singles50 rezygnacja z konta premium windykacja

Logujesz się na stronie Singles50 i uznajesz, że jest na tyle ciekawa, że chcesz zostać na dłużej. Ku twojemu rozczarowaniu okazuje się, że możliwość pisania z innymi osobami wymaga zakupienia konta premium. Decydujesz się więc podpiąć kartę i skorzystać z jednego z trzech okresów subskrypcyjnych. Zależy Ci na jak najszybszym poznawaniu ludzi, nie czytasz zapisów drobnym druczkiem. Po miesiącu spoglądasz na swoje konto bankowe a tam dziwne wypłata, której się nie spodziewasz. Okazuje się, że to Singles50 pobiera Twoje pieniądze. Chcesz zrezygnować z konta premium, ale okazuje się, że to niemożliwe. Dostajesz wezwanie do zapłaty i zaczynasz obgryzać paznokcie. Jeśli jesteś jedną z osób, które chcą anulować premium Singles50 to jesteś w dobrym miejscu.

Dlaczego przyszło mi wezwanie do zapłaty od Singles50?

Dochodzą nas słuchy, że niektórzy użytkownicy portalu Singles50 dostają wezwania do zapłaty w związku z nieuiszczeniem opłaty za konto premium.

Takie wyzwania są wysyłane przez firmę be2 mieszczącą się w Luksemburgu. Okazuje się, że mają podstawę prawną wynikającą z faktu nieopłacenia subskrypcji zapisanej w regulaminie.

Darmowe konto w Singles50 jest tak skonstruowane, aby nakłonić użytkowników do kupna premium. Problem polega na tym, że płatność polega na podpięciu karty debetowej.

Strona z opłatami robi wszystko by ukryć informacje o opłacie abonamentowej. Cena podana w cenniku odnosi się do 1 miesiąca a nie całego okresu trwania subskrypcji.

Dodatkowo najtańszy pakiet za 39,90zł, jest w promocji i nie ma informacji o tym, że subskrypcja będzie wynosić 199zł, bo tyle wynosi wartość pakietu bez promocji.

Będąc na stronie z płatnościami możemy zapoznać się z komunikatem:

W celu zapewnienia nieprzerwanego dostępu do naszej usługi, zapewniamy automatyczne przedłużanie Twojego Członkostwa Premium, w przypadku gdy nie zostanie ono wypowiedziane w odpowiednim terminie określonym przy dokonywaniu zakupu.

Jesteśmy informowani, że nie jest to usługa jednorazowa a subskrypcyjna, co za tym idzie pieniądze będą pobierane z konta co miesiąc aż do anulowania subskrypcji.

Tu zaczynają problemy, wiele osób nie czyta tych informacji i przechodzi dalej. Na kolejnej stronie mamy podaną kwotę całkowitą subskrypcji wraz z przypomnieniem, że opłata jest cykliczna.

Jeśli jesteś zadowolony z naszych usług, nie musisz robić nic dodatkowego. Twoje Konto Premium będzie przedłużone.

 • Zakupiony abonament Premium na 3 miesiące zostanie automatycznie przedłużony na kolejne 3 miesiące/ęcy (359,70 PLN).Możesz zakończyć swoje bieżące Konto Premium w terminie do wypowiedzenia 4 tygodnie.Jak tylko Członkostwo Premium zostanie odnowione zgodnie z zawartą umową, terminem do wypowiedzenia będzie okres 4 tygodnie.

Opłaty są pobierane automatycznie w celu świadczenia nieprzerwanych usług. Oznacza to, że wraz z końcem miesięcznej umowy musimy zapłacić za kolejny miesiąc. W przypadku pakietów 3 i 6 miesięcy opłata naliczana jest przed ich wygaśnięciem.

Odstąpić od umowy możemy do 14 dni od jej zawarcia. Tu ważna uwaga, zawarcie umowy ma miejsce w momencie pierwszej płatności. Później umowa jest jedynie przedłużana, więc obowiązują inne wytyczne w kwestii rezygnacji z premium.

Singles50 jak zrezygnować z konta premium?

Pierwszym co musisz zrobić w takiej sytuacji to rezygnacja z konta premium.  Tylko w ten sposób możemy uniknąć mnożenia się kolejnych kosztów.

W pomocy strony znajdujemy taką informację:

 • W ustawieniach profilu znajdziesz odpowiedni link, aby kontynuować rezygnację. Ze względu na naszą standardową procedurę płatności, link do internetowego formularza rezygnacji może nie być dostępny w ciągu pierwszych kilku dni po dokonaniu płatności. Jeśli link nie jest dostępny, spróbuj ponownie kilka dni po uregulowaniu płatności. Więcej informacji na temat procesu rezygnacji znajdziesz w naszym Regulaminie.

Taki zapis jest karygodny i jasno pokazuje co ma na celu Singles50. Robią wszystko by utrudnić zrezygnowanie z konta premium i niestety jako użytkownik musisz sobie z tym radzić.

Oto jak należy postępować w celu anulowania subskrypcji.

 • Wypowiedzenie odpłatnej umowy musi nastąpić co najmniej na 14 dni kalendarzowych przed upływem okresu umownego, chyba że Serwis Singles50 wskaże inny termin.
 • Usunięcie profilu nie oznacza usunięcia subskrypcji.
 • Wypowiedzenie należy przesłać na adres mailowy, listowy lub faksem:
  • serwisklienta@singles50.pl
  • be2 S.à.r.l., 13 rue du Commerce , L-1351 Luksemburg, Luksemburg
  • (+48 (22) 485 34 72)
 • Deklaracja musi zawierać Imię i nazwisko, kraj, w którym korzystasz z Singles50 oraz adres e-mail na Twoim profilu Singles50.

Wzór odstąpienia od umowy znajduje się w poniższym linku.

Możesz skorzystać z powyższego gotowca lub stworzyć własny formularza, ale pamiętaj, że wszystko powinno być pisane drukowanymi literami.

Singles50 – Windykacja, co robić?

Mamy informacje o tym, że do klientów be2 czyli operatora Singles50 docierają wezwania do zapłaty wraz z informacją o procesie windykacyjnym.

Gdy masz już wezwanie do zapłaty wypada wykonać te kroki:

 • Opłacić zaległość,
 • Wysłać wypowiedzenie umowy.

Tak powinno się postępować, gdy chce się mieć pewność co do załatwienia sprawy. Możesz również:

 • Złożyć reklamację w banku,
 • Zablokować kartę,
 • Poprosić o pomoc doradcę prawnego,
 • Upewnić się, że byłeś poinformowany o przedłużeniu umowy.

Możesz również zignorować nasze porady i od razu zablokować kartę bankową. Jednak nie możemy polecić tego rozwiązania, gdyż mogłoby to zostać potraktowane jako porada prawna, a nią nie jest.

Pomimo wielu komentarzy o oszustwach ze strony Singles50 nie znaleźliśmy informacji o rozpoczętych procesach czy faktycznej windykacji. Prawdopodobnie be2 nawet nie chce się rozpoczynać tych spraw, jedynie straszą by część osób opłaciła zaległość.

Czy można zignorować wezwanie do zapłaty? Radzimy tego nie robić, może w przyszłości prowadzić do problemów.

Singles50 jak odzyskać pieniądze?

Jak widzisz Singles50 nie jest przyjazną stroną i odwraca się tyłkiem do konsumenta. W tym momencie zamiast myśleć o odzyskaniu pieniędzy skup się na tym aby więcej nie płacić.

Czy odzyskanie pieniędzy jest możliwe? Prawdopodobnie tylko na drodze prawnej.

Znaleźliśmy w regulaminie taki zapis:

 • Singles50 poinformuje Użytkownika poprzez wiadomość email, przesłaną na adres email podany podczas rejestracji o zbliżającym się przedłużeniu abonamentu, przed jego przedłużeniem.

Jeśli nie otrzymałeś takiej wiadomości oznacza to złamanie przez Singles50 własnego regulaminu.

 1. Napisz odstąpienie od umowy
 2. Dołącz informację o zwrocie pieniędzy argumentując brakiem otrzymania wiadomości e-mail przypominającej o przedłużeniu abonamentu.
 3. Wyślij podpisany dokument na serwisklienta@singles50.pl.

Możesz dołączyć informację, że zgłosisz sprawę na policję i do UOKIK, postraszenie oszustów może przynieść efekt w postaci odzyskania pieniędzy.

Niestety firm takich jak Singles50 nie brakuje i udowadniają tylko, że w internecie należy uważać. Jeśli masz problemy z anulowaniem subskrypcji lub rozwiązałeś sytuację z windykacją daj koniecznie znać w komentarzu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %