentarzy pod tym artykułem znajdujemy takie wpisy:

 • Xtro – Pełna zgoda, nie byłem z ukrainką, ale byłem na ukrainie z 10 lat temu, co co mogę powiedzieć ładnych dziewczyn u nas takich powiedzmy 7/10 i wyżej jest 1/10, tam 2/10, niby nie wiele wiecej ale wychodzi że drugie tyle!, a to co piszesz no wystarczyć pogadać z którąś w np sklepie żeby się przekonać.
 • Zeddo – Po obejrzeniu kilkunastu filmików z polsko- ukraińskiej granicy i tej całej masie ukraińskich kobiet które do nas przychodzą faktycznie mogę postawić pewna nieuzasadniona,ale zapewne prawdziwa tezę – Przeciętna Polko nadciąga konkurencja z Ukrainy!

Typowe komentarze nie wiem, ale się wypowiem. Niestety większość opinii opartych jest na zasłyszanych historiach lub zmyślonych historiach. Jak widać niektóre osoby, bardzo łatwo wyrabiają sobie zdanie na temat innych ludzi.

W tym samym artykule mamy wypowiedź mężczyzny będącego w związku z Ukrainką i potwierdzającego, że artykuł jest wyidealizowany.

 • Guccio – Mam żonę Ukrainkę (od5 lat i 3,5 roczne dziecko) i ten artykuł nazwałbym trochę „wyidealizowanym”… Dlaczego? Bo tak pieknie nie jest 🙂 Ukrainki , tak jak i Polki są kobietami i w tym zwględzie nie będe tego rozpatrywał- bo kwestia tutaj ma wychowanie i charakter kobiety (podobnie z mężczyznami w obu nacjach tj. Polski i Ukrainy”)…

Przejdźmy teraz do innych stron i utwierdźmy się w przekonaniu, że wiele opinii bazuje na stereotypach.

 • Współczesna Ukrainka jest taka, jakie Polki były 50 lat temu, zanim im kapitalizm i zachód do głowy uderzył. Będzie cię szanowała, wspierała, będzie romantyczna i sprawi, że poczujesz się jak mąż, a nie maszynka do pieniędzy

Zwróć uwagę, że masa komentarzy jest bardzo ogólna, nie wskazuje na znajomość przypadku a służy jedynie do wygłaszania własnych przekonań politycznych.

Najgorsze jest to, że ludzie wierzą w takie komentarze jak ten poniżej.

 • Dds – znam kilka związków z Ukrainkami w Holandii. po otrzymaniu paszportu od razu pozwały o rozwód

Naturalnie, przecież to musi być prawda, skoro tak pisze dds to nie może kłamać. Z takiego założenia wyszło 69 użytkowników lubiących ten komentarz.

Zastanów się, ile znasz osobiście przypadków, że ktoś się żeni dla paszportu. Potem zastanów się jak trudno jest uzyskać paszport danego kraju a potem pomyśl, ile znasz związków, które rozpadły się z powodu nabrania na obywatelstwo…

Wierzenie w takie opinie prowadzi nas do sytuacji, w której tworzą się złe relacje między naszymi narodami, a co tu dużo kryć, społeczeństwo w swoim ogóle nie jest mądrym organizmem co udowadnia tym jak łatwo daje się ponieść propagandzie.

Polki roszczeniowe – Ukrainki kradną mężów

polki nie chca ukrainek w polsce

Zmierzając powoli do końca chcemy zwrócić Twoją uwagę na próbę wywołania polaryzacji społeczeństwa.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez oko.press, Polki, które chętnie pomagały Ukrainką w pierwszych miesiącach wojny coraz gorzej odnoszą się do ich pozostania w kraju.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami najmniej chętnie widziane są młode kobiety. Dziwnym trafem to one stanowią główną konkurencję w ubieganiu się o mężczyzn.

Czy można się dziwić takim reakcjom? Nie możemy krytykować kobiet za taką zmianę poglądów. Jako mężczyzna wyobraź sobie, że w naszym kraju pojawia się milion mężczyzn z Hiszpanii czy Włoch, krajów, z których mężczyźni podobają się naszym kobietom. Również nie cieszyłbyś się z tego, że Twoja konkurencja wzrosła.

Tematy “Ukrainka ukradła mi męża“są bardzo popularne, ale tyle w nich prawdy co w słowach naszych polityków.

Idąc dalej ogromną popularnością cieszą się artykuły o tym, że Ukraińcy korzystają z programów socjalnych. Owszem korzystają, tylko mało kto dodaje informację, że w tym czasie wypracowują dochód i odprowadzają podatki, które pokrywają te wydatki z nawiązką.

Nie bierz żadnych informacji za pewnik, konfrontuj różne opinie i staraj się wyciągnąć z nich prawdę. Jak to często bywa ta leży po środku i nie jest tak łatwo zauważalna.

To już wszystko w tym artykule, mamy nadzieję, że przedstawione informacje okażą się dla Ciebie pomocne przed randką i związkiem z Ukrainką.

Źródła:

 • https://suspilne.media/132026-v-ukraini-za-10-rokiv-utrici-pomensala-kilkist-abortiv/
 • https://www.bbc.com/ukrainian/features-44487679
 • https://forsal.pl/praca/aktualnosci/artykuly/8714065,prawie-70-proc-przebywajacych-w-polsce-ukraincow-to-kobiety-co-jeszcze-wiemy-o-ich-perspektywach-na-rynku-pracy-badanie.html
 • https://oko.press/dlaczego-mlode-polki-uprzedzaja-sie-do-ukrainek
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
50 %
Surprise
Surprise
0 %