tinder dla gejow

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie, ale korzystają z niej głównie osoby heteroseksualne. Czy będąc homoseksualistom można znaleźć na Tinderze odpowiednią osobę? Nie da się ukryć, że aplikacja stale się zmienia dostosowując pod oczekiwania gejów i lesbijek, ale ten proces jest powolny. Ostatnie istotne zmiany nastąpiły w roku 2019, gdy Tinder dodał możliwość wyboru innych orientacji sensualnych. Wiele z aplikacji randkowych dla gejów to scamy wyciągające pieniądze, tylko niewielka część z nich jest wartościowa. W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie czy Tinder dla gejów to mrzonka oraz co w ewentualnym zastępstwie dla tej aplikacji.

Aplikacje dla gejów obowiązek czy dodatek?

Wiele osób niezależnie od płci czy orientacji seksualnej narzeka na zabójstwo romantyzmu spowodowane przez aplikacje randkowe.

Faktycznie obecnie ciężko jest poznać osobę w nieprzewidywanej sytuacji, podkochiwać się w niej od liceum czy podczas innych okoliczności. Nawet gdy tak się dzieje, to najpierw usilnie szukamy jej na Tinderze a dopiero później ewentualnie zagadujemy.

Można się na to obrażać albo zaakceptować stan zastany i korzystać z tej dodatkowej możliwości.

Jak pokazują badania Stanforda przeprowadzone w 2019 roku, aż 28% par homoseksualnych rozpoczęło randkowanie od aplikacji online.

Jest to wynik aż o 17% wyższy niż w przypadku par heteroseksualnych.

Naturalnie Stany Zjednoczone to kulturowo co innego, ale nawet zachowując pewne proporcje należy dojść do wniosku, że żaden gej czy lesbijka nie powinny rezygnować z Tindera i podobnych aplikacji randkowych.

Czy Tinder to aplikacja dla Gejów i Lesbijek?

Tinder i jego użyteczność pod kątem randkowania dla gejów i lesbijek były mocno kwestionowane. Przez wiele lat aplikacja nie spełniała oczekiwań społeczności homoseksualnej.

Co prawda istnieje możliwość wybrania zainteresowania osobami tej samej płci, ale nie zawsze działało to poprawnie a do tego pokazywane były również profile osób heteroseksualnych.

Patrząc czysto od strony technicznej Tinder jest dla gejów i przy odrobinie samozaparcia można znaleźć odpowiednia osobę.

Z drugiej strony, brak 100% oddzielenia profili osób hetero i homo mogło prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

Osoby o grubszej skórze po prostu blokowały nieprzyjemne komentarze, ale bardziej wrażliwe jednostki decydowały się na usunięcie swojego konta na Tinderze. Mogło to również prowadzić do ogólnego zniechęcenia aplikacjami randkowymi.

Kolejnym problemem Tindera była stosunkowo mała liczba użytkowników LGBTQIA+ przy jednocześnie niskiej aktywności. Martwe profile czy brak kontaktu po połączeniu w parę potrafią zniechęcić i to niezależnie od orientacji seksualnej.

Algorytm jest stale poprawiany i z każdym rokiem działa lepiej choć największe zmiany zachodzą co kilka lat. Obecnie Tinder to akceptowalne rozwiązanie dla gejów i lesbijek, ale nic ponad to. Na rynku dostępne są aplikacje, które wypełniają tą lukę pozostawioną przez Tindera.

Jak korzystać z Tindera będąc gejem?

Tak jak już wspomnieliśmy Tinder jest dość ubogi w kwestii konfiguracji swojego profili.

Jako osoba homoseksualna o tym jakie profile będą wyświetlane decydujesz na etapie rejestracji podając swoją orientacje i wybierając osoby konkretnej płci, które mają być Ci pokazywane.

  1. Rozpocznij proces rejestracji na tinder.com
  2. W polu „Moja orientacja seksualna” wybierz Gej i Be,
  3. W polu „Pokazuj mi” wybierz „Mężczyzn”.

W przypadku kobiet proces wygląda analogicznie wystarczy zmienić płeć w obu przypadkach.

Czy będąc gejem na Tinderze znajdzie się fajne osoby?

Po przejściu procesu rejestracyjnego należy dokładnie uzupełnić profil w dobre zdjęcia i opis. Dobre zdjęcia przyciągają uwagę, dlatego ogranicz się do 3-4 zdjęć, ale postaraj się, żeby jak najlepiej odzwierciedlały Twój charakter i zainteresowania.

Czytając komentarze osób homoseksualnych korzystających z Tindera często pojawiają się negatywne opinie o tym jakich ludzi się tam spotyka.

Główne zastrzeżenia dotyczą tego, że większości mężczyzn zależy tylko na jednym, a znalezienie partnera na dłuższy okres jest bardzo trudne.

Niestety Tinder w przypadku osób hetero cierpi na ten sam problem, tylko większa liczba użytkowników zwiększa szansę na znalezienie odpowiedniej pary.

Jest to typowa przypadłość aplikacji randkowych i trzeba to zaakceptować czekając na właściwą osobę lub zrezygnować z tego sposobu poznawania ludzi.

Dlatego niezmiernie ważne jest zaznaczyć w opisie, że interesują Cię wyłącznie długotrwałe związki. Ograniczysz w ten sposób wiele niechcianych informacji i odsiejesz ziarno od plew.

Naturalnie można zwiększyć swoje szanse korzystając z aplikacji jak Tinder tylko dla gejów i osób homoseksualnych.

Tinder dla gejów – alternatywy

Gdy liczba profili do wyświetlenia na Tinderze będzie zerowa a ty nie będziesz chcieć inwestować w konto premium, zaczniesz rozglądać się za Tinderem ale dla gejów. Co znajdziesz?

Rynek aplikacji i stron randkowych jest ogromny a osoby homoseksualne mają spory wybór.

Poniżej prezentujemy Ci aplikacje, w których jest najwięcej gejów polskiego pochodzenia. Możesz próbować ściągać aplikacje typowo pod amerykański rynek, ale przygotuj się, że liczba kont polskich mężczyzn będzie bardzo znikoma.

Grindr

Najpopularniejszą aplikacją dla gejów jest Grindr. Aplikacja dostępna jest zarówno w Google Play jak i App Store, oczywiście za darmo. Podstawą zaletą Grindr jest to, że konta na niej zakładają wyłącznie geje.

Brak kobiet i osób heteroseksualnych sprawia, że z aplikacji korzystają wyłącznie w pełni świadome osoby.

tinder dla gejow

Aplikacja Grindr działa na bardzo podobnych zasadach do Tindera, można powiedzieć, że to taki Tinder dla gejów. W obu aplikacjach przeglądamy profile osób i głosujemy na nie za pomocą przesunięć.

Występują podobne restrykcje odnośnie nagich zdjęć czy zasad bezpieczeństwa obowiązujących w aplikacji.

Fellow

fellow dla gejow

Drugą pod względem popularności aplikacją dla gejów podobną do Tindera jest Fellow. Naturalnie opieramy się tu na statystykach dla Polski. Jest to co prawda o połowę mniejsza liczba kont niż Grindr 700 tys. do 330 tys. ale wciąż mówimy o liczbach, których nie można lekceważyć.

Czytają opinie o Fellow pojawiają się zastrzeżenia nie tyle co do prawdziwości funkcjonujących tam kont a właśnie napalonych facetów nastawionych na ONS.

Sam portal nie jest typowo erotyczny, ma być alternatywą dla Tindera, jednak ni wszyscy użytkownicy Fellow tak go traktują.

Czy to znaczy, że nie znajdziesz tam odpowiedniej osoby? Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz. Rejestracja konta jest darmowa, a w razie większej liczby pytań na temat tego serwisu znajdziesz kilka artykuł o tej aplikacji na naszej stronie.

Romeo

romeo tinder dla gejow

Bardzo ciekawą propozycją jest serwis randkowy Romeo, który wyróżnia się na tle Tindera czy innych wspomnianych aplikacji rozbudowaniem.

W aplikacji można tworzyć i dołączać do grup czy przeglądać profile bez konieczności głosowania na nie.

Choć w aplikacji znajduje się mniej użytkowników z Polski niż w wyżej przytoczonych propozycjach to Romeo jest warte wypróbowania dla każdego geja szokującego aplikacji jak Tinder.

Taimi

taimi

 

Kolejną popularną aplikacją randkową dla osób LGBT jest Taimi. Dostępna w kilkudziesięciu krajach posiada całkiem pokaźne grono polskich użytkowników.

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefonach Android i iOS. Jak na sporą liczbę pobrań charakteryzuje się przyzwoitą oceną 3,8* i 4,4* zależnie od sklepu, w którym sprawdzamy oceny.

Wśród recenzji pojawiają się głosy, że jest bardziej przyjazna niż Tinder i Badoo. Konto premium nie jest wymagane a jedynie dodaje dodatkowe opcje.

Badoo

badoo

Największym konkurentem Tindera na polskim rynku jest Badoo. Aplikacja działa w bardzo podobny sposób i tu również możemy wybrać to jakimi jesteśmy zainteresowani płciami.

Aplikacja jest w pełni darmowa i łatwa w użytkowaniu.

Nie jest to jednak portal typowo dla gejów, dlatego jeśli Tinder wyczerpał Twoją cierpliwość to w pierwszej kolejności skorzystaj z powyższych propozycji.

Jeśli szukasz więcej aplikacji dla gejów sprawdź nasz artykuł poświęcony wyłącznie tej tematyce.

Tinder dla lesbijek

Artykuł w głównej mierze poświęcony jest Panom, gdyż Ci częściej pytają o tego typu aplikacje. Kobiety również bez problemu znajdą ciekawe aplikacje dedykowane lesbijkom.

Polećmy tutaj:

  • Taimi,
  • Spicy,

Jak widzisz Tinder dla gejów i lesbijek jest coraz bardziej przyjazny, ale nie musisz się ograniczać do tej jednej aplikacji. Mało tego zachęcamy Cię do próbowania swoich szans w życiu poza internetem. Pamiętaj, że w aplikacjach randkowych jest większa konkurencja, co oznacza, że sfera offline jest często równie atrakcyjna pod kątem poznawania nowych ludzi i nawiązywania związków.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %