tinder boost

Ostatnia aktualizacja 8 listopada 2022 przez Redakcja

Tinder Boost jest jedną z płatnych opcji na Tinder, która pozwala użytkownikom zwiększyć widoczność swojego profilu. Choć sama aplikacja jest darmowa i wyświetla nasz profil innym osobom to niekiedy znalezienie pary bywa bardzo trudne, zwłaszcza gdy jest mężczyzną. Tinder nie jest aplikacją dobroczynną i musi się jakoś utrzymywać a takie płatne opcje jak Tinder Boost mu w tym pomagają. Co to jest Tinder Boost, jak działa, ile kosztuje i kiedy najlepiej go użyć, żeby zwiększyć swoje szanse na parę?

Tinder Boost co to jest i jak działa?

Tinder bardzo niechętnie informuje o tym jak działają poszczególne funkcje aplikacji. Użytkownik wie tylko tyle ile musi, a to co wiemy o Tinder Boost to fakt, że przez 30 minut jesteśmy nawet 10 razy bardziej widoczni w aplikacji.

 • Czas trwania: 30 minut,
 • Zwiększona widoczność profile do 10 razy.

Zasada działania Boosta jest bardzo prosta, wykupujemy go w aplikacji lub na stronie internetowej i uruchamiamy go klikając w ikonę fioletowej błyskawicy.

tinder boost co to

Wydaje się, że jest to idealny sposób na większą liczbę par, nie wiadomo jednak jak często nas profil się pojawia a co za tym idzie ciężko powiedzieć czy 10-krotne zwiększenie tej częstotliwości jest coś warte.

Niemniej nawet jeśli nasz profil pojawia się średnio 10 razy na godzinę, to taki boost może sprawić, że w ciągu 60 minut wyświetlimy się nawet 100 osobom.

Aplikacja zachęca, aby podczas uruchomionego boosta wykorzystywać swoje polubienia. Dając komuś polubienie nasz profil zostanie mu wyświetlony, a Tinder Boost przyśpieszy to wyświetlenie.

Jeśli zostaniecie połączeni w parę ikona takiej osoby będzie miała fioletową błyskawicę informującą, że do dopasowania doszło podczas działania Boosta. Osoba z pary tego nie wie i nie ma to żadnego znaczenia, ale Tinder w ten sposób chce Ci przypominać, że Boost był dobrym zakupem.

Tindr Super Boost

Skoro coś daje pieniądze to dlaczego nie zrobić tego samego, ale trochę bardziej? Z takiego założenia wyszły osoby odpowiedzialne za Tindera tworząc funkcję Super Boost.

Tinder Super Boost testowany jest jako usługa dla osób, które mają opłacone subskrypcje Tindera. Zasada działania jest dokładnie taka sama z tą różnicą, że Twój profil będzie wyświetlany nawet 100 razy bardziej a cena boosta uzależniona jest tego na ile godzin wykupisz tę opcję.

Naturalnie kilkugodzinny boost kosztuje odpowiednio więcej i nieraz przekracza koszt konta Tinder Platinum.

Jak włączyć Tinder Boost?

tinder boost jak wlaczyc

Wiesz już czym jest Tinder Boost i jak działa, czas więc nieco dokładniej omówić to jak włączyć Boosta i stać się bardziej widocznym. Jako że jest to opcja płatna, to Tinderowi zależy na jej wyróżnieniu więc dostęp do niej mamy z poziomu głosowania na inne profile.

 1. Kliknij ikonę błyskawicy w prawym dolnym rogu,
 2. Wybierz liczbę Boostów, którą chcesz kupić,
 3. Podaj dane karty płatniczej,
 4. Kliknij Kup Teraz.

Jeśli już wcześniej Twoje dane płatnicze były zapisane krok 3 zostanie pominięty. Jak widzisz zakup Boosta nie stanowi problemu, dokładnie tak samo zakupu dokonuje się na komputerze.

Tinder Boost cena

Problematyczną kwestią jest cena Tinder Boosta, która została ostatnio podniesiona i nie jest taka sama dla wszystkich osób. Mało tego różni się nawet w ramach jednego konta, na telefonach cena jest wyższa niż na komputerach korzystających ze strony Tinder.

W naszym przypadku cena Tinder Boost to na telefonach:

 • 1 Boost – 38,14 zł/szt.,
 • 5 Boostów – 33,40 zł/szt.,
 • 10 Boostów – 28,63 zł/szt.

Na komputerze:

 • 1 Boost – 33,37 zł/szt.,
 • 5 Boostów – 30,06 zł/szt.,
 • 10 Boostów – 25,77 zł/szt.

Jak widać zdecydowanie bardziej opłaca się kupić Tinder Boost na komputerze i to w każdym wariancie. Skąd wynikają takie różnice?

Choć Tinder miał zrezygnować z praktyki indywidualnych cen uzależnionych od wieku, płci czy orientacji seksualnej to wciąż polityka cenowa jest bardzo nie jasna. Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule o tym, ile kosztuje Tinder.

Ceny stale się zmieniają i na ich wpływ ma osłabianie się złotego względem dolara. Przytoczone powyżej ceny to tylko przykłady aktualne na dzień pisania artykułu.

Należy pamiętać, że Tinder Boost jest do wykorzystania w dowolnym momencie, nie trzeba wykorzystywać go zaraz po zakupie i nie uruchamia się automatycznie w momencie kupna.

Tinder Boost – kiedy najlepiej użyć?

Czas trwania boosta jest ściśle określony na 30 minut i ani sekundy dłużej. Biorąc pod uwagę koszt tej usługi warto dokładnie przeanalizować jaki moment jest najlepszy na jego uruchomienie. Teoria każe nam zakładać, że najlepiej korzystać z boosta na Tinderze w momencie, gdy z aplikacji korzysta najwięcej osób.

Jak widać na załączonym obrazku, godziny szczytu w aplikacji przypadają na godziny 18-24 ze szczególnym uwzględnieniem godziny 21:00 kiedy to ruch zaczyna być szczytowy.

Szczególnie dobrym dniem na uruchomienia boosta jest niedziela. Jest to bardzo zrozumiałe, w weekendy wiele osób spotyka się wieczorami i raczej nie siedzi na aplikacjach randkowych. Niedziela wieczór to natomiast czas, w którym mamy chwilę dla siebie i staramy się znaleźć osobę do pary.

Korzystaj z Tinder Boosta;

 • W godzinach 17:00-22:00 w tygodniu i 17:00-24:00 w weekendy,
 • W dniach niedziela i poniedziałek.

Nie oznacza to, że niedziela jest jedynym dniem w tygodniu, kiedy używanie boosta ma sens. Również w dni pracujące czy wspomniane weekendy w godzinach 17-22 w aplikacji znajduje się wystarczająco dużo osób by skorzystanie z boosta miało sens.

Używając Tinder Boost nie sprawiasz, że inne osoby nagle przestają być widoczne a co za tym idzie w godzinach największego ruchu masz największą konkurencję.

Czasem warto wyjść poza schematy i aktywować boost w teoretycznie nienajlepszym czasie jak np. piątek godziny 16-18, albo z samego rana, gdy wielu ludzi je śniadanie, ale nie jest jeszcze w pracy.

Odradzamy jednak uruchamianie boosta w tygodniu w godzinach pracujących, ciężko oczekiwać w tym okresie zadowalających wyników.

Ciekawą statystyką jest ta mówiąca, że w Stanach Zjednoczonych najwięcej osób korzysta z aplikacji w poniedziałek w godzinach 18:00-21:00. Co do Polski nie mamy dokładnych badań więc warto przetestować te godziny.

Darmowy Tinder Boost

Czy da się zdobyć Tinder Boost za darmo? To zależy jak na to spojrzeć. Nie istnieje żaden sposób, aby bez płacenia pieniędzy na Twoim koncie pojawił się darmowy boost.

Możesz jednak zakupić konto Tinder Gold lub Platinum i uzyskać dodatkowo jeden darmowy boost. Tak jest to przynajmniej reklamowane a w rzeczywistości należy rozpatrywać to jako jedną z funkcjonalności konta premium.

Boost na Tinderze czy warto kupić?

Czy zakup i korzystanie z Tinder Boosta ma sens? Jak to często bywa „to zależy”, a od czego zależy?

Jeśli Twój profil ma problemy ze zdobywaniem par to 10-krotne zwiększenie widoczności niewiele tu pomoże. Skończy się na wydaniu pieniędzy i braku jakiekolwiek efektu.

Mężczyna na Tinderze ma średnio 0,6% par z wysłanych polubieni.

Ciekawą aplikacją do sprawdzenia atrakcyjności swoich zdjęć jest darmowa aplikacja Photofeeler, w której ludzie ocenią Twoje zdjęcie pod względem 3 statystyk.

Zdecydowanie lepiej jest popracować nad tym jak wygląda profil i wtedy ewentualnie skorzystać z boosta. Zacznij od dodania lepszych zdjęć, sensownego i zwięzłego opisu, a jeśli to nie przełoży się na wyniki pomyśl o dokupieni Tinder Boost.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %