randki org opinie

Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2023 przez Redakcja

W tym artykule zajmiemy się recenzją jednego z najstarszych portali randkowych w naszym kraju. Gdy jeszcze nikt nie słyszał o aplikacjach randkowych a telefony służyły do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, w polskim internecie pojawiła się strona randki.org. Swego czasu był to bardzo popularny portal randkowy, z którego korzystały otwarte osoby. Przez słowo „otwarte” mamy na myśli użytkowników nie bojących się opinii innych. Należy pamiętać, że 20 lat temu randkowanie w internecie było obiektem żartów. Czy z dawnej świetności randki.org zostało coś więcej niż tylko wspomnienie? Zapraszamy do zapoznania się z naszą opinia o Randki.org i wyrobienia własnego zdania na temat tego, czy warto tam zakładać konto.

Randki.org – co to za portal randkowy?

Przenieśmy się w czasie do roku 2005, jesteśmy rok po wstąpieniu do UE, swoją działalność zaczyna YouTube a z tego łez padołu odchodzi polski papież. Czasy odległe, internet nie był tak powszechnie dostępny a do premiery iPhona i rewolucji cyfrowej pozostały jeszcze 2 lata.

Dużo mniejsza liczba stron sprawiała, że łatwiej było zyskać dużą popularność. Swoją szansę w tym rozwijającym się świecie chcieli zyskać twórcy portali randkowych.

Jednym z pierwszych serwisów randkowych w Polsce były randki.org, które funkcjonują po dzień dzisiejszy. Od zawsze strona była darmowa co przyczyniło się do sporego zainteresowania, ale i powolnego upadku.

Brak zewnętrznego finansowania nie pozwalał na publikowanie reklam i podjęcie walki z innymi portalami.

Obecne randki.org są przestarzałe i martwe, liczba aktywnych użytkowników jest znikoma.

Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości ta sytuacja miała ulec poprawie.

Randki.org należą do polskiej firmy:

 • pl Marcin Szymonik
 • z siedzibą w Warszawie (00-116)
 • przy ulicy Świętokrzyskiej 30 lok. 63,
 • NIP 712-266-91-04
 • REGON 356896897.

W naszych recenzjach zachowujemy obiektywizm, niemniej polskie strony randkowe dużo rzadziej naciągają swoich klientów i są bardziej pewne, gdy mówimy o aspektach prawnych.

Randki.org nigdy nie były przyczynkiem afer a w internecie na próżno szukać opinii o oszustwach ze strony administracji.

Portal randki.org nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji, strona zatrzymała się w swoich funkcjonalnościach i szacie graficznej dobre kilkanaście lat temu. Dziś już tak się nie projektuje stron randkowych.

Słaba szata graficzna nie pomaga w zachęceniu nowych użytkowników do rejestracji. Kolejnym mankamentem jest brak aplikacji, choć rozumiemy, że koszty produkcji przerósłby jakiekolwiek zyski ze strony, która na dobrą sprawę zupełnie się nie monetyzuje.

Co ciekawe konto w portalu można zakładać od 15 roku życia, co prawda nie ma tu takich osób, ale warto wiedzieć, że jest taka możliwość.

Skoro wiesz już czym są randki.org przejdźmy do bardziej szczegółowej opinii, w której zajmiemy się omawianymi tematami w bardziej szczegółowy sposób.

5.8 TOTAL SCORE

Randki.org Opinia

Sprawdź
randki org

Szansa dopasowania 3
Cena 10
Bezpieczeństwo 5
Funkcjonalność i Wygląd 5
PROS
 • Łatwa obsługa
 • Cena
CONS
 • Mała liczba użytkowników
 • Sporo martwych profili
 • Brak aplikacji
 • Przestarzała strona
 • Brak perspektyw na zmianę obecnej sytuacji
 • Fałszywe profile

Randki.org logowanie i rejestracja

Zarówno rejestracja jak i logowanie do serwisu są w pełni darmowe. Sam proces również przebiega standardowo z tą różnicą, że założenie konta nie oznacza posiadania aktywnego konta.

Konto staje się aktywne po wprowadzeniu wymaganych danych jak:

 • Data urodzenia,
 • Orientacja,
 • Wiek,
 • Miasto zamieszkania.

Sprawdźmy, jak zarejestrować się na randki.org.

 1. Wejdź na stronę https://randki.org/rejestracja.php
 2. Uzupełnij formularz podając Pseudonim, adres e-mail i hasło,
 3. Przejdź do swojej skrzynki pocztowej i potwierdź rejestrację.
 4. Zaloguj się na swoje konto.

Jak widzisz proces rejestracji jest bardzo prosty i różni się niczym od innych tego typu stron.

Teraz pokażemy Ci jak zalogować się na swoje konto randki.org.

 1. Wejdź na stronę https://randki.org/logowanie.php
 2. Podaj Adres e-mail i hasło, które posłużyły Ci do rejestracji,
 3. Kliknij Zaloguj.

Gotowe od tej pory jesteś posiadaczem konta na randki.org, jednak tak jak wspomnieliśmy do pełnej aktywacji potrzebujesz jeszcze wpisać kilka informacji.

 1. Przejdź do zakładki Moje konto,
 2. Wybierz Mój profil,
 3. Wypełnij pola zaznaczone gwiazdką,
 4. Kliknij Prześlij zmiany,
 5. Czekaj na aktywację konta.

Czas aktywacji nie jest sztywno ustalony, potwierdzanie kont odbywa się ręcznie, więc nie denerwuj się, jeśli zajmie to więcej czasu niż standardowo.

Randki.org opinia o stronie i funkcjonalnościach

Pomówmy teraz o samej stronie i funkcjonalnościach jakie mają pomóc w znalezieniu miłości. Serwis nie posiada żadnej sekcji promowania, a strona główna wyświetla zarówno profile kobiet jak i mężczyzn.

Najistotniejszym aspektem portalu jest rozbudowana wyszukiwarka, co należy zaliczyć jako plus. Możemy wyszukiwać profile po:

 • Budowie ciała,
 • Wyznani,
 • Koloru włosów i oczu,
 • Województwie,
 • Stanie cywilnym,
 • Wiele więcej.

Daje to naprawdę fajne możliwości wyszukania osoby pod konkretne wymagania. Same filtry są wykonane w toporny sposób, ale są czytelne i spełniają swoją rolę.

Drugim najważniejszym miejscem jest Konto użytkownika. O strony technicznej mamy dostęp do zmiany hasła czy usunięcia konta a od strony randkowej mamy możliwość:

 • Zobaczenia odwiedzin,
 • Sprawdzenia kto nas „zapamiętał”,
 • Sprawdzenia kogo my „zapamiętaliśmy,
 • Edycji swojego profilu.

Tak jak w każdym portalu randkowym tak i tu ogromne znaczenie ma profil randkowy, warto rzetelnie go uzupełnić w celu zwiększenia swoich szans.

Profil składa się z podstawowych informacji jak to czy posiadasz dzieci oraz jaki masz stosunek do alkoholu i papierosów.

To praktycznie wszystko co do zaoferowania mają randki.org, tylko czy potrzeba nam coś więcej?

Zapewne funkcja hot or not by czy możliwość wysyłania polubień by się przydały, ale nie jest źle.

Na pewno w pozytywnych doznaniach nie pomaga szata graficzna strony, która nie odpowiada współczesnym standardom. Należy jednak zaznaczyć, że strona jest bardzo czytelna i nie pozostawia niedomówień.

Randki.org opinia o profilu użytkowników

Pomówmy teraz o samych użytkownikach, którzy znajdują się na stronie. Niestety to największy mankament strony, nie chodzi nam o osoby, które mają konto na randki.org, ale ich liczbę.

Liczba znalezionych kobiet 6976, kobiet ze zdjęciami 1015 z czego:

 • Wiek 15-25: 7 profili,
 • Wiek 26-35: 263 profili,
 • Wiek 36-45: 357 profili,
 • Wiek 46+: 388 profili,

Jak widać te liczby nie powalają, a jak mają się do mężczyzn? Tych na stronie jest zarejestrowanych 44170 ze zdjęciem 7271 z czego:

 • Wiek 15-25: 10 profili,
 • Wiek 26-35: 1237 profili,
 • Wiek 36-45: 3536 profili,
 • Wiek 46+: 2470 profili,

Mamy tu naprawdę sporą dysproporcję w płci użytkowników, w ujęciu ogólnym jest to 1:6, czyli na jeden profil kobiecy przypada 6 męskich.

Dla panów to zła informacja, dla Pań dobra, wszystko zależy od punktu widzenia. My jednak cenimy sobie najbardziej strony, gdzie procentowo bilans płci wygląda 45:55%, tu ta proporcja jest zaburzona.

W kwestii wieku widać wyraźnie, że strona odwiedzana jest głównie przez osoby starsze. Największe szanse na znalezienie pary mają osoby powyżej 36 roku życia, a średni wiek użytkowników jest jeszcze wyższy.

Pokazuje, to że randki.org będą najlepszym rozwiązaniem dla kobiet w wieku około 40 lat, a najgorszym dla osób młodych w szczególności mężczyzn.

Jednak to tylko jeden aspekt oceny profili, ważny, ale nie najważniejszy. Co z tego, że liczba użytkowników nie jest najgorsza, jak wiele z tych kont już dano przestała być aktywna.

Już na 7 stronie wyników wyszukiwani kobiet ze zdjęciami znajdujemy profile, które ostatni raz były aktywne ponad 6 miesięcy temu.

Oznacza to, że zaledwie około 140 kobiet mających fotografię logowało się na stronie w przeciągu ostatniego półrocza.

To mniej niż jedna kobieta dziennie, co tylko pokazuje jak trudno jest tu znaleźć partnerkę.

W przypadku panów wygląda to lepiej, ale też nie ma szału.

Randki.org – weryfikacja kont i oszuści

Niestety randki.org nie są wolne od oszustów. Przed chwilą wyliczaliśmy, ile kont znajduje się na stronie i ile z nich jest aktywnych, a teraz weź jeszcze pod uwagę, że część z nich należy do oszustów.

Otrzymujesz w ten sposób bardzo małą liczbę osób, z którymi możesz nawiązać realny kontakt.

Skąd wiemy, że na randki.org są fałszywe profile? Wybraliśmy pierwszy lepszy profil, który wydawał się nam podejrzany. Skopiowaliśmy zdjęcie kobiety do wyszukiwarki obrazów i oto co otrzymaliśmy.

randki org oszusci

Jak widzisz Pani o nicku Maskari nie istnieje, zapewne po drugiej stronie klawiatury jest wąsaty Pan z Rosji, który zaciera ręce na myśl o zarobionych pieniądzach z oszustwa.

Zdjęcie kobiety jest rozpowszechnione na wielu stronach i każdy mógł go użyć.

Możesz powiedzieć, że to odosobniony przypadek, ale Kasilka2331 to też oszustwo.

randki org falszywy profil

Wybraliśmy dwa profile, które wydały się nam podejrzane i dwa strzały okazały się trafne. Nie sprawdzaliśmy całej strony, ale tego typu fałszywych znaleźliśmy naprawdę sporo.

Niestety proces weryfikacji praktycznie nie istnieje. Prowadzi to do sytuacji, w które oszuści mogą się tu czuć bardzo dobrze.

Czy randki.org są darmowe?

Tak, serwis randki.org jest darmowy i nie posiada żadnych kont premium ani wirtualnych monet.

Z jednej strony taki model biznesowy oznacza, że każdy użytkownik ma równe szanse na znalezienie miłości, z drugiej nie daje żadnych zysków.

Brak zysków oznacza mniejszą popularność spowodowaną prze brak reklam czy wspomnianej aplikacji na telefony. Dlatego naszym zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, w której strona daje użytkownikom podstawowe funkcje zupełnie za darmo, ale daje również szansę płatnej promocji profilu lub inne benefity.

randki org opinia o platnosciach

Jednak od pełnej darmowości istnieje pewien wyjątek, uzyskanie danych kontaktowych do danej osoby to koszt 6 zł. Jednak czy jest to konieczne? Zupełnie nie wszelkie informacje można pozyskać za pomocą darmowego czatu z wybraną osobą.

Mimo wszystko oceniamy stronę oczami użytkownika, a dla takiego licz się to, że nie musi nic płacić.

Czy radnki.org są bezpieczne?

Do kwestii bezpieczeństwa podchodzimy na kilka sposobów. Sprawdzamy aspekty prawne, techniczne oraz ryzyko padnięcia ofiarą oszustów.

Zacznijmy może od tego, że randki.org posiadają prosty i przejrzysty regulamin strony a właściciel jest znany i w razie wątpliwości wiadomo do kogo się zwrócić. Niestety, niektóre strony unikają dawania wymaganych stron prawnych i nie informują kto stoi za stroną, w tym wypadku nie mamy zastrzeżeń.

W przypadku aspektów technicznych zawsze najbardziej ciekawi nas moduł płatności, randki.org takiego nie posiadają, więc nie ma ryzyka utraty pieniędzy.

Strona zabezpieczona jest przez protokół SSL, nie ma żadnych dziwnych przekierowań i nie znaleźliśmy informacji o tym, aby w historii były problemy ze stroną.

Pozostaje jeszcze kwestia oszustów, jak udowodniliśmy Ci na randki.org występują a brak sensownej weryfikacji nie ułatwia sprawy. Jest to istotny problem, który wpłynie na naszą ocenę końcową.

W naszej opinii randki.org są bezpieczne, ale należy uważać na to z kim się rozmawia i jakie dane przekazuje.

Randki.org opinie użytkowników

Wiele stron z opiniami o serwisach randkowych czy forów internetowych powstało na długo po największym zainteresowaniu stroną.

Dlatego znalezienie opinii o randki.org nie jest prostą sprawą. Jednak znaleźliśmy kilka komentarzy wartych przytoczenia.

 • Piotrek – Strona wygląda bardzo słabo. Takie interfejsy powstawały 20 lat temu……
 • Robert – Konto posiadam od 2 miesięcy. Mój profil jest dobrze wyposażony, mam kilka zdjęć, kompletny opis i wszystkie inne informacje, natomiast jest to nadal za mało, aby ktokolwiek mi odpisał. Mam wrażenie, że na portalu byłem sam, ponieważ nie widziałem żadnej aktywności innych użytkowników.

Jak widać Panowie zwracają uwagę na dokładnie te same rzeczy, które opisaliśmy w naszej recenzji.

 • Kamil – Portal nie szanuje prawa autorskiego, a użytkownicy – za przyzwoleniem administratora – posługują; się; bezprawnie cudzym wizerunkiem. Randki.org to zwykły śmietnik personalny. Nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

Opinii o problemach z autentycznością profili znaleźliśmy więcej. Jest ich na tyle dużo, że problem ewidentnie doskwiera normlanym użytkownikom.

Randki.org – Jak usunąć konto?

randki org jak usunac konto

Gdy uznasz, że portal nie jesteś w stanie zaoferować Ci tego czego oczekujesz możesz w dowolnej chwili usunąć swoje konto.

 1. Wejdź w Moje konto,
 2. Wybierz link usuń konto,
 3. Podaj powód usunięcia konta,
 4. Kliknij usuń.

To wszystko, Twoje konto zostało usunięte i nie musisz się już martwić o to, że będziesz pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Randki.org nasza opinia

Wiesz już co się nam podoba a co nie w randki.org więc przyszedł czas to podsumować.

Randki.org to stary projekt co widać od pierwszego pojawienia się na stronie. Przestarzały interfejs i prosta grafika mogą zniechęcić osoby przyzwyczajone do współczesnych stron randkowych.

Brak płatności i silna konkurencja sprawiły, że obecnie randki.org są bliskie wymarcia jak jeszcze nie tak dawno ptaki Dodo. Niska aktywność użytkowników i mały dopływ świeżej krwi, praktycznie skreślają portal jako sensowne miejsce do randkowania.

Do tego wiele kont nie posiada zdjęć a część z tych mających fotografie należy do oszustów.

Czy to oznacza, że na randki.org nie znajdziemy miłości? Niekoniecznie, choć na tę maja szanse głównie osoby w okolicy 50 roku życia, które wykażą się dużą dozą cierpliwości.

Randki.org nie powinny być traktowane jako pierwszy wybór portalu randkowego. Zdecydowanie lepiej założyć konto na popularnych aplikacjach randkowych a na randki.org logować się 1-2 w tygodniu sprawdzając czy jest z kim nowym porozmawiać.

Randki.org Twoja opinia

Na zakończenie tej recenzji chcemy poprosić Cię o podzielenie się własną opinią o randki.org. Jeśli miałeś lub miałaś okazję korzystać z portalu daj znać, czy przyczynił się o znalezienia drugiej polówki czy była to tylko strata czasu.

Jeśli nie masz lepszego pomysłu na randkowanie, albo sprawdziłeś już większość portali randkowych założenie konta na randki.org może okazać się dobrym pomysłem. W przeciwnym razie sięgnij po popularniejsze alternatywy a my widzimy się w kolejnych artykułach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %