simp co to znaczy

SIMP co znaczy to słowo w języku osób młodych? To po prostu określenie na mężczyznę uległego kobiecie, która nie odwzajemnia do niego żadnych uczyć. SIMPować można zarówno do osób, które znamy osobiście jaki i postaci ze świata telewizji i internetu. Niezależnie od tego, jaką osobę idealizujemy to bycie SIMPem nie jest niczym dobrym i stanowi powód do naśmiewania się. Postanowiliśmy dogłębnie odpowiedzieć na pytaniem co to znaczy SIMP i kim jest taka osoba.

SIMP co to znaczy?

Określenie SIMP jest skrótem od angielskiego wyrażenia Somebody Idolizes Mediocre Pussy co można przetłumaczyć jako „Ktoś idealizujący przeciętne laski”.

Co SIMP znaczy w praktyce? Mówimy tutaj o facecie, który idealizuje konkretne kobiety, pomimo iż nie łączą ich żadne głębsze relacje.

Istotne jest tutaj zwłaszcza słowo „przeciętne”, bowiem fascynacja gwiazdami i osobami znanymi, które doskonale wyglądają jest znana od wielu lat.

Internet kocha ostre sformułowania, dlatego SIMP w swoim znaczeniu jest pojęciem bardzo negatywnym. Odnosi się do obu płci, ale z racji charakteru relacji społecznych to mężczyzna stara się o kobietę a nie na odwrót, więc SIMPAmi są głównie mężczyźni.

W dużej mierze SIMP przejął wiele negatywnych cech określenia „friendozne”, ale nie zastąpił go całkowicie.

Jak powstało określenie SIMP?

SIMP stał się pojęciem globalnym od kilku lat głównie za sprawą mediów społecznościowych w głównej mierze Tik Toka. Jest to portal, na którym dużą popularnością cieszą się krótkie filmy nagrywane przez kobiety. Często wśród informacji o początkach popularności SIMPa znajdujem informacje o osobie polo.boy na której filmie znajdował się cytat, którego tłumaczenie brzmi tak:

Jeśli ona narzeka na swoje problemy w związku, a Ty ją pocieszasz – witaj w świecie Simp

Jednak nie tylko Tik Tok, miał wpływ na rozprzestrzenianie się słowa SIMP w sieci. Wystarczy wspomnieć o serwisach typu Twitch czy Onlyfans gdzie wielu użytkowników płaci lub płaciło nieznanym kobietom. Obecnie Twitch zakazał używania słowa SIMP, oficjalnie z racji na obraźliwy charakter, nieoficjalnie na platformie jest wielu SIMPów, którzy nie lubią być tak nazywani a generują platformie zyski.

Warto wiedzieć, że już dużo wcześniej znajdujemy informacje w Urban Dictonary, że określenie SIMP tyczy się mężczyzn usługującym kobietom w nadziei na sex. Określenie SIMP pojawia się również w tekstach raperów np. Three 6 Mafia.

Czy SIMP znaczy to samo co pantofel?

Nie, pantofel to polskie określenie na mężczyznę będącego w związku, który robi wszystko po myśli kobiety. Zasadniczo jest to bardzo podobne zachowanie do osoby będącej SIMPem, ale fakt bycia w związku sprawia, że nie powinno używać się obu słów zamiennie.

Bardziej pasującym określeniem jest „frajer” w relacjach damsko męskich. Taka osoba również pozwala się naciągać, często nie ma własnego zdania i pragnie akceptacji płci przeciwnej.

Kto to SIMP?

kto to simp

Bycie SIMPem nie jest niczym dobry, jasno pokazuje, że taka osoba ma niskie mniemanie o sobie i pewne zaburzenia, z którymi należy walczyć. SIMP w niezdrowy sposób walczy o uwagę kobiet i nie chodzi tu o wybrankę serca, a często pierwszą lepszą kobietę, która choć na chwilę zwróciła na taką osobę uwagę.

Internet i pandemia sprawiły, że wielu młodych ludzi ma problem z nawiązywaniem normalnych i zdrowych relacji. Osoby nieśmiałe, mające spore niedobory wiary w siebie, wolą walczyć o atencję kobiet z internetu.

Będąc SIMPem zaczynamy idealizować kobiety, które odpowiedzą nam „dzień dobry”, uśmiechną się gdy będziemy przeciskać się w autobusie czy będą miłe wydając nam pieniądze przy kasie. Taki drobny gest wystarczy by SIMP zaczął walczyć o uwagę i schował swoją godność, byleby uzyskać zainteresowanie.

Cechy, które wyróżniają SIMPa:

  • Idealizowanie kobiet niezależnie od ich wyglądu i zachowania.
  • Brak poczucia własnej wartości.
  • Chęć zwrócenia na siebie uwagę płci przeciwnej za wszelką cenę.
  • Podlizywanie się.
  • Służalczość.
  • Brak własnego zdania.
  • Problemy w relacjach z kobietami.

SIMP nie jest dżentelmenem ani po prostu osobą przyjazną kobietom. Jego zachowanie przyjmuje skrajne formy i jest upadlające dla niego samego. Działanie SIMPA nie ma nic wspólnego z romantyzmem, jest czystą formą płaszczenia się i błagania o zauważenie przez kobietę.

Kolejnym aspektem wartym poruszenia jest fakt, że SIMP nie stara się pracować nad rozwojem swoich zdolności komunikacji, poszerzaniem wiedz czy poprawą wyglądu. Taka osoba nie dostrzega problemu w samej sobie, dla niej usługiwanie nie jest niczym złym, a jedynie sposobem na osiągnięcie cel.

Podsumowując SIMP to osoba żałosna, potrafiąca się upodlić, służalcza i robiąca wszystko o co poprosi go kobieta. Taka osoba nie ma własnej opinii, opinia kobiety, do której simpuje staje się jego opinią.

Co to znaczy SIMPować?

Znasz już znaczenie słowa SIMP i wiesz kto to jest SIMP, pomówmy więc jeszcze chwilę o czasowniku „SIMPować”.

Simpowanie to nic innego jak wspomniane umniejszenie swojego znaczenia i usługiwanie kobiecie wyłącznie w celu zdobycia jej atencji.

Rozpoczęcie simpowania jest bardzo proste w internecie na takich portalach jak Twitch czy Onlyfans. Znajdujemy kobietę, która nie ma zbyt dużej widowni, zwiększając swoją szansę na widoczności i staramy się w wiadomościach na czacie oraz donejtach (płatnych wiadomościach) uzyskać odpowiedź kobiety.

W łatwy sposób można określić, czy ktoś jest SIMPEM. Jeśli taka osoba ma możliwość zakupienia nowej rzeczy, o której marzy albo potrzebuje, wyjechania na wakacje czy dokonania dowolnej innej akcji a zamiast tego przeznacza te pieniądze nieznanej kobiecie to znak, że jest SIMPEM.

W świecie z dala od komputera simpowanie objawia się kupowanie posiłków, opłacaniem biletów do kina, na które nawet nie idzie się wspólnie czy w przypadku młodzieży odrabianiem lekcji za drugą osobę, bo jej się nie chciało.

Damski SIMP – Simpette

damski simp

SIMP ma również swój damski odpowiednik Simpette, jest on dużo mniej popularny i to nie tylko ze względu na mniejszą liczbę takich osób. Pojęcie SIMP jest uniwersalne i odnosi się do obu płci, damski SIMP wykazuje się dokładnie takimi samymi cechami jak wyżej opisane.

  • Damski SIMP to Simpette

Kobieta pod tym względem w niczym się nie różni od faceta, z tą różnicą, że w jej przypadku łatwiej jest o odbycie stosunku seksualnego i poniekąd zrealizowanie swojego planu. Jednak niezależnie od płci opisywana postawa jest naganna.

Kto nie jest SIMPem?

Na koniec zajmijmy się tematem błędnego używania określenia SIMP, bo takie występuje niezmiernie często.

Nie każdy mężczyzna poświęcający swój czas kobiecie czy idąc na pewne ustępstwa jest SIMPem. Należy pamiętać, że przebywanie mężczyzny z kobietą w celach innych niż seksualne jest normalną sprawą, a internet zaburzył obraz relacji męsko-damskich. Wciąż istnieje pojęcie przyjaźni czy koleżeństwa.

Niektóre osoby błędnie odczytują znaczenie słowa SIMP, kierując sedno problemu w stronę kobiet. Naturalnie znajdziemy kobiety, które wykorzystują simpowanie na swoją korzyść, jednak większość z nich nie jest zainteresowana SIMPAmi.

Problem wciąż tkwi w SIMPie a nie osobie simpowanej. Piętnowanie drugiej strony nie ma większego celu i często płynie od osób, które nie są SIMPami, ale mają problem ze znalezieniem odpowiedniej kobiety.

Mamy nadzieję, że ten artykuł w pełnej mierze odpowiedział na pytanie co to znaczy SIMP, kto jest SIMPem i co to znaczy SIMPowac. Jeśli zauważasz, któryś z tych elementów w swoim zachowaniu warto przemyśleć swoje postępowanie i dokonać zmian, które pozwolą cieszyć się prawdziwym związkiem opartym na wzajemności.