oszustki rosjanki i ukrainki

„Wojna nigdy się nie zmienia” tak brzmi jeden z popularnych cytatów, który można wykorzystać również w przypadku omawiania portali randkowych, z tą różnicą, że słowo „wojna” należy zmienić na „Rosjanka”. Jednak po dłuższym namyśle nawet wtedy, to powiedzenie nie będzie miało sensu. Gdyż oszustwo na Rosjankę to nic innego jak implementacja oszustwa nigeryjskiego. Zmienia się nazwa, a zawsze chodzi o to samo o Twoje pieniądze. Portale randkowe są pełne oszustów, którzy doskonale wiedzą, jak grać na uczuciach samotnych osób. W tym artykule zajmiemy się tematem „Rosjanek oszustek” i coraz popularniejszych oszustw na Ukrainki.

Oszustwo na Rosjankę – na czym polega?

Praktycznie co roku media ostrzegają przed rozmaitymi oszustwami w tym tych, które są spotykane na portalach randkowych.

Najczęściej ofiarami oszustw są mężczyźni, to oni stanowią większą część użytkowników portali randkowych i to oni są bardziej skłonni do wydawania pieniędzy.

Podryw na Rosjankę zawsze wygląda podobnie, oszustom nawet nie chce się zmieniać sposobu działania. W myśl powiedzenia „skoro coś działa to po co to zmieniać?”.

Już na wstępie chcemy wyraźnie podkreślić:po

Na 99% to nie Rosjanka jest po drugiej stronie klawiaturę, a oszust z dowolnego innego kraju, który czeka na Twój portfel.

Rosjanki zostały wybrane przez oszustów ze względu na kraj w jakim żyją oraz urodę tamtejszych kobiet. Mężczyzną w Polsce łatwiej jest zaufać w ich złą sytuację finansową i chęć wyprowadzki z kraju, a budowanie zaufania ma ogromny wpływ na powodzenie oszustwa.

Oszustwo na Rosjankę – jak przebiega?

Niestety, ale podryw na Rosjankę działa głównie wśród osób starszych lub bardzo łatwo wiernych.

W dalszej części artykułu będziemy zawsze pisać o „oszustwie Rosjanki”, pamiętaj jednak, że rzadko kiedy to są kobiety z tego kraju.

Schemat takiego przestępstwa wygląda mniej więcej tak, że poznajesz na portalu randkowym bardzo ładną kobietę z Rosji (czasem „tylko” ładną).

Często to ona inicjuje rozmowę co jest bardzo rzadkie, zwłaszcza gdy nie jesteś facetem 10/10. Mało tego bardzo Cię chwali i niezmiernie się cieszy, że Cię poznała.

Naturalnie wiadomości pisane są łamanym polskim, tak żeby wyglądały jak z translatora (i faktycznie mogą z niego być), a czasem rozmowa prowadzona jest po angielsku.

Twoja nowo poznana Rosjanka chce wyjechać na spotkanie z Tobą, ale w tym celu potrzebuje uzyskać niezbędne dokumenty oraz zakupić bilet a to kosztuje. Tylko skąd ona ma mieć na to pieniądze, skoro zarabia grosze i jeszcze dokłada się rodzicom do mieszkania?

Oczywiście to Ty masz jej przekazać pewne sumy pieniędzy. Początkowo zaczyna się od niewielkich kwot by z czadem była mowa o nawet kilkunastu tysiącach złotych.

Jak nietrudno się domyślić po przelaniu pieniędzy, tych zawsze brakuje, bo kobieta o czymś zapomniała. Z czasem, gdy zaczniesz się niecierpliwić, nie będziesz chcieć wysyłać kolejnych przelewów albo o zgroza poprosisz o zwrot, rozmowa się kończy.

Właśnie stałeś się ofiarą oszustki Rosjanki, która za Twoje pieniądze zapewniła sobie kilka miesięcy fajnego życia.

O ile oszukanie 1 Polaka nie zapewni wystarczającej kwoty, o tyle oszukanie 10 mężczyzn miesięcznie wystarcza na w pełni dostatnie życie.

W internecie znajdziesz wiele podejrzanych stron, które są rajem dla oszustów. Szerzej opisaliśmy je w artykule Ukraińskie Portale Randkowe.

Czynniki alarmujące

Wiesz już czym jest i jak przebiega podryw na Rosjankę więc możesz określić wstępnie czy ktoś próbuje wyłudzić od Ciebie pieniądze.

Teraz pomówmy nieco bardziej szczegółowo o procesie oszustwa.

Miejsce kontaktu

Najczęściej oszustki swoje ofiary znajdują na portalach randkowych i matrymonialnych. W 90% przypadków są to darmowe portale, gdyż oszuści nie chcą ponosić kosztów oraz liczą na większą liczbę potencjalnych ofiar.

Zupełnie odradzamy korzystanie z rosyjskich portali randkowych czy stron typu „Rosjanka pozna Polaka” to proszenie się o kłopoty.

Choć nie da się ukryć, że te czekają nawet na najpopularniejszych stronach typu Sympatia, Badoo, Buziak.pl czy Fotka.

Wygląd rosyjskiej oszustki

Profil takiej kobiety wygląd zazwyczaj dość niewinnie. Oszuści wiedzą, że faceci rzadko kiedy zainteresowani są bardzo wyzywającymi kobietami. Do oszustw wykorzystuje się zdjęcia pięknych kobiet, ale nie na tyle oczywistych, aby można było je znaleźć bez problemu w internecie.

Kobiety zazwyczaj są na tyle atrakcyjne, że mężczyźni o normalnej urodzie nie mieliby u nich dużych szans. Tym bardziej zastanawiające powinno być to, że taka kobieta akceptuje Twoje zaproszenie i mało tego sama inicjuje rozmowę.

Przebieg pierwszego kontaktu

Kobieta inicjująca rozmowę na portalu randkowym to rzadkość, a w przypadku oszustek to norma.

Naturalnie nie wszyscy oszuści działają w ten sposób, chcąc sprawiać wrażenie bardziej wiarygodnych.

Jednak koniec końców więcej profitów daje szybki kontakt i wciągnięcie w rozmowę.

Kobieta jest niezmiernie Tobą zainteresowana i mówi Ci komplementy. Trochę dziwnie to wygląda, gdy w Twoim profilu poza zdjęciem nie ma żadnych informacji a rozmowa dopiero się rozpoczyna.

Jeśli nie masz zdjęcia a pomimo to ktoś do Ciebie pisze i nie jest to administracja serwisu to na 99,9% masz do czynienia z oszustem.

Pierwsza wiadomość jest nadmiar rozbudowana, ale bardzo ogólna, idealna do wysłania za jednym razem do dziesiątek czy setek osób.

W przypadku odpowiedzi następuje próba przeniesienia rozmowy na zewnętrzny czat, którego nie obowiązuje regulamin. Dzięki temu oszustka niweluje ryzyko zablokowania konta i urwania kontaktu.

Rozmowa z oszustką

Przejdźmy już do samego sedna, mięsa, miąższu zwał jak zwał, a tym jest rozmowa, która daje tyle lampek alarmujących, że nabranie się na oszustwo naprawdę nie najlepiej o nas świadczy.

Na tym etapie prawdopodobnie rozmawiacie już poza portalem randkowym, więc kobieta może wysyłać do Ciebie pikantne fotki w celu podgrzania Twojego zainteresowania.

Co bardziej nachalni oszuści wysyłają je już w 3-4 wiadomości wraz z fantazją na Twój temat.

Choć samo to jest już podejrzane to dużo istotniejsza jest bardziej subtelna kwestia. Mianowicie sposób prowadzenia rozmowy, czyli mówienie tylko o Tobie i unikanie odpowiedzi pytań o sobie.

Naturalnie oszuści posiadają pewien skrypt, w którym zawarte są podstawowe informacje o wymyślonym miejscu pracy czy rodzinie. Jednak zadawanie coraz większej liczby pytań może spowodować, że pomylą się w odpowiedzi przez co stracą Twoje zaufanie.

Dlatego też rozmowa jest skupiona na Tobie i wielkim uczuciu do Twojej osoby.

Do rozmowy wplatane są również próby wzbudzenia litości. Kobiety narzekają na rosyjskich mężczyzn ich alkoholizm i brutalność.

Kolejnym aspektem takiej rozmowy z rosyjską oszustką jest wysyłanie zdjęć z rodziną czy codziennych czynności. Mają one potwierdzać tożsamość kobiety, problem pojawia się, gdy chcesz spróbować nawiązać kontakt przez telefon czy wideo chat.

Nagle okazuje się, że w Rosji są problemy z internetem albo akurat nigdy nie ma możliwości prowadzenia takiej rozmowy.

Prośba o pieniądze

Nawet najpiękniejsza rozmowa musi dążyć do finału, którym jest spotkanie a dla oszustki wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy.

Z czasem tematy zaczną bardziej dotyczyć kwestii finansowych w końcu macie się spotkać. Pojawią się również tematy mające pokazać jaką to pokrzywdzoną i biedną jest Twoja potencjalna luba.

Tu pojawia się zasadnicze pytanie, dlaczego kobieta o urodzie modelki musi prosić Cię o pieniądze? Takie dziewczyny bez trudu zarabiają wysokie sumy lub znajdują sobie bogatych mężczyzn, zwłaszcza w Rosji taki proceder jest normalny.

Pierwsza prośba może dotyczyć kilkudziesięciu dolarów na sprawy administracyjne albo nawet kilkuset na sprawy związane z wizą czy specjalną agencją, która będzie to dla niej załatwiać.

Poważniejszym kosztem będzie bilet lotniczy, ten może kosztować wyimaginowaną kwotę, którą bardzo łatwo można zweryfikować. W tym momencie często jesteś proszony o wydatek kilku tysięcy złotych.

Pomimo iż w Rosji jest problem z internetem to przelewy Western Union lub Money Gram bardzo dobrze działają i to właśnie na te konta masz wysyłać pieniądze.

Możesz otrzymywać podrobione dokumenty, które mogą świadczyć o tym, że proces jest faktycznie w toku.

W przypadku odmowy wysłania pieniędzy zostanie podjęta ostatnia próba wzbudzenia poczucia winy. Okaże się, że kobieta rzuciła pracę, wydatki niespodziewanie wzrosły itd.

Niestety wielu mężczyzn w tym momencie „pęka” i przelewa pieniądze, a to była ostatnia prosta do pozbycia się oszusta.

Gdy zaczniesz nalegać na zwrot pieniędzy, albo ewidentnie nie będziesz chętny do ich przelania rozmowa się kończy.

Jak nie paść ofiarą oszustki z Rosji?

Oszustwo na Rosjankę jest na tyle proste do obejścia, że można by podsumować je w jednym zdaniu.

Nie wysyłaj pieniędzy osobie, której na oczy nie widziałeś.

Naprawdę ciężkie jest do zrozumienia, że w 2023 roku tak podstawowe informacje wymagają tak wyraźnie przekazu.

Jeśli nie chcesz marnować swojego czasu na rozmowę z oszustką koniecznie zapoznaj się z przed chwilą omówionym przebiegiem rozmowy oraz zastosuj się do poniższych porad.

  • Nalegaj na rozmowę Wideo, powiedz, że jeśli ta nie zostanie przeprowadzona kończysz rozmowę.
  • Czytaj dokładnie wiadomości, które do Ciebie pisze i wyłapuj nieścisłości.
  • Zwracaj uwagę na mylenie faktów czy stosowanie różnych imion.
  • Powiedz, że nie wyślesz żadnych pieniędzy bez wcześniejszego spotkania.
  • Możesz zaproponować, że to Ty pojedziesz do niej, ale to duże ryzyko i strata pieniędzy. Jednak jej reakcja może wiele powiedzieć.
  • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy.

Stosując się do tych kilku prostych porad będziesz w stanie uchronić swoje oszczędności oraz wiele tygodni życia.

Oszustki z Ukrainy

Sytuacja geopolityczna sprawia, że część oszustów postanowiło przerzucić się z udawania Rosjanek na udawanie Ukrainek.

Nie będziemy opisywać tego procederu osobno, gdyż wygląda on niemal identycznie. Różnica polega na tym, że obecnie łatwo można uwierzyć w problemy kobiet z Ukrainy a dodatkowo ewentualny kontakt wydaje się być bardziej realny.

Na sam koniec zachęcamy do włączenia myślenia i niepokładania wiary w ludzi, których nigdy się nie widziało. Jeśli przestrzegasz podstawowych zasad randkowania przez internet nie stanie Ci się nic złego a portale randkowe będą bezpiecznym miejscem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %