tandem jezykowy

Ostatnia aktualizacja 2 listopada 2022 przez Redakcja

Tinder sprawia, że nawet z pozoru nic nieznaczące frazy potrafią mieć drugie dno o podtekście seksualnym. Tak stało się również w przypadku tandemu językowego, który przez niektórych użytkowników jest mylnie odbierany jako nacechowany erotycznie. W tym artykule postaramy się wytłumaczyć co to jest tandem językowy Tinder i dlaczego wśród niektórych użytkowników aplikacji może być mylnie odbierany.

Tandem językowy Tinder co znaczy?

Zacznijmy od tego czym właściwie jest ten mityczny tandem językowy. To określenie odnosi się do nauki języków pomiędzy osobami mówiącymi w różnych językach. Zazwyczaj taka nauka prowadzona jest przez osób, dla których dany język jest ojczystym. Jest to swoistego rodzaju wymiana językowa przeprowadzana bez ścisłego planu nauczania.

Choć tandem językowy może być prowadzony w gronie nowo poznanych znajomych czy specjalnie utworzonych grup to coraz częściej odnosi się konkretnie do partnerów.

tandem jezykowy tinder

Tinder pozwala użytkownikom wybrać kilka rzeczy, które ich opisują a jedną z nich jest tandem językowy. Osoby wybierające taką opcją to najczęściej obcokrajowcy mieszkający w danym kraju a nie znając dobrze lokalnego języka.

Przykładem może być osoba z Francji mieszkająca w Polsce, która zaznaczając tandem językowy jednocześnie sugeruje wzajemną naukę języków jak i informuje inne osoby, że obecnie nie mówi w lokalnym języku.

Co ciekawe istnieją osoby, które wykorzystują Tindera jako narzędzie wyłącznie do tandemu językowego. Najczęściej w opisach takich ludzi pojawia się informacja, że szukają wyłącznie znajomych i mają zaznaczoną opcję tandem językowy.

Czy tandem językowy na Tinderze ma sens?

Tandem językowy ma większą rację bytu, gdy obie osoby mówią w języku, w którym mogą się dogadać np. angielskim. Jest to szczególnie ważne na portalu randkowym jakim jest Tinder, w końcu ciężko wyobrazić sobie udaną randkę, gdy się nie rozumiecie nawzajem.

Dobieranie w pary z osobami mającymi zaznaczone na Tinderze opcję tandem językowy ma sens, choć dość wcześnie należy ustalić na jakich zasadach ma to być związek.

Osoba z innego kraju może być u nas tylko na Erasmusie czy na krótkoterminowej wymianie pracowników. Warto już po kilku pierwszych randkach ustalić, jak ma wyglądać dalsza znajomość.

Tandem językowy na Tinderze czego nie znaczy?

Choć tandem językowy w przeciwieństwie do stwierdzenia Netflix nad Chill nie ma ukrytego podtekstu seksualnego, to niektóre osoby taki mu nadają.

W internecie można spotkać się z różnymi erotycznymi wytłumaczeniami znaczenia tandemu językowego jak:

  • Chęć stosunku z osobą z innego kraju,
  • Zaproszenie do pozycji 69.

Jednak osoby, które tak rozumieją te sformułowanie są w mniejszości i często zależy im na narzucaniu negatywnego światła na osoby korzystające z Tindera a zwłaszcza kobiety.

Bez trudu znajdziemy wpisy mówiące, że jak kobieta ma w profilu tandem językowy to myśli tylko o jednym. Takie zarzuty pojawiają się szczególnie do Polek i wypisywane są przez osoby ewidentnie mające problemy w kontaktach z kobietami.

Tandem językowy na Tinderze znaczy dokładnie to samo co w życiu codziennym z tą różnicą, że w większości przypadków wiąże się z randkowaniem. Jeśli chcesz uczysz się języka w ten sposób to Tinder jest do tego doskonałą platformą, a gdy zależy Ci na tandemie językowym wyłącznie w formie nawiązywania znajomości możesz skorzystać z aplikacji Hello Talk.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %