Portali randkowych będących w polskich rękach nie ma zbyt wiele a serwisów randkowych dla osób powyżej 50 roku życia nie będących oszustwami jest jeszcze mniej. W tym artykule chcemy Cię zapoznać z naszą opinią oraz opinią innych użytkowników o stronie razem50plus.pl. Jak sama nazwa wskazuje jest to portal randkowy skierowany dla osób po 50 roku życia. Tworzenie portali randkowych stricte dla osób powyżej 50 roku życia z jednej strony ma sens z drugiej wiele z osób w tym wieku korzysta z popularnych stron i aplikacji dla ludzi w każdym przedziale wiekowym. Czy nasza opinia o Razem50plus.pl jest pozytywna? Zapraszamy do sprawdzenia.

Razem50plus.pl – Co to za portal randkowy?

Przenosimy się do roku 2009, to właśnie wtedy debiutuje portal randkowy Razem50plus.pl. To okres, w którym istnieją już inne popularne portale randkowe i sam serwis jedynym czym się wyróżnia to nakierowanie na konkretną grupę docelową.

Razem50plus.pl od początku jest polskim serwisem randkowym i choć samo to nic nie musi oznaczać to fakt, że podlega pod polskie prawo zwiększa jego wiarygodność.

Niestety rynek stron randkowych przesiąknięty jest portalami dla osób powyżej 50 życia, które nastawione są na wyzysk pieniędzy. Wiele z tych stron należy do podmiotów zagranicznych, często tworzonych przez rosyjskie firmy.

Serwis Razem50plus.pl nie jest oszustwem i jest bezpiecznym miejscem od strony technicznej i prawnej. Strona należy do firmy:

 • Silvercom
 • Warszawa 02-001,
 • Al. Jerozolimskie 85 lok.21,
 • NIP: 6282095545

Nie znaleźliśmy żadnych informacji o firmie, które mogłyby podważać jej wiarygodności.

Razem50plus.pl to strona, która reklamuje się jako darmowa, jednak to dość podchwytliwa informacja. O ile faktycznie możemy założyć konto bez opłat o tyle sensowne korzystanie z serwisu wymaga zakupienia konta premium. Więcej o samych płatnościach w dalszej części artykułu.

Portal chętnie podbija swoją wiarygodność zdobytą nagrodą „Złota Siódemka” w plebiscycie TV EXPO. Może i taka nagroda fajnie wygląda, ale w rzeczywistości nie jest to aż tak prestiżowe wyróżnienie jak autorzy strony by chcieli.

Nie jest to w żadnym razie minus, ale warto wiedzieć, że owa nagroda nie powinna być czynnikiem decydującym o naszym zaufaniu do strony.

Podczas gdy wiele serwisów randkowych mających w nazwie liczbę 50 dopuszcza możliwość rejestracji młodszych osób np. od 40 roku życia, razem50plus.pl nie daje takiej możliwości.

Użytkownikiem Serwisu może być każda osoba fizyczna w wieku co najmniej 50 lat

Tylko problem w tym, że regulamin strony jedno a rzeczywistość drugie. Jak się okazuje na stronie znajdują się osoby poniżej 50 lat a strona dopuszcza flirtowanie wieku od 45 roku życia.

We wstępie warto jeszcze nakreślić aspekt funkcjonalności i wyglądu strony. Te niestety są na minus, widać, że strona oparta jest o stary projekt. Zbędne odnośniki do bloga, reklamy po bokach strony i zawężone najważniejsze okno z profilami innych osób.

Strona służy zawieraniu zarówno związków jak i przyjaźni, znajdziesz tam użytkowników nastawionych na różne relacje.

Uzbrojeni w takie informacje możemy przejść do rozłożenia wad i zalet razem50plus.pl na czynniki pierwsze.

7.0 TOTAL SCORE

Razem50plus.pl Opinia

Sprawdź
razem 50 plus logo

Jakość dopasowań 8
Baza uzytkowników 5
Cena 7
Obsługa klienta 9
Funkcjonalność 6
Bezpieczeństwo 7
PROS
 • Jakość doasowań
 • Mała liczba fałszywych profili
 • Dobry kontakt z klientem
 • Relatywnie niskie ceny
CONS
 • Mała liczba użytkowników
 • Nie najlepszy sposób weryfikacji
 • Brak aplikacji
 • Przestarzały interfejs

Razem50plus.pl opinia o profilu użytkowników

Pomówmy o profilu użytkowników jaki można spotkać na stronie Razem50plus.pl, w końcu ten aspekt funkcjonowania strony jest najważniejsze.

W naszym standardowym toku recenzowania stron zawsze skupiamy się demografii użytkowników. Wiemy już, że konto na stronie mogą założyć teoretycznie tylko osoby powyżej 50 roku życia.

Teoretycznie, ponieważ, w praktyce strona posiada możliwość filtrowania wyników od 45 roku życia.

Jak to bywa na portalach randkowych nie wymagających fotografii znajdziemy na Razem50plus.pl wiele nieuzupełnionych profilów, które nie zostały przez nas uwzględnione przy końcowej ocenie tego aspektu.

Razem50plus.pl nie udostępnia informacji o liczbie swoich użytkowników mimo wszystko byliśmy w stanie określić, ile profili kobiet i mężczyzn znajduje się na stronie.

Dane na końcówkę roku 2023 mówią o 2048 profilach kobiet i 1457 profilach mężczyzn. To dość rzadkie zjawisko, aby kobiet było więcej na portalu randkowym, ale w przypadku portali +50 nie można mówić o dużym zaskoczeniu.

Jak to wygląda z podziałem na lata?

Liczba kobiet:

 • 45 – 55 lat: 415 profili,
 • 56 – 65 lat: 1083 profili,
 • 66+ lat: 550 profili,

Liczba mężczyzn:

 • 45 – 55 lat: 257 profili,
 • 56 – 65 lat: 673 profili,
 • 66+ lat: 527 profili,

Należy podkreślić, że ciągle mówimy o profilach osób, które zamieściły zdjęcie na stronie.

Jak widać proporcje nie są najgorsze, zwłaszcza w przypadku osób powyżej 66 lat. Czy to duże liczby? Niestety baza użytkowników nie jest duża, ale biorąc pod uwagę, że strona jest skierowana do konkretnej grupy wiekowej, ma się pewność, że nikt tu „nie zabłądził”.

Minusem jest również brak możliwości sprawdzenia, kiedy osoby były ostatni raz aktywne. Co za tym idzie ciężko stwierdzić czy przytoczone liczby tyczą się aktywnych użytkowników czy kont, na które dawno już nikt nie zaglądał.

Opinia o weryfikacji i oszustach

Istotnym aspektem funkcjonowania każdej strony randkowej jest proporcja fałszywych profili do prawdziwych.

W naszej opinii większość profili na Razem50plus.pl jest stworzona przez prawdziwe osoby. Administracja nie tworzy fałszywych profili w celu zachęcenia do zakładania kont.

Jednak dość zastanawiający jest fakt otrzymania wiadomości i uśmiechu na konto, które nie posiadało zdjęcia. Zarówno uśmiech jak i wiadomość pochodziły również od kont be zdjęć. Gdyby były to wiadomości wysyłane przez fałszywe profile zapewne byłby w nich zdjęcia ładnych Pań, a tak nie było. Zakładamy więc, że to specyfika portalu, w którym ludzie kontaktują się ze sobą pomimo braku fotografii.

Dobrze, a jak ma się sprawa z weryfikacją profilu? Zdjęcia akceptowane są ręcznie co za tym idzie czas weryfikacji może być nieco dłuższy niż w pełni zautomatyzowanych stronach. Niestety strona nie przeszła pozytywnie testu, gdyż zaakceptowała pierwsze lepsze zdjęcie znalezione w internecie.

Pozostaje jeszcze kwestia oszustów podszywających się pod osobami, którymi nie są. Niestety bez większej trudności znaleźliśmy takie profile.

falszywe profile razem 50 plus 

Wystarczy, że spojrzysz na powyższe zdjęcie (publikujemy je bo mamy pewność, że jest fałszywe), jak się okazuje jest to przerobione zdjęcie. Wystarczy skorzystać z inteligentnej wyszukiwarki zdjęć, która odnajduje fotografie w internecie.

opinia o procesie weryfikacji razem50plus

To postarzona fotografia znanego aktora, osoba, która skorzystała z tej fotografii zapewne nie ma dobrych intencji.

Jednak w naszej ocenie problem nie jest olbrzymi, a wręcz marginalny, choć zawsze zalecamy uważać jakie informacje podajemy osobom w internecie.

Razem50plus.pl opinia o płatnościach

razem 50 plus oplaty

Znasz już naszą opinię o profilu użytkowników więc możemy przejść do drugiego aspektu, który zapewne bardzo Cię interesuje, czyli płatności.

Wchodząc na stronę Razem50plus.pl wita nas duży przycisk Zarejestruj się za darmo. To częsty zabieg na stronach, które tylko udają, że są darmowe, przykładem może być np. Sympatia.

Porównanie obu stron jest zasadne, gdyż obie pozwalają za darmo się rejestrować, przeglądać profile, uzupełnić profil oraz… wysłać 1 wiadomość dziennie.

Jeśli nastawiasz się na nieskrępowaną możliwość komunikacji z innymi użytkownikami Razem50plus.pl to niestety zajdzie konieczność wykupienia pakietów premium.

Razem50plus.pl oferuje Członkostwo standardowe oraz Premium.

Cenny pakietów premium:

 • 30 dni – 30,75zł,
 • 90 dni – 59,90zł,
 • 180 dni – 79,90zł,
 • 365 dni – 99,90zł,

W przypadku pakietów 90, 180 i 365 dni podana cena jest promocyjna, ceny bez rabatów:

 • 90 dni – 69,90zł,
 • 180 dni – 99,90zł,
 • 365 dni – 169,90zł,

Każdy sam musi ocenić czy to dla niego dużo. My opieramy się na porównaniu do innych stron tego typu i wygląda to całkiem dobrze.

Pakiet całoroczny to koszt około 8,40zł na miesiąc więc niewiele. To zdecydowanie najlepsza oferta z dużych stron randkowych, jednak należy brać pod uwagę, że takie Badoo czy Tinder umożliwiają pisanie za darmo bez konieczności wykupywania pakietów.

Czy Razem50plus.pl jest bezpieczne?

Kwestia bezpieczeństwa na stronach randkowych to skomplikowana sprawa. Należy osobno oceniać aspekty techniczne o raz podejście do weryfikacji kont i liczbę fałszywych profili.

Odnośnie aspektów technicznych warto podkreślić, że strona nie przedłuża automatycznie subskrypcji co na wielu innych stronach prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji.

Płatności obsługiwane są przez sprawdzonych pośredników i nie można tu się do czego doczepić.

Strona posiada certyfikat SSL co oznacza, że dane są szyfrowane i strona jest odpowiednio zabezpieczona.

Istotną kwestią jest omówienie regulaminu, znamy strony, w których regulamin to prawdziwy pokaz tego jak planuje się wyzysk użytkowników. W przypadku Razem50plus.pl nie znaleźliśmy kruczków prawnych, które wzbudziłby nasze zastrzeżenia.

Zdanie odnośnie fałszywych profili już znasz, mamy pewne zastrzeżenia, ale nie wygląda to najgorzej.

Pamiętaj jednak, że internet jest pełen oszustów i nie należy podawać istotnych danych. Nigdy nie podawaj informacji bankowych i nie przesyłaj pieniędzy osobom, których nie znasz.

Razem50plus opinie mężczyzn

Najwyższa pora sprawdzić opinie osób, które miały okazję korzystać z Razem50plus. Znalezienie ich nie jest takie proste, co z jednej strony jest dobre z drugiej nie pomaga.

Mała liczba opinii może świadczyć o tym, że strona jest dobra, gdyż użytkownicy najchętniej w internecie dzielą się negatywnymi opiniami. Z drugiej strony świadczy również o niezbyt dużym zainteresowaniem stroną.

Zacznijmy od sprawdzenia opinii mężczyzn o razem50plus.pl

 • Ryszard – Piszę ten komentarz, aby wyrazić najszczersze podziękowania całemu zespołowi kryjącemu się za sukcesem witryny razem50plus.pl. Kochani, dzięki wam znalazłem żonę. Ślub już za dwa miesiące.
 • Piotrek – Na razem50plus nakierowała mnie koleżanka, której pewnego wieczoru zwierzyłem się z moich niepowodzeń sercowych. Mimo, że na początku potraktowałem jej radę jako taką typowo na “odwal się” to po miesiącu użytkowania portalu zmieniam zdanie.
 • Leon – Na portalu jestem od dość dawna –  około 13 miesięcy. tak po pierwszym miesiącu wymieniłem kilka korespondencji, jednakże żadnej nie sfinalizowałem spotkaniem twarzą w twarz. Nie zniechęciło mnie to jednak, bo przekonałem się, że bez wątpienia jest to możliwe, toteż dalej próbowałem. I tak po niespełna trzech miesiącach poznałem Beatę – piękną kobietę w mniej więcej moim przedziale wiekowym. Jako, że pochodzimy z tego samego miasta to szybko doszło do naszego pierwszego spotkania. I to powtarza się po dziś dzień. Bardzo jestem za to wdzięczny całemu portalowi.

Jak widać strona przyczyniła się do nawiązania wartościowych znajomości. Jednak strona ma również negatywne opinie:

 • Adam – Zdecydowanie za mało narzędzi oferowanych dla użytkowników bez konta premium
 • Ryszard – Od pewnego czasu ktoś regularnie zmieni mi treść mojego ogłoszenia powodując, że ogłoszenie staje się wręcz odpychające od odpowiedzi. Jestem użytkownikiem premium, ale to nie powinno być żadnym wyznacznikiem. Redakcja portalu nie reaguje na moje maile, nie odpowiada i nic nie robi w tej sprawie. Nie polecam.

Naszą uwagę szczególni przykuł drugi komentarz, który wskazuje na dziwne zmiany na koncie problemy z obsługą klienta.

Niestety nie znaleźliśmy nigdzie indziej potwierdzenia takich praktyk, więc nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że faktycznie takie zdarzenie miało miejsce.

Razem50plus opinie kobiet

Mogłoby się wydawać, że panie częściej dzielą się swoimi opiniami, ale gdy mowa o portalach randkowych to ich głos jest mniej zauważalny.

Podobnie jest w tym przypadku choć udało się nam znaleźć trochę opinii kobiet o Razem50plus.pl:

 • Renata – Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego prezentu od znalezienia tej strony 🙂
 • Ewa – Jestem od miesiąca i chyba do 100 lat mogłabym czekać aż ktoś napisze . Panowie wchodzą oglądają i nie mają odwagi napisać albo większość nie ma premium i nie wiedzą po co tutaj są i kogo szukają.
 • Magda – W pewien sobotni wieczór, podczas sączenia kieliszka wina, usiadłam do komputera i trafiłam na tą stronę. Z początku śmiałam się sama z siebie, ale teraz widzę, że tu naprawdę można kogoś poznać, dzięki czemu nie będę w taki sposób już więcej spędzać sobotnich wieczorów 🙂

Uwaga odnośnie nieaktywnych mężczyzn potwierdza nasze podejrzenia o tym, że strona posiada sporo nieaktywnych profili. Należy jednak brać poprawkę również na samych użytkowników i możliwy brak zainteresowania rozmową z panią Ewą.

Razem50plus.pl nasz opinia

To już wszystko, warto podsumować zebrane informacje. Razem50plus.pl w naszej opinii jest stroną wartą zainteresowania.

Pomimo pewnych minusów jak reklamowanie się „bezpłatnością” czy nie najlepszą weryfikacją profili to strona zasługuje na uwagę osób powyżej 45 roku.

Czy są na rynku strony, które warto przetestować przed Razem50plus.pl? Tak, zawsze zachęcamy do skorzystania z darmowych portali randkowych. To one zawierają największą bazę użytkowników i dają największe szanse na znalezienie miłości i przyjaźni.

Razem50plus.pl Twoja opinia

Znasz już naszą opinię o Razem50plus.pl, teraz chętnie my wysłuchamy Twojej opinii, jeśli miałaś/miałeś okazję korzystać z tej strony.

Daj nam znać, czy zgadzasz się z naszymi spostrzeżeniami i opiniami innych użytkowników. Niech inne osoby skorzystają na Twojej opinii i podejmą właściwy wybór.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny i pomógł wyrobić Twoją własną opinię o Razem50plus.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %