Mówią, że nie ma banów za niewinność, ale czasem faktycznie zdarza się tak, że mamy zablokowane konto i nie wiemy co jest tego powodem. Tinder jako obecnie największa aplikacja randkowa na świecie, każdego dnia banuje tysiące kont naruszających zasady aplikacji a wśród nich trafiają się bany mniej zrozumiałe. Dostanie bana na Tinderze nie jest łatwe, najczęściej faktycznie należy ewidentnie naruszyć regulamin. Co robić w takiej sytuacji? Czy można zostać odbanowanym i ile trwa ban na Tinderze? W tym artykule zajmiemy się obszernym omówieniem tego jak działa ban na Tinderze.

Dlaczego usunęli mi konto na Tinderze?

Tinder to aplikacja używana przez miliony użytkowników co za tym idzie, ciężko jest śledzić wszystkich użytkowników jednocześnie.

Ban na Tinderze jest wynikiem zgłoszeń innych użytkowników. Samo zgłoszenie nawet jeśli będzie masowe nie oznacza automatycznego zablokowania konta. Profil jest wtedy weryfikowany i na bazie zgłoszeń sprawdza się czy mają one pokrycie w rzeczywistości.

Żeby zgłoszenie prowadziło do zbanowania konta musi wskazywać, że złamałeś jedną z reguł zamieszczonych w:

To dość obszerne strony, na których jest jasno wytłumaczone co można a czego nie można robić na Tinderze.

Wśród najpopularniejszych powodów zbanowania konta znajdują się:

  • Używanie zdjęć, które nie przedstawiają nas samych,
  • Publikowanie nieodpowiednich treści,
  • Obraźliwy język,
  • Zdjęcia ze zbyt dużą nagością,
  • Spam,
  • Rasizm,
  • Homofobia.

Sam wiesz najlepiej czy dopuściłeś się, któregoś z tych czynów. Naturalnie lista naruszeń jest zdecydowanie dłuższa i można się z nią zapoznać na wyżej przytoczonych stronach.

Ile trwa ban na Tinderze?

Wiesz już za co można otrzymać bana, więc warto teraz zadać pytanie, ile trwa ban na Tinderze? Dla osób, które łudzą się na szybkie odblokowanie konta niestety nie mamy dobrej wiadomości.

  • Ban na Tinderze nie ma limitu czasowego, nadawany jest na zawsze.

Permanentny ban to dość rygorystyczne podejście, ale jest w nim sporo sensu. Aplikacja traci na użytkownikach, którzy zachowują się nieodpowiednio, a koniec końców chodzi o to, aby jak najwięcej osób korzystało z Tindera, oglądało reklamy i kupowało subskrypcje.

Niestety ponowne założenie konta rzadko kiedy działa, gdy Tinder wykryje, że jesteś osobą z już zbanowanym kontem, może blokować również nowo powstałe konta.

Co się dzieje, gdy mam bana?

Tinder nie poinformuje Cię za co konkretnie jest ban, nie ma też obowiązku tłumaczenia się użytkownikom. Po otrzymania bana dostaniesz jedynie informację „Twoje konto zostało zablokowane” lub „Twoje konto jest w trakcie weryfikacji” i nie będziesz mógł korzystać z aplikacji.

O ile informacja o blokadzie nie daje nam nadziei o tyle weryfikacja może przebiec dla nas pozytywnie. Naturalnie, jeśli wiemy, że złamaliśmy regulamin to nie ma co oczekiwać, że Tinder tego nie zauważy, takie przypadki raczej się nie zdarzają.

Otrzymanie bana blokuje możliwość:

  • Pisania wiadomości,
  • Przesuwania par,
  • Interakcji z własnym profilem.

Jesteśmy wykluczeni, a nasz profil nie pojawia się w wynikach wyszukiwania. Osoby, z którymi mieliśmy pary nie dostają informacji o naszej blokadzie a jedynie znikamy z zakładki pary.

Czy da się odzyskać zbanowane konto?

Spróbujemy Ci pomóc odzyskać konto na Tinderze, ale od razu uprzedzamy, że nie ma czegoś takiego jak odbanowanie konta.

  • Tinder nie przywraca kont, po prostu ma taką politykę.

Należy pogodzić się z utratą par i spróbować założyć nowe konto, które nie zostanie zbanowane.

Jedyną opcją jaką mają użytkownicy jest napisanie o suportu, który i tak z 99,99% przypadków odrzuci wniosek o odbanowanie konta.

Jak odzyskać zablokowane konto na Tinderze?

Więc mówisz, że chcesz skorzystać z opcji odblokowania konta na Tinderze? Jest to bardzo proste, ale efektywność tego rozwiązania nie stoi na najwyższym poziomie.

  1. Wejdź na stronę pomocy Tinder,
  2. Wybierz opcję Problem z logowaniem do konta -> Nie mogę się zalogować, moje konto zostało zablokowane,
  3. Podaj swój adres E-mail, Numer Telefonu i opisz sytuację,
  4. Wyślij formularz.

Już podczas wypełnienia formularza czytamy:

Jeśli Twoje konto zostało zablokowane, utracisz dostęp do konta na Tinderze i możliwość tworzenia nowych kont w przyszłości. W trosce o bezpieczeństwo naszej platformy zablokowanie konta traktujemy jako ostateczną decyzję, od której nie można się odwołać.

Formularz służy niejako do wysłania opinii o zaistniałej sytuacji a nie odwołania się, jednak jest to jedyna formalna opcja, jaką mamy na odzyskanie zbanowanego konta.

Możesz również skorzystać z adresu E-mail:

  • help@gotinder.com

W zasadzie niewiele różni się to od wysłania formularza, ale jest większa szansa, że wniosek zostanie zauważony. Jak powinna brzmieć treść takiego maila?

Dzień dobry,

Moje konto w Tinder zostało zablokowane i chciałbym prosić o rozpatrzenie bana. Rozumiem regulamin aplikacji oraz Wytyczne społeczności, postępowałem w zgodzie z nimi i nie rozumiem powodu, dla którego nie mogę dalej korzystać z Państwa aplikacji.

Dzięki Tinderowi nawiązałem fajne kontakty i chciałbym je kontynuować.

Będę wdzięczny za ponowne rozpatrzenie sprawy.

[numer telefonu powiązany z Twoim kontem]

[e-mail powiązany z Twoim kontem]

Dziękuję poświęcony czas. [imię i nazwisko]

Do maila możesz dołączyć zrzut ekranu z banem lub dowolne inne pliki, które mogą pomóc przechylić szalę na Twoją korzyść. Odpowiedź na takie maile najczęściej zajmuje do 3-4 dni.

Jak korzystać z Tindera po banie?

Na tym etapie artykułu nie powinno już być wątpliwości, że konto zostało utracone i niewiele da się z tym zrobić. Można się z tym pogodzić i zacząć korzystać z inny aplikacji randkowych lub próbować dalej korzystać z Tindera, ale już na nowym koncie.

Tu również pojawia się problem bo jak wynika z przytoczonego powyżej fragmentu ze strony Tindera, po zablokowaniu konta Tinder uniemożliwia tworzenie nowych kont.

Oznacz to, że Tinder blokuje:

  • Twój numer telefonu,
  • Adres E-mail,
  • Facebooka,
  • Kartę SIM,
  • Telefon po IMEI.

Tinder zrobi wszystko abyś nie wrócił na ich aplikację. O ile blokada telefonu czy adresu e-mail jest zrozumiała o tyle blokada IMEI to już rzadko spotykane rozwiązanie. Nie ma jednoznacznych informacji o tym, że IMEI jest blokowany, ale wielu użytkowników spotyka się z takimi sytuacjami. To zagadnienie omówimy w dalszej części artykułu.

Odinstaluj Tindera

Pierwszym co musisz zrobić to odinstalować aplikację. Usuń ją z karty lub pamięci wbudowanej telefonu i upewnij się, że na telefonie nie zostały żadne foldery związane z aplikacją.

tinder odinstalowanie

Standardowa procedura aplikacji powinna wystarczyć.

Możesz dodatkowo użyć narzędzia CCleaner, które może pomóc wyczyścić ewentualne nieusunięte pliki.

Usuń powiązania z mediami społecznościowymi

tinder ban co robic

Kolejnym krokiem jest usunięcie powiązania Tindera z Facebookiem i Instagramem jeśli takie występuje. Jak to zrobić?

  1. Uruchom aplikację Facebook,
  2. Kliknij profilowe zdjęcie w prawym górnym rogu,
  3. Przejdź do Ustawień,
  4. W sekcji Bezpieczeństwo wybierz Aplikacje i witryny,
  5. Wybierz Tinder,
  6. Wybierz Usuń.

W przypadku Instagrama wygląda to podobnie.

  1. Otwórz menu w prawym górnym rogu,
  2. Wybierz Ustawienia,
  3. Wybierz Zabezpieczenia,
  4. Wybierz Aplikacje i Witryny,
  5. Wybierz Tinder i Usuń.

Wykonanie tych kroków przybliży Cię do możliwości ponownego korzystania z Tindera.

Użyj innego urządzenia lub zmień jego ID

Opisane do tej por kroki były łatwe i nie wymagały większego zaangażowania. Niestety tak jak wspomnieliśmy Tinder bardzo nie chce abyś ponownie pojawił się w aplikacji co za tym idzie Twój telefon jest spalony.

Jeśli chcesz ponownie korzystać z Tindera na tym samym urządzeniu może nie obejść się bez zmiany jego ID. Numer ID służy do identyfikacji urządzenia i pomaga Tinderowi wykrywać zbanowane wcześniej osoby.

tinder jak poradzic sobie z banem

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zupełnie innego urządzenia do korzystania z Tindera. Jeśli konto było zbanowane a korzystaliśmy tylko z telefonu warto utworzyć konto na laptopie, tablecie, komputerze czy innym telefonie, jeśli taki posiadamy.

Jakie zatem mamy możliwości?

  • Zmiana urządzenia,
  • Przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu (działa na Android i iOS)
  • Zmiana identyfikatora na zrootowanym urządzeniu (Android)
  • Jailbreak iPhone (iOS).

Pierwsza z opcji jest najprostsza, ale nie zawsze możliwa do wykonania. Jeśli zdecydujesz się na przywrócenie ustawień fabrycznych:

  1. Wejdź w Ustawienia,
  2. Znajdź zakładkę System i aktualizacje,
  3. Wybierz Resetowanie,
  4. Wybierz Zresetuj wszystkie ustawienia,

Przed zrestartowaniem ustawień dobrze jest wylogować się z konta Google i wykonać kopię zapasową plików w szczególności numerów telefonów.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji do zmiany identyfikatorów urządzeń, jednak nie wszystkie działają a część z nich jest płatna. Żeby móc dokonać takiej zmiany, urządzenie musi być zrotowane.

Zmień kartę SIM

Jesteśmy w połowie drogi do możliwości ponownego korzystania z Tindera po banie. Teraz przychodzi czas na zmianę numeru telefonu a najlepiej karty SIM.

Tinder do utworzenie konta wymaga od użytkownika podania numeru telefonu. Jako że Ty będziesz mieć go zbanowanego musisz skorzystać z innego numeru. Opcje jakie masz do wyboru to:

  • Pożyczyć telefon na chwilę od innej osoby,
  • Użyć nowej karty SIM,
  • Skorzystać z wirtualnego numeru.

Numer telefonu może być wykorzystywany do logowania się na konto co za tym idzie pożyczanie go od innej osoby nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Jeśli dobrze znasz taką osobę i masz pewność, że nie będzie korzystać z Tindera to możesz jej zaufać w innym wypadku sięgnij po nową kartę SIM.

Wirtualny numer telefonu to ciekawe zagadnienie, które dokładniej omówiliśmy w artykule o tym jak założyć Tinder bez numeru telefonu.

Załóż nowy adres E-mail

Wraz z numerem telefonu ban dotknął również adres e-mail. Nie korzystaj z tego adresu przy zakładaniu nowego konta. Tinder szybko połączy kropki i zbanuje ponownie Twoje nowe konto.

Na szczęście założenie nowe konta Google jest darmowe i można to zrobić w kilka minut.

Połącz nowe konto z Google Play

Gdy już będziesz mieć nowy adres E-mail koniecznie przejdź do sklepu Play i przed pobraniem Tindera zmień konto na nowe.

Jeśli chcesz ograniczyć możliwość zablokowania konta takie szczegóły mają znaczenie.

Wykorzystaj nowe zdjęcia

Ostatnią radą jaką mamy jest wykorzystanie nowych zdjęć w profilu. Nie ma pewności czy Tinder faktycznie wykrywa ponownie dodane te same zdjęcia, ale dla pewności lepiej skorzystać z innych.

Warto również zadbać o opis, jeśli jakiś był dodany na profilu to zmień go, a jeśli takiego nie miałeś to warto dodać.

Warto również pomyśleć o zmianie imienia z Magda na Magdalena czy z Kuba na Jakub, im więcej takich małych rzeczy tym większa szansa na niedostanie bana.

Czego nie robić, aby nie otrzymać ponownie bana?

Temat bana na Tinder mamy niemal omówiony pozostało nam jeszcze pomówić o tym co warto robić, aby ponownie nie zostać zbanowanym.

  • Nie weryfikuj twarzy,
  • Nie podpinaj mediów społecznościowych,
  • Przy pierwszym logowaniu skorzystaj z sieci z innym IP.
  • Nie łam regulaminu i wytycznych społeczności.
  • Nie używaj tej samej karty przy wykupie płatnych opcji.

Korzystając w prawidłowy sposób z aplikacji naprawdę trudno jest uzyskać ban. Stosuj się do zaleceń a nie będziesz drżeć o zablokowanie konta.

Tinder ban za wiek

Ban za wiek na Tinderze to częsta przypadłośc wśród osób 16-17 letnich, które starają się obejść obostrzenia aplikacji. Takie działanie jest nierozsądne, gdyż po zgłoszeniu konta możemy być proszeni o weryfikację daty urodzenia na podstawie skanu dowodu osobistego.

Naturalnie osoby nieletnie tej weryfikacji nie przejdą a co za tym idzie będą miały ban na swój numer telefonu nawet gdy osiągnął pełnoletność. Jest to blokowanie sobie możliwości korzystania z najpopularniejszej aplikacji randkowej.

Niestety w przypadku bana za wiek należy postępować tak samo jak w wyżej opisanych przypadkach.

Tinder zbanowany – co w zamian?

Odzyskanie konta się nie powiodło a dalej szukasz drugiej połówki? W takim wypadku warto spojrzeć na konkurencyjne portale randkowe jak edarling czy Badoo. W szczególności Badoo oferuje swoim użytkownikom podobne doznania do tych z Tindera. Liczba użytkowników jest co prawdę mniejsza, ale często pojawiają się te same osoby co na Tinderze. Wśród innych propozycji można wymienić:

  • Sympatia,
  • Fotka,
  • Randki Facebook.

Jak widzisz ban na Tinderze jest niemal ostateczny i potrafi skutecznie zniechęcić negatywne lub oszukujące osoby do zakładania nowego konta. Jeśli jesteś osobą, która ewidentnie złamała regulamin, koniecznie przemyśl swoje działania i zakładając nowe konto dostosuj się do naszych porad. Niestety i tak nie będziesz mieć 100% pewności, że konto nie zostanie ponownie zbanowane, dlatego staraj się jak najszybciej kontaktować z parami i umawiać się na randki lub przenoś rozmowy na media społecznościowe.