Jesteś osobą niepełnoletnią i widzisz jak Twoi starsi znajomi korzystają z Tindera? Nie da się ukryć, że ułatwił on znacząco randkowanie. Współcześni nastolatkowie jednak wciąż wchodzą w związki w naturalny sposób bez użycia internetowych aplikacji. Wynika to z faktu, że nie ma wielu aplikacji jak Tinder tylko dna niepełnoletnich. Mimo to wciąż takie aplikacje istnieją i mają swoje grono odbiorców. Tinder dla niepełnoletnich to przeszłość, sprawdź jakie obecnie aplikacje pozwalają na randkowanie w internecie osobom nie mającym 18 lat.

Czy Tinder jest dla niepełnoletnich?

Za nim przejdziemy do krótkiej listy aplikacji jak Tinder dla niepełnoletnich warto wspomnieć co nieco o samym Tinderze i jego ograniczeniach wiekowych.

Jeszcze kilka lat temu Tinder dopuszczał rejestrowanie kont przez osoby nieletnie o ile skończyły one 13 rok życia. Jednak zostało to zmienione ze względu na restrykcje prawne i jako ochrona przed dziwnymi sytuacjami, które mogłoby rzutować na popularność aplikacji.

Tinder w sklepach Apple i Play ma oznaczenie 17+, jednak to tylko i wyłącznie oznaczenie nadawane przez te sklepy a nie twórców aplikacji.

Obecnie Tinder pozwala rejestrować się wyłącznie osobą, które ukończyły 18 rok życia.

Tinder rejestracja dla niepełnoletnich

Próba rejestracji konta podając swój prawdziwy wiek zakończy się zablokowaniem konta.

W przypadku sfałszowania danych o wieku i zgłaszania przez innych użytkowników, Twoje konto również może zostać zbanowane a taki ban jest nie tylko na numer telefonu, ale nawet na urządzenie, dlatego uwierz nam, nie chcesz tego doświadczyć.

W przypadku masowych zgłoszeń Tinder będzie wymagał przesłania skanu dowodu osobistego, do czasu przesłania dokumentów konto będzie weryfikowane, czyli de facto zawieszone.

Jeśli chcesz uniknąć takich problemów skorzystaj z aplikacji jak Tinder tylko dla niepełnoletnich osób.

Aplikacje jak Tinder tylko dla niepełnoletnich

Tinder stał się wyznacznikiem dla inny aplikacji randkowych, ale w Polsce to Badoo jest najchętniej użytkowaną aplikacją randkową. Niestety obie z nich nie pozwalają zakładać kont osobom niepełnoletnim, ale są polskie alternatywy dla tych gigantów.

W internecie możesz znaleźć wiele propozycji aplikacji randkowych dla osób niepełnoletnich. Problemem większości z nich jest to, że mają głównie użytkowników z innych krajów a dodatkowo zmiany prawa wymusił na nich dostosowanie się i podwyższenie progu minimalnego wieku do 18 lat.

My chcemy Ci pokazać portale randkowe, które faktycznie akceptują osoby niepełnoletnie, najczęściej od 16 roku życia.

Sympatia

sympatia dla niepelnoletnich

Możliwe, że znasz portal internetowy Sympatia, który powstał na długo przed Tinderem. Na stronie można się rejestrować od 16 roku życia a z witryny korzysta się bardzo podobnie jak z Tindera.

  • Sympatia pozwala założyć konto osobom niepełnoletnim od 16 roku życia.

Największym problemem dla osób niepełnoletnich może być fakt, że Sympatia ogranicza możliwość darmowego wysyłania wiadomości do 1 na dzień. W taki sposób ciężko nawiązać wartościowy kontakt, dlatego zachęcamy do szybkiego przeniesienia rozmowy na inne medium społecznościowe. Można naturalnie poprosić opiekunów o dokonanie wpłaty, jeśli się tego nie wstydzisz to śmiało próbuj.

Liczba nieletnich użytkowników na Sympatii nie jest duża, ale i tak stanowi jedną z największych, gdy porówna się ją do innych aplikacji.

Fotka

fotka dla niepelnoletnich

Fotka to kolejny polski portal, który początkowo był alternatywą dla Naszej-Klasy, serwisu, który powstał przed wejściem Facebooka do Polski.

  • Fotka pozwala założyć konto osobom niepełnoletnim od 16 roku życia.

Aplikacja działa podobnie jak Tinder z tą różnicą, że można na niej komentować zdjęcia innych osób. Jeśli wiesz, że jesteś wrażliwą osobą zastanów się dwa razy nad założeniem konta. Tyczy się to głównie dziewczyn, które muszą się liczyć z mało cenzuralnymi komentarzami na swój temat.

Większość opinii kobiet na temat Fotki jest raczej negatywna, ale to jedna z niewielu alternatyw dla Tindera dla osób niepełnoletnich.

Yubo

yubo

Kolejna propozycja to zagraniczna aplikacja Yubo stworzona we Francji. W przeciwieństwie do Tindera z Yubo mogą korzystać osoby niepełnoletnie a nawet dzieci, bo tak należy nzwać 13-latków.

  • Yubo pozwala założyć konto osobom niepełnoletnim od 13 roku życia.

Yubo wymaga weryfikacji selfie, która ma potwierdzić Twój wiek. Z racji na niski wiek użytkowników Yubo często przypomina niepełnoletnim osobom o przestrzeganiu zasad seriwsu i konieczności uważania na to co i komu się wysyła.

Portal Yubi wywołał nie marą aferę, gdy okazało się, że nastolatkowie używają go do sprzedaży narkotyków a treści na nim zamieszczane są nieodpowiednie do osób niepełnoletnich.

Twórcy aplikacji zapewniają, że stale pracują nad poprawą bezpieczeństwa i już nie dochodzi do takich incydentów.

Yubo posiada sporą liczbę kont, znajdziesz tam również użytkowników z Polski, ale to aplikacja, z której korzysta się głównie za oceanem. Niemniej jest darmowa i możesz ją bez przeszkód przetestować.

Tinder dla niepełnoletnich – podsumowanie

Aplikacji dla osób niepełnoletnich jest więcej, jednak spora ich część nie ma praktycznie osób z Polski. Zakładanie na nich konta będzie stratą czasu, skorzystaj z listy, którą Ci przygotowaliśmy a będzie to pod wieloma względami najbardziej optymalne rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już dlaczego Tinder dla niepełnoletnich jest przeszłością i z jakich aplikacji warto korzystać zamiennie.