Ostatnia aktualizacja 21 listopada 2023 przez Redakcja

Gdy zapytasz przeciętnego Polaka o najbardziej romantyczne miasta w kraju, zapewne Tychy nie znajdą się na tej liście. Czy to oznacza, że w Tychach nie ma fajnych i romantycznych miejsc na randkę? Oczywiście, że nie! Jak się zaraz przekonasz Tychy mają do zaoferowania swoim mieszkańcom mniej lub bardziej klimatyczne miejsca do randkowania. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno miejsca na świeżym powietrzu jak i pod dachem. Sprawdźmy zatem gdzie w Tychach iść na randkę i czego można się spodziewać.

Gdzie na randkę w Tychach?

Od czego by tu zacząć, może od tego, że randka przed telewizorem podczas zajadania pizzy nie należy do najbardziej oryginalnych. Naturalnie nie ma nic złego w takim spędzaniu czasu, ale warto dbać o to, aby uczucie nie przygasało, a wspólne wyjście mogą w tym skutecznie pomóc.

Wybierając miejsca na randkę w Tychach braliśmy pod uwagę zarówno pary, które spotykają się pierwszy raz jak i osoby będące w wieloletnich związkach. W końcu randkowanie jest dla wszystkich niezależnie od stażu związku i wieku.

Na pierwszą randkę odradzamy miejsca, w których nie powinno się rozmawiać np. kino oraz takie, w których jest zbyt głośno np. koncerty. Pierwsza randka to zapoznanie, chcecie się czegoś o sobie dowiedzieć, dlatego prosty spacer czy wizyta w kawiarni będą dobrymi pomysłami.

Miejsce jest tylko jedną ze składowych udanej randki, to Wy w głównej mierze będziecie tworzyć jej atmosferę. Romantycznie może być nawet podczas spaceru al. Niepodległości, choć uzyskanie tego efektu będzie nieco trudniejsze niż w bardziej przyjaznych okolicznościach.

Miejsca na świeżym powietrzu

W Polsce pogodę jaka mamy taką mamy, ale nawet podczas brzydkiej jesiennej szarugi trafiają się słoneczne dni. Randka na świeżym powietrzu będzie dobrym rozwiązaniem o każdej porze roku, choć nie każdego dnia.

Tychy co prawda nie posiadają wielu dobrze zagospodarowanych terenów zielonych, a przez miasto nie przepływa żadna istotna rzeka, niemniej są miejsca, które idealnie spełniają założenia udanej randki.

Park Północny w Tychach

 randka w parku polnocnym

Randka w parku? Nuda… Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie. Randkowanie w parkach sprawdza się od setek lat w różnych kulturach pod różnymi szerokościami geograficznymi.

Park Północny stwarza idealne warunki do randki, spokój, spory terem, który nie jest oblegany przez ciekawskie uszy i relaksująca bliskość natury.

Co prawda park nie należy do najbardziej zadbanych, ale to również dodaje mu klimatu.

Park Miejski Solidarności

Dobrym pomysłem będzie przedłużenie spaceru do parku Solidarności. Park sam w sobie będzie zbyt mały na pełnoprawną randkę, chyba że postanowicie usiąść na ławce i przegadać w tych okolicznościach całe spotkanie, w końcu o to chodzi.

Jednak spacer i zmieniający się krajobraz mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę tematów czy rozluźnienie atmosfery.

Park Suble w Tychach

park suble

Ostatnim parkiem jaki chcemy zaproponować jest park Suble w zachodniej części miasta. Czy jest sens jechać tam, gdy jest to nie po drodze? Nie bardzo, choć sam park dość niecodzienny, bo na dobrą sprawę złożony z dwóch stawów to jego umiejscowienie wymusza pewne kombinacje, gdy będziecie chcieli przedłużyć randkę.

Las za torami – Wilkowyje

Niewiele miast ma w swoich granicach tak duże i jednolite tereny zielone jak Tychy. Jednym z takich miejsc jest las pod Wilkowyjami lub za torami kolejowymi zależy, jak patrzeć.

Co prawda jak na las przystało nie ma tam zbyt wielu miejsc, w których można się zatrzymać a po opadach ścieżki są podmokłe to w ciepłe dni warto wybrać się na randkę w zaciszu przyrody.

Gdzie na randkę w Tychach po dachem i do restauracji?

Choć na Śląsku nie możemy narzekać na temperatury, t prędzej czy później słaba pogoda zawsze nas dopada. W takich sytuacjach z parków przenosimy się do randkowania pod dachy kin, teatrów i innych lokali.

No właśnie, jakie miejsca w Tychach pozwalaj się dobrze bawić niezależnie od pogody?

Bilard

Jedną z najpopularniejszych form randkowania jest wizyta w pubie bilardowym. Gra w bilard ma proste zasady i każdy może spróbować swoich sił w tym niewymagającym fizycznie sporcie.

W Tychach znajdziemy kilka klubów bilardowych, które nieznacznie różnią się ofertą i doznaniami płynącymi z wizyty w tych miejscach.

Bilard pozwala nie tylko zaimponować drugiej połówce, ale również stwarza miejsce do rywalizacji i śmiania się z oczywistych wpadek.

Kawiarnia Co Bądź

randka w kawiarni

Wizyta w kawiarni to dla wielu osób najbardziej komfortowy sposób na spędzenie pierwszej randki. Możliwość porozmawiania przy kawie czy jakimś smakołyku wydaje się być w pełni wystarczająca, a nawet gdy randka się nie uda to przynajmniej wypiło się smaczną kawę.

Kawiarnia Co Bądź jest polecana zarówno przez mieszkańców jak i turystów, należy jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze znajdzie się wolne miejsce. Niemniej to tylko potwierdza, że Co Bądź jest kawiarnią wartą rezerwacji stolika.

Restauracja Diner

Jeśli chcesz udać się do nietypowej restauracji pod kątem aranżacji, warto wziąć na swój celownik Retro Diner. Klimat rodem z amerykańskich refutacji lat 50 i 60, doskonale się sprawdza polskich realiach. Wnętrza zostały odpowiednio dopieszczone i zachęcają do ponownego odwiedzenia lokalu.

Jednak to co najistotniejsze to fakt, że jedzenie jest dobre a porcie odpowiednie, na miejscu można również dostać wiele słodkości.

Pomysły na aktywną randkę w Tychach

Dla wielu osób aktywna randka oznacza najlepszą możliwą randkę. Wysiłek produkuje endorfiny a te same napędzają rozmowę i zachęcają do kontynuowania randki.

Osoby ceniące sobie ruch mają kilka możliwości spędzenia aktywnej randki w Tychach i okolicy.

Park linowy

Zaczniemy od najbardziej specyficznej randki jaką jest wizyta w parku linowym. Nie jest to dobry pomysł, jeśli chcemy zaskoczyć drugą stronę, ten typ randki lepiej dogadać za nim ta dojdzie do skutku.

Trasy są zorganizowane w taki sposób, aby osoby o różnym poziomie doświadczenia dały sobie radę bez większych problemów. Niemniej randka na wysokości z osobą mającą lęk wysokości brzmi jak coś czego nie chcesz przeżywać. Dlatego wybierając park linowy upewnij się, że partnerka lub partner nie mają takiego problemu.

Jeśli zadbasz o tę podstawową wiedzę zyskasz randkę, którą na pewno zapamiętacie.

Wycieczka rowerowa nad Jezioro Paprocańskie

aktywna randka na rowerach

Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na randkę przez większą część roku. W tym wypadku proponujemy wypad nad Jezioro Paprocańskie, które żyje głównie latem.

Randka może polegać na:

  • Objechaniu jednego brzegu,
  • Objechaniu całego jeziora,
  • Dotarciu do jeziora i rozłożenia się na kocu.

Naturalnie możliwości jest więcej, chociażby pobliski las, czy wypicia czegoś smacznego w pobliskiej knajpie.

Randka na łyżwach

Zimą najbardziej sprawdzoną formą aktywnej randki jest ślizganie się na lodzie. Tych nie cierpią na brak lodowisk, co prawda w godzinach szczytu, czyli weekendy i godziny popołudniowe może być tam tłoczno, ale da się to znieść.

Nie bój się wywrotki albo tego, że nie potrafisz jeździć, będziesz w stanie dostarczyć partnerce okazji do pośmiania się z Ciebie i jednoczesnej nauki.

Wspólne kajaki

randka z chlopakiem w kajaku

Natomiast w okresie letnim dobrym pomysłem będzie przesiadka z roweru na rower wodny lub kajak. Naturalnie pierwsza czy druga randka na kajaku to niezbyt dobry pomysł, ale dla par, które się znają to zawsze coś ciekawego.

Jeśli nie chcesz szukać wypożyczalni kajaków poza miastem udaj się nad wspomniane już Jezioro, wypożyczalnie sprzętu wodnego otwierają i zamykają się wraz z nastanie i zakończeniem wysokich temperatur.

Przedstawiliśmy Ci szeroką listę ciekawych miejsc do randkowania W Tychach. Jeśli Twoim zdaniem coś pominęliśmy daj nam koniecznie znać. Mamy nadzieję, że wiesz już gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Tychach oraz na co zwrócić uwagę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %