randka w kinie

Ostatnia aktualizacja 8 marca 2024 przez Redakcja

Filmy zza oceanu przyzwyczaiły swoich widzów, do tego, że randki w kinach są doskonałym pomysłem, gdy w rzeczywistości nie ma w tym nic dobrego, zwłaszcza na pierwszej randce. Każdy lubi oglądać filmy, nawet jeśli nie jest koneserem a kino nie jest jego hobby, to dobry film zawsze chętnie zobaczy. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że randka w kinie będzie udanym wyjściem. W tym artykule pomówimy o plusach i minusach tego rozwiązania zarówno na pierwszej, drugiej jak i każdej kolejnej randce.

Czy pierwsza randka w kinie to dobry pomysł?

Zastanów się chwilę, czy gdyby nie podświadomość karmiona filmami z wielkiego ekranu kino byłoby pierwszym miejscem, jakie byś zaproponował na randkę? Twórcy filmów czerpią zyski z tego, że pojawiasz się w kinie a budowanie obrazu kina jako fajnego miejsca randkowego pomaga finansowo całemu środowisko.

Jednak gdy się nad tym zastanowisz dojdziesz do wniosku, że to bez sensu, zwłaszcza na pierwszych randkach.

Sala kinowa jest miejscem, w którym należy zachować względną ciszę, naturalnie to nie biblioteka, ale nikt nie będzie chciał słuchać waszych rozmów przez cały film.

Jeśli masz kulturę osobistą i dostosujesz się do savoir vivre kinowego, to jaką randkę będziesz mieć? Milczącą i nic nie wnoszącą do waszej relacji.

Czas na wspólne oglądanie filmów jeszcze przyjdzie, na tym etapie nawet nie masz pojęcia czy Twoja partnerka jest osobą, z którą chcesz spędzić więcej czasu niż godzinę.

Podczas pierwszej randki macie się poznać i tak, padną sztampowe pytania i tak rozmowa nie będzie specjalnie emocjonująca, ale jak inaczej w ciągu godziny masz dowiedzieć się czegoś sensownego o drugiej osobie?

Druga randka w kinie?

Wiesz już, że w naszej opinii wybór kina na pierwszą randkę jest przestrzelony a co z drugą randką?

Tu możesz już pokusić się na coś „ciekawszego” niż spacer czy wizyta w kawiarni. Niemniej wciąż spędzenie 2 godziny w ciszy jest takie sobie.

Naturalnie możesz nieco podrasować ten pomysł spotykając się 30 minut przed seansem i spędzając czas po seansie na rozmowie o samym filmie.

Jeśli będzie to wieczorowa pora zapewne będziecie mieć wiele otwartych miejsc, w których będziecie mogli nieco dłużej porozmawiać.

Kiedy randka w kinie ma sens?

Najprościej rzecz ujmując randkowanie w kinie nabiera sensu w momencie, gdy już nieco się znacie i wiecie, że lubicie spędzać ze sobą czas, nawet jeśli jest to czas, w którym milczycie.

Nie oznacza to, że nie macie ze sobą o czym rozmawiać, ale wiecie, że seans będzie wspólnym doświadczeniem, a nie zapychaczem randki.

Koniec końców w randkowaniu nie jest najważniejsze miejsce, a osoba, z którą się randkuje.

Na co iść do kina z dziewczyną?

Na co iść do kina z dziewczyną

Prawdopodobnie najgorszym wyborem filmowym będzie film, który ona już widziała. Dlatego upewnij się, że idziecie na seans, który będzie dla was czymś nowym.

Możesz również pomyśleć, że nie ma nic lepszego niż seans komedii romantycznej. To zły pomysł, tego typu komedie przedstawiają przerysowane sytuacje i mogą „wymuszać” na was dostosowanie się do tego co widzieliście.

Nie polecamy również ciężkich dramatów lub filmów historycznych, w których podejmowane są trudne tematy. Jesteście na randce i macie się dobrze bawić, raczej nie towarzyszy wam nastrój na tego typu filmy.

Bardzo bezpiecznym wyborem będą filmy przygodowe, fantasy czy akcji.

Często chodzi w nich o czystą rozrywkę i pozytywne nastrojenie, a to idealnie wpisuje się w randkę.

Specyficznym rodzajem filmów są komedie, niepozorne a mogące być pułapką na randce. Nie da się ukryć, że dostrojone poczucie humoru odgrywa istotną rolę w relacji.

Jeśli komedia będzie słaba (a często tak jest) stracicie tylko czas i będziecie wymęczeni. Jeśli będzie bawić tylko jedno z was drugie może spoglądać na was nieco spod łba.

Przynajmniej będziesz wiedzieć, czy pod tym względem nadajecie na podobnych falach.

Jak zachowywać się na randce w kinie?

Kolejnym schematem jaki jest powielany w filmach romantycznych jest obejmowanie partnerki ramieniem. Trudno wyobrazić sobie inną formę kontaktu fizycznego w kinie.

Zdecydowanie odradzamy takie próby na pierwszej randce, dziewczyna nie będzie czuła się z tym komfortowo.

Niektóre kina oferują miejsca dla dwojga, które mogą być ciekawą alternatywą pozwalającą nieco pokonać barierę fizyczną.

Co do samego zachowania w kinie nie ma zbytnio nad czym tu rozprawiać. Postaraj się nie komentować każdej sceny oraz zniechęcać dziewczynę do filmu. Nawet jeśli uważasz, że to gniot jakich mało istnieje szansa, że partnerka będzie miała inną opinię.

Jeśli zobaczysz, że jej również film nie pasuje, możesz zasugerować zmianę otoczenia w końcu nikt nie każe wam tam siedzieć.

Po skończonym seansie dobrze jest się wybrać jeszcze na kawę, żeby móc spokojnie porozmawiać, niekoniecznie o tym co przed chwilą zobaczyliście.

Jak się ubrać do kina na randkę?

Kino nie jest dobrym miejscem do strojenia się, zalecamy normalny schludny ubiór tak jak na co dzień. Jeśli nie chodzisz w koszulach czy swetrach to warto na ten jeden dzień dobrze będzie zamienić bluzę na coś bardziej „odświętnego”.

Pozostała część garderoby powinna w pełni zależeć od Twoich upodobań, najlepiej wybierz takie ubranie, aby czuć się w nim w pełni swobodnie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w zaplanowani randki w kinie i nie popełnisz opisanych błędów.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %