randki dla niepelnosprawnych

Ostatnia aktualizacja 25 kwietnia 2023 przez Redakcja

Osoby niepełnosprawne mają utrudnione życie na wielu polach. Jednym z nich jest problem ze znalezieniem partnera. Nawet osoby bez niepełnosprawności przez długi okres nie mogą trafić na odpowiednią osobę. Teoretycznie darmowe portale randkowe dla osób niepełnosprawnych jak IPON czy Randki24 powinny ułatwiać znalezienie partnera bądź partnerki, ale w rzeczywistości nie jest to takie proste. W tym artykule chcemy się skupić na portalach randkowych i ogłoszeniach matrymonialnych dla niepełnosprawnych. Postaramy się równocześnie pomóc usunąć najczęstsze błędy czynione przez osoby niepełnosprawne w świecie portali randkowych.

Czy istnieją dobre portale randkowe dla niepełnosprawnych?

Większość ludzi potrzebuje bliskości innych osób i miłości innej od tej, którą obdarza nas rodzina. Jednak znalezienie partnera na dłużej czy nawet na całe życie jest tylko z pozoru łatwiejsze dzięki portalom randkowym.

Typów niepełnosprawności jest tyle, że większość randek dla niepełnosprawnych pozwala wybrać stopień niepełnosprawności, który widziany jest w profilu obok zainteresowań czy wieku.

Choć artykuł zatytułowany jest najlepsze portale randkowe dla niepełnosprawnych to w rzeczywistości okazuje się, że najlepsze są rozwiązania najbardziej oczywiste. Zdecydowanie zalecamy korzystanie z typowych portali randkowych dla wszystkich osób.

Ogromnym minusem dedykowanych serwisów randkowych dla niepełnosprawnych jest mała baza użytkowników. Jak do każdego artykułu, tak samo i do tego poczyniliśmy staranne przygotowania.

Prześwietliliśmy kilkanaście najpopularniejszych stron i aplikacji randkowych dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Wnioski zawsze były takie same z niewielkimi wyjątkami.

Zaraz przedstawimy Ci listę portali i aplikacji randkowych dla niepełnosprawnych, zapoznaj się dokładnie z naszymi opiniami a następnie przejdź do dalszej części artykułu.

Portale randkowe dla niepełnosprawnych

Nawet najbardziej empatyczna pełnosprawna osoba nie będzie w stanie zrozumieć osoby niepełnosprawnej.

Zestawienie tworzone jest na bazie spostrzeżeń osoby pełnosprawnej, która chce Ci przedstawić jej zdaniem obiektywny pogląd na portale randkowe dla osób niepełnosprawnych.

Ipon randki

ipon randki dla niepelnosprawnych

Jak zaczynać to z grubej rury, a największym graczem na rynku serwisów randkowych dla osób niepełnosprawnych jest strona ipon.pl.

Jeśli będzie zapotrzebowanie pokusimy się o osobną recenzje tego portalu, na ten moment musisz wiedzieć, że jest to strona skierowana w 100% do osób niepełnosprawnych.

Sekcja randki jest wyróżniona, ale witryna żyje głównie forum dyskusyjnemu. Na stronie randkowej czytamy „Tysiące użytkowników już zarejestrowanych, dołącz teraz!” i choć nie ma w tym kłamstwa to faktyczna liczba aktywnych użytkowników jest dużo niższa.

Wystarczy zobaczyć sekcję Nowi użytkownicy, gdzie klikając w jeden z 18 profili dostajemy informację, że osoba była widziana ponad miesiąc temu. To jasno wskazuje, że dopływ świeżej krwi jest mały a co za tym idzie znalezienie miłości będzie trudne.

Niestety wielu użytkowników od dawna nie loguje się na swoje konta a dodatkowo spora część nie posiada zdjęć. Do tego dochodzą przestarzałe funkcje jak możliwość pisania komentarzy do profili czy możliwość przeglądania profili przez niezalogowane osoby.

Randki Ipon mogą stanowić jedynie dodatek do wykorzystywanych portali randkowych, ale nie warto poświęcać wiele czasu na to miejsce (wypowiadamy się wyłącznie o sekcji randek).

Pelnosprawny.pl

pelnosprawny randki

Kolejną stroną, zapewne dobrze Ci znaną jest pełnosprawny.pl, czyli randki dla osób niepełnosprawnych. Problemy z tą stroną pojawiają się już w pierwszym kontakcie.

Strona sama nie do końca wie czym chce być, ewidentnie mamy do czynienia z portalem randkowym, ale liczne zakładki rozwadniają temat przewodni.

By przekonać się o tym, że strona nie najlepiej sobie radzi z pozyskiwaniem użytkowników wystarczy uruchomić Forum lub zakładkę Hydepark.

Naturalnie to co nas najbardziej interesuje to opcja randkowa, a tu nie wygląda to lepiej. Na stronie znajdziemy zaledwie około 200 profili kobiet, które dodatkowo od dawna się nie rejestrują. W przypadku mężczyzn wygląda to podobnie, choć tych naturalnie jest nieco więcej.

Nadziei nie daje również statystyka pokazująca, że w przeciągu 24h na stronę wchodzi zaledwie kilka osób.

Konektia

konektia portal randkowy dla niepelnosprawnych

Kolejny portal, który nie do końca wie czym chce być to konektia. Jest to strona nastawiona na randki, jednak dostępne są na niej oferty pracy czy informacje ze świata osób niepełnosprawnych.

Strona początkowo przywitała nas problemami z logowaniem, no cóż zdarza się, ale już na start pojawiły się złe doświadczenia. Niestety im dalej w las tym było gorzej.

Na stronie głównej informowani jesteśmy o randkach, podczas gdy utworzony profil, nie przekierowywał nas do takiej sekcji.

Po uzupełnieniu profilu o niezbędne informacje przeszliśmy do zakładki Społeczność, która ma symulować portale randkowe, ale ewidentnie nie jest to do czego jesteśmy przyzwyczajeni na współczesnych stronach.

Szybko okazało się, że profile nie są w żaden sposób weryfikowane, a użytkownicy to spam dla stron internetowych. Do tego dochodzi ogromna liczba profili stworzonych przez oszustów zachęcających do pisania na maila.

Zdecydowanie odradzamy korzystanie z tej strony, nie ma nawet sensu zakładać na niej konta.

Randki24.pl

randki24 dla niepelnosprawnych

Ostatnim z polskich portali randkowych z wyróżnioną sekcją dla osób niepełnosprawnych są randki24.pl.

Jednak nazwanie tej strony serwisem randkowym to trochę rozmijanie się z prawdą. W rzeczywistości jest to portal z ogłoszeniami matrymonialnymi dodawanymi przez samych użytkowników.

Na plus należy zaliczyć liczbę ogłoszeń na minus aktywność użytkowników. Niestety nawet wśród najnowszych ogłoszeń wiele należy osób, które ostatnio logowały się na stronie.

Bez trudu znajdujemy na portalu fałszywe profile, dlatego zachęcamy do zachowania ostrożności. Mimo wszystko można znaleźć na stronie również osoby, co do których wiarygodności nie ma zastrzeżeń.

Wiele ogłoszeń nie posiada zdjęć, już samo to może dać Ci przewagę. Dobrym pomysłem będzie pozostawienie w ogłoszeniu informacji do kontaktu poza stroną, gdyż łatwo zapomnieć o posiadanym tam koncie.

Dating-services-singles.com

Disabled dating site

Umówmy się, ufanie serwisom randkowym z taką domeną to proszenie się o kłopoty. Żaden szanujący się portal randkowy nie posiada tak zapisywanych domen a dodatkowo błędy w tłumaczeniu witryny nie zwiększają jej autorytetu.

To co na pewno należy zaliczyć na plus to możliwość wybraniu stanu zdrowia. Liczba dolegliwości jest spora i jasno pozwala określić z jaką chorobą się zmagasz.

Strona nie zawiera wielu profili osób z Polski, a część z nich i tak jest fałszywa. Do tego dochodzą wysokie opłat niemal za każdą funkcjonalność strony. W naszej opinii portal nie jest wart Twojego zainteresowania.

Samotneserca.pl

samotne serca randki dla osob niepelnosprawnych

Serwisem, który próbuje zdobyć zainteresowanie osób niepełnosprawnych jest samotneserca.pl. Szybkie oględziny portalu pozwalają uznać, że nie oferuje on absolutnie nic unikalnego dla osób niepełnosprawnych.

Sama strona nie jest zbyt aktywna i znajdziemy na niej wiele fałszywych profili.

Udolly

udolly aplikacja randkowa dla niepelnosprawnych

Do tej pory trzymaliśmy się polskich stron lub nastawionych na polskiego użytkownika. Jednak to już wszystko co polskojęzyczny internet ma do zaoferowania.

Udolly to aplikacja randkowa stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych. Aplikacja działa jak Tinder i nie będziesz mieć problemów z obsługa.

Co istotne w aplikacji wyszczególnione są poszczególne niepełnosprawności. Niestety pomimo tego że aplikacja działa dobrze, nie jest zbyt popularna wśród Polek i Polaków. Na chwilę obecną nie znajduje się na niej wiele profili, ale może dzięki temu artykułowi wkrótce się to zmieni.

Nie do końca dobrze działają filtry, które pokazują osoby tej samej płci pomimo wybrani orientacji Heteroseksualnej.

Jeśli jesteś otwarty na nawiązywanie znajomości z osobami z innych krajów to Udolly może być ciekawym pomysłem.

Dating4disabled.com

dating4disable

Chcielibyśmy ocenić tę stronę, ale nasze konto zostało zablokowane na procesie rejestracji, bez podania przyczyny. Już sam proces rejestracji był zastanawiający, pierwszy raz spotkaliśmy się z konicznością potwierdzenia konta kodem QR na telefonie.

Szybko okazało się, że to nie tylko nasze spostrzeżenia. Inni użytkownicy również natrafili na problemy z rejestracją a sama aplikacja jest negatywnie oceniania.

Odradzamy tę stronę, obecnie to strata czasu.

To już wszystkie aplikacje i strony randkowe dedykowane osobą niepełnosprawnym warte wspomnienia.

Jak widzisz nie ma ich zbyt wiele, a i tak w większości nie będą one stanowiły dobrego miejsca na szukanie miłości.

Dlaczego nie korzystać z portali dla niepełnosprawnych?

Przedstawiliśmy Ci najpopularniejsze strony i aplikacje randkowe dla osób niepełnosprawnych w Polsce i na świecie. Niezależnie od tego jaka strona była sprawdzana, zawsze dochodziliśmy do konsensusu, że liczba użytkowników a często i jakość omawianych stron pozostawiają wiele do życzenia.

Typowe randki dla niepełnosprawnych mogą stanowić składową szukania miłości w internecie, ale nie powinno się na nich opierać.

Kolejnym minusem portali randkowych tego typu jest ograniczenie się do osób niepełnosprawnych. Brzmi to nieco dziwnie w artykule poświęconym temu zagadnieniu, ale gdy się chwilę nad tym zastanowić ma to sens.

To, że jesteś osobą niepełnosprawną nie powinno Cię ograniczać w tym z kim próbujesz nawiązywać relacje. Dlaczego z góry zakładasz, że to właśnie inna osoba niepełnosprawna będzie dobrym partnerem dla Ciebie. Oczywiście będzie w stanie lepiej Cię zrozumieć, ale nie oznacza to, że będziecie stanowić dobrą parę.

Jako osoba niepełnosprawna możesz obawiać się oceniania przez innych. Jednak na taką ocenę wystawiona jest każda osoba zakładająca profil randkowy i należy się z tym liczyć.

Liczba użytkowników na zaprezentowanych stronach stanowi marginalny ułamek procenta największych darmowych portali randkowych. Zdecydowanie większe szanse na znalezienie odpowiedniej osoby masz na Badoo czy Sympatii, które mają 2-3 miliony użytkowników.

Zapoznaliśmy się z opiniami osób z różnymi niepełnosprawnościami na temat omawianych portali. Często narzekają one nie tylko na małą liczbę profili, ale również zboczeńców. Liczą oni, że z racji na mniejsze zainteresowanie będziesz bardziej skłonna/y do umawiania się na seks. Z całą pewnością takie sytuacje będą miały miejsce również na zwykłych portalach randkowych, ale to wciąż lepsze rozwiązanie.

Korzystanie z takich stron randkowych to odbieranie sobie szansy na związek z osobą pełnosprawną, która będzie gotowa zaakceptować Twoje problemy zdrowotne. Znalezienie takiej osoby nie jest niemożliwe co udowadniają liczne historie miłosne, należy jednak wiedzieć jak podejść do tematu.

Jak znaleźć miłość będąc osobą niepełnosprawną

Jeśli liczysz, że podamy Ci 100% skuteczną metodę na znalezienie partnera to niestety nie mamy takiej metody, ale możemy postarać się podpowiedzieć jak się zachowywać na portalu randkowym, aby zwiększyć szanse na poznanie właściwej osoby.

Nie oszukujmy się portale randkowe to głównie przesuwanie w prawo i lewo osób, które się nam podobają lub nie podobają. Opis ma znaczenie, szczególnie w przypadku mężczyzn, gdyż zdecydowana większość z nich takiego opisu nie posiada. Jednak to tylko niewielki element układanki składający się na zdobycie pary.

Dlatego zacznij od dodania 3-4 zdjęć dobrej jakości pokazujących Cię w sytuacjach, które sprawiają Ci radość albo obrazujących Twoje zainteresowania. Mało kto przesuwa profile posiadające 1 zdjęcie, a w gdy zdjęć jest zbyt dużo łatwo pogorszyć ich jakość.

Powstaje pytanie czy pokazać na zdjęciach swoją niepełnosprawność? Naturalnie to zależy od tego czy jest to możliwe. Rozwiązania są tylko dwa tak albo nie.

Jeśli zdecydujesz się na pierwszy wariant, postaraj się, aby było to jak najmniej inwazyjne. Jeśli jeździsz na wózku niech nie będzie to zwykła fotografia Ciebie na wózku z wyłączeniem jakiegokolwiek kontekstu.

Wykorzystaj zdjęcie do przekazania zainteresowania książkami, pokazania zabawy z psem czy sytuacji, w której gotujesz. Pokażesz tym samym, że posiadasz niepełnosprawność, ale nie zabiera Ci ona radości życia i samodzielności w wielu aspektach życia.

Nie jesteśmy w stanie opisać porad dla każdej formy niepełnosprawności, ale mamy nadzieję, że rozumiesz poradę i będziesz w stanie ją dostosować pod siebie.

W przypadku gdy uznasz, że nie chcesz pokazywać niepełnosprawności na zdjęciach i w opisie musisz zrobić to w rozmowie. Zapewne wiele osób zakończy w tym momencie rozmowę, ale o to chodzi Ciebie nie interesują takie osoby a te, które będą gotowe zaakceptować Twoje niedoskonałości, w końcu nikt nie jest doskonały.

Czy to oznacza, że w pierwszym zdaniu rozmowy masz napisać o niepełnosprawności? Nie, to częsty błąd. Doskonale wiesz jak trudno jest znaleźć kogoś na portalu randkowym, zbyt szybkie poinformowanie drugiej osoby nie pozwoli pokazać Twoich atutów, które mogą ją przyciągnąć na dłużej.

Co prawda brak takiej informacji na wejściu może okazać się z punktu widzenia rozmówcy stratą czasu, ale czasem trzeba być egoistą.

Samo przekazanie informacji również nie powinno być suchym komunikatem. Postaraj się nie robić tego wprost, ubierz informację w odpowiednie słowa najlepiej żartobliwe. Informacja musi być jasna niepozostawiająca wątpliwości, ale podana w przystępny sposób.

Jakie portale randkowe dla niepełnosprawnych?

Na koniec zostawiliśmy naszym zdaniem najlepsze portale dla osób niepełnosprawnych. Dlaczego podajemy je na końcu? Chcieliśmy abyś zrozumiał/zrozumiała nasze uzasadnienie. Bez tego ten artkuł nie miałby większego sensu a sprowadzałby się do wymienia losowo wybranych portali dla osób niepełnosprawnych znalezionych w internecie.

Sympatia

sympatia logo

Sympatia to najpopularniejszy portal randkowy w Polsce. Jego pozycja jest wymienna z Badoo i Tinderem, ale stale zalicza się do czołowej trójki na polskim rynku.

Duża popularność to duża baza użytkowników. Co prawda sama strona pozwala jedynie n wysłanie jednej wiadomości dziennie, ale przeglądanie profili i dawanie polubień jest darmowe. Sam koszt konta premium również nie jest wysoki.

Na Sympatii znajdziemy osoby o różnej niepełnosprawności. W sieci są również opinie mówiące, że dzięki temu takie osoby znalazły swoją miłość.

Badoo

badoo rejestracja i logowanie

Drugim portalem wartym zainwestowania czasu jest Badoo. To w pełni darmowy serwis, który daje większe pole do popisu w tworzeniu profilu niż Tinder. Możemy zawrzeć więcej informacji a co za tym idzie istnieje większa na zainteresowanie naszą osobą.

Często na Badoo znajdziemy te same osoby co na Tinderze, jednak gro użytkowników się nie pokrywa. Co istotne portal pozwala wyszukiwać ludzi z całej Polski niezależnie od lokalizacji, co jest sporą przewagą nad wieloma innymi serwisami randkowymi.

Facebook Randki Niepełnosprawni i Sprawni

facebook randki dla niepelnosprawnych

Grupy na Facebooku to miejsca, która zastąpiły tradycyjne fora internetowe. Naturalnie ciężko mówić tu o portalach randkowych, ale przytoczona grupa z założenia spełnia taką rolę.

Co najistotniejsze, na grupie jest 3,4 tys. użytkowników a miesięcznie dodawanych jest około 100 postów. To już znacząca liczba, pozwalają na poznanie kogoś wartościowego.

Facebook Randki

randki facebook

Skoro jesteśmy już na Facebooku to warto zainteresować się możliwościami jakie daje Facebook Randki. To system randkowy dostępny na telefonach, nie jest jeszcze tak popularny jak Tinder czy Badoo, ale doskonale się sprawdza.

MyDwoje – portale katolickie

mydwoje

Na koniec chcemy zaproponować zbiorczo wirtualne biura matrymonialne typu MyDwoje oraz portale katolickie. Niestety nie są one rozwiązaniami optymalnymi, MyDwoje jest płatne, a na wielu stronach katolickich moderacja jest fanatyczna i usuwa konta za różnice poglądów.

Jednak to wciąż dobre miejsca dla osób niepełnosprawnych. Przy czym naszym zdaniem korzystanie z takich stron powinno być ostatnim krokiem, gdy powyższe portale zawiodą.

To już wszystko w kwestii darmowych portali randkowych dla osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy a co najważniejsze okaże się furtką do znalezienia miłości. Chętnie poznamy Twoją opinię na temat randek wśród osób niepełnosprawnych. Czy zgadzasz się z naszym podejściem do tematu, a może masz własną opinię na temat omówionych portali? Sekcja komentarzy jest do Twojej dyspozycji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %