rozbierane gry

Gra w pokera potrafi być interesująca, zwłaszcza gdy gra się na pieniądze i o duże stawki. Mimo wszystko większość z nas grywa w pokera zupełnie hobbystycznie bez żadnej stawki. Jednak raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy jesteśmy młodzi i nie do końca trzeźwi wpadamy na pomysł gry w rozbieranego pokera. To bez wątpienia najpopularniejsza rozbierana gra na świecie, ale nie jedyna. W tym artykule postanowiliśmy zebrać dla Ciebie najciekawsze rozbierane gry by pokazać, że nie trzeba ograniczać się do tali kart.

Dlaczego chcemy grać w rozbierane gry?

Gra w rozbieranego najczęściej praktykowana jest przez pary. To znakomity sposób na ciekawą grę wstępną, która koniec końców i tak sprowadza się do tego, że oboje nie macie na sobie ubrań.

Drugą sytuacją, w której gramy w rozbierane gry są imprezy najczęściej odpowiednio zakrapiane. Ten typ imprez wymaga dobrej znajomości uczestników, tylko wtedy ma się pewność, że szczegóły zabawy zostaną wśród uczestników, a sama gra będzie miała nieco krępujący, ale przyjemny przebieg.

Gra w rozbieranego pokera czy butelką nie jest czymś powszechnym. Co prawda wiele osób miało okazję brać udział w takich zabawach, jednak całościowo niewiele osób decyduje się na taką otwartość.

Nagość jest jednym z niewielu stanów, który potrafi wprawić nas w zakłopotanie. W rozbieranego pokera gra się nawet nie po to, żeby zobaczyć rozebranych znajomych, ale po to, żeby się pośmiać.

Najważniejsze zasady rozbieranych gier mówią o tym, że osoby, które nie biorą w nich udziału nie powinny znajdować się w pomieszczeniu, w którym się gra. Naturalnie nie chodzi o to, aby wypraszać kogoś z imprezy a o to, aby wszyscy zaakceptowali zasady. Jeśli ktoś wyraźnie będzie odmawiał nie ma sensu naciskać i tylko od was będzie zależeć, czy przeszkadza wam obecność osoby, która nie bierze udziału w grze.

Przed przystąpieniem do gry postarajcie się wyrównać szanse, ograniczając swoją garderobę do takiego samego stanu albo ustalcie, że np. 5 przegrana będzie oznaczać konieczność zdjęcia bielizny.

Co istotne, raz ściągnięty element ubrania nie powinien już nigdy wrócić do gry. Takie rozwiązania znacząco wydłużałby całą zabawę i niwelowały ryzyko, a w końcu nie o to w tym chodzi.

Kiedy gra się kończy? Zazwyczaj w momencie objawienia się pierwszego golasa. W końcu w grze ma być jeden przegrany, a nie kilku. Jednak to luźne zasady, możecie ustalić własne mówiące np. że gracie do momentu aż zostanie jedna osoba.

Gra w rozbieranego pokera

rozbierany poker

Absolutnym hitem o lat jest rozbierany poker mający swoje zakorzenienie w popkulturze. Jest to jedna z niewielu rozbieranych gier znanych nawet przez osoby, które nie próbowały takich zabaw.

Skąd fenomen rozbieranego pokera? Zapewne z prostoty. Do gry potrzebujemy zwykłą talię kart a zasady zna niemal każdy. Można grać na proste zasady dobierania kart do ręki albo na zasadach Texas Holdem obecnie najpopularniejszej formy pokera.

Warto przed grą przypomnieć uczestnikom jakie kombinacje kart są „najwyżej punktowane” aby w trakcie gry nie okazało się, że osoba mająca kolor będzie się kłócić z osobą mająca karetę co jest lepsze.

W pokerze zazwyczaj wygrywa jedna osoba, a wszystkie pozostałe przegrywają. Jednak w rozbieranym pokerze takie podejście sprawiłoby, że gra skończyłaby się po kilku rozdaniach.

Dlatego stosuje się różne zabiegi by ją wydłużyć np. zasada mówiąca o tym, że rozbiera się tylko osoba rozdająca o ile przegra. Inne wariacje zakładają obstawianie garderobą zamiast żetonów a jeszcze kolejne o tym, że wygrany decyduje kto się rozbiera.

Rozbierany poker kościany

Znalezienie tali kart nie jest niczym trudnym, kościany poker wymaga posiadania kilku kompletów kości i znajomości zasad, które nieco różnią się od standardowego pokera.

Mimo wszystko polecamy zapoznanie się z zasadami tej gry, gdyż jest to bardzo ciekawa odmiana pokera. Możliwe, że dla części z was będzie nawet bardziej przyjemną rozrywką a turlanie kośćmi zawsze dostarcza emocji.

Zasady rozbieranego są tu takie same jak w pokerze, ustalcie, które najbardziej wam odpowiadają i grajcie wedle własnych ustaleń.

Rozbierany Twister

rozbierany twister

Twister to gra zręcznościowa ciesząca się ogromną popularnością na imprezach w Stanach Zjednoczonych. W Polsce również pojawiała się w niektórych domach, jednak nigdy nie zyskała takiego uznania.

Jej ceny nie są wysokie, zasady banalnie proste a ich modyfikacja o elementy rozbierania bardzo intuicyjne.

Gra toczy się do momentu, w którym ktoś nie będzie w stanie umieścić wylosowanego elementu ciała na wskazanym polu. Taka osoba przegrywa i musi zdjęć element garderoby.

Później rozpoczyna się nowa runda, w której zasady są takie same. Gracie do momentu ustalonego przez was samych, może to być moment, gdy jedna osoba będzie rozebrana lub gdy wszyscy nie będziecie mieć ubrań.

Jenga

Wieża ułożona z klocków, a Twoim zadaniem jest wyciągnąć jeden z nich tak aby wieża nie runęła. Gra znana w wielu domach, bardzo prosta a dająca wiele emocji.

Jak się okazuje wymyślono sposób na jeszcze większe urozmaicenie rozgrywki. Wymaga to zakupu specjalnie przygotowanej wersji lub stworzenie takiej przed przyjściem znajomych.

Na każdym klocku zapisujemy wyzwanie, które musi wykonać osoba wyciągająca klocek. Jako, że mówimy o rozbieranych grach, mogą znajdować się tam informacje co musi ściągnąć, ale zdecydowanie ciekawiej się gra, gdy dodamy do tego rozmaite wyzwania.

To ja sprośne i trudne będą zależy od autora, Jenga daje naprawdę wiele możliwości.

Rozbierana gra w butelkę

Gra w butelkę to kolejna z prostych gier, której zasady można łatwo zmodyfikować pod zasady gry w rozbieranego.

Siadacie w kółku, najlepiej naprzemiennie chłopak obok dziewczyny. Następnie jedna osoba kładzie butelkę w środku utworzonego kółka i kręci butelka. Osoba wskazana przez gwint butelki musi zdjąć element swojej garderoby.

Jest to gra, która pozwala wycofać się w trakcie jej trwania. Tym sposobem koło się zmniejsza a szansa na to, że wypadnie na Ciebie rośnie. Na końcu zostają najodważniejsze osoby, może i zostały gołe, ale to one są zwycięzcami!

Monopoly

gra w rozbieranego monopoly

Jeśli zdecydujecie się grać w rozbierane Monopoly to będzie najdłuższa z omawianych w tym artykule gier. Każdy kto grał w Monopoly doskonale wie, jak długo potrafi się ciągnąć ta gra.

Dlatego na potrzeby wasze spotkania utrudnijcie zasady, ustalcie, że zarabiacie mniej pieniędzy a więcej tracicie. Osoba, która zostanie bankrutem nie odpada z gry, może dać na licytację części swojej garderoby.

Cennik ustalacie przed grą lub w jej trakcie, naturalnie bielizna jest najwięcej warta. Osoba, która najgorzej sobie poradzi z prowadzeniem biznesu zostanie spłukana i goła, ale wesoła.

Rozbierana gra w statki

Kolejna kultowa gra, która idealnie nadaje się do przemieniania w rozbieraną grę. Co prawda wadą gry w statki jest to, że to gra stworzona z myślą o dwóch graczach, ale nikt nie powiedział, że musicie ograniczać się do jednej areny.

Wylosujcie pary, które zmierzą się w pojedynku na rozbierane zatapianie statków. Gdy Twój statek zostanie zatopiony musisz zdjąć element swojej garderoby.

W tej grze zawsze jedna osoba jest przegrana, ustalcie, czy gracie do zupełnego „ogołocenia” przeciwnika, czy co pewien czas wymieniacie się przeciwnikami.

Rozbierane warcaby

gra w rozbierane warcaby

Rozbierane warcaby to propozycja typowo dla par. Polecamy warcaby a nie szachy przez wzgląd na przejrzystość zasad.

Dobrym pomysłem będzie zastąpienie pionków białymi i ciemnymi czekoladkami. Jak wiadomo czekolada to jeden z najlepszych afrodyzjaków.

Zbicie każdej warcaby oznacza utratę elementu garderoby. Co prawda liczba warcabów nie jest mała, ale zapewne ustalicie odpowiednią punktacje.

Gra w wojnę i inny gry karciane

Rozbierany poker to tylko jedna z wariacji na temat gier karcianych z motywem rozbierania się. Praktycznie każda gra nadaje się do lekkiej modyfikacji zasad, a właściwie nawet nie trzeba zmieniać zasad tylko przygotować karę dla przegranego.

Przykładem jest tu gra w Wojnę, czyli najprostsza gra karciana świata. Dzielimy talię po połowie między graczy a następnie wykładamy karty z wierzchu talii.

Osoba z silniejszą kartą zabiera kartę przeciwnika na swój stos kart odrzuconych. Gra się kończy, gdy jedna z osób pozbędzie się wszystkich swoich kart. Chyba nie musimy mówić jaka czeka ją za to kara?

Czółko

Czółko to banalna w wytłumaczeniu gra polegająca na odgadywaniu kim się jest przez zadawanie pytań, na które można uzyskać odpowiedź „tak” lub „nie”.

Rozbierana gra w czółko może przybierać różne zasady, najpopularniejsze z nich to:

  • Tylko osoba, która jako pierwsza odgadnie hasło nic nie ściąga,
  • Osoba, która odgadnie jako ostatnia ściąga ubrania,
  • Gracie w zespołach i osoby z przegranej drużyny ściągają po jednej rzeczy.

Sposobów na modyfikację tej gry jest masa i każdy dobry.

Gra w rozbierane Uno

rozbierane uno

Ostatnią rozbieraną grą, o której chcemy Ci powiedzieć jest Uno. Uno to bardzo prosta gra polegająca na dokładaniu karty w kolorze lub o odpowiednim numerze do karty dołożonej przez wcześniejszego gracza.

Wadą Uno jako gry rozbieranej jest to, że potrafi się ciągnąć. O ile fajnie, gdy zabawa nie kończy się zbyt szybko o tyle jedna gra w Uno trwa kilkanaście minut. Jeśli jest was więcej to dobrym pomysłem będzie zwiększenie liczby osób, które muszą się rozebrać w rezultacie swojej porażki.

Więcej rozbieranych gier

Przedstawiliśmy Ci listę naszym zdaniem najciekawszych i najprostszych do zagarnia rozbieranych gier. Jak widzisz większość z nich jest modyfikacją istniejących już zabaw a to oznacza, że możesz tworzyć własne gry w rozbieranego.

Gra w rzutki, bierki, zgadnij kto to czy inne gry planszowe, każda może być dobrym pretekstem do zagrania w rozbieraną grę.

Postaraj się dobierać gry, które nie zajmują dużo czasu, ale też nie trwają minuty czy dwóch. W końcu rozbierane gry mają są jednym z głównych elementów wieczoru i nie powinny skończyć się zbyt szybko.

Na sam koniec przypominamy, że to tylko zabawa, jeśli nie chcesz brać w niej udziału nie musisz. Jeśli jesteś osobą inicjującą zabawę nie zmuszaj osób, które nie chcą grać, szanujcie się nawzajem a wieczór na pewno będzie udany.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %