Ostatnia aktualizacja 18 listopada 2023 przez Redakcja

Tinder czy Badoo, która aplikację wybrać do randkowania? Która z nich daje większe szanse na znalezienie pary? Takie pytanie zadajecie nader często a my Chcemy wam na nie odpowiedzieć. Obie aplikacje to najpopularniejsze miejsce do randkowania w internecie w naszym kraju. Tinder choć bardziej popularny medialnie ma mniej użytkowników i mniej opcji. Z drugiej zaś strony Badoo jest mniej popularne wśród atrakcyjnych osób. Sprawdźmy zatem co wybrać Tinder czy Badoo?

Tinder czy Badoo – co lepsze?

Internet dostarcza wielu możliwości a jedną z nich jest łatwiejsza droga do randkowania. Jednak tam, gdzie jedni korzystają inni tracą. Nie jest tajemnicą, że aplikacje randkowe działają trochę jak wirtualny sklep, w którym ludzie są przeglądani jak produkt. Prowadzi to do sytuacji, w której pomimo łatwiejszej dostępności do randek jest to tylko bardziej pozorna dobroć internetu.

Prym na rynku aplikacji randkowych wiodą Tinder i Badoo. Jak pokazują badania co 3-4 osoba szuka partnera przy użyciu aplikacji randkowych co 5 przyznaje się do tego, że ich związek powstał przez aplikacje randkowe.

Obecnie na rynku dostępne są dziesiątki portali randkowych starających się zabrać część tortu dla siebie. Jednak wiele z nich opiera się na fałszywych kontach i niewielkiej liczbie użytkowników. Jeszcze mniejsza liczba aplikacji nadaje się do randkowania, gdy jest się Polkom czy Polakiem.

Zarówno na świecie jak i w Polsce prym wiodą Tinder i Badoo co doskonale widać na poniższym obrazie.

tinder vs badoo gdzie najpopularniejsze

Podchodząc do tego zastawienia obraliśmy kilka kryteriów, którymi będziemy kierować się przy tym co jest lepsze Tinder czy Badoo. Obie aplikacje mają tak naprawdę więcej wspólnego niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

 • Tinder i Badoo to największe aplikacje randkowe w Polsce i na Świecie.
 • Obie aplikacje w podstawowej wersji są darmowe.
 • Tinder i Badoo działają w oparciu o podobną mechanikę.
 • Obie aplikacje mają podobne opinie.
 • Tinder i Badoo dostępne są na telefony z Android, iOS i komputery.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie wyrobić swoje własne zdanie na ten temat i wybrać aplikację dla siebie.

Porównanie liczbu użytkowników

Nasze porównanie na temat tego co jest lepsze Badoo czy Tinder zaczniemy od porównania liczby użytkowników obu aplikacji randkowych.

tinder czy badoo liczba uzytkownikowPrzytoczmy tutaj 2 badania, pierwsze starsze wykonane przez Spicy Mobile i datowane na Grudzień 2018 roku.

 • Badoo – 268 338 estymowana liczba użytkowników.
 • Tinder – 176 390 estymowana miesięczna liczba użytkowników.

Wedle tego badania w roku 2018 z aplikacji randkowych korzystało 840 tys. osób co było wzrostem aż o 36% względem 2017 roku.

Nowsze badania wykonane przez Mediapanel na zlecenie wirtualnemedia.pl okazują ogromny wzrost liczby użytkowników aplikacji randkowych. Wpływ na to miała m.in. pandemia a plikacjami, które najwięcej zyskały są Tinder i Badoo.

 • Badoo – 3 586 356 użytkowników (12,07% zasięgu),
 • Tinder – 2 275 776 użytkowników (7,66% zasięgu).

Aktualizacja 2023

Dane liczbowe bardzo szybko się zmieniają, obecnie Badoo i Tinder musiały uznać wyższość portalu randkowego Sympatia.

 • Badoo – 1 368 252 użytkowników (4,61% zasięgu),
 • Tinder – 1 275 264 użytkowników (4,30% zasięgu).

Jak widać spadki po pandemii są ogromne, ale Badoo wciąż ma więcej użytkowników co może być dla Ciebie zaskoczeniem. Należy jednak pamiętać, że twórcy aplikacji nie podają szczegółowych oficjalnych danych na temat liczy i demografii użytkowników. Niemniej w tym aspekcie punkt ląduje na konto Badoo.

Badoo 1:0 Tinder

Tinde i Badoo – demografia użytkowników

Skoro wiemy, że Badoo ma więcej użytkowników to teraz wypadałoby porównać proporcje płci i sprawdzić w jakim wieku użytkownicy korzystają z obu aplikacji.

porownanie plci tinder vs badoo

Zacznijmy może od określenia procentu użytkowników damskich i męskich na platformie Tinder.

 • 75% – mężczyźni,
 • 24% – kobiety,
 • 1% – inna płeć.

Tak prezentują się wyniki większości badań przeprowadzonych w różnym okresie czasu. Jasno z tych informacji wynika, że mężczyźni nie mają łatwego życia na Tinderze. Znajdziemy badania, które wskazują na to, że na Tinderze jest nawet 76,9% mężczyzn, więc nie dziw się, że tak trudno jest zdobyć parę.

W przypadku Badoo ta sytuacja jest już lepsza.

 • 60% mężczyźni,
 • 40% kobiety,

Biorąc pod uwagę, że na Badoo znajduje się więcej kont i większa ich liczba należy do kobiet to sprawia, że mężczyźni mają teoretycznie łatwiej znaleźć tam parę.

Kolejną istotną statystyką jest średni wiek użytkowników obu aplikacji. Zapewne nie jest dla Ciebie tajemnicą, że z aplikacji jak Badoo czy Tinder korzystają młode osoby.

tinder vs badoo wiek uzytkownikow

Przeciętny wiek użytkowników na Tinderze:

 • 18-24 – 35%
 • 25-34 – 25%
 • 35-44 – 20%

Przeciętny wiek użytkowników na Badoo:

 • 18-24 – 22%
 • 25-34 – 33%
 • 35-44 – 20%

Jak widać te proporcje są bardzo zbliżone jednak Tinder przyciąga bardziej ludzi młodych podczas gdy Badoo skupia nieco starsza osoby.

Decydując o tym do kogo powędruje punkt w tej kategorii opieraliśmy się na proporcji osób obu płci. Uznaliśmy, że statystyki Badoo choć mniej atrakcyjne dla kobiet to są bardziej wyrównane i zasługują na wyróżnienia.

Badoo 2:0 Tinder

Tinder vs Badoo cena

Mamy omówioną kwestię użytkowników zajmijmy się teraz porównaniem ceny na obu platformach. Zarówno Tinder jak i Badoo to darmowe aplikacje. Główne funkcje pozwalające komunikować się z innymi osobami są darmowe.

Użytkownik nie jest ograniczony liczbą wiadomości, natomiast ma pewną ograniczoną liczbę przesunięć profili w prawo, która odnawia się po pewnym czasie. Mało tego ta liczba jest porównywalna i wynosi około 50.

Dlatego porównanie pod kątem cenowym na tym etapie jest na remis. Warto więc pójść krok dalej i spojrzeć na to jak wyglądają kwestie związane z kontami premium.

Tinder oferuje 3 wersje płatnych subskrypcji:

Badoo odpowiada na to 2 propozycjami:

 • Badoo Premium,
 • Badoo Premium Plus.

Ciężko porównać wszystkie wersje w jednym ujęciu, ale postarajmy się to zrobić.

Tabela Tinder Plus Tinder Gold Tinder Platinum Badoo Premium Badoo Premium Plus
Nielimitowane Plubienia
Cofnięcie polubienia
Brak reklam
Super polubienie 5 na tydzień 5 na tydzień 1 na dzień
Boost Widoczności 1 na miesiąc 1 na miesiąc 1 na dzień
Zobaczenie polubień
Cena za miesiąc: 63,24 zł 105,43 zł 126,53 zł 59,99 zł 129,99 zł

Pamiętaj, że Badoo daje użytkownikowi możliwość zdobycia darmowych punktów, które później można wymieniać na płatne opcje jak Boost do widoczności. Tinder takiej opcji nie posiada i prawdopodobnie nie będzie posiadał.

Zastanawiając się nad tym, który abonament jest lepszy należy wziąć pod uwagę funkcjonalności dostępne tylko w konkretnych aplikacjach.

Paszport Tindera to opcja pozwalająca zmienić lokalizację na dowolną. Jest to bardzo fajna funkcjonalność, zwłaszcza gdy mieszkamy w słabo zaludnionej części Polski lub planujemy przeprowadzkę i chcemy poznać kogoś jeszcze przed wyjazdem.

Badoo takiej opcji nie daje, ale w przeciwieństwie do Tindera oferuje darmową możliwość przeglądania profili z całego kraju podczas gdy Tinder ogranicza się do promienia 161 km wokół Twojej lokalizacji. Dodatkowo zmiana lokalizacji na Badoo jest możliwa i prosta do wykonania w darmowy sposób.

Kolejną istotną funkcją jest ta, która w przypadku kont premium Tinder przesuwa Twoje polubienia na szczyt listy.

Oznacza to, że polubiona osoba szybciej zobaczy Twoje polubienie i zwiększa to szansę na znalezienie pary. Badoo w żadnym momencie nie informuje, że tak samo dzieje się z polubieniami wysłanymi przez ich aplikację.

Top Wybory to natomiast funkcjonalność mało użyteczna, wyświetla profile, które i tak by został nam wyświetlone.

Dla fanów aplikacji Tinder może to być zaskoczeniem, ale porównując ceny kont premium i funkcjonalności jakie w zamian dostajemy to Badoo ponownie wygrywa z Tinderem.

Badoo 3:0 Tinder

Tinder czy Badoo – ocena funkcjonalności

Porozmawiajmy teraz o funkcjonalności i obsłudze obu aplikacji. Zaczynając od samego początku należy wspomnieć o procesie rejestracji, który jest bardzo podobny i nie zajmuje dużo czasu.

Główne założenia aplikacji są identyczne. Polegają na przesuwaniu profili w prawo lub lewo na podstawie tego czy dana osoba się nam spodoba. Osoby przesunięte w prawo są polubione w lewo natomiast odrzucone.

Gdy polubiona osoba odwzajemni zainteresowanie nastąpi do połączenia w parę dzięki czemu zyskamy możliwość pisania wiadomości.

To co różni Badoo od Tindera to bardziej rozbudowany profil, nie aż tak bardzo jak w eDarling czy innych stronach randkowych, ale jednak bardziej. Tinder ogranicza się do przesłania zdjęć, opisu i wybrania maksymalnie 5 hobby.

Badoo pozwala użytkownikowi wybrać:

 • Stosunek do dzieci i zwierząt,
 • Odpowiedzieć na kilka pytań opisujących charakter,
 • Wybrać wiele zainteresowań.

Tych informacji jest trochę więcej i są one gównie potrzebne do lepszego łączenia ludzi w pary. Jeśli nie chcesz mieć dzieci możesz skorzystać z filtrów, które będą pokazywać Ci tylko osoby z takim samym podejściem. Możliwość filtrowania to spora zaleta względem tego co dostajemy na Tinderze.

Dodatkowo Badoo pozwala przeglądać profile z okolicy bez konieczności przesuwania ich w prawo czy lewo.

Wadą Badoo może być możliwość pisania do osób, z którymi nie mamy pary. Jest to wada szczególnie dla Pań, które muszą zmagać się z niechcianymi zdjęciami. Co prawda jest to płatna możliwość, ale Badoo pozwala na zdobywanie darmowych punktów, które można wykorzystać np. właśnie na pisanie do osób pomimo braku paru.

Z drugiej strony zdobywanie darmowych punktów, które przekładają się na płatne opcje jest fajną sprawą, której na Tinderze brakuje.

Naszym zdaniem Badoo jest bardziej rozbudowane i daje użytkownikom więcej za mniej co sprawia, że kolejny punkt leci na konto Badoo.

Badoo 4:0 Tinder

Tinder czy Bado dla mężczyzn?

Zarówno Tinder jak i Badoo w większości okupowane są przez mężczyzn oznacz to, że statystycznie drogi czytelniku jesteś facetem. Zapewne zastanawiasz się, która z tych aplikacji będzie dla Ciebie lepsza.

Jak pokazuje liczba użytkowników i rozłożenie procentowe płci powinieneś wybrać Badoo jako aplikację, od której zaczniesz randkowanie.

Mężczyźni korzystając z Badoo mają:

 • Mniejszą konkurencję,
 • Więcej kobiet,
 • Niższe ceny kont premium,
 • Możliwość przeglądania profili z całego kraju,

To główne przewagi, dla których mężczyzna w pierwszej kolejności powinien założyć konto na portalu randkowym Badoo.

Badoo 5:0 Tinder

Tinder czy Badoo dla kobiet?

Nie wszystkie plusy Badoo muszą być plusami dla kobiet. Wiele z użytkowniczek serwisu Badoo skarży się na zboczeńców wysyłających im nagie zdjęcia.

Wysyłanie zdjęć to opcja darmowa dla wszystkich użytkowników, choć została ograniczona do momentu, w którym otrzyma się odpowiedź od drugiej osoby.

Jako że na Badoo występują bardziej wyrównane proporcie płci, kobiecie może być ciężej znaleźć parę.

Z drugiej strony liczba mężczyzn jest i tak większa niż na Tinderze więc nie jest to takie oczywiste.

Niemniej biorąc pod uwagę fakt, że kobiety mogą otrzymywać niechciane zdjęcia i jest dla nich większa konkurencja to lepszym rozwiązaniem okaże się Tinder. Zatem pierwszy punkt dla Tindera!

Badoo 5:1 Tinder

Tinder vs. Badoo – opinie użytkowników

Ostatnią rzeczą, ale nie najmniej ważną jaką chcemy poruszyć w porównaniu Tinder czy Badoo są opinie użytkowników.

Jak wiadomo opinie w głównej mierze zależą od tego czy dana aplikacja przyczyniła się do nawiązania relacji, na której nam zależało.

Nie bez przyczyny internet zalany jest negatywnymi komentarzami. Pozytywne opinie udzielane są dużo rzadziej i nie ma się temu co się dziwić. Dostając to czego się spodziewaliśmy po prostu idziemy dalej, ale gdy coś nas zdenerwuje to chcemy o tym powiedzieć całemu światu.

Badoo i Tinder to aplikacje randkowe, więc oceniane są przez dokładnie to samo grono użytkowników. Należy więc uznać, że opinie o obu aplikacjach są w pewien sposób miarodajne i można się na nich opierać.

tinder vs badoo opinie google

Zacznijmy od ocen widocznych w sklepie Google Play:

 • Tinder – 2,9* – 4,78 mln opinii.
 • Badoo – 4,0* – 6,05 mln opinii.

Przypominamy, że Google Play pozwala oceniać aplikacje w 5* skali.

Jak widać Badoo pomimo większej liczby ocen co teoretycznie powinno wpłynąć na gorszę ocenę, ma ją wyższą i to aż o 1,1*.

Taki wynik to naprawdę duża różnica, której nie można zlekceważyć.

tinder czy badoo opinie app store

W sklepie App Store wygląda to podobnie:

 • Tinder – 3.7* – 12,2 tys. opinii.
 • Badoo – 4,4* – 8,2 tys. opinii.

App Store ma dużo mniej opinii dla obu aplikacji a i tak zdecydowanie lepiej wygląda Badoo.

Pokusiliśmy się również o sprawdzenie opinii na popularnym serwisie Trustpilot, w którym można recenzować m.in. aplikacje.

 • Tinder – 1,3* – 1996 recenzji,
 • Badoo – 2,9* – 10 781 recenzji.

W jaki zakątek internetu byśmy nie zaglądali okazuje się, że Badoo ma zdecydowanie lepsze opinie i to pomimo swojej większej popularności.

Większość negatywnych opinii dotyczy ludzi, którzy korzystają z obu aplikacji lub zablokowanych kont.

Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi opiniami na wymienionych serwisach, ale nie należy na ich podstawie podejmować decyzji. Opinie to tylko jeden z czynników, które powinny być brane pod uwagę co jest lepsze Tinder czy Badoo.

Niemniej jest to kolejna kategoria, w której punkt leci na konto Badoo.

Badoo 6:1 Tinder

Tinder czy Badoo co wybrać?

Choć ciężko w to uwierzyć artykuł nie był w żaden sposób zlecony przez firmę odpowiedzialną za Badoo. Przedstawiliśmy w nim fakty i zinterpretowaliśmy je na własny sposób. Twój punkt widzenia może się tu różnić, ale z punktu widzenia naszej redakcji zwycięzca konfrontacji Tinder vs Badoo jest jeden.

Badoo jest lepsza aplikacją randkową od Tindera.

Czy to oznacza, że Badoo nie ma wad a na Tinderze nie warto zakładać konta? Nic bardziej mylnego, obie aplikacje są warte przetestowania. Nic nie blokuje cię przed tym, aby założyć konto na obu z nich i dokonać własnego porównania.

Loading poll ...
Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
50 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %