Tam gdzie są pieniądze pojawiają się oszuści, którzy liczą na wyciągnięcie pieniędzy od nieuważnych ludzi. Rynek aplikacji randkowych jest bogaty, w końcu na co jak na co, ale ludzie nie szczędzą pieniędzy na znalezienie miłości. Pewne firmy wyspecjalizowały się w naciąganiu swoich użytkowników w zamian oferując usługi na bardzo niskim poziomie. Dlaczego o tym wspominamy? W tym artykule poznasz naszą opinię o Singles50 portalu randkowym skierowanym do osób powyżej 40 roku życia. Jak się zraz przekonasz jest to tylko kolejna forma wyciągania pieniędzy. Sprawdźmy zatem jakie opinie ma Singles50 i dlaczego należy unikać tej strony.

Singles50 co to za serwis randkowy?

Internet to niebezpieczne miejsce, z pozoru jesteśmy anonimowi i nikt nie może nas oszukać. W praktyce nie czytamy regulaminów stron i rejestrujemy się bez większej refleksji na niesprawdzonych stronach.

Nie pomagają również opinie stworzony w celu zachęcania ludzi do klikania w linki do wybranych stron randkowych. Tak jest chociażby z Singles50, które doczekało się kilkunastu pochwalnych recenzji, które mają tyle wspólnego z rzeczywistością co Smok Wawelski.

Singles50 to portal randkowy skierowany do osób powyżej 40 roku życia. Takie osoby z zasady mają pewne oszczędności, są po nieudanych związkach i chętnie zawierają nowe znajomości.

Idealna grupa odbiorców dla portalu randkowego, idealna grupa odbiorców do wyciągania pieniędzy.

Operatorem Singles50 jest firma be2 S.à.r.l znana z portalu be2, który kojarzony jest ze straszeniem windykacją swoich nieuważnych użytkowników.

 • be2 S.à.r.l
 • 13 rue du Commerce
 • L-1351 Luksemburg
 • Fax: +48 (22) 485 34 72
 • serwisklienta@singles50.pl

Dziwnym trafem wiele firm naciągających swoich klientów ma siedzibę w Luksemburgu. Do właściciela strony Singles50 należą również strony:

 • be.pl
 • academicsingles.pl

Co je łączy? Wszystkie są SCAMEM (oszustwem) z regulaminem napisanym w taki sposób, aby użytkownik jak najbardziej odczuł skutki jego błędnej interpretacji.

Regulamin Singles50 to prawdziwa kopalnia absurdów i wątpliwych od strony prawnej zapisów.

Randki na Singles50 reklamowane są jako darmowe, chociażby za pośrednictwem ogromnego „BEZPŁATNIE” w przycisku rejestracji.

darmowa rejestracja singles50

Jasno ma to nam mówić, że strona jest darmowa, podczas gdy w praktyce niemal za wszystko trzeba płacić.

Szybko okazuje się, że portale randkowe innych osób oparte są na kradzionych zdjęciach a obsługa klienta jest tak pomocna jak Niemcy podczas drugiej wojny światowej.

Drogi czytelniku, jeśli jesteś ciekawy z czego wynika nasza negatywna opinia o Singles50, to zachęcamy do dalszej lektury.

1.2 TOTAL SCORE

Singles50 opinia

Sprawdź
singles50

Jakość dopasowań 1
Cena 1
Bezpieczeństwo 1
Funkcjonalność 2
Obsługa klienta 1
PROS
 • ...
CONS
 • Trudności z anulowaniem subskrypcji
 • Cena
 • Kontrowersyjne zapisy w regulaminie
 • Fałszywe profile
 • Praktycznie 0 szansa na dopasowanie

Czy Singles50 to oszustwo?

Już we wstępie zaznaczyliśmy jaka jest nasza opinia o Singles50, ale to wciąż tylko opinia niepoparta faktami.

Tworząc nasze artykuły staramy się aby było w nich jak najmniej subiektywnego spojrzenia, więc pomówmy o twardych dowodach.

To co, może zaczniemy od strony głównej?

Teoretycznie nie ma na niej żadnych ciekawych informacji, ale tylko teoretycznie, bowiem strona podaje bilans płci:

 • 57% kobiet,
 • 43% mężczyzn,

Takie proporcje praktycznie nie występują na portalach randkowych. Przedstawione informacje mają zachęcić do zakładania kont przez męskich użytkowników.

Skąd wiemy, że to oszustwo? Gdy utworzymy już konto i przejdziemy do sekcji płatności, okazuje się, że bilans płci jest 51:49 a na dodatek nie określono, której płci jest więcej.

stosunek plci na singles50

Na stronie znajduje się opinia Pana Patryka, Ekonomisty lat 49, który jest bardzo zadowolony ze strony.

falszywe opinie singles50

Problem w tym, że żaden pan Patryk nie istnieje, wykorzystaliśmy sprawdzanie obrazu by dojść do tego, że zdjęcie użyte do opinii dostępne jest w banku zdjęć i każdy może go użyć.

falszywe zdjecia na singles50

Wyłapaliśmy już 2 oszustwa, a jeszcze nie założyliśmy konta, jeśli myślisz, że dalej będzie lepiej to nie, ta historia nie ma zwrotu akcji.

Singles 50 opinia o profilu użytkowników

Zarejestrowaliśmy konto, zaczynamy przeglądać profile innych osób i pomimo iż większość jest niewidoczna, to niektóre są dostępne.

Co zatem ukazuje się naszym oczom?

singles50 oszustwo

Okazuje się, że Pan Frederick i Piotr są bliźniakami, problem w tym, że różni ich 20 lat.

falszywe konta singles50

Podejrzane prawda? Chcemy jeszcze zwrócić Twoją uwagę na Sławka, który w wieku 47 lat wygląda jak 30 latek, bardzo dobrze się trzyma.

Naturalnie wśród Pań tak ciekawe przypadki również się zdarzają.

falszywe profile kobiet singles50

Szybko okazuje się, że zdjęcia użytkowników znajdują się tam bez ich wiedzy i obecne są na wielu innych stronach.

Teraz zastanówmy się, dlaczego wybrane zdjęcia pokazują się użytkownikom a cała reszta ma na sobie filtr?

Odpowiedź jest bardzo prosta zdjęcia uśmiechniętych ludzi mają zachęcić Cię do wykupienia konta premium.

Gdyby nie ryzyko prawne, powiedzielibyśmy, że to na 100% konta należące do administracji, a tak powiemy, że tylko domyślamy się, iż to konta należące do administracji Singles50.

Strona jest tak przesiąknięta fałszywymi informacjami, że naprawdę nie widzimy sensu listowania wszystkiego.

Spójrzmy np. na informację o 24 tys. użytkowników, który codziennie rejestrują się na stronę. Problem w tym, że ta liczba podana jest również na innych portalach firmy odpowiedzialnej za Singles50.

Takie wyniki notują bardzo popularne strony randkowe a Singles50 jest pod tym kątem dość niszowe.

Regulamin wyciągania pieniędzy

Pomówmy teraz o kwestii regulaminu strony i zapisach jakie się tam znajdują. O kwestiach związanych z płatnościami będziemy pisać w dalszej części, teraz informacje związane bezpośrednio z korzystaniem z Singles50.

 • Informacja : Umowa odpłatna nie może zostać wypowiedziana poprzez zwykłe usunięcie profilu. Usunięcie profilu w przypadku świadczenia odpłatnego nie powoduje rozwiązania stosunku umownego. Usuwając profil Klient rezygnuje jedynie z korzystania z już opłaconego świadczenia. Oznacza to, że Klient nie otrzyma zwrotu dokonanej zapłaty.

Co my tu mamy? Informację o tym, że nawet usuwając swoje konto z serwisu nie anulujemy subskrypcji! Rozumiesz? Jeśli będziesz nieuważny czeka Cię płacenie za usługę, na której nawet nie masz konta.

Idąc dalej jeśli liczysz na to, że usunięcie konta jest natychmiastowe to się rozczarujesz. Wedle informacji zawartych na stronie usuwanie danych osobowych nastąpi do 10 dni roboczych.

Serwis Singles50 uprawniony jest, bez zgody i zawiadomienia Klienta do usuwania zapisanych na koncie Klienta wiadomości po upływie dwunastu (12) miesięcy od wysłania lub odebrania wiadomości przez Klienta.

Nie musisz się martwić o to, że stare wiadomości będą zalegać na Twojej skrzynce, Singles50 usunie je za Ciebie, nawet bez Twojej prośby.

Podsumowując kwestię tego czy Singles50 jest oszustwem jak widzisz jest wiele oznak tego, że tak właśnie jest. Jeśli szanujesz swój czas, nerwy i pieniądze to nie zakładaj konta na Singles 50.

Czy Singles50 jest płatne?

singles50 oplaty cennik

Jak nietrudno się domyślić Singles50 jest w rzeczywistości płatną stroną randkową. Co prawda rejestracja jest darmowa jednak korzystanie z podstawowych funkcji ukryte jest za bramką płatniczą.

Sposób skonstruowania podziału na część płatną i darmową jasno wskazuje, że użytkownik ma zostać zachęcony do kupna konta premium i podpięcia karty debetowej.

Spójrz na ceny, które podane są za okres 1 tygodnia a nie okres całej płatności. To zmyłka, na którą nabiera się pewien procent nierozważnych klientów.

Kolejna pułapka to abonament za 39,90zł, który w praktyce kosztuje 199zł. Dlaczego? Jak zapewne zauważysz obowiązuje na niego promocja 80% problem w tym, że kolejne miesiące nie są objęte promocją i z naszego konta znika pełna kwota, czyli prawie 200zł.

 • W celu zapewnienia nieprzerwanego dostępu do naszej usługi, zapewniamy automatyczne przedłużanie Twojego Członkostwa Premium, w przypadku, gdy nie zostanie ono wypowiedziane w odpowiednim terminie określonym przy dokonywaniu zakupu.

Nigdy nie byliśmy zwolennikami automatycznego przedłużania subskrypcji na portalach randkowych. Pakiety powinny być kupowane na określony czas, taka subskrypcja w tym przypadku nie ma większego sensu.

Wiele osób nie zapoznaje się ze stronami płatności i regulaminu podając dane do swojej karty bankowej bez większego zastanowienia.

Kolejnym absurdalnym zapisem w regulaminie jest ten mówiący o tym, że link do dezaktywowania subskrypcji nie jest dostępny od razu.

 • W ustawieniach profilu znajdziesz odpowiedni link, aby kontynuować rezygnację. Ze względu na naszą standardową procedurę płatności, link do internetowego formularza rezygnacji może nie być dostępny w ciągu pierwszych kilku dni po dokonaniu płatności. Jeśli link nie jest dostępny, spróbuj ponownie kilka dni po uregulowaniu płatności. Więcej informacji na temat procesu rezygnacji znajdziesz w naszym Regulaminie.

Przecież to chore, że nie możesz anulować subskrypcji, taka możliwość powinna być dostępna nawet sekundę po opłaceniu subskrypcji.

A jak wygląda cennik?

 • 1 miesiąc konta Premium – 39,90 zł w promocji 80%, normalnie 200zł.
 • 3 miesiące konta Premium – 119,90 zł za miesiąc, czyli 359,70 zł za całość,
 • 6 miesięcy konta Premium – 79,90 zł za miesiąc, czyli 479,40 zł za całość.

Zaproponowane ceny są totalnym nieporozumieniem a są tak wysokie dlatego, że większość osób rezygnuje po pierwszym miesiącu i firma chce naciągnąć ludzi na jak największe kwoty.

Absolutnie odradzamy podawanie jakichkolwiek danych do Singles50 wliczając w to informacje z karty płatniczej. System płatności Singles50 jest przepełniony kruczkami prawnymi a ceny są zbyt wysokie.

Pamiętaj, że płacisz za fałszywe profile i korzystanie ze strony, która oszukuje Cię już przed rejestracją.

Czy Singles50 jest bezpieczne?

W tym momencie warto przejść do segmentu poświęconego bezpieczeństwu na Singles50.

O ile pod kątem technicznym strona jest bezpieczna, płatności są pobierane w odpowiedni sposób a domena posiada certyfikat SSL, o tyle pod każdym innym kątem porażka.

Zastanów się, jakie masz zapewnienia bezpieczeństwa na stronie, która próbuje Cię oszukać od pierwszego kontaktu?

Na stronie głównej jest link do osobnej strony, w której czytamy o bezpieczeństwie na Singles50. To sytuacja, w której człowiek z Amber Gold przekonuje Cię, że Twoje pieniądze będą u niego bezpieczne.

Podczas rejestracji kilku kont wykorzystaliśmy losowe zdjęcia znalezione w internecie wszystkie przeszły „skomplikowaną” weryfikację.

Dołóżmy do tego Obsługę klienta, która nie jest pomocna i wydłuża czas odpowiedzi. Regulamin skonstruowany tak aby złapać użytkowników na płatności i masę innych mniejszych złamań zasad gry.

Nasza opinia na temat bezpieczeństwa Singles50 jest jednoznaczna, strona jest niebezpieczna i należy trzymać się od niej z daleka.

Singles50 opinie kobiet i mężczyzn

Czy znalezienie opinii o Singles50 jest trudne? Nie, w końcu codziennie na stronie rejestrują się 24 tysiące użytkowników…

To oczywiście sarkazm, choć faktycznie ze znalezieniem opinii nie ma większego problemu. Jednak należy podkreślić, że w internecie można spotkać tak zwane motywowane komentarze, czyli pisane przez osoby zatrudnione do tego celu.

singles50 falszywe opinie

Dlaczego podejrzewamy a raczej jesteśmy pewni, że komentarze są fałszywe? Zostały napisane w przeciągu jednego tygodnia, podczas gdy kolejne opinie dzieli od nich kilka miesięcy i nie są to już pochwalne słowa.

 • Agnieszka – Witam. Mam problem z rezygnacja z konta premium. Mialam podpiętą kartę z której ściągano mi pieniądze 199.50 . Zablokowałam automatyczne pobieranie ale… dostałam pogróżki ze musze zapłacić te pieniądze w 7 dni inaczej zajmie sie tym windykator i będę płacić jeszcze więcej. Pisałam kilka proźb o rezygnacji ,wysyłałam e-maile nie dostając konkretnej odpowiedzi.
 • Edyta – OSZUŚCI I NACIĄGACZE . Próbowałam wielokrotnie usunąć swój profil z ich portalu. Teoretycznie służy do tego przycisk USUŃ KONTO. Oczywiście przycisk celowo nie działa zmuszając do kontaktu mailowego.
 • Sonia – Straszna obsługa i nieautoryzowane próby odebrania pieniędzy, mimo że anulowałem z dużym wyprzedzeniem, nie usunęliby mojego profilu, a dziś rano próbowali pobrać 243 euro z mojej karty, którą na szczęście bank zablokował, sprawiając, że anulowanie jest praktycznie niemożliwe, wydaje

W taki sposób wyglądają praktycznie wszystkie opinie o Singles50, dlatego przemyśl dokładnie czy chcesz zakładać tam swoje konto.

Singles50 opinie w App Store

Co prawda aplikacja Singles50 nie jest dostępna w Polsce, ale możemy zapoznać się z opiniami na temat tej aplikacji użytkowników z innych rejonów świata.

Ocena aplikacji to 2.8*/5 co jest naprawdę niskim wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że opinie w App Store i Google Play podlegają łatwej manipulacji.

 • Shellbell007 – To największe oszustwo, z jakim się spotkałem. Chce z powrotem moje pieniądze!!! Ta usługa ukradła 196 $ z mojego konta. Dla starszej kobiety to rozbój w biały dzień.
 • Nmdtan – Nie odnowiłem, ale wpadli na moje konto z automatyczną wypłatą bez mojej zgody na kolejny miesiąc. Na szczęście używam karty debetowej dla takich odrażających firm z tak pozbawionymi skrupułów praktykami biznesowymi. Otrzymuję teraz listy od windykatora z Niemiec. Taa, powodzenia.
 • Abby –  Różni się od innych serwisów randkowych – ten nie ma opcji zatrzymania automatycznego odnawiania. Zamiast tego musisz je przefaksować 14 dni przed wygaśnięciem. Kto dzisiaj faksuje. Moja karta kredytowa została automatycznie obciążona kwotą powyżej 299 USD 😱.

Większość opinii o Singles50 potwierdza nasze spostrzeżenia co do funkcjonowania tej strony.

Nasza opinia

Czas zebrać wszystkie informacje przedstawione w artykule i podzielić się z Tobą naszą ostateczną opinią o Singles50.

Artykuł odnosi się praktycznie do samych negatywnych aspektów funkcjonowania strony. Trudno oczekiwać chwalenia nie najgorszej szaty graficznej czy prostego procesu usuwania konta.

W zalewie tylu oszustw i cwaniackich zagrywek Singles50 prezentuje się jako jeden z najgorszych serwisów randkowych dostępnych w internecie.

Ludzie są tutaj traktowani jak naiwniacy, którzy mają zostawić dane do karty kredytowej i nic więcej.

Singles50 nie prowadzi realnej weryfikacji kont, zachodzi podejrzenie, że część z profili należy do administracji i służy wyłącznie naciąganiu ludzi.

Test osobowości, który wypełnia się przy rejestracji jest ubogi i bezwartościowy, gdy weźmiemy pod uwagę opisane wady strony.

W naszej opinii Singles50 pozbawione jest jakichkolwiek zalet i stroną powinny zająć się organy prawne. Nie ryzykuj zakładania konta a tym bardziej podpinania karty kredytowej, poszukaj na naszej stronie informacji o bardziej sprawdzonych serwisach randkowych.

Twoja opinia

Wiesz już jakie uwagi mamy do Singles50, ale możliwe, że czytasz naszą opinię już po zarejestrowaniu na stronie. Jeśli masz własne przemyślenia na temat Singles50 podziel się nimi w komentarzu. Dzięki temu pomożesz ustrzec inne osoby przed władowaniem się w kłopoty.

Chyba, że należy do osób, które jakimś cudem uważają, że strona jest bezpieczna i warta uwagi? W takim wypadku również chętnie poznamy Twoje zdanie.

To już wszystko w tej recenzji Singles50, mamy nadzieję, że zawarte tu informacje pozwolą uchronić Twój portfel przed nieplanowanymi wydatkami a głowę przed nerwami.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
33 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
67 %
Surprise
Surprise
0 %