Szukam zony katoliczki meza katolika

Ostatnia aktualizacja 7 lipca 2023 przez Redakcja

Trudno powiedzieć jakim miejscu byłaby obecnie Polska, gdyby nie wiara katolicka, zwłaszcza w czasach PRL. Jak bardzo niektórzy ludzie starali by się podważyć wkład kościoła w tworzenie tożsamości naszego kraju, pewnych argumentów nie będą w stanie zbić. Jednak kościół katolicki w ostatnich czasach zrobił wiele, aby zniechęcić do siebie wiernych. Wiara katolicka choć powiązana z kościołem nie jest wiarą w sam kościół. Mimo wszystko osób identyfikujących się jako Katolik ubywa. Widać to chociażby na portalach randkowych, na których ciężko jest znaleźć dziewczynę czy chłopaka katolika z podobnymi wartościami. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie szukać żony katoliczki i męża katolika.

Dlaczego trudno znaleźć żonę/męża katolika?

Choć istnieje kilka portal randkowych dla katolików, to nie cieszą się one dużą popularnością. Przyznawanie się do wiary katolickiej dzisiaj nie jest „modne”. Utrzymywanie kościołów przez państwo, działalność Tadeusza Rydzyka czy afery pedofilskie na całym świecie prowadzą do stopniowego odchodzenia wiernych od kościoła.

Według danych CBOS już tylko 43% Polaków praktykuje swoją wiarę, dla porównania w roku 1992 było to aż 70%.

Statystyki są bezlitosne, spada nie tylko liczba osób uczęszczających do kościoła, ale również osób przyznających się do wyznawania jakiejkolwiek religii. Szacuje się, że w kraju jest obecnie 12 ateistów, co i tak jest niskim wynikiem, gdy porównamy to np. do Czech.

Powyższe trendy szczególnie zauważane są w dużych aglomeracjach miejskich. Poza opisanymi problemami, ludzie często żyją tam szybciej, mają dostęp do większej liczby aktywności i spychają kościół na dalszy plan.

malzenstwa w polsce

Wiara nie idzie w parze z tym jakimi jesteśmy ludźmi. W kościołach bez problemu znajdziemy osoby zawistne pełne jadu jak i „do rany przyłóż”.

Obecnie randkowanie przeniosło się do internetu i to tam najwięcej osób szuka dziewczyny czy chłopaka. Niestety wiele z aplikacji traktuje bardzo przedmiotowo ludzi skupiając się w całości na ich wyglądzie.

Jako osoba wierząca możesz odnieść wrażenie, że Tinder czy Badoo są pełne pustych ludzi, ale tak nie jest. Po prostu liczba osób aktywnych we wspomnianych aplikacjach jest na tyle duża, że trafienie na odpowiednią osobę czasem zajmuje trochę czasu.

W kontrze do takich portali powstały serwisy randkowe dla katolików. Nie oszukujmy się im również głównie zależy na zarobieniu pieniędzy, ale trzeba przyznać, że skupiają wokół siebie głównie osoby o jasnych poglądach.

Postaraliśmy się znaleźć dla Ciebie takie miejsca, które pozwolą znaleźć żonę katoliczkę i męża katolika.

Gdzie znaleźć dziewczynę/chłopaka katolika?

Nasz portal skupia się na relacjach damsko męskich i teoretycznie powinniśmy promować aplikacje randkowe, ale jak dobrze wiecie nie mamy problemu z mówieniem jak jest.

Naszym zdaniem najlepszą formą spotkania osoby o katolickich wartościach podobnych do Ciebie będzie skorzystanie z poniższych pomysłów w przedstawionej kolejności.

Kościół

Za nim zarzucisz nam pójście po najmniejszej linii oporu zastanów się czy aby najbardziej oczywiste rozwiązania nie są najlepsze.

Naturalnie kościół nie jest miejscem, do którego idzie się na podryw, ale msza trwa określony czas a przed jej rozpoczęciem i po jej zakończeniu rozpoczęcie rozmowy z nieznajomą dziewczyną czy chłopakiem nic nie kosztuje.

To naturalne, że poznajemy się w miejscach naszej aktywności. Można poznać się na siłowni, w bibliotece i kościele.

Wybierając takie rozwiązanie masz pewność, że osoba, z którą rozmawiasz nie tylko jest wiary katolickiej, ale również uczęszcza do kościoła co dla niektórych osób ma znaczenie.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście masz do dyspozycji masę kościołów, w których bez problemu spotkasz samotne osoby w swoim wieku. Staraj się wybierać najpopularniejsze dni na mszę jak niedziela. Większość osób uczy się czy pracuje i uczęszcza do kościoła właśnie w weekendy.

Spotkania dla singli katolickich

Czy wiesz, że w niektórych kościołach organizuje się msze św. I spotkania otwarte dla samotnych osób lub inaczej zwanych osobami wolnego stanu?

Pomijając aspekt mszy, są to typowe spotkania zapoznawcze. Różnią się jednak od szybkich randek czy innych tego typu spotkań. Tu wiesz na kogo mniej więcej trafisz a same spotkania odbywają się w luźnej atmosferze i trwają zazwyczaj 1-2 godziny.

Jednak nie tylko kościół organizuje takie spotkania, swoje miejsce znalazły prywatne firmy jak chrzescijanscysingle.pl, którzy poza posiadaniem portalu randkowego organizują spotkania dla samotnych katolików.

Co prawda takie spotkania są płatne, ale patrząc po tym jak aktywnie prowadzone są social media tej firmy i na zainteresowanie, warto rozważyć wybranie się na takie spotkania.

Informacji o spotkaniach możesz szukać również na Facebooku.

Imprezy chrześcijańskie

Kolejny punkt jest niejako powiązany z powyższym, ale na tyle różny, że warto osobnego wyróżnienia.

Przez cały rok a szczególnie latem organizowane są wydarzenia stricte skierowane do katolików. Mowa tu o:

  • Koncertach,
  • Kilkudniowych eventach,
  • Festiwalach,

Znalezienie informacji o takowych nie stanowi żadnego problemu, wystarczy zajrzeć na jedną z poniższych stron:

Naturalnie to tylko dwie przykładowe strony, w internecie znajdziesz więcej tego typu kalendariów.

Co istotne sporo z tych imprez organizowanych jest poza dużymi miastami co jest okazją na poznanie katolickiej dziewczyny czy katolickiego chłopaka dla osób z mniejszych miejscowości.

Katolickie portale randkowe

zapisani sobie katolickie randki

Prawie na sam koniec zostawiliśmy najbardziej oczywistą kwestię jaką są katolickie portale randkowe. Mamy za sobą recenzję kilka tego typu portali i nasze zdanie o nich nie jest takie złe.

W sieci bez problemu można natrafić na portale randkowe oszukujące swoich użytkowników wyłącznie w celu wyciągnięcia od nich pieniędzy. Na szczęście katolickie randki choć w większości zawierające konta premium nie są portalami wykorzystującymi fałszywe profile.

Wśród najpopularniejszych tego typu stron można wyróżnić:

Wkrótce na naszej stronie znajdziesz ranking katolickich portali randkowych, gdzie dokładnie opiszemy, która ze stron jest najlepsze i dlaczego.

Na ten moment musisz wiedzieć, że faktycznie na takich stronach rejestrują się głównie katolicy.

Jednak, jeśli nie jesteś osobą ortodoksyjną, to przygotuj się na to, że niektórzy użytkownicy czy wręcz administracja mogą mieć takie poglądy. Może prowadzić to do nieporozumień czy wręcz zawieszenia konta.

Biuro matrymonialne

Ostatnia już propozycja na znalezienie wierzącego partnera to biura matrymonialne zarówno te stacjonarne jak i internetowe.

Jednak piszą „biuro matrymonialne” mamy na myśli faktyczne biuro a nie portale randkowe, które próbują udawać takie biura jak np. Mydwoje.

Takie rozwiązanie może wydawać Ci się przestarzałe, ale gdyby tak było biura przestałby istnieć a wciąż żyją i nie mają się tak źle. Jest to najdroższa z omawianych form, ale zaletą tego rozwiązania jest możliwość bardzo precyzyjnego określenia jakich kandydatek lub kandydatów szukamy.

Modlitwa o żonę – męża nie wystarczy

Zmierzając do końca artykułu chcemy zachęcić Cię do aktywności w poszukiwaniach. Możesz szukać optymalnego rozwiązania, ale jeśli nie będziesz próbować nigdy nie osiągniesz celu.

Niektóre osoby mają szczęście i znajdują swoją miłość bez większego trudu, ale większość z nas musi dopomóc szczęściu.

Jeśli jesteś ekstrawertykiem skorzystaj ze wszystkich przedstawionych form i sprawdź czy to dla Ciebie. Jako osoba introwertyczna również nie powinnaś się zamykać wyłącznie na wirtualne randki, ale to dobry początek o ile wykażesz się inicjatywą.

Załóż profil na jak największej liczbie portali randkowych dla katolików i pisz aktywnie do dziewczyn, które się tam znajdują i są w kręgu Twoich zainteresowań.

Jak kobieta również nie czekaj na to, że on wykona pierwszy ruch. Żyjemy w 21 wieku, nie będzie nietaktem zainicjowanie rozmowy przez Ciebie, a wręcz będzie pożądane. Facet będzie wdzięczny, że tym razem ktoś go odciążył od konieczności nawiązania kontaktu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny dla wszystkich osób szukających męża katolika i żony katoliczki. Jak widzisz sposobów na ich znalezienie nie brakuje a zapewne nie o wszystkich wspomnieliśmy. Jeśli masz własne pomysły koniecznie daj znać w komentarzu.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %