relacje z kobietami

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2024 przez Redakcja

Nawiązywanie relacji międzyludzkich nie jest proste, przynajmniej nie dla osób, które są introwertyczne lub niepewne siebie. Szczególnym przypadkiem są relacje z płcią przeciwną, w tym przypadku nieumiejętność stworzenia nici porozumienia może prowadzić wręcz do depresji. Mężczyźni mający problem w relacjach z kobietami zaczynają się zadręczać i rozmyślać co robią źle, w końcu są mili, zabawni, ale nic z tego nie wychodzi. Analizowanie swoich zachowań ma sens, ale rozmyślanie nad nimi godzinami nie prowadzi do sensownych wniosków. Mamy różne doświadczenia i różne zachowania a mimo to błędy, które popełniamy często są do siebie podobne. Dlatego istnieje pewien zestaw ogólnych porad, które mogą pomóc mężczyzną w relacjach z kobietami.

Najczęstsze błędy w relacjach z kobietami

Absolutną podstawą do nawiązywania zdrowych relacji jest prawidłowa diagnoza naszych problemów. Co prawda to nie zawsze mężczyzna jest problemem a kobiety, z którymi się spotyka. Jednak gdy nie udaje się nam wejść w relacje po raz wtóry to czas przemyśleć swoje działania.

Niskie poczucie wartości

Mając niskie poczucie własnej wartości już na wstępie wnosimy do relacji uległy charakter, który może zostać łatwo zdominowany i wydaje się mało atrakcyjny.

Niestety, ale nikt nie zbuduje poczucia własnej wartości za Ciebie. Tylko Ty możesz wpłynąć na większą pewność siebie.

W tym celu warto dobrać odpowiednie narzędzia w odniesieniu do tego co powoduje nasze zwątpienie w samego siebie:

 • Zadbanie o wygląd na siłowni,
 • Logopeda w przypadku problemów z wyraźnym mówieniem,
 • Zajęcia teatralne/z przemów jeżeli mówimy cicho i bez wyrazu,
 • Wyznaczenie celów, które jesteśmy w stanie realizować tym samym budując swoją wartość,
 • Zdobycie lepszego wykształcenia w celu uzyskania lepszej pracy jeżeli problemy związane są ze statusem materialnym.
 • Psycholog jeżeli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami samemu.

Jak widzisz istnieje wiele narzędzi mogących pomóc w odczarowywaniu swojej osoby.

Nachalność

Drugim grzechem w relacjach damsko-męskich będzie nachalność. Kultura naszego kraju od zawsze jasno stawiała sprawę jasno, to mężczyzna zabiega o kobietę nie na odwrotnie.

Wiem, że wiele osób nie lubi takich porównań, ale i tak je poczynię, w świecie zwierząt to samiec zawsze musi imponować samicy nie na odwrót. To samce wykonują tańce godowe, prężą muskuły przeganiając rywali czy przybierają piękne barwy.

Dlatego też nie widzę nic złego w tym, że to mężczyzna jest stroną inicjującą, problem pojawia się, gdy tego zaangażowania jest za dużo.

Gdy wchodzisz do sklepu i atakuje cię nachalny sprzedawca masz ochotę wyjść, więc dlaczego kobieta nie miałaby mieć takiej samej ochoty by wyjść z relacji z nachalnym facetem?

Często nadgorliwość powiązana jest z małą wiarą w siebie, chcemy żeby jak najszybciej doszło do nawiązania relacji w obawie przed tym, że wybranka zainteresuje się innym.

Pamiętaj aby:

 • Nie kontaktować się z kobietą o każdej porze bez najmniejszego powodu, tylko w celu przypomnienia o swoim istnieniu.
 • Niepisaniu poematów na Messengerze czy w SMS.
 • Nieprowadzeniu działań zahaczających o stalking np. prześladowanie w mediach społecznościowych i reagowanie na każdy dodany post.
 • Nakłanianie do spotkań lub ich przemyślane aranżowanie pod pretekstem zupełnego przypadku.

Zacznij od znalezienia złotego środka, który nie będzie zbyt nachalny, nie pokaże Cię jako desperata a jednocześnie będzie wystarczający by pokazać zainteresowanie.

Kobiety lubią atencję, ale mało która normalna dziewczyna lubi natrętów. Czasem warto dać jej przejąć inicjatywę, dzięki temu będziesz wiedzieć czy jej również zależy na znajomości, czy jednak nie potrzebuje kontaktu z Tobą.

Brak własnego grona znajomych

Może Ci się wydawać, że brak znajomych i problem w relacjach z kobietami to dwie różne sprawy, ale są one poniekąd powiązane. Relacje z przyjaciółmi niezależnie od płci są w stanie wypełni ogromną lukę w relacjach z kobietami.

Możliwość obcowania z ludźmi, którzy nas rozumieją, z którymi możemy się śmiać z tych samych rzeczy i którzy nas nie oceniają wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości i mniejszą natarczywość w relacjach damsko-męskich.

Spotykając kobietę nie będziesz „wyposzczony” jakąkolwiek formą kontaktu z drugim człowiekiem co pozwoli Ci być mniej upierdliwym.

Desperacja

Możemy płynnie przejść do punktu zwanego desperacją, związanego ze wszystkim co do tej pory omówiliśmy.

Myślisz, że kobieta chce słyszeć od Ciebie poniższe frazy?

 • Jesteś całym moim światem,
 • Bez Ciebie byłbym nikim,
 • Dopóki Cię nie poznałem moje życie było beznadziejne,
 • Zrobię wszystko żebyś przy mnie została,
 • Pstryknij palcami i jestem.

Każdy człowiek lubi być doceniany i kochany, ale nawet z miłością można przesadzić. Powyższe sformułowania stawiają Cię w roli kogoś gorszego, kogoś bez własnego życia i aspiracji. Twoim jedynym celem jest utrzymanie się przy tej kobiecie, bo bez niej jesteś nikim.

Część z powyższych sformułowań czy ich synonimy mogą być zrozumiałe w momencie posiadania stabilnego związku. Niestety wielu panów popełnia błąd wygłaszając takie frazy w kierunku kobiet na pierwszych randkach.

Rozumiemy motyle w brzuchu, zauroczenie i te sprawy, ale miłość nie polega na byciu uległym chłopcem, który bez swojej pani sobie nie poradzi.

Nawet jeśli bardzo zależy Ci na tej kobiecie dawkuj jej o tym informacje. Nie stawiaj się w roli tego, który musi „kochać bardziej” bo nic z tego nie wyjdzie.

Niezdecydowanie

Ciągle krążymy wokół pewności siebie, ale to naprawdę bardzo istotny aspekt w relacjach. Świat jaki jest każdy widzi, kobiety walczą nawet o prawa, które już od dawna mają tylko żeby walczyć i było głośno.

Wszędzie przewijają się hasła o równości, ale koniec końców wolą jak w związku większość decyzji podejmuje facet. Mówimy tu raczej o małych decyzjach, ale niezwykle istotnych pokazujących mężczyznę jako niezdecydowanego i niepotrafiącego samodzielnie podejmować decyzji.

Nie bój się, że coś zrobisz źle, lepiej coś zrobić niż nie zrobić tego wcale, a jeśli kobiecie się nie spodoba miejsce, które wybrałeś na randkę to jej problem, w końcu mogła sama wybrać lokalizację.

Nie pytaj o to jaki film wybrać czy gdzie pojechać na weekend. Jeśli jesteście razem to znacz jej upodobania, wiesz co lubi a czego nie, na bazie tego powinieneś być w stanie podejmować samodzielne decyzje.

Mężczyzna powinien być stanowczy i pewnych swoich decyzji, ona nie chce być Twoją matką, może być matką waszych dzieci, ale nie Twoją.

Jak budować relację z kobietami?

Wiesz już czego nie robić by zwiększyć swoje szanse w relacjach z kobietami, ale są jeszcze trzy osobne kwestie, na które chcemy zwrócić uwagę.

 • Bądź sobą,
 • Staraj się, aby część z waszych hobby było tożsame,
 • Miej szacunek do siebie i do kobiety,
 • Znajdź czas dla siebie i dla niej,
 • Na początek przyjaźń,
 • Jasno komunikujcie swoje obawy i nadzieje.

W pierwszej kolejności musisz zrozumieć, że nie możesz być w związku, który będzie tworzył z Ciebie postać, którą nie jesteś. Wyobrażasz sobie grać przez cały związek kogoś kim się nie jest?

Nie lubi Twoich żartów, bo są dla niej „za mocne” spokojnie, możesz ich nie mówić przy niej, ale niech nie wtrąca się gdy opowiadasz je przy grupie swoich bliskich znajomych.

Powiązane jest to bezpośrednio z przyjaźnią i posiadaniem wspólnego hobby. Ja bym nie chciał być z kimś, kogo nie mogę nazwać przyjacielem, a Ty?

Będziecie ze sobą spędzać najwięcej czasu, trudno sobie wyobrazić sytuację, w której nie macie wspólnych tematów. Warto abyście poza swoimi hobby znaleźli coś co pozwala wam czerpać radość z tego samego np. chodzenie po pokojach zagadek czy piątkowe wypady do kina.

Niezmiernie ważne jest również przejrzysta komunikacja, to brak rozmowy i zamiatanie problemów pod dywan jest najczęstszym powodem rozpadów związków.

Nikt nie jest idealny, ktoś nie włoży naczyń do zmywarki a ktoś inny zapomni o obietnicy. Jeżeli będziecie o tym rozmawiać, istnieje większa szansa, że naczynia będą lądować w zmywarce, a obietnice będą dotrzymywane.

Musicie również zwrócić uwagę na swoje obawy i nadzieje związane z waszą relacją. Jasno komunikujcie czego oczekujecie np. mieszkania razem, posiadania dzieci, przeprowadzki do innego miasta czy adopcji psa.

Temat relacji z kobietami jest bardzo rozległy i ciężko zawrzeć w jednym artykule wszystkie możliwe informacje. Niemniej mamy nadzieję, że przedstawione informacje chociaż w małym stopniu okazały się pomocne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %